Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ποσο κοστίζει ενας αριθμός frog σε καταστημα της cosmote και υπάρχει συνήθως άμεση διαθεσιμότητα για να διαλέξω ενα πολυ πολυ κατα το δυνατον ευκολο νουμερο? Γιατι το ατομο στο οποιο προοριζεται ειναι καποια ηλικιας και παντα ειχε παραπονο για το παλιο του νουμερο οτι δεν το θυμοταν με τιποτα. Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ποσο κοστίζει ενας αριθμός frog σε καταστημα της cosmote και υπάρχει συνήθως άμεση διαθεσιμότητα για να διαλέξω ενα πολυ πολυ κατα το δυνατον ευκολο νουμερο? Γιατι το ατομο στο οποιο προοριζεται ειναι καποια ηλικιας και παντα ειχε παραπονο για το παλιο του νουμερο οτι δεν το θυμοταν με τιποτα. Ευχαριστω

 

Λευκό αυτοκόλλητο στο πισω μερος της συσκευής με γραμμένο το νούμερο του. Και απο πανω διαφανές σελοτέιπ.

Link to comment
Share on other sites

έχω 4,44 ευρώ προσπαθώ με μήνυμα 17317 στο 1330 να πάρω τα 2 γιγα αλλά μου λέει δεν επαρκεί το υπόλοιπο .γιατί; αφού 4,44 δεν κάνει το πακέτο;;

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

έχω 4,44 ευρώ προσπαθώ με μήνυμα 17317 στο 1330 να πάρω τα 2 γιγα αλλά μου λέει δεν επαρκεί το υπόλοιπο .γιατί; αφού 4,44 δεν κάνει το πακέτο;;

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Μάλλον δεν σε αφήνει να έχεις 0 υπόλοιπο, ίσως?

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν σε αφήνει να έχεις 0 υπόλοιπο, ίσως?

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

τέλος πάντων επειδή καιγόμουν πήρα με 4 ευρώ το giga week. μόνο από το σαιτ myinternet..... γιατί αλλιώς επειδή δεν το πήρα χαμπάρι και τελείωσαν τα δεδομένα και από τις 2 σιμ δεν με άφηνε από καμία εφαρμογή να κάνω ανανέωση χρόνου!

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

...τελείωσαν τα δεδομένα και από τις 2 σιμ δεν με άφηνε από καμία εφαρμογή να κάνω ανανέωση χρόνου!

 

Φαντάζομαι εννοείς ότι δεν μπορούσες να ανοίξεις τις εφαρμογές χωρίς δεδομένα, με wifi όμως κάποια θα μπορούσες, έτσι;

Ρωτώ γιατί εγώ κατά κάποιο τρόπο εμποδίστηκα να κάνω ανανέωση χρόνου όταν δεν αποδόθηκε ενώ την χρειαζόμουν άμεσα, όπως έγραψα παραπάνω.

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι εννοείς ότι δεν μπορούσες να ανοίξεις τις εφαρμογές χωρίς δεδομένα, με wifi όμως κάποια θα μπορούσες, έτσι;

Ρωτώ γιατί εγώ κατά κάποιο τρόπο εμποδίστηκα να κάνω ανανέωση χρόνου όταν δεν αποδόθηκε ενώ την χρειαζόμουν άμεσα, όπως έγραψα παραπάνω.

εδώ που είμαι δεν έχω Wi-Fi κάτι ναι δεν άνοιγε φυσικά τίποτα! πρώτη φορά τόσα χρόνια που έμεινα από δεδομένα δεν το πρόσεξα!

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Edited by Vasileios
μορφοποιηση παραπομπής
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το volte και vowifi δουλεύει με frog?

 

Mate the 10 pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

ναι δουλεύει κανονικά.
Εκτός από τον μήνυμα που έστειλα για ενεργοποίηση πρέπει να κάνω κάτι άλλο?

 

Mate the 10 pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Εκτός από τον μήνυμα που έστειλα για ενεργοποίηση πρέπει να κάνω κάτι άλλο?

