Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όπου κινούμαι , έχω δει τη διαφήμηση. Πειραιάς, Ρέντης, Ν.Ιωνία.

Δεν υπάρχει παντού, σε κάθε περίπτερο, αλλά στην πόλη σου θα βρεις σίγουρα εκεί που θα δεις τις αφίσες.

Αλλο λεω, ειναι δυνατον να υπαρχει υπηρεσια στην οποια εχουν προσβαση καποιοι πελατες & οχι ολοι;

Αυτος που μενει στη Φλωρινα, αυτος που δουλευει ολη μερα & δεν εχει χρονο να ψαχνει περιπτερα ειναι αλλη κατηγορια πελατων;

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

Πάντα δε συνέβαινε αυτό όπου απαιτείται δίκτυο διανομής;

Για παράδειγμα στα νησιά μπορείς να βρεις όλα τα περιοδικά;

Κάτι χάνεις κάτι κερδίζεις. Δε μπορείς να τα έχεις όλα. Θα προτιμούσα να ζω στη Φλώρινα με τον καθαρό μου αέρα, τις εξορμήσεις μου, την ηρεμία της πόλης παρά σε αυτή τη σιχαμένη μεγαλούπολη. Κάποιος άλλος θέλει το αντίθετο. Σεβαστά όλα.

Από τη στιγμή όμως που η διανομή κοιτάει το κέρδος της, το να πούμε "ή όλοι ή κανένας" είναι μηδενιστικό και ανεφάρμοστο.

Link to comment
Share on other sites

@marlboro man

Σωστός ο προβληματισμός σου... όμως μου κάνει εντύπωση που πέφτεις από τα σύννεφα.

Μήπως δεν ήταν η Cosmote που διέθεσε το προνομιακό whatsup μέσω εξωτερικού συνεργάτη, σε κάποιους σταθμούς μετρό... κάποιων πόλεων... κάποια εποχή.

Και μετά άνοιξε μια αγορά στην οποία κάποιοι, που είχαν προμηθευτεί πλήθος συνδέσεων, τις μοσχοπούλησαν έναντι αδρής αμοιβής στους κατοίκους των υπόλοιπων πόλεων;

 

δες το σαν ευκαιρία να γνωρίσεις τα ethnic καταστήματα της πόλης σου...

δες το σαν ευκαιρία να γράψεις top score στον tracker που πιθανόν φοράς στο χέρι σου...

δες το σαν ευκαιρία να τα κονομήσεις εμπλεκόμενος στην μαύρη αγορά του εν λόγω προϊόντος...

δες το σαν ευκαιρία να πεθάνεις στα γέλια με την έλλειψη σοβαρότητας που χαρακτηρίζει τους παρόχους μας.

 

@balkos

Με καταστήματα Cosmote-Γερμανός και άπειρα σημεία πώλησης θεωρείς ότι η Cosmote έχει ανεπαρκές δίκτυο διανομής για προϊόντα καρτοκινητής; :X

Link to comment
Share on other sites

Αστα να πανε.. Ποια φρογκ; εδω από cosmote έχω στείλει πάνω απο μήνα στο messenger και απάντηση δεν λαμβάνω..

 

Στάλθηκε από το STK-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Περνώ τηλέφωνο δεν το σηκώνουν , στέλνω στο messanger τίποτα... Έχω στείλει mail εδώ και ένα μήνα απάντηση καμιά...

 

 

Στάλθηκε από το Pixel 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Περνώ τηλέφωνο δεν το σηκώνουν , στέλνω στο messanger τίποτα... Έχω στείλει mail εδώ και ένα μήνα απάντηση καμιά...

 

 

Στάλθηκε από το Pixel 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κατάστημα έφυγες όπως εισαι. Δεν παλεύονται οι άνθρωποι

 

Στάλθηκε από το STK-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πώς μπορώ να βρω πακέτο σύνδεσης frog;

Σε κατάστημα cosmote δεν έχουν, θέλουν να μου δώσουν what's up, οπότε θα χρεωθώ και τα 10€ για τη μετατροπή σε frog. Το 1299 δεν απαντάει ποτέ, το ίδιο και το 13888. Κάποτε είχαν στο cosmote.gr το call me back, τώρα δεν υπάρχει. Στο παλιό site του frog είχαν μια φόρμα επικοινωνίας, τους έγραφες και σου τηλεφωνούσαν. Τώρα άφαντη κι αυτή! Καμιά ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Πώς μπορώ να βρω πακέτο σύνδεσης frog;

Σε κατάστημα cosmote δεν έχουν, θέλουν να μου δώσουν what's up, οπότε θα χρεωθώ και τα 10€ για τη μετατροπή σε frog. Το 1299 δεν απαντάει ποτέ, το ίδιο και το 13888. Κάποτε είχαν στο cosmote.gr το call me back, τώρα δεν υπάρχει. Στο παλιό site του frog είχαν μια φόρμα επικοινωνίας, τους έγραφες και σου τηλεφωνούσαν. Τώρα άφαντη κι αυτή! Καμιά ιδέα;

 

δεν στέλνεις στο fb κανένα μήνυμα, μπας και.....

