Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απλά έπρεπε να αγοράσεις το πακέτο που αγοράζεις κάθε μήνα για να καταναλώσει το δώρο πρώτα εκτός και είχες αγοράσει πριν λίγες μέρες αν ήθελες μέχρι δέκα μέρες να σου λήξει αυτό που αγοράζεις πιστεύω σύμφερε να αγοράσεις ξανά

 

Κατάλαβα αλλά δεν το ήξερα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Απλα ειναι πολλα τα "επρεπε" και τα "εαν" για δωρο.

Εμενα οταν ακουω για δωρο απο τετοιες πολυεθνικες, μου ξυπναει το "φοβου τους Δαναους".

Ισως γιατι εχω και 50 χρονια εμπειριας στην πλατη μου.

♥Lara♥2007♥2021♥
Link to comment
Share on other sites

Απλα ειναι πολλα τα "επρεπε" και τα "εαν" για δωρο.

Εμενα οταν ακουω για δωρο απο τετοιες πολυεθνικες, μου ξυπναει το "φοβου τους Δαναους".

Ισως γιατι εχω και 50 χρονια εμπειριας στην πλατη μου.

 

Είσαι λίγο υπερβολικός. Δώρο σου δίνουν... δεν θα τους πεις εσύ πως θα το δώσουν και με ποιους όρους...

Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

Απλα ειναι πολλα τα "επρεπε" και τα "εαν" για δωρο.

Εμενα οταν ακουω για δωρο απο τετοιες πολυεθνικες, μου ξυπναει το "φοβου τους Δαναους".

Ισως γιατι εχω και 50 χρονια εμπειριας στην πλατη μου.

 

Τουλαχιστον η κοτε σου λέει τους όρους.

Edited by Vasileios
Άλλη εταιρεία
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι τώρα ανακοίνωσαν μόνο για συμβόλαια

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ειναι αληθεια οτι ολο το καρτελ δεν θα ριξει τις τιμες αλλα θα διπλασιασει τα data με την τιμη που ηταν πριν,,τωρα αυτο που βρωμαει ειναι ως εξης: η που.....ια που θα παιχτει εγω πιστευω ειναι οτι θα καταναλωνονται τα data πιο γρηγορα απο πριν,,,και βγηκαν με ανακοινωσεις ολοι τους και θα πουνε οτι περισσοτερο σερφαρισμα και λιωσιμο με τα πακετα data στην ιδια τιμη και ουαου ουαου..Κυριοι μονο στο εξωτερικο υπαρχουν data σε τιμη αρκετα αρκετα χαμηλη,,εδω μονο να οικονομησουνε ολοι μαζι και τιποτα αλλο...σιγα μην τους ενδιαφερει ο ελληνας καταναλωτης και αυτο φαινεται πως καταντησανε την καρτοκινητη με τις αυξησεις που κανανε στις χρεωσεις των καρτων και των πακετων και στις 2μηνιες που σε αναγκαζουν να ανανεωνεις το χρηματικο υπολοιπο για να μην χασεις το αριθμο σου...ασχετως αν τον αριθμο δεν τον πολυχρησιμοποιεις,,και ετσι αναγκαζουν τον κοσμο να πηγαινει στα καρτοσυμβολαια. Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

καλα κανει και σου βρωμαει ειναι αληθεια οτι ολο το καρτελ δεν θα ριξει τις τιμες αλλα θα διπλασιασει τα data με την τιμη που ηταν πριν,,τωρα αυτο που βρωμαει ειναι ως εξης: η που.....ια που θα παιχτει εγω πιστευω ειναι οτι θα καταναλωνονται τα data πιο γρηγορα απο πριν,,,και βγηκαν με ανακοινωσεις ολοι τους και θα πουνε οτι περισσοτερο σερφαρισμα και λιωσιμο με τα πακετα data στην ιδια τιμη και ουαου ουαου..Κυριοι μονο στο εξωτερικο υπαρχουν data σε τιμη αρκετα αρκετα χαμηλη,,εδω μονο να οικονομησουνε ολοι μαζι και τιποτα αλλο...σιγα μην τους ενδιαφερει ο ελληνας καταναλωτης και αυτο φαινεται πως καταντησανε την καρτοκινητη με τις αυξησεις που κανανε στις χρεωσεις των καρτων και των πακετων και στις 2μηνιες που σε αναγκαζουν να ανανεωνεις το χρηματικο υπολοιπο για να μην χασεις το αριθμο σου...ασχετως αν τον αριθμο δεν τον πολυχρησιμοποιεις,,και ετσι αναγκαζουν τον κοσμο να πηγαινει στα καρτοσυμβολαια.

