Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα... Θέλω στις διακοπές να εχω ιντερνετ στο τάμπλετ μου. Μπορώ να παρω twin sim για το frog μου ή συμφέρει καλύτερα νέο νούμερο για μην αναγκαστώ να κλείνω το τηλέφωνο όταν έχω το ταμπλέτ.

Μήπως συμφέρειι καλύτερα καινουρια sim άλλης εταιρίας για ένα μηνα με πιο πλούσιο πακέτο Internet?

Όποιος γνωρίζει από πακέτα ας μου πεί

Ευχαριστώ:)

Link to comment
Share on other sites

Και γιατί δεν κάνεις Hot spot το κινητό!

 

Στάλθηκε από το WAS-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το σκέφτηκα κι αυτό αλλά δεν συμφέρει από θέμα μπαταρίας και δεσμεύει και το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα... Θέλω στις διακοπές να εχω ιντερνετ στο τάμπλετ μου. Μπορώ να παρω twin sim για το frog μου ή συμφέρει καλύτερα νέο νούμερο για μην αναγκαστώ να κλείνω το τηλέφωνο όταν έχω το ταμπλέτ.

Μήπως συμφέρειι καλύτερα καινουρια sim άλλης εταιρίας για ένα μηνα με πιο πλούσιο πακέτο Internet?

Όποιος γνωρίζει από πακέτα ας μου πεί

Ευχαριστώ:)

Σε συμφέρει κατά την γνώμη μου αν υπάρχει ακόμη και βρίσκεσαι Αθήνα ή Θεσσαλονίκη αριθμός wu απο πλατεία πχ συντάγματος, αριστοτέλους κτλ που δίνει για το πρώτο 3μηνο διπλασιασμό σε ότι κάρτα βάλεις. Δινεις 10€ και θα έχεις μέσα 18€ συν άμα βάλεις άλλα 5€ φτάνεις κάπου στα 27€ με τα οποία μπορείς να αγοράσεις πακέτα. Με 7€ θα πάρεις τα 7gb συν 300 απο παρε-μοιρασε και 600mb απο το πρώτο reloadit και σου μένουν άλλα 20€ μέσα να αγοράσεις και άλλα πακέτα πχ και play now για video και afterdark

Link to comment
Share on other sites

Σε συμφέρει κατά την γνώμη μου αν υπάρχει ακόμη και βρίσκεσαι Αθήνα ή Θεσσαλονίκη αριθμός wu απο πλατεία πχ συντάγματος, αριστοτέλους κτλ που δίνει για το πρώτο 3μηνο διπλασιασμό σε ότι κάρτα βάλεις. Δινεις 10€ και θα έχεις μέσα 18€ συν άμα βάλεις άλλα 5€ φτάνεις κάπου στα 27€ με τα οποία μπορείς να αγοράσεις πακέτα. Με 7€ θα πάρεις τα 7gb συν 300 απο παρε-μοιρασε και 600mb απο το πρώτο reloadit και σου μένουν άλλα 20€ μέσα να αγοράσεις και άλλα πακέτα πχ και play now για video και afterdark

 

Θα το ψαξω... ευχαριστώ για το χρόνο σου

Link to comment
Share on other sites

Πρώτα οι άλλοι το ξεκίνησαν.....

 

Έτσι μας αφήνουν να νομίζουμε για να μην μπορεί να γίνει κάτι.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Επειδή έτσουξαν οι αυξήσεις της Cosmote.

Ξέρετε στα καρτοκινητά των υπόλοιπων εταιριών πόση είναι η διάρκεια ζωής του υπολοίπου;

 

θα ακολουθησουν και οι αλλοι,μην περιμενεις κατι καλυτερο απο τους αλλους..

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να ακολουθήσουν

έχουν προηγηθεί.

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να ακολουθήσουν

έχουν προηγηθεί.

 

ok εχω χασει επεισοδια εγω,θελω να σε ρωτησω ισχυει οτι στο frog εαν παρεις 60 λεπτα με 3€ σου διπλασιαζει τα λεπτα σε 120 και εχει χρεωση ανα δευτερολεπτο απο το πρωτο δευτερολεπτο???

