Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μέσα από την εφαρμογή mycosmote μπορείς να κάνεις ανανεώσεις με κάρτα, PayPal ή ακόμα και με κωδικό περιπτέρου, επίσης διαχειρίζεσαι κανονικά πακέτα και υπόλοιπα.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μόνο μέσα από εφαρμογή δηλαδή; Δεν υπάρχει κάποιο σάιτ να μπαίνω π.χ. από υπολογιστή; Υποθέτω είναι για Android και iOS, άρα π.χ. αν θέλω να βάλω frog σε feature phone ή smartphone με άλλο λειτουργικό, θα πρέπει να ανανεώνω μέσω άλλης συσκευής π.χ. με Android.

 

Οκ, ευχαριστώ, για τις πληροφορίες! :)

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

Μόνο μέσα από εφαρμογή δηλαδή; Δεν υπάρχει κάποιο σάιτ να μπαίνω π.χ. από υπολογιστή; Υποθέτω είναι για Android και iOS, άρα π.χ. αν θέλω να βάλω frog σε feature phone ή smartphone με άλλο λειτουργικό, θα πρέπει να ανανεώνω μέσω άλλης συσκευής π.χ. με Android.

 

 

 

Οκ, ευχαριστώ, για τις πληροφορίες! :)

 

 

https://www.cosmote.gr/selfcare/jsp/topUp.jsp

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

https://www.cosmote.gr/selfcare/jsp/topUp.jsp

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Α, μάλιστα! Κάτι τέτοιο έψαχνα. Άρα και η frog γίνεται μέσω της σελίδας της Cosmote. Άδικα έψαχνα εδώ http://www.frogmobile.gr/el/default.aspx

 

Μια ερώτηση εντελώς εγκυκλοπαιδικά, η frog εξακολουθεί να παραμένει ανεξάρτητη και απλά συνεργάζεται με Cosmote μιας και χρησιμοποιεί το δίκτυό της ή έχει απορροφηθεί πλήρως όπως άλλες μικρές καρτοκινητές σε άλλα δίκτυα;

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

Α, μάλιστα! Κάτι τέτοιο έψαχνα. Άρα και η frog γίνεται μέσω της σελίδας της Cosmote. Άδικα έψαχνα εδώ http://www.frogmobile.gr/el/default.aspx

 

 

 

Μια ερώτηση εντελώς εγκυκλοπαιδικά, η frog εξακολουθεί να παραμένει ανεξάρτητη και απλά συνεργάζεται με Cosmote μιας και χρησιμοποιεί το δίκτυό της ή έχει απορροφηθεί πλήρως όπως άλλες μικρές καρτοκινητές σε άλλα δίκτυα;

 

 

 

Είναι πλήρως καρτοκινητή της COSMOTE.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είναι πλήρως καρτοκινητή της COSMOTE.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Μάλιστα, ευχαριστώ πολύ!

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

Στο MyCosmote πάντως μπορείς να μπαίνεις και από υπολογιστή και είναι πιο εύκολο γιατί μπορείς με ένα κουμπί (με την αποθηκευμένη κάρτα σου) να ανανεώσεις τον χρόνο σου, χωρίς να βάζεις κωδικούς κλπ της χρεωστικής σου.
Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή δεν έχει όλα τα πακέτα, αλλά μόνο τα βασικά. Για παράδειγμα δεν έχει το πακέτο PAK1 στην εφαρμογή.

 

Τι πακέτο είναι αυτό;

Link to comment
Share on other sites

PAK1 = 120΄προς Πακιστάν & 2GB & 60΄ προς όλους & 300 προς FROG με 5,30 ευρώ για 25 ημέρες. Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Εκ των οποίων, τα λεπτά προς Frog δεν ξέρω πώς να τα βλέπω από την εφαρμογή ή από internet. Μπορώ να μάθω το υπόλοιπο του χρόνου προς Frog χωρίς να χρησιμοποιήσω το τετραψήφιο για τα υπόλοιπα; Ξέρει κανείς;
Link to comment
Share on other sites

Εκ των οποίων, τα λεπτά προς Frog δεν ξέρω πώς να τα βλέπω από την εφαρμογή ή από internet. Μπορώ να μάθω το υπόλοιπο του χρόνου προς Frog χωρίς να χρησιμοποιήσω το τετραψήφιο για τα υπόλοιπα; Ξέρει κανείς;

 

Δε νομιζω οτι υπαρχει τρίτος τροπος ελεγχου του υπολοίπου σου πέραν του ίντερνετ και του τετραψηφιου.

 

Οταν λες "δεν ξέρω πώς να τα βλέπω από την εφαρμογή ή από internet" τι εννοείς; Εκεί φαίνονται τα πάντα γενικά.

Link to comment
Share on other sites

Δε νομιζω οτι υπαρχει τρίτος τροπος ελεγχου του υπολοίπου σου πέραν του ίντερνετ και του τετραψηφιου.

 

Οταν λες "δεν ξέρω πώς να τα βλέπω από την εφαρμογή ή από internet" τι εννοείς; Εκεί φαίνονται τα πάντα γενικά.

 

Ο χρόνος ομιλίας προς frog φαίνεται μόνο με μήνυμα στο 4ψηφίο. Ακόμα να το βάλουν στην εφαρμογή.