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Πώς μπορώ να βρω πακέτο σύνδεσης frog;

Σε κατάστημα cosmote δεν έχουν, θέλουν να μου δώσουν what's up, οπότε θα χρεωθώ και τα 10€ για τη μετατροπή σε frog. Το 1299 δεν απαντάει ποτέ, το ίδιο και το 13888. Κάποτε είχαν στο cosmote.gr το call me back, τώρα δεν υπάρχει. Στο παλιό site του frog είχαν μια φόρμα επικοινωνίας, τους έγραφες και σου τηλεφωνούσαν. Τώρα άφαντη κι αυτή! Καμιά ιδέα;

Aφού επίσημα δεν βρίσκεις, το πας ανεπίσημα :ninja:

Link to comment
Share on other sites

δεν στέλνεις στο fb κανένα μήνυμα, μπας και.....

 

Ναι, θα το κάνω και αυτό, ευχαριστώ...

 

----- προσθήκη μηνύματος 31 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Aφού επίσημα δεν βρίσκεις, το πας ανεπίσημα :ninja:

 

Δηλαδή; Ποιος είναι ο ανεπίσημος τρόπος;

Link to comment
Share on other sites

Ανώνυμη σιμ με 1€ από κατάστημα αλλοδαπών ή από το παζάρι που πουλάνε τις σιμ με το κιλό ή ίσως σε αυτά τα ethnic shop που αναφέρθηκαν λίγα ποστ πίσω... Για Αθήνα πάντα.. Για αλλού δεν ξέρω αν υπάρχουν
Link to comment
Share on other sites

Ανώνυμη σιμ με 1€ από κατάστημα αλλοδαπών ή από το παζάρι που πουλάνε τις σιμ με το κιλό ή ίσως σε αυτά τα ethnic shop που αναφέρθηκαν λίγα ποστ πίσω... Για Αθήνα πάντα.. Για αλλού δεν ξέρω αν υπάρχουν

 

Τι σημαίνει ανώνυμη SIM; Θα την αγοράσω και θα τη χρησιμοποιώ χωρίς ταυτοποίηση; Ή απλά την αγοράζω και μετά πάω σε Cosmote για την ταυτοποίηση;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Xωρίς ταυτοποίηση με ότι αυτό συνεπάγεται..... Δε ξέρω αν μπορείς να πας μετά σε κατάστημα και να σου την μεταφέρουν στο όνομά σου..
Link to comment
Share on other sites

Xωρίς ταυτοποίηση με ότι αυτό συνεπάγεται..... Δε ξέρω αν μπορείς να πας μετά σε κατάστημα και να σου την μεταφέρουν στο όνομά σου..

 

συνήθως αυτές οι sim είναι κατά δεκάδες ΄΄χρεωμένες΄΄ σε κάποιου καημένου άσχετου το όνομα και η μεταφορά είναι σχεδόν αδύνατη.

Πολύ κακό για το τίποτα, προσωπικά δεν θα το ρίσκαρα

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Οπότε, αν θέλω μια κανονική SIM, πρακτικά παίρνω μία what's up σε κατάστημα Cosmote και με 10€ τη μετατρέπω σε Frog. Δε βλέπω άλλη λύση.

 

Έγραψα και μήνυμα στη frog στο FB. Για να δούμε αν θα απαντήσουν κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Πώς μπορώ να βρω πακέτο σύνδεσης frog;

Σε κατάστημα cosmote δεν έχουν, θέλουν να μου δώσουν what's up, οπότε θα χρεωθώ και τα 10€ για τη μετατροπή σε frog. Το 1299 δεν απαντάει ποτέ, το ίδιο και το 13888. Κάποτε είχαν στο cosmote.gr το call me back, τώρα δεν υπάρχει. Στο παλιό site του frog είχαν μια φόρμα επικοινωνίας, τους έγραφες και σου τηλεφωνούσαν. Τώρα άφαντη κι αυτή! Καμιά ιδέα;

 

Μπες στο σάιτ της κοσμοτε και βρες τα τηλέφωνα των καταστηματων κοσμοτε της πολης σου και παιρνε τηλέφωνα ρωτώντας εάν έχουν πακετο συνδεσης φρογκ. Στην περιπτωση που κανένα κατάστημα κοσμοτε δεν έχει, τότε κάνε το ίδιο για τα καταστήματα Γερμανός.

Προτείνω πρωτα τα καταστηματα κοσμοτε, γιατί στον Γερμανό έχω μόνο άσχημες εμπειρίες πονηριάς υπαλλήλων για να βγάλουν εξτρά χαρτζιλίκι.

Link to comment
Share on other sites

Οπότε, αν θέλω μια κανονική SIM, πρακτικά παίρνω μία what's up σε κατάστημα Cosmote και με 10€ τη μετατρέπω σε Frog. Δε βλέπω άλλη λύση.