 

Mate the 10 pro be with you

 

 

 

αν θυμάμαι καλά στέλνουν sms ότι ενεργοποιήθηκε.κανε και μια επανεκκίνηση στη συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

αν θυμάμαι καλά στέλνουν sms ότι ενεργοποιήθηκε.κανε και μια επανεκκίνηση στη συσκευή.

 

Μου εχει ερθει το sms τα εχω κανει ολα απλα δεν μου βγαζει στο κινητο μου επανω αριστερα viwifi..

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Μου εχει ερθει το sms τα εχω κανει ολα απλα δεν μου βγαζει στο κινητο μου επανω αριστερα viwifi..

 

 

 

υποθέτω στις ρυθμίσεις του κινητού είναι όλα οκ.εννοω να βάλεις στον on την αντίστοιχη ρυθμιση (volte+wifi).δοκίμασε να βάλεις λειτουργία πτήσης και μετά άνοιξε μόνο το wifi.θα πρέπει να σου εμφανίσει πάνω αριστερά wificall.

Link to comment
Share on other sites

71cents χρέωση για 56 δευτερολεπτα κλήση σε σταθερό... Παμε καλα;

Ναι τόσο βγαίνει, 0.0124€/δευτ

Link to comment
Share on other sites

71cents χρέωση για 56 δευτερολεπτα κλήση σε σταθερό... Παμε καλα;

Αν πηγαίναμε δεν θα είχαμε αυτές τις τιμές. Για αυτό λέω όταν εχετε λεπτά και λήγουν μην τα αφήνετε να πάνε χαμένα και τα κερδίζουν ...

 

Στάλθηκε από το GT-N8010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Vasileios
προσωπικοί χαρακτηρισμοί.
Link to comment
Share on other sites

υποθέτω στις ρυθμίσεις του κινητού είναι όλα οκ.εννοω να βάλεις στον on την αντίστοιχη ρυθμιση (volte+wifi).δοκίμασε να βάλεις λειτουργία πτήσης και μετά άνοιξε μόνο το wifi.θα πρέπει να σου εμφανίσει πάνω αριστερά wificall.
Το έχω κάνει φίλε μου και τπτ...

Δοκίμασα και με μια κάρτα μόνο την frog πάλι τπτ... Δεν ξέρω τι γίνεται...

Κάποια περαιτέρω βοήθεια?

 

Mate the 10 pro be with you

3c89536e3653cae19460a6facfc64665.jpg

Edited by johnnyman25

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Ποιος καλός άνθρωπος θα με ενημερώσει πότε έχει πάλι διπλασιασμό στα Data και στην ομιλία;

 

Την Δευτερα θα εχει στην ομιλια.

Link to comment
Share on other sites

Αν πηγαίναμε δεν θα είχαμε αυτές τις τιμές. Για αυτό λέω όταν εχετε λεπτά και λήγουν μην τα αφήνετε να πάνε χαμένα και τα κερδίζουν ...

 

Στάλθηκε από το GT-N8010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι αυτο θελουν.. Βεβαια ειναι για μήνυση το ολο σκηνικό. Για 2 λόγους αν και μπορώ να βρω και παραπανω.

 

1 δεν ειναι υγιείς το να μιλάς μονο και μονο για να καταναλώσεις ολα τα λεπτα σου. Ακτινοβολία, social life, ζήσε τη στιγμή..κλπ

 

2) εχουν αυξηθεί τα τροχαία γιατι ο αλλος βαριέται να οδηγήσει και παίρνει όποιον θυμηθεί για να καταναλώσει το υπολοιπο του...

 

Και η αληθεια ειναι πως οπου και να πάρεις κακο δεν τους κανεις... Δεν ειναι νερο δηλαδή που καποια στιγμή θα τελειώσει...

