Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γίνεται να στέλνεις sms. Με το cosmote cloud.:D

Διάβασε http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7844959#post7844959

 

Μου δίνει δυνατότητα μόνο για business λογαριασμό, επί πληρωμή.

Link to comment
Share on other sites

Την πάτησες για λίγο.

Σταμάτησε πριν 10 μέρες όπως βλέπω.

 

https://cloud.cosmote.gr/

ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ:

Οι υπηρεσίες COSMOTE Cloud και COSMOTE Business Cloud Storage καταργούνται και παύει η χρέωσή τους από τις 22/09/2019.

 

Αποκλειστικά για την ανάκτηση των αρχείων τους, οι χρήστες των υπηρεσιών θα έχουν πρόσβαση σε αυτές από τις 30/9/2019 έως τις 22/3/2020. Μετά την παραπάνω ημερομηνία, τα αρχεία θα διαγραφούν.

 

Επίσης, η υπηρεσία COSMOTE Email παύει να είναι εμπορικά διαθέσιμη από τις 22/09/2019 Οι υπάρχουσες ηλεκτρονικές διευθύνσεις (email) της υπηρεσίας COSMOTE Email καθώς και ο αποθηκευτικός χώρος (2GB, 4GB, 20GB) που είχαν αποκτηθεί έως και τις 22/9/2019 διατηρούνται χωρίς χρηματική επιβάρυνση.

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πριν καιρό είχα βρει πώς μπορεί να ενεργοποιήσει κάποιος γενικά σε καρτοκινητή cosmote, όχι μόνο σε frog, τα 100 δωρεάν web2sms το μήνα. Τώρα που το χρειάζομαι πάλι, δεν μπορώ να το βρω, και δε θυμάμαι πώς το είχα κάνει. Μπορεί κάποιος να βοηθήσει;

 

Αφού όπως λες το είχες κάνει, γιατί δεν κάνεις ανάκτηση του κωδικού και του ονόματος χρήστη:worry:;

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το κόψανε και αυτό. Και στην 2η μετατροπή κοστίζει 10€ προς frog.

 

Παρεμπτιπτόντως είχε πρόβλημα όταν στέλναμε ΑΛΠΑΚ στο 1314 καθώς δεν δεχόταν ούτε το κεφαλαίο C ούτε το μικρό c για μετατροπή πρώτα σε cosmokarta. Λαμβάναμε μήνυμα "ΛΑΘΟΣ ΠΛΗΚΤΡΟΛΟΓΗΣΗ". Έπρεπε να στείλουμε τελικά alpak στο 1314 και μετά να στείλουμε το μικρό c για να το δεχτεί.

 

Αυτό είναι βέβαιο; Το έχει κάνει κάποιος και όντως ζητάει 10ε και στη 2η μετατροπή?

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάνει κανείς esim με cosmokarta,frog,whats'up ?

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι βέβαιο; Το έχει κάνει κάποιος και όντως ζητάει 10ε και στη 2η μετατροπή?

 

Ναι το εκανε κάποιος δικός μου. Δεν ξερω αν πρεπει να περασουν κάποιες ωρες ή μερα που θα μεινεις στο πακετο της 1η μετατροπης και μετα να στειλεις για τη 2η για να ειναι 3€. Λέω μηπως και δεν ανανεωνεται αυτοματα το κοστος μετα τη 1η μετατροπη. Εκείνος το μετετρεψε λιγα λεπτα μετά την 1η μετατροπη και του πηρε 10€.

Link to comment
Share on other sites

Ναι το εκανε κάποιος δικός μου. Δεν ξερω αν πρεπει να περασουν κάποιες ωρες ή μερα που θα μεινεις στο πακετο της 1η μετατροπης και μετα να στειλεις για τη 2η για να ειναι 3€. Λέω μηπως και δεν ανανεωνεται αυτοματα το κοστος μετα τη 1η μετατροπη. Εκείνος το μετετρεψε λιγα λεπτα μετά την 1η μετατροπη και του πηρε 10€.
εγω το εκανα απο cosmocarta σε whats up με μηδεν κοστος αλλα απο whats up σε frog τελικα 10 ευρω,,,οποτε παει η πατεντα που υπηρχε,,πλεον 10 ευρω δεν παιζει σημασια αν ειναι 1η μετατροπη η 2η μετατροπη.
Link to comment
Share on other sites

Frog γίνεται κανονικά esim
Σε ευχαριστώ πολύ. Καλημέρα

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Την πάτησες για λίγο.

