Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάρε ένα whatsup με διπλασιασμό των χρημάτων που βάζεις τους τρεις πρώτους μήνες. Αν βάλεις 10 ευρώ θα σου μείνουν 18.93. Φόρτωσε το χρήματα και μετά κάνε την μεταφορά σε frog. Μπορεί να χρεωθείς 10 ευρώ αλλά και πάλι κερδισμένος θα είσαι αν βάλεις πάνω από 10 ευρώ κάρτα

 

Υπ' όψιν ότι σε ερώτηση μου σε κατάστημα cosmote σχετικά με την προαναφερόμενη προσφορά, ανέφεραν ότι η έχει σταματήσει.

Μόνο αν βρεθεί παλιό πακέτο κι αυτό θα είναι για νέο νούμερο, όχι για φορητότητα.

(Πιθανόν να έπεσα σε μη-ενημερωμένο υπάλληλο)

Αριθμός δωρεάν εξυπηρέτησης Wind: 13700

Καταγγελία σύμβασης κι επιστροφή εναπομείναντος υπολοίπου καρτοκινητού: https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/about_Regulation.html

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Υπ' όψιν ότι σε ερώτηση μου σε κατάστημα cosmote σχετικά με την προαναφερόμενη προσφορά, ανέφεραν ότι η έχει σταματήσει.

 

Μόνο αν βρεθεί παλιό πακέτο κι αυτό θα είναι για νέο νούμερο, όχι για φορητότητα.

 

(Πιθανόν να έπεσα σε μη-ενημερωμένο υπάλληλο)

Σε γερμανό πριν κάνα δίμηνο πήρα κανονικά. Τι να πω δεν ξέρω
Link to comment
Share on other sites

Προσοχη με την ανανεωση data γιατι η Cosmte κλεβει λεπτα.

Εχασα 1700 ΜΒ για να το τσεκαρω, αλλα πλεον ειμαι σιγουρος.

Εληγαν τα data στις 21:35.

Ενω ειμαι ετοιμος να βαλω πακετο στις 21:32 μου ερχετε sms οτι τα data εληξαν.

Βαζω το πακετο πριν καν διαβασω τι ελεγε το sms, δλδ 21:32-21:33,

και τα νεα data εχουν ωρα ληξης - μαντεψτε - 21:35

Πραγμα που σημαινει οτι το "ρολοι" της cosmote με το ρολοι του κινητου και το ρολοι του υπολογιστη δεν ειχαν διαφορα λεπτων.

Επισης σημαινει οτι "κλεβουν" 2-3 λεπτα για να χασεις τα data ή για να τραβηχτει πιο νωρις ο χρονος ανανεωσης.

 

Την προηγουμενη φορα που το εκαναν αυτο αναγκαστηκα να κανω την δουλεια μου με 120ΜΒ για ενα μηνα, μονο και μονο για να μην τους περασει και βαλω χρηματα νωριτερα απο οτι θα επρεπε να βαλω κανονικα.

Μια χαρα την εκανα με οργανωση και προγραμματισμο.

♥Lara♥2007♥2021♥
Link to comment
Share on other sites

Επισης σημαινει οτι "κλεβουν" 2-3 λεπτα για να χασεις τα data.

Έχει αναφερθεί από αρκετούς.

Εγώ έχω την αίσθηση αρκετές φορές ότι τα λεπτά ομιλίας τελειώνουν γρήγορα, σαν να μη χρεώνει ανά δευτερόλεπτο.

Link to comment
Share on other sites

Προσοχη με την ανανεωση data γιατι η Cosmte κλεβει λεπτα.

Εχασα 1700 ΜΒ για να το τσεκαρω, αλλα πλεον ειμαι σιγουρος.

Εληγαν τα data στις 21:35.

Ενω ειμαι ετοιμος να βαλω πακετο στις 21:32 μου ερχετε sms οτι τα data εληξαν.