Το θέμα ειναι πως το λεπτο μαξ θα επρεπε να χρεώνεσαι 20cents.. Και να καταργουσαν τα πακέτα.. Τωρα εγώ αναγκάζομαι να σκαω σε πακετα για 5-10 κλήσεις που μπορει να κάνω λόγο δουλειάς.. Δηλαδη καθε μηνα κάρτα.

Σε προσωπική ζωή υπαρχει και το viber fb που τα θεωρώ καλύτερα για καθε περίσταση... Τηλ δηλαδη θα παρω μονο αν χρειάζεται πραγματικα κατι...

 

Απλα ειπα μετα απο χρονια να παρω ενα τηλ να κλεισω ενα ραντεβου διχως να ενεργοποιήσω πακετο λογο οτι δεν ειχα κάρτα και επρεπε να βαλω.. και εφριξα... Με τη χρέωση...

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτο θελουν.. Βεβαια ειναι για μήνυση το ολο σκηνικό. Για 2 λόγους αν και μπορώ να βρω και παραπανω.

 

1 δεν ειναι υγιείς το να μιλάς μονο και μονο για να καταναλώσεις ολα τα λεπτα σου. Ακτινοβολία, social life, ζήσε τη στιγμή..κλπ

 

2) εχουν αυξηθεί τα τροχαία γιατι ο αλλος βαριέται να οδηγήσει και παίρνει όποιον θυμηθεί για να καταναλώσει το υπολοιπο του...

 

Και η αληθεια ειναι πως οπου και να πάρεις κακο δεν τους κανεις... Δεν ειναι νερο δηλαδή που καποια στιγμή θα τελειώσει...

Το θέμα ειναι πως το λεπτο μαξ θα επρεπε να χρεώνεσαι 20cents.. Και να καταργουσαν τα πακέτα.. Τωρα εγώ αναγκάζομαι να σκαω σε πακετα για 5-10 κλήσεις που μπορει να κάνω λόγο δουλειάς.. Δηλαδη καθε μηνα κάρτα.

Σε προσωπική ζωή υπαρχει και το viber fb που τα θεωρώ καλύτερα για καθε περίσταση... Τηλ δηλαδη θα παρω μονο αν χρειάζεται πραγματικα κατι...

 

Απλα ειπα μετα απο χρονια να παρω ενα τηλ να κλεισω ενα ραντεβου διχως να ενεργοποιήσω πακετο λογο οτι δεν ειχα κάρτα και επρεπε να βαλω.. και εφριξα... Με τη χρέωση...

Προφανώς και δεν είναι υγιείς ελάχιστα μιλάω και εγώ αλλά ξέρεις πόσοι βάζουν πακέτα με 7.5 ευρώ και τρώνε μόνο 10 20 λεπτά? Στην τσέπη όλα τα άλλα καθαρά χρήματα δηλαδή. Οι χρεώσεις είναι παράλογες εκτός πακέτου σε αναγκάζουν δηλαδή να μιλάς μόνο με πακέτο αλλιώς 5 6 λεπτά τρως 10 ευρώ για πλάκα. Υπάρχει λύση σε αυτό πιστεύεις?

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το έχω κάνει φίλε μου και τπτ...

Δοκίμασα και με μια κάρτα μόνο την frog πάλι τπτ... Δεν ξέρω τι γίνεται...

Κάποια περαιτέρω βοήθεια?

 

δεν ξέρω τι αλλο μπορεί να φταίει.σε mate 10 pro ενός φίλου me frog ενεργοποιήθηκε άμεσα πάντως.κανε ένα τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση μπας και βοηθήσουν.

Link to comment
Share on other sites

Το έχω κάνει φίλε μου και τπτ...

Δοκίμασα και με μια κάρτα μόνο την frog πάλι τπτ... Δεν ξέρω τι γίνεται...

Κάποια περαιτέρω βοήθεια?

 

δεν ξέρω τι αλλο μπορεί να φταίει.σε mate 10 pro ενός φίλου me frog ενεργοποιήθηκε άμεσα πάντως.κανε ένα τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση μπας και βοηθήσουν.