Link to comment
Share on other sites

ok εχω χασει επεισοδια εγω,θελω να σε ρωτησω ισχυει οτι στο frog εαν παρεις 60 λεπτα με 3€ σου διπλασιαζει τα λεπτα σε 120 και εχει χρεωση ανα δευτερολεπτο απο το πρωτο δευτερολεπτο???

 

Ναι,ειναι μεχρι αυριο Κυριακη στις 23:59

Μετα υπολογισε 2 βδομαδες,την τριτη θα ξαναεχει

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς αν η αγορά 120ΜΒ για 1 μήνα συμψηφίζει το υπόλοιπο από Giga Now 7GB με 7€;
Link to comment
Share on other sites

απ'ότι έχει γραφτεί στο θέμα της cosmote νομίζω, τα ανανεώνει, ναι

 

Ευχαριστώ patrick και επιβεβαιώνω, μόλις ανανέωσα το υπόλοιπο του Giga με τα 120ΜΒ για 1 μήνα.

Link to comment
Share on other sites

Από όλα αυτά, τι θα ισχύει σε περιαγωγή στην ΕΕ; Τα 120MB ή τα 1,9GB που δίνει το giga πακέτο;

 

Προσωπικά αναφέρθηκα στο Giga now summer που προσωρινά μέχρι 2/9 δίνει τα 7GB. Σε ότι αφορά την περιαγωγή στην ΕΕ η πρόσφατη εμπειρία μου είναι ότι ανεπίσημα ισχύουν ότι δεδομένα έχεις από αγορασμένα πακέτα

Link to comment
Share on other sites

Στο ίδιο πακέτο αναφέρομαι και γω, όπου η cosmote αναφέρει ότι από τα 7GB μόνο τα 1,9 ισχύουν σε περιαγωγή στην ΕΕ.

 

Τώρα που αθροιστηκαν με τα 120ΜΒ και παρατάθηκε η διάρκεια τους για 30 μέρες, αναρωτιέμαι τι θα ισχύσει στην περιαγωγή. Το ίδιο θα κάνω και γω σε λίγες μέρες, αλλά θα χρειαστώ και κάποια ΜΒ σε περιαγωγή στην ΕΕ.

Link to comment
Share on other sites

Στο ίδιο πακέτο αναφέρομαι και γω, όπου η cosmote αναφέρει ότι από τα 7GB μόνο τα 1,9 ισχύουν σε περιαγωγή στην ΕΕ.

 

Θέλω να ελπίζω ότι αυτά τα 1,9 από τα 7 (υπάρχει cosmote link?) είναι κάτι ανάλογο με το ότι τα του 2GB δεν μπορούσαν να χρησιμοποιηθούν στην περιαγωγή, πράγμα που διαψεύστηκε από αρκετούς εδώ, εμού συμπεριλαμβανομένου, τουλάχιστον σε χώρες ΕΕ.

Σε κάθε περίπτωση, θα ήταν ενδιαφέρον για αρκετούς από εμάς να ξέραμε τι ισχύει στη πράξη.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Έχω vodafone φοιτητικο αλλά από δίκτυο στην περιοχή μου, πάπαλα.

Έτσι σκέφτομαι να πάω στο frog μιας και που είναι πιο οικονομικό από το whatsup στα δεδομένα

Έχω ορισμένες ερωτήσεις όμως

1. Frog πακέτο που βρίσκω? Έχει πχ ο Γερμανός?

2. Volte να υποθέσω δίνει κανονικά η cosmote?!

3. Από ανανέωση στα 10 ευρώ, μένουν 8,92 μέσα? Ουσιαστικά, θα με φτάνει το δεκάρικο τον μήνα για να ενεργοποιήσω το πακέτο των 5gb?

4. Έχετε να μου προτείνεται κάποιον άλλον συνδυασμό/πακέτο σύνδεσης που να ειναι πιο οικονομικός από τον frog? (μηπως μου έχει ξεφυγει κατι)

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Έχω vodafone φοιτητικο αλλά από δίκτυο στην περιοχή μου, πάπαλα.

