Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχει αναφερθει δύο φορές ότι πρόκειται για κάρτα με διπλασιασμό της αξίας για 3 μήνες. Οπότε με 10 ευρώ αγοράζεις 5+5 GB για 25 ημέρες σύνολο 10GB για 50 ημέρες.

Με αλλαγή πακέτου από whatsUp προφανώς δεν θα έχετε την προσφορά.

 

Στην αφισα όμως πέρα από τα 10 GB αναφέρει και 200' προς όλους. Επίσης τα 6 GB με 6 ευρώ;

Επίσης πως προκύπτει ότι όσοι το γυρίσουμε από Whats up δεν θα έχουμε την δυνατότητα να το ενεργοποιήσουμε; Συγνώμη αλλά ενδιαφέρομαι πραγματικα για αυτά τα πακέτα γι αυτό ρωτάω και δεν αμφισβητώ σε καμία περίπτωση τα όσα αναφέρεις.

Edited by sigmamee
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Απο τη στιγμή που δεν ειναι πακετο στην εφαρμογη και δεν φαίνεται ουτε στο σαιτ, εγω δεν θα το εμπιστευομουν.

 

Τι εννοείς να το εμπιστευτούμε;. Δίνουμε 6 ευρώ και πέρνουμε 6 gb. Ισως είναι μία "ειδική προσφορά" με κάρτα από περίπτερο. Τι να πώ; Εμένα θα με βόλευε αφάνταστα το πακέτο με 10gb + 200' προς όλους. Τώρα αν ο Vassileios ξέρει περισσότερα και θέλει να μοιραστεί μαζί μας, ασ μας πεί!

Link to comment
Share on other sites

Απο οτι καταλαβα εγω ειναι προσφορα για τους 3 πρωτους μηνες. Εαν βλέπεις οτι σε συμφέρει το αγοράζεις. Απλά μετά τους 3 μηνες δεν θα ισχυει αυτο που δινει. Εγω αυτο κατάλαβα.
Link to comment
Share on other sites

Απο οτι καταλαβα εγω ειναι προσφορα για τους 3 πρωτους μηνες. Εαν βλέπεις οτι σε συμφέρει το αγοράζεις. Απλά μετά τους 3 μηνες δεν θα ισχυει αυτο που δινει. Εγω αυτο κατάλαβα.

 

Συγνώμη αλλά εγώ βλέπω στην αφίσα Mobile Internet Card γράφει.Δεν γράφει ούτε για 3 μήνες, ούτε κάτι άλλο και νομίζω ότι πρόκειται για ξεχωριστή κάρτα που πέρνεις από το περίπτερο για Internet.

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αλλά εγώ βλέπω στην αφίσα Mobile Internet Card γράφει.Δεν γράφει ούτε για 3 μήνες, ούτε κάτι άλλο και νομίζω ότι πρόκειται για ξεχωριστή κάρτα που πέρνεις από το περίπτερο για Internet.

 

Μακάρι να είναι έτσι. Όταν την αγοράσεις ενημέρωσε μας εάν θέλεις.

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να είναι έτσι. Όταν την αγοράσεις ενημέρωσε μας εάν θέλεις.

 

Εννοείτε ότι θα ενημερώσω σχετικά. Απλά έχω περίπου 200' ομιλίας ακόμη και μετά θα το γυρίσω σε Frog αν εννοιείτε βρώ και την κάρτα σε περίπτερο, όπως είπε άλλος συμφορουμίτης.

Link to comment
Share on other sites

Στην αφισα όμως πέρα από τα 10 GB αναφέρει και 200' προς όλους. Επίσης τα 6 GB με 6 ευρώ;

Επίσης πως προκύπτει ότι όσοι το γυρίσουμε από Whats up δεν θα έχουμε την δυνατότητα να το ενεργοποιήσουμε; Συγνώμη αλλά ενδιαφέρομαι πραγματικα για αυτά τα πακέτα γι αυτό ρωτάω και δεν αμφισβητώ σε καμία περίπτωση τα όσα αναφέρεις.

Προκύπτει από το ότι δεν ενεργοποιεί ταξί σε κάρτα Frog που μόλις ενεργοποίησα.

Από την άλλη δεν είδα κάποιον να το αγόρασε. Σχολιάζουμε μόνο βλέποντας μια αφίσα την οποία εγώ δεν έχω δει πουθενά.