Καλημέρα. Πολύ περίεργο φίλε μου... Επίσης εδώ που μένω Θεσσαλονίκη στα κάστρα το Cu πιάνει πάντα 4g+ έχω το frog πιάνει μόνο H+....

Λες να φταίει αυτό?

Να σημειώσω η sim είναι καινούρια και το 4g ενεργοποίημενο...

 

Mate the 10 pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς και δεν είναι υγιείς ελάχιστα μιλάω και εγώ αλλά ξέρεις πόσοι βάζουν πακέτα με 7.5 ευρώ και τρώνε μόνο 10 20 λεπτά? Στην τσέπη όλα τα άλλα καθαρά χρήματα δηλαδή. Οι χρεώσεις είναι παράλογες εκτός πακέτου σε αναγκάζουν δηλαδή να μιλάς μόνο με πακέτο αλλιώς 5 6 λεπτά τρως 10 ευρώ για πλάκα. Υπάρχει λύση σε αυτό πιστεύεις?

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πόσο σας ζηλεύω που την βγάζετε με τόσα λίγα λεπτά.

 

Πολλές φορές βάζω και δεύτερη δεκάρα στο προνομιακό και δεν μου φτάνουν :)

 

Send by ASUS Zenfone 3 Ultra 6.8" by Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 90 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ναι αυτο θελουν.. Βεβαια ειναι για μήνυση το ολο σκηνικό. Για 2 λόγους αν και μπορώ να βρω και παραπανω.

 

1 δεν ειναι υγιείς το να μιλάς μονο και μονο για να καταναλώσεις ολα τα λεπτα σου. Ακτινοβολία, social life, ζήσε τη στιγμή..κλπ

 

2) εχουν αυξηθεί τα τροχαία γιατι ο αλλος βαριέται να οδηγήσει και παίρνει όποιον θυμηθεί για να καταναλώσει το υπολοιπο του...

 

Και η αληθεια ειναι πως οπου και να πάρεις κακο δεν τους κανεις... Δεν ειναι νερο δηλαδή που καποια στιγμή θα τελειώσει...

Το θέμα ειναι πως το λεπτο μαξ θα επρεπε να χρεώνεσαι 20cents.. Και να καταργουσαν τα πακέτα.. Τωρα εγώ αναγκάζομαι να σκαω σε πακετα για 5-10 κλήσεις που μπορει να κάνω λόγο δουλειάς.. Δηλαδη καθε μηνα κάρτα.

Σε προσωπική ζωή υπαρχει και το viber fb που τα θεωρώ καλύτερα για καθε περίσταση... Τηλ δηλαδη θα παρω μονο αν χρειάζεται πραγματικα κατι...

 

Απλα ειπα μετα απο χρονια να παρω ενα τηλ να κλεισω ενα ραντεβου διχως να ενεργοποιήσω πακετο λογο οτι δεν ειχα κάρτα και επρεπε να βαλω.. και εφριξα... Με τη χρέωση...

Φίλε καλό το Viber και το messenger και όλες αυτές οι ιστορίες αλλά πολλές φορές με έχουν προδώσει.

 

Σαν το κανονικό τηλέφωνο να ακούς την φωνή καμπάνα δεν υπάρχει.

 

Send by ASUS Zenfone 3 Ultra 6.8" by Tapatalk

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Πόσο σας ζηλεύω που την βγάζετε με τόσα λίγα λεπτά.

 

Πολλές φορές βάζω και δεύτερη δεκάρα στο προνομιακό και δεν μου φτάνουν :)

 

Send by ASUS Zenfone 3 Ultra 6.8" by Tapatalk

Είναι πόσο μιλάς φίλε μου. Είναι η δουλειά σου τέτοια. Χαλάς 20 30 ευρώ το μήνα σε κινητή εγω χαλάω 1500 σε βενζίνες πετρέλαια λόγω της δουλειάς μου. Στην κινητή με 4 ευρώ τη βγάζω λογω promo 4 και για MB με πάρε μοίρασε φτάνουν και περισσεύουν.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...