Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

VDSL θέλει όχι frog

 

:lol::lol::lol::lol:

 

Δεν έχει δυνατότητα να βάλει σταθερή γραμμή.

 

Για τον υπόλοιπο καιρό 3-5gb θα έλεγα.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Στον επίσημο τιμοκατάλογο, η μετατροπή What's Up->Frog κοστίζει 3ε.

 

s6fF85g.png

 

Για όποιον ενδιαφέρεται, η πηγή ειναι το εξης λινκ: https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr/pricelist.html?mtbid=7ce557a6-4448-5de4-e053-181f12ac3db5

 

Όπου πηγαινετε: "What's Up">"Υπηρεσίες Καρτοκινητής">"Ειδικές Περιπτώσεις χρέωσης".

 

Αποτελεί ενα βασιμο λογο να ζητησουν επιστροφή της διαφοράς οσοι πληρωσαν παραπανω.

 

Αντιθετα, στην Cosmokarta το κόστος είναι 10ε

 

g7fK4Cq.png

Edited by gpapas640
Link to comment
Share on other sites

Ο πιό πρόσφατος τιμοκαταλογος είναι αυτός.

https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr/pricelist.html?mtbid=7ce557a6-447b-5de4-e053-181f12ac3db5

 

15/5/19

Και βέβαια η χρέωση είναι 10 ευρώ.

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Ο πιό πρόσφατος τιμοκαταλογος είναι αυτός.

https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr/pricelist.html?mtbid=7ce557a6-447b-5de4-e053-181f12ac3db5

 

15/5/19

Και βέβαια η χρέωση είναι 10 ευρώ.

 

Ο πιο πρόσφατος τιμοκατάλογος είναι αυτός που παρατέθηκε παραπάνω.

Δεν καταλαβαίνω την εμμονή σου να δικαιολογείς τις πάσης φύσεως αυθαίρετες χρεώσεις των εταιριών.

Εξήγησε μας εάν δεν σου είναι κόπος, την βεβαιότητα της χρέωσης των 10€ γιατί εγώ δεν βλέπω κάτι διαφορετικό από το link σου σε σχέση με αυτά που αναφέρει ο gpapas640.

Link to comment
Share on other sites

Ο πιό πρόσφατος τιμοκαταλογος είναι αυτός.

https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr/pricelist.html?mtbid=7ce557a6-447b-5de4-e053-181f12ac3db5

 

15/5/19

Και βέβαια η χρέωση είναι 10 ευρώ.

 

Αναφερόμουν στον ισχύων τιμοκατάλογο. Αν θέλεις ρίξε ένα screenshot.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά! Πριν από λίγο ολοκληρώθηκε η φορητότητα του αριθμού μου από q σε frog!

 

Προσπαθώ να συνδεθώ στο My COSMOTE app στο Android αλλά δεν με βρίσκει σαν πελάτη, ούτε με τον αριθμό τηλεφώνου, ούτε με το ΑΦΜ.

 

Μου είπαν ότι μπορώ να βλέπω online τα υπόλοιπα και να διαχειρίζομαι τα πακέτα.

 

Είναι κάποια άλλη εφαρμογή που πρέπει να χρησιμοποιήσω; Θέλει μήπως να περάσει λίγο ώρα για να φανώ στο σύστημα;

 

Όποιος γνωρίζει, αν μπορεί ας απαντήσει :)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τα υπόλοιπα του φρογκ που έχω τα βλέπω από το mycosmote app. Ίσως να περιμένεις 24 ώρες, ή στείλε μήνυμα στο γκρουπ του φρογκ στο Facebook. Στην αναζήτηση γράψε frog mobile
Link to comment
Share on other sites

Θέλει ένα 24ωρο και σ'εμένα έτσι ήταν.

 

Τέλεια. Το ευτυχές είναι ότι μου μπήκαν και 120' προς όλους μέχρι 1 Νοεμβρίου. :)

 

Γνωρίζει κανείς αν η μεταφορά χρόνου από σύνδεση κοσμοτέ τρίτου, έχει επιπλέον χρέωση; Δηλαδή θα μπορώ πχ να μου κάνουν μεταφορά 5 ευρώ;

 

Θα ήταν πολύ χρήσιμο γιατί τα 10 και 12 ευρώ το μήνα δεν μου πολυαρέσουν!