Αλλά όπως είπα "αναφέρθηκε δύο φορές στο forum".

Δεν το υποστηρίζω εγώ.

Link to comment
Share on other sites

Εχει αναφερθει δύο φορές ότι πρόκειται για κάρτα με διπλασιασμό της αξίας για 3 μήνες. Οπότε με 10 ευρώ αγοράζεις 5+5 GB για 25 ημέρες σύνολο 10GB για 50 ημέρες.

Με αλλαγή πακέτου από whatsUp προφανώς δεν θα έχετε την προσφορά.

Συγνώμη αλλά αν δεν κάνω λάθος, η μόνη αναφορά που έχει γίνει για διπλασιαμό, είναι η παρακάτω. Δεν έχει αναφερθεί από κανέναν άλλον.

Έχω την εντύπωση ότι πρόκειται για νέα πακέτα με διπλασιασμό των ευρώ στην ανανέωση.

Έτσι με 10 ευρώ μπορείς να έχεις 5 και 5Gb για 25 ημέρες.

Συνολι 10 GB για 50 ημέρες.

Συν τοις άλλοις, πέρα των 200' προς όλους + 400' προς frog, (πες ότι είναι το bonus νέου χρήστη), αν ίσχυε ο διπλασιαμός, τα 10GB (5+5) θα κόστιζαν 8,5 και όχι 10€. Οπότε δε βλέπω το λόγο μια εταιρία να διαφημίζει ακριβότερη τιμή.

Και φυσικά, 6GB με 6€ (12€ & διπλασιασμό), δε βγαίνουν με κανένα συνδυασμό στη frog.

Edited by user_one

Αριθμός δωρεάν εξυπηρέτησης Wind: 13700

Καταγγελία σύμβασης κι επιστροφή εναπομείναντος υπολοίπου καρτοκινητού: https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/about_Regulation.html

Link to comment
Share on other sites

Προκύπτει από το ότι δεν ενεργοποιεί ταξί σε κάρτα Frog που μόλις ενεργοποίησα.

Από την άλλη δεν είδα κάποιον να το αγόρασε. Σχολιάζουμε μόνο βλέποντας μια αφίσα την οποία εγώ δεν έχω δει πουθενά.

Αλλά όπως είπα "αναφέρθηκε δύο φορές στο forum".

Δεν το υποστηρίζω εγώ.

 

Ε μα γι'αυτό ρωτάω εσένα...η αλήθεια είναι ότι εγώ έχω δεί αφίσες τέτοιες, αλλά επειδή κάποιος τις ανέβασε εδώ γιάυτο ψάχνω πληροφορίες. Επίσης το ταξι δεν καταλαβαίνω που κολλάει.:D

Link to comment
Share on other sites

καλή χρονιά σε όλους

 

δεν είναι κάρτα sim με διπλασιασμό αλλά κάρτα top-up που ενεργοποιεί αυτόματα τα πακέτα της αφίσας

 

Mobile-Internet-Card.jpg

 

Mobile-Internet-Card-back.jpg

 

https://colnect.com/en/functional_cards/functional_card/53389-Mobile_Internet_Card-Frog-Internet_Access-Greece

Edited by arjuna
Link to comment
Share on other sites

Καθώς ανέβασα τη φωτο με την αφίσα εγώ, να αναφέρω ότι η διαφήμιση υπάρχει στο περίπτερο που είναι πάνω στην πλατεία με την εκκλησία στον Αγ. Ιωάννη Ρέντη και κοντά στον ηλεκτρικό σταθμό της Ν. Ιωνίας.

Μένουμε όλοι σε κάθε γωνιά της χώρας και νόμιζα ότι δεν έχει νόημα να γράφουμε που υπάρχει , επίσης δε θέλω να θεωρηθεί και διαφήμιση. Απλά το γράφω τώρα επειδή το ζητάει ο sigmamee. Αν νομίζει ότι δεν είναι σωστό ας το κατεβάσει ο Vasileios.

Link to comment
Share on other sites

Η πληροφόρηση πάντα χρειάζετε.

Είχα γράψει παλαιότερα ότι στα μαγαζιά μεταναστών πουλάνε κάρτες 5 ευρώ που δίνουν λεπτά ομιλίας προς την χώρα τους.

Τώρα βλέπω στην φωτογραφία ότι η κάρτα με την προσφορά ΜΒ απαιτεί και μηνιαια χρήση άλλων 10 ευρώ.

