Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και στο frog δουλεύει κανονικά το wifi calling.

Μια χαρά τότε!

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι πριν λίγους μήνες το frog έμοιαζε παρατημένο στην τύχη του. Φαινόταν σαν να θέλουν να το καταργήσουν.

Μετά όμως το app και τώρα με το νέο site άλλαξε η κατάσταση και όπως φαίνεται το υπολογίζουν εκεί στην Cosmote.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση ακόμα : Στην cosmoκάρτα που είμαι τώρα έχω ενεργοποιήσει την υπηρεσία που αποτρέπει την ενεργοποίηση νέου πακέτου data σε περίπτωση που σου τελειώσουν.Δεν θυμάμαι πως τη λένε αλλά με χρεώνανε 1€ αυτόματα όταν τύχαινε και τέλειωναν τα data.

Αν πάω στη frog , αυτή την υπηρεσία θα πρέπει να την ξαναενεργοποιήσω; Αν ναι πως το κάνω;

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Παραμένει ενεργή αλλά αν θέλεις να την ενεργοποιήσεις ξανά (σε περίπτωση που απενεργοποιηθεί) στέλνεις ΜΙ στο 1333
Link to comment
Share on other sites

Παραμένει ενεργή αλλά αν θέλεις να την ενεργοποιήσεις ξανά (σε περίπτωση που απενεργοποιηθεί) στέλνεις ΜΙ στο 1333

Σε ευχαριστώ

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Η υπηρεσία σου κόβει το ίντερνετ και σου έρχεται σμσ ότι δεν έχεις data και εάν θέλεις ίντερνετ να πας να ενεργοποιήσεις.

Πού είδατε να χρεώνει αυτόματα 1 ευρώ;

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχεις ενεργό το My Internet λέει ο φίλος ότι τραβάει χρήματα.

Με ενεργό αυτό, κόβει την σύνδεση μόλις τελειώσουν.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση ακόμα : Στην cosmoκάρτα που είμαι τώρα έχω ενεργοποιήσει την υπηρεσία που αποτρέπει την ενεργοποίηση νέου πακέτου data σε περίπτωση που σου τελειώσουν.Δεν θυμάμαι πως τη λένε αλλά με χρεώνανε 1€ αυτόματα όταν τύχαινε και τέλειωναν τα data.

Αν πάω στη frog , αυτή την υπηρεσία θα πρέπει να την ξαναενεργοποιήσω; Αν ναι πως το κάνω;

 

Η υπηρεσία σου κόβει το ίντερνετ και σου έρχεται σμσ ότι δεν έχεις data και εάν θέλεις ίντερνετ να πας να ενεργοποιήσεις.

Πού είδατε να χρεώνει αυτόματα 1 ευρώ;

Η χρήση του σωστού χρόνου λύνει όλες τις απορίες.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το πακετο 300λεπτα και 300sms προς frog είναι μόνιμο? Δεν αναφέρεται στη σελίδα παρά μόνο στο app. Αν είναι μόνιμο και όχι προσωρινό δε θα χρειαστεί να κάνω το κινητό μου what's up από frog που είμαι τώρα... Γιατί πήρα της φίλης μου μια κάρτα what's up και δεν ξέρω τι να μετατρέψω σε τι. Το δικό της σε frog η το δικό μου σε what's up. Βασικά μηνύματα στέλνουμε και μιλάμε αλλά όχι πολύ σε κλήσεις. Ευχαριστώ εκ των προτερων

Για τη μετατροπή πακέτου καρτοκινητης αν θυμάμαι μετά το ΑΛΠΑΚ σου στέλνει τις οδηγίες που συμπεριλαμβάνουν και το frog?

Edited by pantoflakias
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

Σκέφτομαι να αγοράσω ένα πακέτο frog mobile,ενώ ταυτόχρονα θέλω να κάνω χρήση της υπηρεσίας esim.

Θα ήθελα να θέσω κάποια ερωτήματα προς τον οποιονδήποτε που μπορεί να γνωρίζει κάτι.

1)Η frog παρέχει τη δυνατότητα της esim ?

2)Αν πάω να αγοράσω ένα πακέτο frog θα πληρώσω 10€ για το πακέτο και 10€ για να κάνω e-sim ?

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

Edited by kremmydass

Curve referral code: https://www.curve.com/join#DGP56ZMD 

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το πακετο 300λεπτα και 300sms προς frog είναι μόνιμο? Δεν αναφέρεται στη σελίδα παρά μόνο στο app. Αν είναι μόνιμο και όχι προσωρινό δε θα χρειαστεί να κάνω το κινητό μου what's up από frog που είμαι τώρα... Γιατί πήρα της φίλης μου μια κάρτα what's up και δεν ξέρω τι να μετατρέψω σε τι. Το δικό της σε frog η το δικό μου σε what's up. Βασικά μηνύματα στέλνουμε και μιλάμε αλλά όχι πολύ σε κλήσεις. Ευχαριστώ εκ των προτερων

Για τη μετατροπή πακέτου καρτοκινητης αν θυμάμαι μετά το ΑΛΠΑΚ σου στέλνει τις οδηγίες που συμπεριλαμβάνουν και το frog?