Βαζω το πακετο πριν καν διαβασω τι ελεγε το sms, δλδ 21:32-21:33,

και τα νεα data εχουν ωρα ληξης - μαντεψτε - 21:35

Πραγμα που σημαινει οτι το "ρολοι" της cosmote με το ρολοι του κινητου και το ρολοι του υπολογιστη δεν ειχαν διαφορα λεπτων.

Επισης σημαινει οτι "κλεβουν" 2-3 λεπτα για να χασεις τα data ή για να τραβηχτει πιο νωρις ο χρονος ανανεωσης.

 

Την προηγουμενη φορα που το εκαναν αυτο αναγκαστηκα να κανω την δουλεια μου με 120ΜΒ για ενα μηνα, μονο και μονο για να μην τους περασει και βαλω χρηματα νωριτερα απο οτι θα επρεπε να βαλω κανονικα.

Μια χαρα την εκανα με οργανωση και προγραμματισμο.

 

Ισχύει την έχω πατήσει και εγώ

Link to comment
Share on other sites

Ειναι σφάλμα της εταιρείας και ΠΡΕΠΕΙ να κανετε παράπονο, αλλά γιατι το αφηνετε στο τελευταίο 5λεπτο και το διακινδυνεύετε;
Link to comment
Share on other sites

UNIQUE OFFER 15GB FOR 15 DAYS ONLY WITH € 4.90! GO TO THE FROG APP https://frogapp.page.link/WoQJ AND ACTIVATE IT UNTIL THE 15/02/2021

 

MONAΔIKH ΠPOΣΦOPA 15GB ΓIA 15 MEPEΣ MONO ME 4.90€! MΠEΣ ΣTO FROG APP https://frogapp.page.link/WoQJ KAI ENEPΓOΠOIHΣE THN EΩΣ TIΣ 15/02/2021

Μόλις ήρθε!!

 

Στάλθηκε από το Pixel 4a μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το ενεργοποιήσα. :) Edited by nikosxeng3

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Το ενεργοποιήσα. :)

 

Αν και το βλέπω χλωμό, όταν αργότερα ενεργοποιήσεις κάποιο επόμενο πακέτο δεδομένων πες μας εάν συμπαρασύρει και αυτό. :)

Link to comment
Share on other sites

Αν και το βλέπω χλωμό, όταν αργότερα ενεργοποιήσεις κάποιο επόμενο πακέτο δεδομένων πες μας εάν συμπαρασύρει και αυτό. :)

Το βλέπω δύσκολο να το συμπαρασύρει, αλλά θα ενημερώσω.

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Το καινούργιο με 11gb,200' προς όλους,400' προς φρογκ,5gb για chat με 10€ τι λέει;

 

Στάλθηκε από το Pixel 4a μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το καινούργιο με 11gb,200' προς όλους,400' προς φρογκ,5gb για chat με 10€ τι λέει;

 

Στάλθηκε από το Pixel 4a μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δώσε λινκ φίλε μου.

Link to comment
Share on other sites

Στην ανάπτυξη του {δες περισσότερα} λέει για τους 3 πρώτους μήνες,η φάση είναι ότι φρογκ είναι το νούμερο μου 8 χρόνια, δεν είναι φρέσκο, δεν ξέρω!!!Ή αν αυξηθεί η τιμή του πακέτου μετά το τρίμηνο!!!

 

Στάλθηκε από το Pixel 4a μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by cfotis13
Link to comment
Share on other sites

Όποιος ειναι στην περιοχή Περιστέρι Αττικής , εχω εναν αριθμό frog αχρησιμοποίητο στο ονομα μου.

 

Επειδή δεν θα τον χρησιμοποιήσω και θα πάει για πέταμα ευχαρίστως να του κανω μια μεταβίβαση στο όνομα του.

 

Αυτή την στιγμή εχει μπει φραγή εισ/εξερχ λόγω λήξης υπολοίπου.

 

Πληροφοριακά τον ειχα παρει τον 6/2020 .

