Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα 100' ειναι δωρο με 10 ευρω ανανεωση ασχετως του πακετου ομιλιας που θα αγορασεις και το πακετο που αγορασες ξεκινα να εξαντλειται αφού καταναλώσεις τα δωρεαν αυτα 100'?

Τα 100' δώρο δίνονται επειδή βάζεις κάρτα 10 ευρώ (για τους 6 πρώτους μήνες), ανεξάρτητα αν αγοράσεις ή όχι πακέτο χρόνου ομιλίας. Δεν έχω δει κάπου διευκρίνηση αν το δώρο έχει προτεραιότητα έναντι του αγορασμένου πακέτου και σε αυτή τη περίπτωση πάντα υποθέτω πάει με βάση τι λήγει πιο σύντομα. Αν ξέρει κάποιος μπορεί να το αναφέρει. Σε 2 μέρες που θα κάνω ανανέωση χρόνου θα το ξέρω και εγώ επίσημα! Θέλω να πιστεύω ότι καταναλώνει πρώτα το δώρο ανεξάρτητα του πότε λήγει. Όπως και να έχει, αφού θα το γυρίσεις δεν υπάρχει λόγος να βάλεις άμεσα και πακέτο ομιλίας αφού θα έχεις το δώρο, και σε 2-3 μέρες θα έχω την απάντηση και σε αυτό. Δεν είναι βδομάδα διπλασιασμού αυτη που διανύουμε.

 

EDIT: Τελικά καταναλώνεται το πακέτο που λήγει πρώτο δυστυχώς. Το δώρο δεν έχει προτεραιότητα.

 

Την εβδομαδα διπλασιασμου, αν κανεις 10ευρω ανανεωση παιρνεις 100+60+60 αν αγορασεις πακετο ομιλιας?

Ευχαριστω και παλι!

100' από το δώρο με ελάχιστη χρέωση 3' και 60+60=120' από το πακέτο λόγω διπλασιασμού με χρέωση από το 1ο δευτερόλεπτο.

Edited by apagogeas
Ενημέρωση πληροφοριών
Link to comment
Share on other sites

Ολα εντάξει, ανανεωσα με 5 ευρώ online (cosmote.gr) με την κάρτα μου και εκανα την αλλαγη πακετου. Πηρα τηλεφωνο και ενεργοποιησα και τα 600΄ προς frog με καθε ανανεωση. Δυστυχως δε μου εδωσε τα 60' μαλλον γιατι δεν ειναι νεος αριθμος αλλα αλλαγη πακετου? δεν ξερω. Παντως μου εστειλε μηνυμα οτι ισχυουν τα 100' δωρο με καθε ανανεωση 10ευρω για 6 μηνες.

 

edit, με καποια καθυστερηση τελικα μου εδωσε και τα 60' + 500ΜΒ προς ολους! ολα οκ! χιλια ευχαριστω.

Edited by pantoflakias
Link to comment
Share on other sites

Μια διευκρίνηση σε ότι έγραψα, ανανέωση χρόνου 10 ή 5 ευρώ δίνει δώρο τα 100' ή 60' λεπτά τη πρώτη φορά του κάθε μήνα από τους 6 που δίνεται το bonus. Αν κάνεις πχ 2 φορές ανανέωση 10 ευρώ σε ένα μήνα, θα δώσει 100' μόνο για την πρώτη ανανέωση.

 

Τελικά το δώρο των 100' ή 60' από την ανανέωση καταναλώνεται με βάση το πότε λήγει. Αν έχεις αγορασμένο πακέτο που λήγει νωρίτερα και το δώρο λήγει πιο μετά, καταναλώνεται το αγορασμένο πακέτο αντί του δώρου ΔΥΣΤΥΧΩΣ. Είναι αρκετά δώρον άδωρο έτσι που το κάνουν. Οπότε μόνο αν βάζουμε και πακέτο 60'+60' μετά από την ανανέωση το δώρο θα πάει πρώτα και θα χρησιμοποιείται

Edited by XP130TD
Συνεχόμενα posts
Link to comment
Share on other sites

Μιας και η frog έχει λίγο περιπλοκότητα με τα πακέτα, θα ήθελα να κάνω μία δύο ερωτήσεις κι αν έχει κάποιος χρόνο μου απαντάει. Ενδιαφέρομαι να μετατρέψω ένα καρτοκινητό voda σε frog. Κυρίως το θέλω για data μιας και τα 3gb που έχω περίπου με voda δε με φτάνουν οριακά ανά μήνα.

 

1. Φαντάζομαι πρέπει πρώτα να πάω σε cosmote και μετά με ΑΛΠΑΚ σε frog. Σωστά;

2. Για τους πρώτους 6 μήνες θα μου δίνει 1gb και κάποια λεπτά δώρο με 10€ ανανέωση το μήνα;

3. Πακέτα data έχει με 2gb, 5gb με κόστος 4.44 και 8.50 αντίστοιχα;

4. Πακέτο ομιλίας με 60 λεπτά για 3€ το οποίο θα διπλασιαστεί σε 120 σε συγκεκριμένες εβδομάδες;

 

Μου ξεφεύγει κάτι;

Link to comment
Share on other sites

Και Γιατί δεν το κάνεις International ; Θα γλυτώσεις και τα 30 ευρώ της φορητότητας.

Δεν σου έχει ξεφύγει κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Και Γιατί δεν το κάνεις International ; Θα γλυτώσεις και τα 30 ευρώ της φορητότητας.

Δεν σου έχει ξεφύγει κάτι.