Σταμάτησε πριν 10 μέρες όπως βλέπω.

...

Αφού όπως λες το είχες κάνει, γιατί δεν κάνεις ανάκτηση του κωδικού και του ονόματος χρήστη:worry:;

 

Θέλω να το ενεργοποιήσω σε έναν επιπλέον αριθμό...

Κρίμα, αν είναι έτσι το έχασα για λίγες μέρες.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ανανέωσα δεδομένα με το πακέτο 2GB(4,44€) για 25 ημέρες ενώ είχα την εντύπωση ότι ήταν για 30 ημέρες. Μπορεί κάποιος να μου θυμίσει αν η διάρκεια ήταν πάντα 25 ημέρες ή έχει αλλάξει κάτι;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ανανέωσα δεδομένα με το πακέτο 2GB(4,44€) για 25 ημέρες ενώ είχα την εντύπωση ότι ήταν για 30 ημέρες. Μπορεί κάποιος να μου θυμίσει αν η διάρκεια ήταν πάντα 25 ημέρες ή έχει αλλάξει κάτι;

Ευχαριστώ.

Καλησπέρα. 25 μέρες ήταν φίλε. Δε θυμάσαι καλά.
Link to comment
Share on other sites

Ήταν 30 έγινε 25 μέρες, έχει κανα εξάμηνο που άλλαξε, ακριβώς δεν θυμάμαι...

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Ναι το εκανε κάποιος δικός μου. Δεν ξερω αν πρεπει να περασουν κάποιες ωρες ή μερα που θα μεινεις στο πακετο της 1η μετατροπης και μετα να στειλεις για τη 2η για να ειναι 3€. Λέω μηπως και δεν ανανεωνεται αυτοματα το κοστος μετα τη 1η μετατροπη. Εκείνος το μετετρεψε λιγα λεπτα μετά την 1η μετατροπη και του πηρε 10€.

 

Σύμφωνα με προηγούμενα ποστ στο συγκεκριμένο θρεντ, παλιότερα έκανες τις δυο μετατροπές στο καπάκι με συνολικό κόστος 0+3 ευρω. Αρα πάει κ αυτό το "παραθυράκι"...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. 25 μέρες ήταν φίλε. Δε θυμάσαι καλά.

Ήταν 30 έγινε 25 μέρες, έχει κανα εξάμηνο που άλλαξε, ακριβώς δεν θυμάμαι...

Εκτός του ότι ήταν 30 μέρες, ήταν και 4gb για τουλάχιστον 12 μήνες. Το ξέρω διότι το είχα ξεσκίσει!

 

Σας ευχαριστώ!

Έτσι λοιπόν, η μόνη μηνιαία ανανέωση που μας έχει μείνει είναι η 120ΜΒ 3,02€

Link to comment
Share on other sites

Καταργήθηκε το πακέτο των 5gb με 8,50 ευρώ;; Γτ στέλνω το μήνυμα αλλά μου ήρθε διαφορετική απαντηση

 

Στάλθηκε από το MI 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μια χαρά δούλεψε πριν λίγο.Μηπως έχεις μπερδέψει τις κάρτες sim και στέλνεις με άλλη;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

My Devices (Απ' όσες θυμάμαι δηλαδή) Philips DIGA/Ericsson 768/Ericsson 788/Ericsson T28/Nokia 3200/Siemens SL55/Nokia 6210/Nokia 6510/Ericsson W600/Nokia E52/Nokia E65/Sony Ericsson Neo V/Moto G/Xiaomi Redmi Note 3/Xiaomi Redmi Note 5
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...