Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πότε θα έχει το πακέτο 120' με 3ευρω? Έχει να μου έρθει SMS ένα μήνα και περιμένω..
nokia 3210 - nokia 3310 - nokia 3410 - nokia 3650 - nokia ngage - nokia 7610 - nokia n80 - lg ks20(windows mobile 6.1) - iPhone 3GS - iPhone 4S - LG G2 - LG G5 - Oneplus 7 Pro(8/256 GM1910)
Link to comment
Share on other sites

Πότε θα έχει το πακέτο 120' με 3ευρω? Έχει να μου έρθει SMS ένα μήνα και περιμένω..
Δες πιο πάνω, γράφουν κάποια παιδιά ότι δίνει τον διπλασιασμό 2 βδομάδες τώρα χωρίς να ενημερώνει τηλεφωνικά στο 1330 η με μυνήματα.

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Πότε θα έχει το πακέτο 120' με 3ευρω? Έχει να μου έρθει SMS ένα μήνα και περιμένω..

 

Βάλε σήμερα κανονικά και θα σου δώσει το δώρο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Όπως έχει αναφερθεί και πριν, αν το μετατρέψεις απευθείας σε frog, θα σου στοιχίσει 10€.

 

Αν όμως το μετατρέψεις πρώτα σε whatsup (δωρεάν) κι ύστερα σε frog, θα σου στοιχίσει 3€.

Εγώ την περασμένη εβδομάδα μετέτρεψα το what's up σε frog και μου κόστισε 10 ευρώ, το ανέφερα πιο πάνω άλλωστε.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πρίν ένα μήνα σχεδόν πήγα από whatsup σε κοσμοκαρτα δωρεάν και μετά σε frog με χρέωση 3 ευρώ.
Πίστευε και Μη, Ερέυνα
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ πριν 20 μέρες περίπου αγορασα 1 καινούργιο whatsup με διπλασιασμο. Του έβαλα χρήματα και μετά πήγα σε cosmoκαρτα δωρεάν και μετά σε frog με 3 ευρω. Αλλιώς ζηταγε 10 ευρω.
Link to comment
Share on other sites

Όντως με 8.5 ευρώ δίνει 5gB και 2gb δώρο τα οποία στα δίνει ξεχωριστά.. Και να λήγουν μετά από τα άλλα. Για να μην τα τρως παρά μόνο αν αγοράσεις και ένα ακόμα πακέτο... Πάντα στη που...ιά...

Αλλά δεν πειράζει. Γέμισα πάλι με GB, 37GB για rollover και 3GB για να φάω μέσα στον μήνα...

 

Στάλθηκε από το FRD-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα whats up και θέλω να γίνει frog και απότι κατάλαβα πρέπει πρώτα να γίνει cosmokarta και μετά frog.

 

Απο whatsup σε cosmokarta στέλνω SMS στο 1314 με το μηνυμα "ALPAK" και δε χρεώνεται.

 

Από cosmokarta σε frog πως γίνεται και τι κοστίζει?

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά ενεργοποίησα και εγώ εχτές μια frog κάρτα αλλά έχω μερικες ερωτησεισ 1)θέλω να την περάσω σαν δεύτερη κάρτα σε iPhone με esim γίνεται ; Το έχει κάνει κανείς ; 2)Επίσης πως μπορώ να ελέγχω το υπόλοιπο μου γίνεται με την εφαρμογή του Watch up ? 3)πως προσθέτω χρήματα στην κάρτα από την εφαρμογή Watch up ? 4) πως μπορώ να έχω όσο το δυνατόν περισσότερα gb? Δεν με ενδιαφέρει η ομιλία

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά ενεργοποίησα και εγώ εχτές μια frog κάρτα αλλά έχω μερικες ερωτησεισ 1)θέλω να την περάσω σαν δεύτερη κάρτα σε iPhone με esim γίνεται ; Το έχει κάνει κανείς ; 2)Επίσης πως μπορώ να ελέγχω το υπόλοιπο μου γίνεται με την εφαρμογή του Watch up ? 3)πως προσθέτω χρήματα στην κάρτα από την εφαρμογή Watch up ? 4) πως μπορώ να έχω όσο το δυνατόν περισσότερα gb? Δεν με ενδιαφέρει η ομιλία

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Καλησπέρα, για το 2 κ το 3 έχω κατεβάσει το My cosmote app και δουλεύει μια χαρά. Από κει βέβαια βλέπεις και τα πακέτα ομιλίας, ίντερνετ, SMS.

