Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φίλε θα ήθελα να ρωτήσω, αν το έχεις κάνει, η 6μηνη προσφορά όταν γύρισες σε Frog επαναενεργοποιηθηκε; Γιατί δεν νομιζω να έχει απαντηθεί αυτό το παλιό ερώτημα!

 

Αυτό δεν το γνωρίζω ακόμα

 

Καλημέρα, εννοείτε περνώντας τον κωδικό μέσω της εφαρμογής; Τπτ δεν μου δίνει. Το καλό είναι ότι 12 χρόνια που έχω frog μου διπλασιάζει το ποσό της ανανέωσης στην πρώτη κάρτα του μήνα.

 

Καλά που μου το θύμησες.

Ότι έγραψα για τη μεταφορά του υπολοίπου, ισχύει για όσους ΔΕΝ έχουν διπλασιασμό.

Αν έχεις διπλασιασμό και κάνεις ΑΛΠΑΚ, πάει, πέταξε..

Αριθμός δωρεάν εξυπηρέτησης Wind: 13700

Καταγγελία σύμβασης κι επιστροφή εναπομείναντος υπολοίπου καρτοκινητού: https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/about_Regulation.html

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν το γνωρίζω ακόμα

 

 

 

Καλά που μου το θύμησες.

Ότι έγραψα για τη μεταφορά του υπολοίπου, ισχύει για όσους ΔΕΝ έχουν διπλασιασμό.

Αν έχεις διπλασιασμό και κάνεις ΑΛΠΑΚ, πάει, πέταξε..

 

Α πα πα δεν το κουνάω από την frog, έχω βολευτεί τόσα χρόνια με τον διπλασιασμο. Βάζω κάρτα κάθε δίμηνο για να μην χάσω το υπόλοιπο κ έχω μαζέψει 70€. Δεν ξοδευονται με τπτ. Ελάχιστα χρησιμοποιώ κινητό κ σταθερό καθόλου.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχω ενα frog χωρις διπλασιασμο και νομιζω οτι με συμφερει καλυτερα να το γυρισω σε whats up.(παρε να χεις ,2 φορες 500 mb και μεταφορα χρονου ομιλιας)

πως γινεται η μεταφορα? τελικα με συμφερει?ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Στέλνεις Alpak sto 1314 και σε λιγώτερο από δυο λεπτά στέλνεις W στο 1314.

Συνήθως το κόστος είναι 3 ευρώ.

Το αν σε συμφέρει ή όχι εξαρτάται από το πόσο μιλάς, συνήθως μόνο εσύ μπορείς να απαντήσεις αυτή την ερώτηση.

Link to comment
Share on other sites

Μόνο με το εβδομαδιαίο πακέτο 3GB για 4 ευρώ. Το οποίο υπάρχει και σε FROG.
Link to comment
Share on other sites

Μόνο με το εβδομαδιαίο πακέτο 3GB για 4 ευρώ. Το οποίο υπάρχει και σε FROG.

παλια εδινε το frog καποια πακετα αλλα τωρα δεν αξιζει για internet!

Link to comment
Share on other sites

παλια εδινε το frog καποια πακετα αλλα τωρα δεν αξιζει για internet!

 

8,5€ 5gb

Γιατί δεν αξίζει;

Δίνει και δώρο τελευταίο καιρό 2gb

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στο εξωτερικό με τη Frog τι ισχύει;

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα. Κατανάλωση των Mb και λεπτών ομιλίας σαν να είσαι στην Ελλάδα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στο εξωτερικό με τη Frog τι ισχύει;

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

 

Σε αυτές τις χώρες του screenshot είναι σαν να είσαι στην Ελλάδα. Στις υπόλοιπες, έχει βαριές χρεώσεις.

 

5a1092d425fc0142a958df8a3da19e26.jpg

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

επανέλαβε ολοκληρη τη διαδικασία με υπομονή

 

στέλνεις alpak στο 1314 εκ νέου για να ενεργοποιήσεις την αλλαγη πακέτου

αφου σου στείλει το απαντητικό sms στέλνεις f...