 

Δεν το αποφάσισαν μόνες τους οι εταιρείες

Με πρωτοβουλία του πρωθυπουργού έγιναν οι μειώσεις στην χρέωση

Δεν θα κοροϊδέψουν κανέναν. Ότι μειώσεις γίνουν κερδισμένοι είμαστε

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δεν το αποφάσισαν μόνες τους οι εταιρείες

Με πρωτοβουλία του πρωθυπουργού έγιναν οι μειώσεις στην χρέωση

Δεν θα κοροϊδέψουν κανέναν. Ότι μειώσεις γίνουν κερδισμένοι είμαστε

Είσαι μικρός και ρομαντικός μάλλον.

Μεγαλώνοντας θα μάθεις ότι η πολιτική (και οι πολιτικοί) είναι υποχείρια του κεφαλαίου διότι από αυτό εξαρτάται η επανεκλογή τους.

Φιλικά!

Link to comment
Share on other sites

Προχθές έβαλα το πακέτο τον 4.4€ 2gb και σήμερα μου είχαν μείνει 150mb χωρίς να μπω και πολύ στα data!
Δώσε screenshot από τον μετρητή κίνησης δεδομένων του κινητού σου (υπό την προϋπόθεση ότι δεν έχεις twin sim και δεν έβαλες και αλλού την SIM), αλλιώς δεν μπορούμε να σχολιάσουμε.
Link to comment
Share on other sites

Να ηρεμήσουμε και να επανέλθουμε στο βάτραχο.

Διαμαρτυρίες και υπόνοιες θα υπάρχουν πάντα, η αλήθεια όμως είναι ότι αν θέλουν να μας πάρουν τα λεφτά θα το κάνουν άμεσα, γιατί μπορούν, θα ανεβάσουν τιμές, κόστος απο κάρτες και ότι άλλο θέλουν, δεν θα κάτσουν να σε χρεώνουν παραπάνω ΜΒ που αν θέλεις μπορείς να τους ξεμπροστιασεις με ότι συνέπειες (νομικές) μπορεί να έχουν.

Άλλο να γνωρίζουμε ότι είναι εταιρείες με σκοπό το κέρδος και άλλο οι θεωρίες συνομωσίας.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δώσε screenshot από τον μετρητή κίνησης δεδομένων του κινητού σου (υπό την προϋπόθεση ότι δεν έχεις twin sim και δεν έβαλες και αλλού την SIM), αλλιώς δεν μπορούμε να σχολιάσουμε.
Αυτό εννοείς? ddf9aa162fee508a3237e6c5d02ca80a.jpg

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

δεν θα κάτσουν να σε χρεώνουν παραπάνω ΜΒ που αν θέλεις μπορείς να τους ξεμπροστιασεις με ότι συνέπειες (νομικές) μπορεί να έχουν.

Άλλο να γνωρίζουμε ότι είναι εταιρείες με σκοπό το κέρδος και άλλο οι θεωρίες συνομωσίας.

 

Συμφωνώ ότι είναι απίθανο να συμβεί αυτό και χωρίς να θέλω να υποστηρίξω το σκεπτικό της μεγαλύτερης κατανάλωσης,

"ευτράπελα" με πχ. unlimited πακέτα της cosmote να μην δουλεύουν όπως θα έπρεπε ή ενεργοποιήσεις internet day pass κτλ. έχουν συμβεί και είναι καταγεγραμμένα.

Όταν μάλιστα είναι επαναλαμβανόμενα δεν μπορεί να λέμε για θεωρίες συνωμοσίας.

Άλλο το κέρδος άλλο η αισχροκέρδεια.

Τώρα για τις νομικές συνέπειες ασχολίαστο, για τον λόγο που είπες και συ ότι το καρτέλ μπορεί να δρα ανενόχλητο.

Link to comment
Share on other sites

Ποια η διαφορά μεταξύ κέρδους και αισχροκέρδειας και ποιος το καθορίζει;

 

Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

Αυτό εννοείς? ddf9aa162fee508a3237e6c5d02ca80a.jpg

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ψάξε λίγο έσω μέσα σε αυτό το μενού και θα βρεις τι σου έφαγε τα mb

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, αν και νομίζω ότι η frogούλα μας είχε ένα από τα φθηνότερα πακέτα δεδομένων*, το Gigaday 1Gb 1€ υπάρχει περίπτωση να έχουμε μειώσεις και εδώ;

 

*Χρησιμοποιώ WiFi, όταν φεύγω από την βάση μου για λίγες μέρες, νομίζω ότι είναι το φθηνότερο πακέτο.