Για την ώρα μόνιμο φαίνεται πως είναι. Τα 300 sms απο wu σε wu κοστίζουν 3.02€ έναντι των 2€ του frog και δεν δίνουν και ομιλία. Επισης η μετατροπή απο frog σε wu ειναι δωρεάν αν δεν είχες κάνει άλλη μετατροπή παλιότερα. Και με ΑΛΠΑΚ θα σε ενημερώσει οτι απο wu σε frog κοστίζει 10€..

Γενικά πάντως δεν περιγράφεις και το υπόλοιπο σενάριο χρήσης σου, αν χρειάζεσαι και νετ και ομιλια προς όλους και ποσο σου βγαινει συνολικά κτλ

Link to comment
Share on other sites

Η αλλαγή από FROG σε άλλο καρτοκινητπο είναι πάντα χρεώσιμη με 10 ευρώ ακομα και την πρώτη φορά.
Link to comment
Share on other sites

Για την ώρα μόνιμο φαίνεται πως είναι. Τα 300 sms απο wu σε wu κοστίζουν 3.02€ έναντι των 2€ του frog και δεν δίνουν και ομιλία. Επισης η μετατροπή απο frog σε wu ειναι δωρεάν αν δεν είχες κάνει άλλη μετατροπή παλιότερα. Και με ΑΛΠΑΚ θα σε ενημερώσει οτι απο wu σε frog κοστίζει 10€..

Γενικά πάντως δεν περιγράφεις και το υπόλοιπο σενάριο χρήσης σου, αν χρειάζεσαι και νετ και ομιλια προς όλους και ποσο σου βγαινει συνολικά κτλ

 

Γενικά στέλνουμε μηνύματα κυρίως όποτε αυτό προέχει. Για χρόνο ομιλίας συνήθως έχω και στην δεύτερη κάρτα που συντηρώ. Μεγάλη αναγκη έχω όμως δεδομένα περίπου 5 gb το μήνα που μέχρι τώρα την κάλυπτα και επίσης με που συντηρώ. Σκέφτομαι ότι με what's up όπως βλέπω τώρα τις προσφορές και τα πακέτα της ίσως δεν χρειάζεται και θα με κάλυψει να πάμε σε what's up. Δε θέλω βέβαια να βγαίνουμε εκτός θέματος εδώ με συγκρίσεις γιατί δεν επιτρεπεται. Νομίζω ότι θα καταλήξω να τα κάνω what's up και τα δυο

Edited by Vasileios
Άλλη εταιρεία
Link to comment
Share on other sites

Πάντως στο γκρουπ του φρογκ στο Facebook έχει αφίσα που γράφει και για τα λεπτά ομιλίας. Στείλε τους και εκεί ένα μήνυμα

 

Ψαχνω και δεν το βρισκω.. πως λεγεται φιλε ..?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , ξέρετε τι ωράριο δουλεύει η εξυπηρετηση ΠΕΛΑΤΩΝ της frog; Τους στέλνω μήνυμα στο messeger μου ζητάνε τα στοιχεία μου τους στα δίνω και μετά πουθενά απάντηση . Τους παίρνω τηλέφωνο 11λεπτα δεν το σηκώνει κανένας και χρεώθηκα . Έχω χάσει το αριθμό μου μάλλον λόγο 13μηνων και θέλω να ρωτήσω εάν γίνεται να το ξανά επαναφέρω . :mad:
London for ever
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , ξέρετε τι ωράριο δουλεύει η εξυπηρετηση ΠΕΛΑΤΩΝ της frog; Τους στέλνω μήνυμα στο messeger μου ζητάνε τα στοιχεία μου τους στα δίνω και μετά πουθενά απάντηση . Τους παίρνω τηλέφωνο 11λεπτα δεν το σηκώνει κανένας και χρεώθηκα . Έχω χάσει το αριθμό μου μάλλον λόγο 13μηνων και θέλω να ρωτήσω εάν γίνεται να το ξανά επαναφέρω . :mad:

 

Δοκιμασε στο live chat.

Αν ειναι λογω 13μηνου, μπορεις να τον επαναφέρεις. Θα πρεπει να δωσεις αιτημα στην Cosmote στέλνοντας τον αριθμο της σιμ και μετα να πας σε καταστημα ωστε να στον ενεργοποιήσουν σε νεα σιμ.

 

Τελος, μην καλείς στα 5ψηφια, υπαρχουν και νουμερα με αστικη χρεωση αντι του 13888. Basics.

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε στο live chat.

Αν ειναι λογω 13μηνου, μπορεις να τον επαναφέρεις. Θα πρεπει να δωσεις αιτημα στην Cosmote στέλνοντας τον αριθμο της σιμ και μετα να πας σε καταστημα ωστε να στον ενεργοποιήσουν σε νεα σιμ.

 

Τελος, μην καλείς στα 5ψηφια, υπαρχουν και νουμερα με αστικη χρεωση αντι του 13888. Basics.