 

Το κατάφερα! Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Τώρα που ο ανταγωνισμός τα έκανε εντελώς μαντάρα, αυξάνοντας το κόστος και του τελευταίου οικονομικού πακέτου που είχε απομείνει κοντά στα 6€, σκέφτομαι να το μεταφέρω από το συρτάρι στον κάδο και να πάρω έναν αριθμό Frog. Θα ήθελα να ρωτήσω όποιον γνωρίζει: Υπάρχει αυτή την περίοδο, κάποια προνομιακή προσφορά (promo) σε Frog, είτε σε καταστήματα, είτε στο δρόμο? Επιπλέον, υπάρχει περίπτωση να έχει ξεμείνει σε κάποιον πωλητή (promoter), κάποιο νουμεράκι Frog, με την παλιά προσφορά του διπλασιασμού της αξίας ανανέωσης? Κάθε απάντηση ευπρόσδεκτη, είτε δημόσια, είτε μέσω pm. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!
Link to comment
Share on other sites

Δεδομένου ότι ο διπλασιασμός καταργήθηκε πριν 5 και χρόνια για νέες ενεργοποιήσεις , ότι και να ενεργοποιήσεις όσο ξεχασμένο και να είναι , απλά δεν θα τον έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως γνώμη μου είναι, αν πραγματικά θέλεις να "τους πειράξει", να κάνεις φορητότητα τον αριθμό σου.

Με το ν' αφήσεις απλώς το νούμερο να λήξει, δε θα ιδρώσει το αυτί τους..

5€ στοιχίζει πλέον η φορητότητα σε whatsup, δωρεάν ΑΛΠΑΚ σε κοσμοκάρτα (ή το ανάποδο) και 3€ ΑΛΠΑΚ σε frog.

Συνολικά 8€.

Έχω την εντύπωση ότι το whatsup δίνει για 6 μήνες διπλασιασμό στην 1η κάρτα ανανέωσης του μήνα, οπότε πριν ξεκινήσεις τις αλλαγές πακέτων,

βάλε ένα ποσό ανάλογα με τις ανάγκες σου.

 

(Αν μπορεί κάποιος ας ποστάρει την προσφορά του whats'up γιατί δεν τη βρίσκω)

Edited by user_one

Αριθμός δωρεάν εξυπηρέτησης Wind: 13700

Καταγγελία σύμβασης κι επιστροφή εναπομείναντος υπολοίπου καρτοκινητού: https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/about_Regulation.html

Link to comment
Share on other sites

Πάντως γνώμη μου είναι, αν πραγματικά θέλεις να "τους πειράξει", να κάνεις φορητότητα τον αριθμό σου.

Με το ν' αφήσεις απλώς το νούμερο να λήξει, δε θα ιδρώσει το αυτί τους..

5€ στοιχίζει πλέον η φορητότητα σε whatsup, δωρεάν ΑΛΠΑΚ σε κοσμοκάρτα (ή το ανάποδο) και 3€ ΑΛΠΑΚ σε frog.

Συνολικά 8€.

Έχω την εντύπωση ότι το whatsup δίνει για 6 μήνες διπλασιασμό στην 1η κάρτα ανανέωσης του μήνα, οπότε πριν ξεκινήσεις τις αλλαγές πακέτων,

βάλε ένα ποσό ανάλογα με τις ανάγκες σου.

 

(Αν μπορεί κάποιος ας ποστάρει την προσφορά του whats'up γιατί δεν τη βρίσκω)

Σοβαρά τώρα, πιστεύεις ότι θα τους πειράξει μία φορητότητα? Αυτοί τα έχουν πιάσει πλέον καλά καλά, δεν παίρνουν χαμπάρι, παρά μόνο αν ακυρώσεις συμβόλαιο. Φορητότητα σε Frog δε γίνεται? Γιατί? Κατώτερο από τα άλλα το θεωρούν?

Link to comment
Share on other sites

Πάντως γνώμη μου είναι, αν πραγματικά θέλεις να "τους πειράξει", να κάνεις φορητότητα τον αριθμό σου.

Με το ν' αφήσεις απλώς το νούμερο να λήξει, δε θα ιδρώσει το αυτί τους..

5€ στοιχίζει πλέον η φορητότητα σε whatsup, δωρεάν ΑΛΠΑΚ σε κοσμοκάρτα (ή το ανάποδο) και 3€ ΑΛΠΑΚ σε frog.

Συνολικά 8€.

Έχω την εντύπωση ότι το whatsup δίνει για 6 μήνες διπλασιασμό στην 1η κάρτα ανανέωσης του μήνα, οπότε πριν ξεκινήσεις τις αλλαγές πακέτων,

βάλε ένα ποσό ανάλογα με τις ανάγκες σου.

 

(Αν μπορεί κάποιος ας ποστάρει την προσφορά του whats'up γιατί δεν τη βρίσκω)

 

Αν πραγματικά θέλεις να τους πειράξει θα πρέπει η κίνησή σου να αποτυπώνεται στα οικονομικά στοιχεία τριμήνου.

