Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 18,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

χαχα μην το λες, εφυγα εγω (για whatsup φυσικα)

 

To ίδιο και εγώ. Ελλείψεις οπως το after dark και πάρε-μοίρασε, αρκετά sms που φτάνουν για τις ανάγκες μου με επιπλέον επιβάρυνση 1€ στο πακέτο με έφεραν πίσω στο wu και ας πληρώνω 8.5€ το πακέτο ομιλίας/sms έναντι 3.02€ στο frog..

 

Μήπως θυμάστε αν μεταφέρθηκε το διαθέσιμο υπόλοιπο καθώς και τα λεπτά/ SMS/ MB;

 

Στη σελίδα της cosmote, αναφέρει ξεκάθαρα ότι το ΑΛΠΑΚ μεταξύ whatsup-cosmoκαρτας κι αντίστροφα τα μεταφέρει, αλλά δεν αναφέρεται πουθενά τι γίνεται στη μετατροπή, από και προς, frog.

Edited by user_one

Αριθμός δωρεάν εξυπηρέτησης Wind: 13700

Καταγγελία σύμβασης κι επιστροφή εναπομείναντος υπολοίπου καρτοκινητού: https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/about_Regulation.html

Link to comment
Share on other sites

Ήταν η πρώτη ανανέωση του μήνα

Τι εννοεις φιλε?...τον προηγουμενο μηνα που εβαλα 5 ευρω με χρεωστικη μου εδωσε 600 λεπτα προς φρογκ,ενω τον μηνα αυτο,τιποτα.Καταργηθηκε το δωρο ανανεωσης 600 προς φρογκ?

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα παλιό frog, εκείνο με τον διπλασιασμό των ευρώ της ανανέωσης. Καταργήθηκε ή ισχύει ακόμα αυτός ο διπλασιασμός; Έβαλα νωρίτερα 5€ μέσω paypal και 3 ώρες αργότερα δεν έχει διπλασιαστεί το ποσό ακόμα.
Link to comment
Share on other sites

στις 29 του μήνα έβαλα κάρτα στο δικό μου και διπλασιάστηκε άρα δεν έχει καταργηθεί ακόμα ,
Link to comment
Share on other sites

ο διπλασιασμός αξίας πρώτης ανανέωσης χάνεται:

  • αν φύγεις από frog με ALPAK ή φορητότητα και ξαναεπιστρέψεις
  • αν ενεργοποιήσεις πακέτο ασύμβατο με την προσφορά του διπλασιασμού

 

στο πακέτο δωρεάν 600’ προς αριθμούς FROG σε κάθε ανανέωση αναφέρει ρητά ότι ενεργοποίηση του σε διαγράφει αυτόματα από τη προσφορά διπλασιασμού

 

θυμάμαι πως όταν πρωτοδιατέθηκε το πακέτο 60 λεπτά προς κινητά και σταθερά για ένα μήνα με 3,02€ ήταν επίσης ασύμβατο με το διπλασιασμό και αναφερόταν ρητά στην ιστοσελίδα... ευτυχώς στη πορεία το άλλαξαν!

 

κάλεσε την εξυπηρέτηση πελατών και ζήτα διευκρινήσεις...

αν βγήκες από το διπλασιασμό πρόσφατα με ενεργοποίηση πακέτου, για το οποίο δεν υπάρχει προειδοποίηση ασυμβατότητας, είναι πιθανό να τον επαναφέρουν

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχως οχι...μολις μου ηρθε μηνυμα οτι προστεθηκαν 600 λεπτα προς φρογκ απο την χτεσινη ανανεωση....μαλλον καποιο προβλημα προεκυψε με την αναβαθμιση που εκαναν στο συστημα τους.
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα παλιό frog, εκείνο με τον διπλασιασμό των ευρώ της ανανέωσης. Καταργήθηκε ή ισχύει ακόμα αυτός ο διπλασιασμός; Έβαλα νωρίτερα 5€ μέσω paypal και 3 ώρες αργότερα δεν έχει διπλασιαστεί το ποσό ακόμα.

 

Πήρες τελικά τον διπλασιασμό;

Σε κάθε περίπτωση ο διπλασιασμός ισχύει μόνο για την πρώτη ανανέωση του μήνα. Το άλλο που πρέπει να προσέξουμε είναι ότι κατά καιρούς θυμάμαι προσφορές που είχαν σκοπό να αντικατασταθεί ο διπλασιασμός. Μήπως κάτι τέτοιο;

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα παλιό frog, εκείνο με τον διπλασιασμό των ευρώ της ανανέωσης. Καταργήθηκε ή ισχύει ακόμα αυτός ο διπλασιασμός; Έβαλα νωρίτερα 5€ μέσω paypal και 3 ώρες αργότερα δεν έχει διπλασιαστεί το ποσό ακόμα.

 

Διπλασιάστηκε! Έκανα την ανανέωση στις 02:00 και στις 11:00 μου ήρθε SMS με το νέο, σωστό, διπλάσιο υπόλοιπό μου. Άρα ισχύει κανονικα ο διπλασιασμός για αυτά τα παλιά frog. Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας!

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει κανονικά ο διπλασιασμός της πρώτης ανανέωσης του μήνα για τα παλιά frog.