 

Ακυρο. Τώρα είδα στο site της frog ότι είναι απο 10 ευρώ και πάνω.

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω κι εγώ ότι θέλει ~24 ώρες για να δουλέψει.

Επίσης Cosmote Easy Transfer προς Frog, δεν παίζει σε όλους. Έχω 3 Frog αριθμούς και από What's up μπορώ να μεταφέρω μόνο στο πρώτο από αυτά. Στο τρίτο μπόρεσα και έκανα Easy Transfer πριν περάσει το πρώτο 24ωρο μετά την φορητότητα. Μετά κλείδωσε κι αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Μεταφορά 5€ μεταξύ δύο what's up μόνο (που ανανεώνει και την ημερομηνία λήξης)

 

What's up σε frog δεν παίζει να υποθέσω; Θα ήταν βολικό γιατί της μητέρας μου είναι what's up και την καρτα δεν τη χρησιμοποιει ποτε, ανανεωνει μονο για να χει ενεργο το νουμερο για να την καλουν.

 

Επιβεβαιώνω κι εγώ ότι θέλει ~24 ώρες για να δουλέψει.

Επίσης Cosmote Easy Transfer προς Frog, δεν παίζει σε όλους. Έχω 3 Frog αριθμούς και από What's up μπορώ να μεταφέρω μόνο στο πρώτο από αυτά. Στο τρίτο μπόρεσα και έκανα Easy Transfer πριν περάσει το πρώτο 24ωρο μετά την φορητότητα. Μετά κλείδωσε κι αυτό.

 

Αιτηθηκα easy transfer απο συγγενικο μου προσωπο που εχει συνδεση cosmote και του ηρθε ειδοποιηση για εγκριση, οποτε υποθετω πως θα γινει η συναλλαγη.

 

Μου απαντησα κι εμενα απ το support της frog στο fb οτι θελει να παρελθει ενα 24ωρο

για να καταχωρηθει ο αριθμος μου στα συστηματα τους οποτε μια χαρα!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον. Μόλις εκανα μεταφορα 5 ευρώ απο what's up, ολα οκ!

ΑΛΛΑ. Οταν πηγα να ενεργοποιησω το πακετο με τα 2gb για 25 μερες με 4.44€ μου ηρθε απαντηση οτι το πακετο δεν ειναι διαθεσιμο! Τι φαση :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Από what's up προς φρογκ και το αντίθετο από ότι ξέρω δε γίνεται. Θα με βόλευε και μένα, διότι έχω και νούμερο what's up

 

Κι ομως γινεται! το εκανα μολις! Το ρωτησα στο support και μου ειπε γινεται απο what's up προς frog, το αντιστροφο μαλλον δεν γινεται. Κι επισης μπορεις να μεταφερεις και 2 ευρω περα απο 5!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον. Μόλις εκανα μεταφορα 5 ευρώ απο what's up, ολα οκ!
Έχουν παρέλθει ~24 ώρες από την ενεργοποίηση/φορητότητα;
Link to comment
Share on other sites

Κι ομως γινεται! το εκανα μολις! Το ρωτησα στο support και μου ειπε γινεται απο what's up προς frog, το αντιστροφο μαλλον δεν γινεται. Κι επισης μπορεις να μεταφερεις και 2 ευρω περα απο 5!

 

Πολύ βολικό αυτό!

Link to comment
Share on other sites

Έχουν παρέλθει ~24 ώρες από την ενεργοποίηση/φορητότητα;

 

Οχι. Μετα το 24ωρο δεν θα μπορω να το κανω θες να πεις;

 

Γνωριζεις γιατι δεν μ αφηνει να ενεργοποιησω το πακετο των 2gb για 25 μερες;

Μηπως θα μπορω απο αυριο να το ενεργοποιησω;

Link to comment
Share on other sites

Κι ομως γινεται! το εκανα μολις! Το ρωτησα στο support και μου ειπε γινεται απο what's up προς frog, το αντιστροφο μαλλον δεν γινεται. Κι επισης μπορεις να μεταφερεις και 2 ευρω περα απο 5!
Όντως από Frog δεν γίνεται. Όσο για τα 2€, πρόσεχε γιατί διάβασα εδώ ότι δεν ανανεώνει την λήξη.