Αυτό καθιστά ξεκάθαρο ότι οποιαδήποτε κίνηση μεμονωμένου συνδρομητή αποτυπώνεται στον πάγο και μόνο.

 

Μια υγιής ωστόσο αντίδραση μεμονωμένου συνδρομητή, κατά τη γνώμη μου, είναι να διατηρήσει μόνο τη sim στην οποία βασίζει την επικοινωνία του και να αφήσει τις υπόλοιπες να λήξουν.

Σε κάθε περίπτωση πάντως η μετακίνηση από Frog σε What's Up είναι οικονομικά αδιάφορη για την Cosmote, μπορεί ωστόσο να είναι ωφέλιμη για τον συνδρομητή αφού θα επιλέξει προϊόν περισσότερο συμβατό με τις ανάγκες του.

 

Όσο για το What's Up με διπλασιασμό αφορά σε νέο αριθμό από promoters και ο διπλασιασμός διαρκεί 3 μήνες.

Link to comment
Share on other sites

Πολυ απλα τα λεει στο σαιτ της φρογκ για το πως κανεις φορητοτητα σε φρογκ απο αλλη εταιρεια:

 

Η Φορητότητα Αριθμών παρέχει στον συνδρομητή τη δυνατότητα να αλλάξει δίκτυο κινητής τηλεφωνίας, χωρίς καμία αλλαγή στον αριθμό κλήσης του.

Στα πλαίσια της Φορητότητας Αριθμών, έχεις τη δυνατότητα, διατηρώντας τον ίδιο ακριβώς αριθμό τηλεφώνου να αλλάξεις δίκτυο και να συνδεθείς με το FROG στο δίκτυο της COSMOTE.

Κάλεσε από το κινητό σου τηλέφωνο τον 5-ψήφιο αριθμό 13897 χωρίς χρέωση για να δηλώσεις τα απαραίτητα στοιχεία που θα σου ζητηθούν. Επίσης, θα σου ζητηθεί να επιλέξεις την ημερομηνία μεταφοράς του αριθμού σου, που πρέπει να είναι μεταξύ 10 και 15 εργάσιμων ημερών από την ημερομηνία υποβολής της αίτησής σου. Στη συνέχεια, θα προωθηθεί το αίτημά σου στο δίκτυο με το οποίο είσαι ήδη συνδεδεμένος για να επιβεβαιώσει τα στοιχεία σου.*

Μόλις το αίτημά γίνει δεκτό, θα επικοινωνήσουμε μαζί σου για να κανονιστεί η μέρα που θα σου παραδοθεί με courier η νέα κάρτα SIM FROG και τα υπόλοιπα έγγραφα FROG ή για να σε ενημερώσουμε για τυχόν εκκρεμότητες με το παλιό σου δίκτυο που εμποδίζουν την ολοκλήρωση της διαδικασίας.

Τέλος, την ημέρα που έχεις επιλέξει να γίνει η μεταφορά σου στη καρτοκινητή FROG, μόλις απενεργοποιηθεί η παλιά σου κάρτα**, αντικατάστησέ τη με τη νέα κάρτα SIM FROG. Αμέσως θα μπείς στο δίκτυο της COSMOTE απολαμβάνοντας την ποιότητα των υπηρεσιών που σου προσφέρει!

 

Μαλλον τα παραπανω δεν εχουν σχεση με την πραγματικοτητα ε?

Link to comment
Share on other sites

Πολυ απλα τα λεει στο σαιτ της φρογκ για το πως κανεις φορητοτητα σε φρογκ απο αλλη εταιρεια:

 

Η Φορητότητα Αριθμών παρέχει στον συνδρομητή τη δυνατότητα να αλλάξει δίκτυο κινητής τηλεφωνίας, χωρίς καμία αλλαγή στον αριθμό κλήσης του.

Στα πλαίσια της Φορητότητας Αριθμών, έχεις τη δυνατότητα, διατηρώντας τον ίδιο ακριβώς αριθμό τηλεφώνου να αλλάξεις δίκτυο και να συνδεθείς με το FROG στο δίκτυο της COSMOTE.