Οποίος το χρήσιμοποιηση ας γράψει εμπειρία

Link to comment
Share on other sites

Πρακτικά δηλαδή θες 16€ το μήνα εκ των οποίων τα 8,93€ θα μένουν στο υπόλοιπο.
Link to comment
Share on other sites

6GB έναντι κόστους 6€ είναι σίγουρα φθηνότερα από 5GB έναντι 8,5€

 

το πρόβλημα προκύπτει αν δεν χρειάζεσαι 10€ για υπόλοιπες υπηρεσίες ανά μήνα... όμως υπάρχει λύση!

αν προσθέσεις υπόλοιπο στις 15 Ιανουαρίου μπορείς επιτόπου να ενεργοποιήσεις mobile internet card

στη συνέχεια 14/2 μπορείς να ξαναενεργοποιήσεις mobile internet card χωρίς προσθήκη υπολοίπου καθώς εξακολουθείς να πληροίς την προδιαγραφή των 30 ημερών

στις 16/3 θα πρέπει να προσθέσεις υπόλοιπο... και φτου ξανά απ' την αρχή

 

βασικά θα ενεργοποιηθεί το επόμενο πακέτο νωρίτερα καθώς είναι 25ημερης διάρκειας

βρίσκεται λύση...

Edited by arjuna
προσθήκη
Link to comment
Share on other sites

Όταν ενεργοποιήσεις την κάρτα top up μεταφέρετε ανανεώνεται η ημερομηνία φραγης; Ή χρειάζεται και κανονική κάρτα κάθε τρίμηνο;
Link to comment
Share on other sites

Αρχικά δεν είναι σωστό σε μια μεγάλη εταιρεία όπως η cosmote να παρανομεί και να κολλάει αφίσες πάνω σε κολώνες.

https://drive.google.com/file/d/1BOmR6D8zrsrrIAbnCxGTllE85vssUYu4/view?usp=sharing

Όμως αυτό που είδα είναι ότι εκτός από τα πακέτα τα οποία βλέπουμε όσοι έχουμε περάσει στην ψηφιακή εποχή υπάρχουν αρκετά καλά πακέτα ΜΟΝΟ στα περίπτερα.

Αντί να

δώσεις 8,5 ευρώ για 5 GB διάρκεια 25 ημέρες online

δίνεις 6 ευρώ για 6 GB διάρκεια 25 ημέρες ή

δίνεις 10 ευρώ για 10 GB διάρκεια 50 ημέρες + 200 σε όλους +400 σε frog.

 

Εχετε βρει κάπου στην Αθήνα τέτοιες κάρτες ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Εχετε βρει κάπου στην Αθήνα τέτοιες κάρτες ?

 

https://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=8118798#post8118798

Link to comment
Share on other sites

 

thanks @Vasileios

 

----- προσθήκη μηνύματος 57 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καθώς ανέβασα τη φωτο με την αφίσα εγώ, να αναφέρω ότι η διαφήμιση υπάρχει στο περίπτερο που είναι πάνω στην πλατεία με την εκκλησία στον Αγ. Ιωάννη Ρέντη και κοντά στον ηλεκτρικό σταθμό της Ν. Ιωνίας.

Μένουμε όλοι σε κάθε γωνιά της χώρας και νόμιζα ότι δεν έχει νόημα να γράφουμε που υπάρχει , επίσης δε θέλω να θεωρηθεί και διαφήμιση. Απλά το γράφω τώρα επειδή το ζητάει ο sigmamee. Αν νομίζει ότι δεν είναι σωστό ας το κατεβάσει ο Vasileios.

 

Nέα Ιωνία που ? Στο περίπτερο πάνω από τις γραμμές του τρένου προς την Ηρακλειου ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, χρόνια πολλά,καλή χρονιά.Για όποιον ενδιαφέρεται είναι εβδομάδα διπλασιασμού.

Ευχαριστούμε για την ενημέρωση!

Έχουν κόψει τα μηνύματα αλλά κ την ενημέρωση από το app τους;

Link to comment
Share on other sites

thanks @Vasileios

 

----- προσθήκη μηνύματος 57 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Nέα Ιωνία που ? Στο περίπτερο πάνω από τις γραμμές του τρένου προς την Ηρακλειου ?

 

Αφίσες βρίσκουμε, κάρτες δεν βρίσκουμε :lol::lol:

Edited by petros3p
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...