Σήμερα έβαλα 30+3 δώρο και μπήκανε 59.57 ευρώ. Ισχύει για όλα τα ποσά.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έκανα φορητοτιτα απο κιου σε φρογκ. Την Τετάρτη παραλαμβάνω την νέα καρτα. Κόστος 5ευρο

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε όσους δίνει διπλασιασμό των χρημάτων, σας δίνει και δωρεάν χρόνο ομιλίας προς όλους ή αγοράζετε πακέτο;

Γιατί σε εμένα παλαιότερα μου διπλασίαζε τα χρήματα της κάρτας που έβαζα, μου έδινε 500' ομιλίας προς όλους και 1Gb ίντερνετ.

Πλέον όμως μου δίνει μόνο 300' ομιλία προς όλους. Το ποσό της κάρτας δεν μου το διπλασιάζει, αλλά μένει άθικτο.

 

Επιπλέον να πω πως εχτές που έβαλα 10ευρη κάρτα, δεν μου ήρθαν τα 300' ομιλίας. Τους πήρα τηλέφωνο και μου είπαν πως εντός της μέρας θα είχε αποκατασταθεί το πρόβλημα και θα μου έρχονταν και τα λεπτά. Τελικά δεν έγινε τίποτα και έτσι τους ξαναπήρα σήμερα. Μπήκαν τα 300' και μου δώσαν άλλα 200' δώρο.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν θυμάμαι δώρα πέραν του διπλασιασμού σε δύο αριθμούς που έχω. Αυτό που θυμάμαι είναι απόπειρες να αλλάξουν τον διπλασιασμό με άλλες προσφορές χρόνου ομιλίας ή/και δεδομένων με προτροπή αποδοχής της προσφοράς χωρίς αναφορά για τη τύχη του διπλασιασμού. Φαίνεται πως είχαν (και έχουν) σοβαρούς λόγους να αντικαταστήσουν τον διπλασιασμό με άλλες προσφορές, μόνον προσωρινού χαρακτήρα...
Link to comment
Share on other sites

εγώ που έχω επίσης παλιό φρογκ, θυμάμαι παλαιότερα ΚΑΙ διπλασιασμό και τα σχετικά δώρα που έπερναν και οι άλλοι (πχ ανανέωση και καμια μβ δώρο).

Επειδή το χρησιμοποιώ καλοκαίρι μονο κανα μηνα για τα μβ δεν ξέρω πολλά εκτός ότι τα χρήματα ειναι κανονικά διπλάσια και αγοράζω τα πακέτα στην κανονική τιμή (μου έρχονται μισή τιμή). Δώρο φέτος δεν είδα αλλά 5Ε έβαλα (σαν να ήταν 10) οπότε ίσως απλά να μην είχε για αυτό το ποσό.

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Εμένα ο αριθμός είναι πολύ παλιός. Από τότε που βγήκε η frog. Τον διπλασιασμό δεν μου τον έδιναν εξ'αρχής. Αργότερα τον πρόσθεσαν και κράτησε για καμιά 2 - 3ετία περίπου.

Τον αφαίρεσαν από μόνοι τους. Όπως επίσης μετά και τα 500' προς όλους και το 1Gb ίντερνετ τα αφαίρεσαν, και πλέον μου δίνουν μόνο 300' ομιλίας προς όλους.

Έχουν δικαίωμα να κάνουν ότι θέλουν ή κατοχυρωνόμαστε από κάπου; Θέλω να πω πως έτσι απλά μπορεί να αφαιρέσουν και τα 300' ομιλίας και τέλος μετά;

Link to comment
Share on other sites

Δεν φαίνεται ότι είναι ταχτική τους η επιλεκτική αντιμετώπιση καθώς δεν έχω ακούσει για άλλη περίπτωση αφαίρεσης διπλασιασμού. Ίσως κάποιος εδώ γνωρίζει περισσότερα για το θέμα να μας διαφωτίσει.
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν θυμάμαι δώρα πέραν του διπλασιασμού σε δύο αριθμούς που έχω. Αυτό που θυμάμαι είναι απόπειρες να αλλάξουν τον διπλασιασμό με άλλες προσφορές χρόνου ομιλίας ή/και δεδομένων με προτροπή αποδοχής της προσφοράς χωρίς αναφορά για τη τύχη του διπλασιασμού. Φαίνεται πως είχαν (και έχουν) σοβαρούς λόγους να αντικαταστήσουν τον διπλασιασμό με άλλες προσφορές, μόνον προσωρινού χαρακτήρα...

 

Το ίδιο και εγώ σε 2 νούμερα με διπλασιασμό που τα έχω από τότε που βγήκε ο διπλασιασμός, κάποιο άλλο δώρο δεν είχα ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

2/9 λήγει ..

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Και με νεα ανανεωση ισχυει για ποσο;

Οοο τον μηνα η μεχρι να εξαντληθουν τα mb;

 

Αγορά νέου συμβατού πακέτου θα επεκτείνει το υπόλοιπο μαζί με τη νέα αγορά για ένα ολόκληρο μήνα.

Πρακτικά η προσφορά είναι το πακέτο "700ΜΒ με 7€" που δίνει μέχρι και αύριο 7GB αντί για 700ΜΒ. Ισχύει ό,τι ίσχυε πάντα για μεταφορά υπολοίπου του πακέτου.

Edited by tetartos
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...