 

Sent from my Mi 8 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οι κλήσεις προς 5ψήφια δεν χρεώνονται με τον τιμοκατάλογο της cosmote αλλά με αστική χρέωση εκτός πακέτου.

Ποιο συγκεκριμένα . Κάλεσα για παραγγελία σε googys. Επειδή είχα κωδικό με cosmote deals for you μου είπαν να καλέσω το 18365 .

Πρώτο σφάλμα δικό μου κ της τηλεφωνήτριας. Το ίδιο τηλ χτυπάει με τα 2102805120 και 2111016000 αστική χρέωση που υπάρχουν στο site της goodys https://www.goodys.com/ .

Θεώρησα ότι δε θα είναι μεγάλο το κόστος. Κάλεσα από το frog μου. Κλήση περίπου 7 λεπτών και χρέωση περίπου 6 €.

Αν κρίνω από τον παρακάτω τιμοκατάλογο με χρέωσε αστική χρέωση εκτός πακέτου.

https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr/pricelist.html?mtbid=7ce557a6-45be-5de4-e053-181f12ac3db5.

 

Κάτι τέτοιοι τιμοκατάλογοι που βγάζει το google

https://help.cosmote.gr/system/templates/selfservice/gnosisgr/Files2/SHORTCODES_APPENDIX_gr.pdf

https://www.wind.gr/files/1/WIND_Files/Other%20Calls%20Pricelist%20Generator_20130516.pdf

(χρέωση 0,08+φπα ή 0,03+φπα) μάλλον δεν ισχύουν ή ισχύουν για συμβόλαια ή για σταθερά.

Link to comment
Share on other sites

Όποιος ειναι στην περιοχή Περιστέρι Αττικής , εχω εναν αριθμό frog αχρησιμοποίητο στο ονομα μου.

 

Επειδή δεν θα τον χρησιμοποιήσω και θα πάει για πέταμα ευχαρίστως να του κανω μια μεταβίβαση στο όνομα του.

 

Αυτή την στιγμή εχει μπει φραγή εισ/εξερχ λόγω λήξης υπολοίπου.

 

Πληροφοριακά τον ειχα παρει τον 6/2020 .

 

Με ενδιαφέρει, στέλνω ΠΜ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους έκανα ανανέωση 10 € σήμερα στο frog μέσω του App ενώ μου έλεγε ότι θα μου έδινε bonus 1.5 gigabytes δεν έχω πάρει τίποτα
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν σας βγάζει το καινούργιο πακέτο με τα δέκα ευρώ, πρέπει να κάνετε clear cache και δεδομένα. Έπειτα όμως δεν θα σας βγάζει το πακέτο Internet 15 μέρες 4.90...Ότι να ναι.

 

Στάλθηκε από το XQ-AS52 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μήπως όμως δεν είναι 11gb γενικής χρήσης συν social chat, συν video music αλλά συνολικά με αυτά συν 1gb γενικής χρήσης οπότε βγαίνει σύνολο 11gb?

Επίσης τώρα που κάνω περιήγηση στην εφαρμογή και εμφανίστηκε το πακέτο αναφέρει πως ότι δεν χρησιμοποιηθεί δεν μεταφέρεται στον επόμενο μήνα. Και τα λεπτά ομιλίας είναι 3λεπτα ελάχιστα και μετά ανά 1". Και αναφέρει για το πρώτο 3μηνο χρήσης.

Με αυτή την λογική αν πηγαινει κάποιος ειδικά για το κομμάτι των mb μάλλον συμφέρει περισσότερο το diy του wu που όλα μεταφέρονται

Link to comment
Share on other sites

Ναι τα δώρα είναι πάντα ελάχιστη χρέωση 3 λεπτά και μετά ανά δευτερόλεπτο. Μόνο τα αγορασμένα πακέτα χρεώνουν ανα δευτερόλεπτο από το πρώτο δευτερόλεπτο.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...