Link to comment
Share on other sites

Το PAK1 που αναφέρεται πριν, ενεργοποιείται μέσω του μενού με τηλέφωνο στο 1330;

Ποια αλλά πακέτα συμφέρουν συνολικά , όπως αυτό;

Καλές γιορτές σε όλους.

 

Sent from my SM-N935F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr/pricelist.html?mtbid=7ce557a6-45e5-5de4-e053-181f12ac3db5.

Ψάξε εδώ αν σε ταίριαζει κάτι άλλο

 

Στάλθηκε από το LM-G810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θυμίζω ότι στο PAK1 μόνο τα data γίνονται rollover πριν την λήξη τους (επίσης συνδυάζονται με το πακέτο των 2GB με 4,44€), αλλά όχι τα λεπτά ομιλίας.

Επίσης η χρέωση της ομιλίας ΔΕΝ είναι ανά δευτερόλεπτο αλλά ανά λεπτό με ελάχιστη χρέωση τα 3 λεπτά.

Link to comment
Share on other sites

Ο χρόνος ομιλίας προς frog φαίνεται μόνο με μήνυμα στο 4ψηφίο. Ακόμα να το βάλουν στην εφαρμογή.

Υπήρχε μέχρι πέρυσι όταν τους ρωτούσα γιατί δε φαίνονται τα 1500' προς frog του ΣΚ (έδειχνε μόνο τα 600' προς frog) και τελικά τα εξαφάνισαν όλα. Ίσως έχει να κάνει με το φόρτο στη βάση, ένα sms θα εξυπηρετηθεί από τη βάση κάποια στιγμή σε low priority έστω και μερικά λεπτά μετά, ενώ η εφαρμογή αν δε δείξει μέσα σε μερικά δευτερόλεπτα νούμερα θα παραπονεθεί ο χρήστης, δε μπορώ να φανταστώ κάτι άλλο. Μόνο τα "προς 'ολους" δείχνει εδώ και ένα χρόνο.

 

ΕΝΤΙΤ: Τα 1500' έδειχνε και όχι τα 600'.

Edited by apagogeas
Link to comment
Share on other sites

Υπήρχε μέχρι πέρυσι όταν τους ρωτούσα γιατί δε φαίνονται τα 1500' προς frog του ΣΚ (έδειχνε μόνο τα 600' προς frog) και τελικά τα εξαφάνισαν όλα. Ίσως έχει να κάνει με το φόρτο στη βάση, ένα sms θα εξυπηρετηθεί από τη βάση κάποια στιγμή σε low priority έστω και μερικά λεπτά μετά, ενώ η εφαρμογή αν δε δείξει μέσα σε μερικά δευτερόλεπτα νούμερα θα παραπονεθεί ο χρήστης, δε μπορώ να φανταστώ κάτι άλλο. Μόνο τα "προς 'ολους" δείχνει εδώ και ένα χρόνο.

 

Ανάποδα το θυμάσαι. Τα 600 προς frog καθώς και τα αγορασμένα πακέτα προς frog δεν τα έδειχνε ποτέ (εδειχνε μόνο τα sms). Μάλλον τα 1500 του ΣΚ έδειχνε που πλέον τα έχουν αφαιρέσει.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα λήγει το υπόλοιπό μου στο frog, πέρασαν 2 μήνες από την τελευταία ανανέωση. Θα μπορώ να δέχομαι εισερχόμενες κλήσεις και sms για έναν ακόμα μήνα;
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα λήγει το υπόλοιπό μου στο frog, πέρασαν 2 μήνες από την τελευταία ανανέωση. Θα μπορώ να δέχομαι εισερχόμενες κλήσεις και sms για έναν ακόμα μήνα;
Για 30 μέρες ακόμα
Link to comment
Share on other sites

Ανάποδα το θυμάσαι. Τα 600 προς frog καθώς και τα αγορασμένα πακέτα προς frog δεν τα έδειχνε ποτέ (εδειχνε μόνο τα sms). Μάλλον τα 1500 του ΣΚ έδειχνε που πλέον τα έχουν αφαιρέσει.

 

Έχεις δίκιο, έτσι ήταν.

Link to comment
Share on other sites

Για να λέμε και τα καλά. Είχα λεπτά ομιλίας που έληγαν σήμερα στης 12.00 το μεσημέρι. Ξεχάστηκα και μπαίνοντας στην εφαρμογή τώρα, είδα ότι είχαν μηδενιστεί.

Κατέβασα ξενερωμενος το πακέτο των 60 λεπτών και ξαφνικά είδα στην εφαρμογή ότι επέστρεψαν και αυτά που είχαν λήξει.

Link to comment
Share on other sites

Είναι εβδομάδα διπλασιασμου, το λέει και στο 1330 μολις μπαίνεις, αγόρασα ένα πακετάκι αλλα δε μου έκανε διπλασιασμό...Τελευταία ανανεωση χρόνου ομιλίας εκανα στις 2/12, δεν ξερω αν φταιει αυτο ή οντως εγινε καποιο λάθος. Το θεμα ειναι οτι δεν εχω τωρα υπολοιπο 0.19Ε για τηλεφωνο στην εξυπηρέτηση Edited by pantoflakias
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...