 

 

 

Έγραψα και μήνυμα στη frog στο FB. Για να δούμε αν θα απαντήσουν κάτι.

Πάρε ένα whatsup με διπλασιασμό των χρημάτων που βάζεις τους τρεις πρώτους μήνες. Αν βάλεις 10 ευρώ θα σου μείνουν 18.93. Φόρτωσε το χρήματα και μετά κάνε την μεταφορά σε frog. Μπορεί να χρεωθείς 10 ευρώ αλλά και πάλι κερδισμένος θα είσαι αν βάλεις πάνω από 10 ευρώ κάρτα
Link to comment
Share on other sites

Πάρε ένα whatsup με διπλασιασμό των χρημάτων που βάζεις τους τρεις πρώτους μήνες. Αν βάλεις 10 ευρώ θα σου μείνουν 18.93. Φόρτωσε το χρήματα και μετά κάνε την μεταφορά σε frog. Μπορεί να χρεωθείς 10 ευρώ αλλά και πάλι κερδισμένος θα είσαι αν βάλεις πάνω από 10 ευρώ κάρτα

 

Δεν ήξερα αυτήν την προσφορά. Ισχύει σε κάθε νέο πακέτο what's up; Πρέπει να μείνεις κάποιο διάστημα ως what's up ή μπορώ να βάλω τη μία μέρα τα χρήματα και την άλλη να φύγω;

 

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα και αυτό το κατάστημα ψάχνοντας:

https://elphone.ecwid.com/%CE%94%CE%A9%CE%A1%CE%95%CE%91%CE%9D-%CE%BD%CE%BF%CF%8D%CE%BC%CE%B5%CF%81%CE%BF-Frog-mobile-p158446921

 

Έχει κανείς άποψη για αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα και αυτό το κατάστημα ψάχνοντας:

https://elphone.ecwid.com/%CE%94%CE%A9%CE%A1%CE%95%CE%91%CE%9D-%CE%BD%CE%BF%CF%8D%CE%BC%CE%B5%CF%81%CE%BF-Frog-mobile-p158446921

 

Έχει κανείς άποψη για αυτό;

 

Πιο παλιά που είχα μπει στο σαιτ πουλούσαν εύκολα νούμερα έναντι κάποιων χρημάτων. Τώρα βλέπω ότι το άλλαξαν σε 'δωρεαν' σε πολλά νούμερα.

Αυτό που προσωπικά με απέτρεψε ήταν ότι ζητούσαν να στείλω φωτοτυπία την ταυτότητα μπρος πίσω.

Link to comment
Share on other sites

Πιο παλιά που είχα μπει στο σαιτ πουλούσαν εύκολα νούμερα έναντι κάποιων χρημάτων. Τώρα βλέπω ότι το άλλαξαν σε 'δωρεαν' σε πολλά νούμερα.

Αυτό που προσωπικά με απέτρεψε ήταν ότι ζητούσαν να στείλω φωτοτυπία την ταυτότητα μπρος πίσω.

 

Το καταλαβαίνω, αλλά από την άλλη πώς αλλιώς να ταυτοποιηθεί ο αριθμός;

Link to comment
Share on other sites

Δεν ήξερα αυτήν την προσφορά. Ισχύει σε κάθε νέο πακέτο what's up; Πρέπει να μείνεις κάποιο διάστημα ως what's up ή μπορώ να βάλω τη μία μέρα τα χρήματα και την άλλη να φύγω;

 

 

 

Ευχαριστώ πολύ!

 

Δεν είναι για κάθε νέο whatsup. Θα πας σε ένα γερμανό και θα ζητήσεις ένα whatsup με διπλασιασμό χρημάτων τρεις πρώτους μήνες. Δεν υπάρχει δέσμευση. Βάλε όσα χρήματα θες και γύρνα το σε frog. Τα χρήματα θα μεταφερθούν αλλά δε θα ισχύει ο διπλασιασμός στις νέες ανανεώσεις. Τα mb μεταφέρονται αρα μην ξεχάσεις να ενεργοποιήσεις το reloadit πριν πας σε frog. Επίσης αν βάλεις 30 ευρώ θα σου δώσει και 3 ευρώ δώρο. Που σημαίνει θα φτάσεις κοντά στα 60 ευρώ

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι για κάθε νέο whatsup. Θα πας σε ένα γερμανό και θα ζητήσεις ένα whatsup με διπλασιασμό χρημάτων τρεις πρώτους μήνες. Δεν υπάρχει δέσμευση. Βάλε όσα χρήματα θες και γύρνα το σε frog. Τα χρήματα θα μεταφερθούν αλλά δε θα ισχύει ο διπλασιασμός στις νέες ανανεώσεις. Τα mb μεταφέρονται αρα μην ξεχάσεις να ενεργοποιήσεις το reloadit πριν πας σε frog. Επίσης αν βάλεις 30 ευρώ θα σου δώσει και 3 ευρώ δώρο. Που σημαίνει θα φτάσεις κοντά στα 60 ευρώ

 

Τέλειο! Σ' ευχαριστώ πολύ! :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...