Έτσι σκέφτομαι να πάω στο frog μιας και που είναι πιο οικονομικό από το whatsup στα δεδομένα

Έχω ορισμένες ερωτήσεις όμως

1. Frog πακέτο που βρίσκω? Έχει πχ ο Γερμανός?

2. Volte να υποθέσω δίνει κανονικά η cosmote?!

3. Από ανανέωση στα 10 ευρώ, μένουν 8,92 μέσα? Ουσιαστικά, θα με φτάνει το δεκάρικο τον μήνα για να ενεργοποιήσω το πακέτο των 5gb?

4. Έχετε να μου προτείνεται κάποιον άλλον συνδυασμό/πακέτο σύνδεσης που να ειναι πιο οικονομικός από τον frog? (μηπως μου έχει ξεφυγει κατι)

 

Ευχαριστώ

 

1) Γερμανο,παιρνεις πακετο Frog ειτε Whats Up και το κανεις αλπακ με 3€ χρεωση για φρογκ.

2)Ναι δινει Wifi Calling/VoLTE.

Αν εχεις κανα κινεζικο,με κολπο το VoLTE θα παιξει και εκει.Δοκιμασμενο σε μερικα xiaomi

3) Ναι θα σου φτανει,αλλα αν κανεις μετατροπη πρεπει πρωτα να βαλεις 15€ ειτε 5€ οσο ειναι whats up με ονλαιν ανανεωση και μετα μια ανανεωση 10€.

4) Πιο φτηνο απο φρογκ σε δεδομενα οχι.

Εκτος αν βαζεις 3GB/4€ καθε εβδομαδα,συνολο 12GB με 16€.Με ανανεωση 20€ το μηνα.

Αλλα για αυτο σε συμφερει το Whats Up γιατι παιρνεις και 2GB για μια εβδομαδα με το Reload it.Δηλαδη αν βαζεις 10€ καθε 15 μερες θα εχεις 16GB το μηνα(12 απο τα πακετα και 4GB απο το Reload it.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

1) Γερμανο,παιρνεις πακετο Frog ειτε Whats Up και το κανεις αλπακ με 3€ χρεωση για φρογκ.

2)Ναι δινει Wifi Calling/VoLTE.

Αν εχεις κανα κινεζικο,με κολπο το VoLTE θα παιξει και εκει.Δοκιμασμενο σε μερικα xiaomi

3) Ναι θα σου φτανει,αλλα αν κανεις μετατροπη πρεπει πρωτα να βαλεις 15€ ειτε 5€ οσο ειναι whats up με ονλαιν ανανεωση και μετα μια ανανεωση 10€.

4) Πιο φτηνο απο φρογκ σε δεδομενα οχι.

Εκτος αν βαζεις 3GB/4€ καθε εβδομαδα,συνολο 12GB με 16€.Με ανανεωση 20€ το μηνα.

Αλλα για αυτο σε συμφερει το Whats Up γιατι παιρνεις και 2GB για μια εβδομαδα με το Reload it.Δηλαδη αν βαζεις 10€ καθε 15 μερες θα εχεις 16GB το μηνα(12 απο τα πακετα και 4GB απο το Reload it.

Σε ευχαριστώ για την υπεραναλυτική σου απάντηση και για το whatsup. Απλά δεν ήθελα να ξεφύγω πάνω από 10 ευρώ τον μήνα για δεδομενα οπότε το κοβω να παω σε frog (και αμα δεν εχει σε whatsup και μετα σε frog)

Link to comment
Share on other sites

@Nikolas14

Πώς γίνεται αυτό που έγραψες;

Αν εχεις κανα κινεζικο,με κολπο το VoLTE θα παιξει και εκει.Δοκιμασμενο σε μερικα xiaomi"

 

*#*#86583#*#* και ξεκλειδώνει η επιλογή για volte

απο εκει και μετα θα πρέπει να βάλεις την κάρτα σου σε ένα υποστηριζόμενο κινητο, να δουλέψει το volte και μετα βαζοντας το στο xiaomi, ΣΥΝΗΘΩΣ λειτουργει

ετσι εγω το ξερω το κολπο

Link to comment
Share on other sites

Μου λείπει το υποστηριζόμενο κινητό :)

Ευχαριστώ πάντως, θα το έχω στο νου μου όταν βρω... Δε χρειάζεται μετά καμία ρύθμιση στο Xiaomi;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...