Edited by HeKaSa
Link to comment
Share on other sites

Να ηρεμήσουμε και να επανέλθουμε στο βάτραχο.

Διαμαρτυρίες και υπόνοιες θα υπάρχουν πάντα, η αλήθεια όμως είναι ότι αν θέλουν να μας πάρουν τα λεφτά θα το κάνουν άμεσα, γιατί μπορούν, θα ανεβάσουν τιμές, κόστος απο κάρτες και ότι άλλο θέλουν, δεν θα κάτσουν να σε χρεώνουν παραπάνω ΜΒ που αν θέλεις μπορείς να τους ξεμπροστιασεις με ότι συνέπειες (νομικές) μπορεί να έχουν.

Άλλο να γνωρίζουμε ότι είναι εταιρείες με σκοπό το κέρδος και άλλο οι θεωρίες συνομωσίας.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

μου ερχοταν καθε δυο μερες μηνυμα για χρεωση data.

αναγκαστηκα και εσβησα τις ρυθμισεις του ιντερνετ(APN, mms).

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, αν και νομίζω ότι η frogούλα μας είχε ένα από τα φθηνότερα πακέτα δεδομένων*, το Gigaday 1Gb 1€ υπάρχει περίπτωση να έχουμε μειώσεις και εδώ;

 

*Χρησιμοποιώ WiFi, όταν φεύγω από την βάση μου για λίγες μέρες, νομίζω ότι είναι το φθηνότερο πακέτο.

 

Όλα καλά με την frog αλλά αυτό με τις 25 μέρες που λήγουν τα πακέτα μου την δινει στα νεύρα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, αν και νομίζω ότι η frogούλα μας είχε ένα από τα φθηνότερα πακέτα δεδομένων*, το Gigaday 1Gb 1€ υπάρχει περίπτωση να έχουμε μειώσεις και εδώ;

 

*Χρησιμοποιώ WiFi, όταν φεύγω από την βάση μου για λίγες μέρες, νομίζω ότι είναι το φθηνότερο πακέτο.

Ακόμα δεν έχουν ανακοινώσει κάτι αλλά αυτό το πακέτο είναι γενικό σε όλα τα πακέτα καρτοκινητης. Ίσως άρα να έχει κάποια αλλαγή όταν ανακοινωσουν αλλαγές.

 

----- προσθήκη μηνύματος 80 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Υπάρχει κάτι φθηνότερο σε GB ανά μήνα που να μην σου δίνει με το ζόρι 10 ή άπειρα GB;
H Frog έχει 2gb με 4,44€ ή 5gb με 8,5€ (διάρκεια και τα δύο 25 μέρες)
Link to comment
Share on other sites

Πού τα βρήκες αυτά;
Ποια βρήκα; Στην Frog είμαι με τα 2GB ανά 25 μέρες και είμαι ευχαριστημένος.

Απαντώ στον φίλο που δεν το αντέχει ανά 25 μέρες, να μας πει αν υπάρχει αλλού καλύτερα και προλαβαίνω να μην μας απαντήσει κανένα πακέτο που σε βάζουν να πληρώνεις με το ζόρι GB που δεν θα χρησιμοποιήσεις...

Link to comment
Share on other sites

Ποια βρήκα; Στην Frog είμαι με τα 2GB ανά 25 μέρες και είμαι ευχαριστημένος.

 

Απαντώ στον φίλο που δεν το αντέχει ανά 25 μέρες, να μας πει αν υπάρχει αλλού καλύτερα και προλαβαίνω να μην μας απαντήσει κανένα πακέτο που σε βάζουν να πληρώνεις με το ζόρι GB που δεν θα χρησιμοποιήσεις...

Δεν ρώτησε εσένα, υποθέτω ρωτάει τον φίλο που μιλάει για τα απεριόριστα και 10 γίγα...

Που τα είδε και τα αναφέρει;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν ρώτησε εσένα, υποθέτω ρωτάει τον φίλο που μιλάει για τα απεριόριστα και 10 γίγα...

Που τα είδε και τα αναφέρει;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Άνα γειά σου!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ρώτησε εσένα, υποθέτω ρωτάει τον φίλο που μιλάει για τα απεριόριστα και 10 γίγα...

Που τα είδε και τα αναφέρει;

Ελπίζω να έχεις καταλάβει ότι ο "φίλος που μιλάει για τα απεριόριστα και 10 γίγα" είμαι εγώ και μόλις εξήγησα παραπάνω τον λόγο.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...