Κάλεσε από το κινητό σου τηλέφωνο τον 5-ψήφιο αριθμό 13897 χωρίς χρέωση για να δηλώσεις τα απαραίτητα στοιχεία που θα σου ζητηθούν. Επίσης, θα σου ζητηθεί να επιλέξεις την ημερομηνία μεταφοράς του αριθμού σου, που πρέπει να είναι μεταξύ 10 και 15 εργάσιμων ημερών από την ημερομηνία υποβολής της αίτησής σου. Στη συνέχεια, θα προωθηθεί το αίτημά σου στο δίκτυο με το οποίο είσαι ήδη συνδεδεμένος για να επιβεβαιώσει τα στοιχεία σου.*

Μόλις το αίτημά γίνει δεκτό, θα επικοινωνήσουμε μαζί σου για να κανονιστεί η μέρα που θα σου παραδοθεί με courier η νέα κάρτα SIM FROG και τα υπόλοιπα έγγραφα FROG ή για να σε ενημερώσουμε για τυχόν εκκρεμότητες με το παλιό σου δίκτυο που εμποδίζουν την ολοκλήρωση της διαδικασίας.

Τέλος, την ημέρα που έχεις επιλέξει να γίνει η μεταφορά σου στη καρτοκινητή FROG, μόλις απενεργοποιηθεί η παλιά σου κάρτα**, αντικατάστησέ τη με τη νέα κάρτα SIM FROG. Αμέσως θα μπείς στο δίκτυο της COSMOTE απολαμβάνοντας την ποιότητα των υπηρεσιών που σου προσφέρει!

 

Μαλλον τα παραπανω δεν εχουν σχεση με την πραγματικοτητα ε?

 

όχι έχει μειωθεί ο χρόνος φορητότητας σε πολύ λιγότερο 3-5ημέρες κάπου εκεί.

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

Πολυ απλα τα λεει στο σαιτ της φρογκ για το πως κανεις φορητοτητα σε φρογκ απο αλλη εταιρεια:

 

Η Φορητότητα Αριθμών παρέχει στον συνδρομητή τη δυνατότητα να αλλάξει δίκτυο κινητής τηλεφωνίας, χωρίς καμία αλλαγή στον αριθμό κλήσης του.

Στα πλαίσια της Φορητότητας Αριθμών, έχεις τη δυνατότητα, διατηρώντας τον ίδιο ακριβώς αριθμό τηλεφώνου να αλλάξεις δίκτυο και να συνδεθείς με το FROG στο δίκτυο της COSMOTE.

Κάλεσε από το κινητό σου τηλέφωνο τον 5-ψήφιο αριθμό 13897 χωρίς χρέωση για να δηλώσεις τα απαραίτητα στοιχεία που θα σου ζητηθούν. Επίσης, θα σου ζητηθεί να επιλέξεις την ημερομηνία μεταφοράς του αριθμού σου, που πρέπει να είναι μεταξύ 10 και 15 εργάσιμων ημερών από την ημερομηνία υποβολής της αίτησής σου. Στη συνέχεια, θα προωθηθεί το αίτημά σου στο δίκτυο με το οποίο είσαι ήδη συνδεδεμένος για να επιβεβαιώσει τα στοιχεία σου.*

Μόλις το αίτημά γίνει δεκτό, θα επικοινωνήσουμε μαζί σου για να κανονιστεί η μέρα που θα σου παραδοθεί με courier η νέα κάρτα SIM FROG και τα υπόλοιπα έγγραφα FROG ή για να σε ενημερώσουμε για τυχόν εκκρεμότητες με το παλιό σου δίκτυο που εμποδίζουν την ολοκλήρωση της διαδικασίας.

Τέλος, την ημέρα που έχεις επιλέξει να γίνει η μεταφορά σου στη καρτοκινητή FROG, μόλις απενεργοποιηθεί η παλιά σου κάρτα**, αντικατάστησέ τη με τη νέα κάρτα SIM FROG. Αμέσως θα μπείς στο δίκτυο της COSMOTE απολαμβάνοντας την ποιότητα των υπηρεσιών που σου προσφέρει!

 

Μαλλον τα παραπανω δεν εχουν σχεση με την πραγματικοτητα ε?

 

Οχι δεν ισχύουν. Πήρα και εγώ να κάνω φορητότητα και μου είπαν ότι δεν έχουν κάρτες sim.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που και οι 3 εταιρίες δεν έχουν σιμ πως το εξηγείτε;

 

Για συμβόλαια μια χαρά έχουν. Για καρτοκινητά δεν έχουν. Εδώ σου λένε ότι όταν πας με νούμερο καρτοκινητής που έχει περάσει το τετράμηνο ότι ξέρετε δεν μπορεί να ενεργοποιηθεί το νούμερο. Πρέπει να αλλάξετε σε καρτoσυμβόλαιο αν θέλετε να κρατήσετε το νούμερο. Αυτό έγινε σε μια από τις 3 εταιρίες. Όλα γίνονται για ένα σκοπό για να σου πει κάνε καρτoσυμβόλαιο που έχω sim.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...