Link to comment
Share on other sites

Παλιά θυμάμαι έπρεπε για να δουλέψει η εφαρμογή να έχεις σαν κύρια κάρτα στην θέση 1 αυτή της cosmote. Δεν ξέρω αν ισχύει ακόμη.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παλιά θυμάμαι έπρεπε για να δουλέψει η εφαρμογή να έχεις σαν κύρια κάρτα στην θέση 1 αυτή της cosmote. Δεν ξέρω αν ισχύει ακόμη.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Την έχω στο tablet χωρίς σιμ και κάνω και τις συναλλαγές κανονικά, βλέπω και όλες τις συνδέσεις που είναι στο όνομα μου!

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στην απάντηση με αριθμό 10678 σε αυτό το θέμα λέει ότι 6€υρη ανανέωση στο frog θα υπάρχει έως 10/1/19.

 

Οπότε περιμένετε λίγο και μη βιάζεστε να αλλάξετε το καρτοκινητό σε frog. Ας περιμένουμε κάποιον να μας πει τι θα γίνει μετά τις 11/1/19.

 

 

Σήμερα σε κατάστημα cosmote ανανέωσα για 2 μήνες με 6 ευρώ.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κατεβασα το mycosmote app και δεν υπάρχει το πακέτο με τα 5 gb με 8,5 ευρώ έχει μόνο το 2 gb με 4,44 ξέρετε κάτι για αυτό ;

 

Ενεργοποιείται μόνο με SMS

Στείλε 14200 στο 1330.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, αν γίνεται να πείτε και ποιά καταστήματα έκαναν ανανέωση 6€ σε frog, ώστε να περάσουμε από εκεί όσοι μπορούμε;

Ή σάρωση της απόδειξης ώστε να μπορούμε να πάμε στο κατάστημα της περιοχής μας και να τους την δείξουμε, μήπως έτσι καταλάβουν ότι γίνεται και σταματήσουν να λένε ότι αυτοί ξέρουν καλύτερα;

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Κατεβασα το mycosmote app και δεν υπάρχει το πακέτο με τα 5 gb με 8,5 ευρώ έχει μόνο το 2 gb με 4,44 ξέρετε κάτι για αυτό ;

 

Αν μπεις στην σελίδα το έχει

Στέλνεις μήνυμα και το παίρνεις

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Το πακέτο με τα 60 λεπτά σου δίνει διπλασιασμό κάθε δυο εβδομάδες ; Ουσιαστικά μιλάμε για 180 λεπτά ομιλίας τον μήνα με 3 ευρώ ; Έχω καταλάβει σωστά ; Ο διπλασιασμός είναι Στάνταρντ ;

 

----- προσθήκη μηνύματος 75 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το πακέτο με τα 60 λεπτά σου δίνει διπλασιασμό κάθε δυο εβδομάδες ; Ουσιαστικά μιλάμε για 180 λεπτά ομιλίας τον μήνα με 3 ευρώ και χρέωση ανα δευτερόλεπτο από το πρώτο ; Έχω καταλάβει σωστά ; Ο διπλασιασμός είναι Στάνταρντ ;

Link to comment
Share on other sites

Το πακέτο με τα 60 λεπτά σου δίνει διπλασιασμό κάθε δυο εβδομάδες ; Ουσιαστικά μιλάμε για 180 λεπτά ομιλίας τον μήνα με 3 ευρώ ; Έχω καταλάβει σωστά ; Ο διπλασιασμός είναι Στάνταρντ ;

 

----- προσθήκη μηνύματος 75 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το πακέτο με τα 60 λεπτά σου δίνει διπλασιασμό κάθε δυο εβδομάδες ; Ουσιαστικά μιλάμε για 180 λεπτά ομιλίας τον μήνα με 3 ευρώ και χρέωση ανα δευτερόλεπτο από το πρώτο ; Έχω καταλάβει σωστά ; Ο διπλασιασμός είναι Στάνταρντ ;

120'

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το πακέτο με τα 60 λεπτά σου δίνει διπλασιασμό κάθε δυο εβδομάδες ; Ουσιαστικά μιλάμε για 180 λεπτά ομιλίας τον μήνα με 3 ευρώ ; Έχω καταλάβει σωστά ; Ο διπλασιασμός είναι Στάνταρντ ;

 

Διπλασιασμός σημαίνει αντί 60 σου δίνει 120, όχι 180. Μέχρι πρότινος δινόταν πρακτικά κάθε 2η βδομάδα αλλά φέτος το έχει δώσει σερί 4 εβδομάδες και αν συνεχίσει και την άλλη βδομάδα μιλάμε για μονιμοποίηση του διπλασιασμού, ευτυχώς προς το παρόν χωρίς αύξηση του πακέτου. Το στάνταρ είναι όσο στανταρ είναι οι τιμές τους το τελευταίο χρόνο που κάθε μήνας κρύβει και μια νέα δυσάρεστη έκπληξη.