 

Μετα το 24ωρο δεν θα μπορω να το κανω θες να πεις;

 

Γνωριζεις γιατι δεν μ αφηνει να ενεργοποιησω το πακετο των 2gb για 25 μερες;

Μηπως θα μπορω απο αυριο να το ενεργοποιησω;

Μπορεί η δική σου περίπτωση να είναι διαφορετική. Δοκίμασε από αύριο.

Φαντάζομαι εδώ θα είμαστε και θα μας απαντήσεις και τα δύο ερωτήματά σου.

Link to comment
Share on other sites

Όντως από Frog δεν γίνεται. Όσο για τα 2€, πρόσεχε γιατί διάβασα εδώ ότι δεν ανανεώνει την λήξη.

 

Ναι δεν σκοπευω να κανω μεταφορα 2ευρω, απλα το λεω γιατι ειναι χρησιμο καμια φορα αν θελεις να ενεργοποιησεις κατι και σου υπολοιπονται 1-2 ευρω, για να μην αναγκαζεσαι να μεταφερεις 5 και παραπανω ;)

Πραγματικα πολυ πρακτικο αυτο!

 

Μπορεί η δική σου περίπτωση να είναι διαφορετική. Δοκίμασε από αύριο.

Φαντάζομαι εδώ θα είμαστε και θα μας απαντήσεις και τα δύο ερωτήματά σου.

 

Ναι λογικα ολα θα διορθωθουν το επομενο 24ωρο θελω να πιστευω.

 

Θα δωσω feedback εννοειται! Απλα το πακετο με τα 2gb ισχυει κανονικα ετσι; Γιατι αν καταργηθηκε, τα υπολοιπα πακετα δεδομενων ειναι απλα ασυμφορα :X

Link to comment
Share on other sites

Θα δωσω feedback εννοειται! Απλα το πακετο με τα 2gb ισχυει κανονικα ετσι; Γιατι αν καταργηθηκε, τα υπολοιπα πακετα δεδομενων ειναι απλα ασυμφορα :X
Υπάρχει και το PAK1 στο 1330 (ο μόνος τρόπος ενεργοποίησής του) για 0,86€ παραπάνω, που σου δίνει επίσης 2GB (τα οποία γίνονται rollover) και 60' προς όλους για 25 ημέρες (όμως με ελάχιστη χρέωση 3 λεπτά, χρέωση ανά λεπτό και χωρίς να γίνονται rollover). Edited by Saxtus
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και το PAK1 στο 1330 (ο μόνος τρόπος ενεργοποίησής του) για 0,86€ παραπάνω, που σου δίνει επίσης 2GB (τα οποία γίνονται rollover) και 60' προς όλους για 25 ημέρες (όμως με ελάχιστη χρέωση 3 λεπτά, χρέωση ανά λεπτό και χωρίς να γίνονται rollover).

 

Ευχαριστώ! Θα περιμένω μέχρι αύριο να δω αν έστρωσε, αλλιώς θα ενεργοποιήσω αυτό που αναφέρεις και θα επικοινωνήσω με την υποστήριξη για να με ενημερώσουν.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον. Μόλις εκανα μεταφορα 5 ευρώ απο what's up, ολα οκ!

ΑΛΛΑ. Οταν πηγα να ενεργοποιησω το πακετο με τα 2gb για 25 μερες με 4.44€ μου ηρθε απαντηση οτι το πακετο δεν ειναι διαθεσιμο! Τι φαση :wacko:

 

Μήπως από τη φορητοτητα εγινε what's up ή κοσμοκαρτα το πακέτο σου και πρέπει να το αλλάξεις εσυ σε φρογκ. Για κοίταξε το!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...