 

Χμμ, τι είναι το international? :rolleyes::lol::whistle::whistle::whistle:

 

EDIT: Μόλις είδα το πακέτο της Βόντα. Μιας και είμαι επαρχία, η κοσμοτέ είναι πολύ καλύτερη στο σήμα. Ακόμα 30€ είναι; Πωπω

Edited by chrisgala13
Link to comment
Share on other sites

Και Γιατί δεν το κάνεις International ; Θα γλυτώσεις και τα 30 ευρώ της φορητότητας.

Δεν σου έχει ξεφύγει κάτι.

 

Το international δεν εχει περιαγωγη στην ε.ε. και εχει πιο ακριβα λεπτα προς ολους.Για μενα Frog ή Q.

Αλλα στην 2η θα βγαινει οριακα γιατι δεν εχει τοσα δεδομενα.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Σας παρακαλώ μπορει καποιος να μου πει πως ενεργοποιουμε τα δεδομένα στη frog?

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εννοω στη συσκευη,που στελνουμε μυνημα ή που παίρνουμε τηλεφωνο;

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σας παρακαλώ μπορει καποιος να μου πει πως ενεργοποιουμε τα δεδομένα στη frog?

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εννοω στη συσκευη,που στελνουμε μυνημα ή που παίρνουμε τηλεφωνο;

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Χρησιμοποιείς το app της cosmote, ή 17317 στο 1330 για τα 2gb, τ'άλλα δεν τα θυμάμαι! :)

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Μία διευκρίνιση: Μετά το πέρασμα σε frog είναι η πρώτη φορά που έρχεται μύνημα για διπλασιασμό αγοράζοντας πακέτο έως 24/06.Απλά δεν λέει ώρα!Να υποθέσω μέχρι τα μεσάνυχτα της 24ης;

Τα λεπτά θα προστεθούν στα ήδη υπάρχοντα;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

χρηματα μπορω να βαλω απο αυτη τη σελιδα σωστα?

https://www.cosmote.gr/selfcare/jsp/topUp.jsp

αλλος τροπος? δεν υπαρχει app για frog?

Link to comment
Share on other sites

χρηματα μπορω να βαλω απο αυτη τη σελιδα σωστα?

https://www.cosmote.gr/selfcare/jsp/topUp.jsp

αλλος τροπος? δεν υπαρχει app για frog?

Το my cosmote!

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πριν 2 ημέρες έκανα ανανέωση 5€ με Paypal από webpage εκτός εφαρμογής cosmote και παρόλου που έλαβα το επιβεβαιωτικό email της cosmote το ποσό δεν αποδόθηκε. Έχω αναφέρει το συμβάν στο chat αλλά και στο 13888 και μέχρι στιγμής δεν υπήρξε απόδοση ή κάποια απάντηση. Παρεπιπτόντως η σύνδεση έχει διπλασιασμό και χρειάστηκε να κάνω νέα ανανέωση με πιστωτική κάρτα για να χρησιμοποιήσω το υπόλοιπο την ίδια ημέρα.

Έχει ξανασυμβεί κάτι παρόμοιο σε κάποιον ή έχει κανείς ακούσει για κάτι ανάλογο; Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Πριν 2 ημέρες έκανα ανανέωση 5€ με Paypal από webpage εκτός εφαρμογής cosmote και παρόλου που έλαβα το επιβεβαιωτικό email της cosmote το ποσό δεν αποδόθηκε. Έχω αναφέρει το συμβάν στο chat αλλά και στο 13888 και μέχρι στιγμής δεν υπήρξε απόδοση ή κάποια απάντηση. Παρεπιπτόντως η σύνδεση έχει διπλασιασμό και χρειάστηκε να κάνω νέα ανανέωση με πιστωτική κάρτα για να χρησιμοποιήσω το υπόλοιπο την ίδια ημέρα.

Έχει ξανασυμβεί κάτι παρόμοιο σε κάποιον ή έχει κανείς ακούσει για κάτι ανάλογο; Ευχαριστώ.

 

Το PayPal σου έστειλε απόδειξη στο email σου...? Που είναι συνδεδεμένο με την PayPal ότι έγινε η συναλλαγή

 

Εμένα δεν μου έχει συμβεί ούτε στην cosmote ούτε σε άλλη εταιρεία που έχω αλλά έχω διαβάσει περιπτώσεις που έχει γίνει

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Ok Ευχαριστώ, μετά τους πρώτους 6 μήνες έχει καμία προσφορά όταν βάζεις 5 ή 10 , (χωρίς να ενεργοποιήσεις πακέτο) όπως τώρα που δίνει 500mb η 1gb? +ομιλια;
Link to comment
Share on other sites

Το PayPal σου έστειλε απόδειξη στο email σου...? Που είναι συνδεδεμένο με την PayPal ότι έγινε η συναλλαγή

Ναι, βεβαιότατα και μάλιστα όπως ανέφερα, επιβεβαιωτικό email από την cosmote.

Σε κάθε περίπτωση το ανησυχητικό είναι ότι οι μηχανισμοί ελέγχου της εταιρείας αδυνατούν να ανταποκριθούν επαρκώς, καθώς είναι πολύ πιθανό το συμβάν να οφείλεται σε δόλια ενέργεια.

Link to comment
Share on other sites

Το μικροτερο ποσο ανανεωσης δεν ειναι 10 ευρω?

 

5 είναι με πιστωτική ή PayPal

Link to comment
Share on other sites

Στην σελίδα Whatsup το έχει κανονικά.

 

Δε σκέφτηκα να κοιτάξω και εκεί. Στο αντίστοιχο της cosmote,

https://www.cosmote.gr/selfcare/jsp/topUp.jsp

δεν το εμφάνιζε. Τώρα που δοκίμασα πάλι, το εμφανίζει κανονικά!! :)

 

Δούλεψε όμως κανονικά στην εφαρμογή και έκανα την ανανέωση από εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...