Στην αντίπερα όχθη, η Q ανακοίνωσε τη κατάργηση της 5ευρης ανανέωσης όπως αναμενόταν αλλά κάτι που πέρασε στα ψιλά είναι και η αύξηση του SMS από 0.19 σε 0.25. Οπότε να αναμένουμε αύξηση του SMS και στο frog στα 0.25 :mad: από τα 0.14 που είναι τώρα αφού δεν θα υπάρχει ανταγωνιστής.

Edited by apagogeas
Link to comment
Share on other sites

Καινούριο whatsup, το έκανα μετατροπή σε cosmokarta τσαμπα με το alpak στο 1314. Έβαλα 10€ κάρτα, στέλνω f στο 1314 για να γίνει frog αλλά μου απαντάει "ΛΑΘΟΣ ΠΛΗΚΤΡΟΛΟΓΗΣΗ".

 

Καμιά ιδέα τι παίζει?

Link to comment
Share on other sites

Διπλασιασμός σημαίνει αντί 60 σου δίνει 120, όχι 180. Μέχρι πρότινος δινόταν πρακτικά κάθε 2η βδομάδα αλλά φέτος το έχει δώσει σερί 4 εβδομάδες και αν συνεχίσει και την άλλη βδομάδα μιλάμε για μονιμοποίηση του διπλασιασμού, ευτυχώς προς το παρόν χωρίς αύξηση του πακέτου. Το στάνταρ είναι όσο στανταρ είναι οι τιμές τους το τελευταίο χρόνο που κάθε μήνας κρύβει και μια νέα δυσάρεστη έκπληξη.

Στην αντίπερα όχθη, η Q ανακοίνωσε τη κατάργηση της 5ευρης ανανέωσης όπως αναμενόταν αλλά κάτι που πέρασε στα ψιλά είναι και η αύξηση του SMS από 0.19 σε 0.25. Οπότε να αναμένουμε αύξηση του SMS και στο frog στα 0.25 :mad: από τα 0.14 που είναι τώρα αφού δεν θα υπάρχει ανταγωνιστής.

 

0,14 ευρω εχει μεχρι στιγμης το μυνημα στο φρογκ ; δεν το ηξερα περιμενα το ιδιο με την κιου. παντως 0,25 ευρω το μυνημα ειναι και στις αλλες εταιρειες παντα η κιου ή φρογκ κανονικα και το vodafone international που ητανε για ατομα που θελουνε να καλουνε εξωτερικο ή αλλες χωρες και παντα ητανε πιο οικονομικο απο το μυνημα απο τα αντιστοιχα κανονικα απλα καρτοκινητα cu , whats up και free to go .

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Καινούριο whatsup, το έκανα μετατροπή σε cosmokarta τσαμπα με το alpak στο 1314. Έβαλα 10€ κάρτα, στέλνω f στο 1314 για να γίνει frog αλλά μου απαντάει "ΛΑΘΟΣ ΠΛΗΚΤΡΟΛΟΓΗΣΗ".

 

Καμιά ιδέα τι παίζει?

 

επανέλαβε ολοκληρη τη διαδικασία με υπομονή

 

στέλνεις alpak στο 1314 εκ νέου για να ενεργοποιήσεις την αλλαγη πακέτου

αφου σου στείλει το απαντητικό sms στέλνεις f...

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έβαλα με το κωδικό για Ρουμανία που σου έδινε τα 500' και 2 giga internet με 4.5 περίπου ευρώ αλλά μου έδωσε μόνο ίντερνετ.

Οπότε τέλος μάλλον τα 500'

Άσε που δε τα τσέκαρα από σιγουριά και μίλαγα και πάνε τα 15€ που είχα στη κάρτα.

Έχει άλλος κάποια πληροφόρηση σε αυτό??

 

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...