 

Ευχαριστω για την απάντηση σου . Όμως αν δεν σε θέλει δεν σου κάθεται . Τι θέλω να πω . Έχω τρεις αριθμούς cosmote ένα σε κάθε πακέτο . Cosmote καρτοκινητά , what’up που είναι ο κύριος αριθμός μου και το frog . Έχω χάσει την μια sim Και μαντέψτε ποιανού κρατικό η του ήταν . Του frog χωρίς να το ξέρω διότι έδωσα τον αριθμό sim αλλά ήταν του cosmote καρτοκινητού. Μετά από αυτό έφαγα πόρτα και δεν μπορεί να γίνει επαναχορήγηση του αριθμού . :( Κριμας γιατί ήταν πολύ εύκολος αριθμός . Τώρα για την εξυπηρετηση έχω να πω τα χειρότερα . Ξεκίνησα χθες 13/6 στις 18:09 και ολοκληρώθηκε σήμερα 14/06 στις 17:00 . Τους στόλισα κανονικά όμως στο ερωτηματολόγιο που μου στείλανε .

London for ever
Link to comment
Share on other sites

MONO TO FROG, ME THN AΓOPA TOY ΠAKETOY 60' ΠPOΣ OΛA TA KINHTA KAI ΣTAΘEPA EΛΛAΔAΣ AΞIAΣ 3€, ΣOY KANEI ΔΩPO ENA ΠAKETO 60' AKOMA. KAΛEΣE TΩPA ΣTO 1330 MEXPI 21/06.
Link to comment
Share on other sites

Αυτή την προσφορά (60' + 60')πότε μπορεί να την πάρει κάποιος ; Ισχύει συγκεκριμένες ημερομηνίες ; κάθε 2 εβδομάδες; Τι ισχύει ακριβώς; Έχω μπερδευτεί.Εμένα πχ λήγουν οι μονάδες που έχω σε κοσμοκάρτα στις 21/06.Μετά θα το μετατρέψω σε frog.Πότε μπορώ να παίρνω αυτή την προσφορά;

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η προσφορά δίνεται κάθε , περίπου , δύο βδομάδες και ισχύει για μια βδομάδα .

Στις 21 θα ισχύει ακόμα αν σε ενδιαφέρει.

Link to comment
Share on other sites

Και από που μαθαίνουμε τις ημερομηνίες που μπαίνουν αυτά τα πακέτα;

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

Σκέφτομαι να αγοράσω ένα πακέτο frog mobile,ενώ ταυτόχρονα θέλω να κάνω χρήση της υπηρεσίας esim.

Θα ήθελα να θέσω κάποια ερωτήματα προς τον οποιονδήποτε που μπορεί να γνωρίζει κάτι.

1)Η frog παρέχει τη δυνατότητα της esim ?

2)Αν πάω να αγοράσω ένα πακέτο frog θα πληρώσω 10€ για το πακέτο και 10€ για να κάνω e-sim ?

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

100% δεν ειμαι σίγουρος.... ζήτησα esim πριν 10 μήνες που υπήρχε "έλλειψη" sim σε φορητότητα, οπότε με απειλη καταγγελίας αυτόματα βρέθηκε sim.

 

1) Για Esim θέλει να υπάρχει ενεργή sim. Οπότε θες κλασσική sim αν δεν είσαι πελάτης ΟΤΕ 10ευρω.

2) Μετατροπή ΣΕ esim αλλά 10ευρω.

3) Επειδή μάλλον η κάρτα θα είναι WU ή κοσμοκαρτα και θα κάνεις ΑΛΠΑΚ μάλλον αλλά 10.

 

Σύνολο 30.... Επιπλέον 10ευρω για νέα esim κάθε φορά που κάνεις factory reset ή αλλάξεις κινητό! Προσωπικά esim κάνω μόνο κάρτες εξωτερικού. Αν και πάλι προτιμώ αυτοκόλλητο adaptor σε κλασσική sim 5ευρω και dual (×4) κλασσική σιμ, αντί να τα σκάω στον ΟΤΕ κάθε 2 χρόνια.

 

ΒTW... το iPhone με φρογκ το γουστάρω ως concept (προσωπικά και frog με 12ευρω/3G το τρίμηνο και voip για τηλέφωνο & sms, όσο αντεξει γιατί ήδη η alditalk το έφτασε. Μετά κοσμοκαρτα & viber ανανέωση 20ευρω τον χρόνο και easy transfer στον πατέρα μου. Ιδίως τώρα που οι τράπεζες στέλνουν viber για two step authentication).

Link to comment
Share on other sites

Και από που μαθαίνουμε τις ημερομηνίες που μπαίνουν αυτά τα πακέτα;

Συνήθως το αναφέρουν τα παιδιά εδώ αλλά ανεβαίνει και στη σελίδα του frog (frog mobile) στο Facebook και υπάρχει ηχογραφημένο μήνυμα (κατά τη διάρκεια του διπλασιασμού) καλώντας το 1330.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...