Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φένεται και στο app. Αν πατήσεις το γρανάζι πάνω στα αρχικά σου και μετά επιλέξεις το νούμερο σου.

 

Πράγματι... Δεν το ήξερα, ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά λίγο τα φώτα σας για το Frog. Έχω βασικό CU και δεύτερο What's Up. Σκέφτομαι να κάνω το What's Up Frog, για διάφορους λόγους. Βασικά θεωρώ το Frog άριστο σε γενικές γραμμές. Ειδικά η χρέωση ανά δευτερόλεπτο, για σύντομες κλήσεις, είναι ο,τι καλύτερο.

 

Έψαξα λίγο στη σελίδα, αλλά μπερδεύτηκα με τα μπόνους ανανέωσης. Γίνεται να μου δίνει λεπτά προς όλους σε κάθε ανανέωση, αντί για δεδομένα;

 

Αυτά. Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Για τους πρώτους 6 μήνες που θα το κάνεις frog βάζοντας μια 10αρα κάρτα πέρα απο τα mb και τα 600 προς frog, θα σου δίνει 100 προς όλους + 60 προς επιλεγμένους προορισμούς τύπου πακιστάν,μπαγκλαντες κτλ και προς Ελλάδα εφόσον σου τελειώσουν τα 100 προς όλους και δεν έχεις άλλο πακέτο προς Ελλάδα. Η χρέωση σε αυτά τα bonus είναι ελάχιστη 3' ανα κλήση.
Link to comment
Share on other sites

Για τους πρώτους 6 μήνες που θα το κάνεις frog βάζοντας μια 10αρα κάρτα πέρα απο τα mb και τα 600 προς frog, θα σου δίνει 100 προς όλους + 60 προς επιλεγμένους προορισμούς τύπου πακιστάν,μπαγκλαντες κτλ και προς Ελλάδα εφόσον σου τελειώσουν τα 100 προς όλους και δεν έχεις άλλο πακέτο προς Ελλάδα. Η χρέωση σε αυτά τα bonus είναι ελάχιστη 3' ανα κλήση.

 

Σε ευχαριστώ. Εδώ λέει το εξής http://www.frogmobile.gr/el/default.aspx Α) Δωρεάν 300’ προς FROG με κάρτα 5 €

Β) Δωρεάν 300’ προς όλα τα δίκτυα με κάρτα 10 €.

 

Δηλαδή μετά πάει έτσι; Τι ισχύει με τον συγκεκριμένο πίνακα;

Edited by Ilovemetal
Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ. Εδώ λέει το εξής http://www.frogmobile.gr/el/default.aspx Α) Δωρεάν 300’ προς FROG με κάρτα 5 €

Β) Δωρεάν 300’ προς όλα τα δίκτυα με κάρτα 10 €.

 

Δηλαδή μετά πάει έτσι; Τι ισχύει με τον συγκεκριμένο πίνακα;

 

Τα πρώτα 2 παρακάτω ισχύουν για "παλιά" frog. ΔΕΝ ισχύουν πια.

http://www.frogmobile.gr/el/default.aspx?cid=18042

 

Για τα άλλα 2 παρακάτω: Ψάξτο.:)

Link to comment
Share on other sites

Τα πρώτα 2 παρακάτω ισχύουν για "παλιά" frog. ΔΕΝ ισχύουν πια.

http://www.frogmobile.gr/el/default.aspx?cid=18042

 

Για τα άλλα 2 παρακάτω: Ψάξτο.:)

 

Να σε καλά. Καλά το υποψιάστηκα. Τότε τι τον θέλουν τον πίνακα και δεν τον κατεβάζουν; Έλεος αυτή η Cosmote.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να ανανεώσω από την σελίδα της cosmote από την οποία μπορείς να κάνεις ανανέωση με χρήση πιστωτικς κάρτας (VISA) σε καρτοκινητά της cosmote χωρίς να κάνεις login και ενώ καταχωρώ σωστά όλα τα στοιχεία, η ανανέωση δεν διεκπεραιώνεται και παίρνω το παρακάτω μήνυμα:

"

Η πληρωμή δεν ήταν εφικτή!

H συναλλαγή με την πιστωτική σας κάρτα δεν εγκρίθηκε ή δεν πραγματοποιήθηκε.

Συνήθεις λόγοι μη πραγματοποίησης της συναλλαγής:

• Λανθασμένη καταχώρηση των στοιχείων της κάρτας σας

• Υπέρβαση του πιστωτικού ορίου της κάρτας σας

• Xαμηλή ποιότητα της σύνδεσης σας με το Internet

• Ξαφνική διακοπή της σύνδεσης σας με το Internet

• Προσωρινή διακοπή λειτουργίας του SSL server

"

Από την εφαρμογή της Cosmote, δεν με βάζει καν στο περιβάλλον της πληρωμής με πιστωτική.

Τι γίνεται με αυτά;

Είναι γνωστό πρόβλημα;

Άλλες φορές, πριν 3 μήνες, ανανέωνα χωρίς πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να ανανεώσω από την σελίδα της cosmote από την οποία μπορείς να κάνεις ανανέωση με χρήση πιστωτικς κάρτας (VISA) σε καρτοκινητά της cosmote χωρίς να κάνεις login και ενώ καταχωρώ σωστά όλα τα στοιχεία, η ανανέωση δεν διεκπεραιώνεται και παίρνω το παρακάτω μήνυμα:

"

Η πληρωμή δεν ήταν εφικτή!

H συναλλαγή με την πιστωτική σας κάρτα δεν εγκρίθηκε ή δεν πραγματοποιήθηκε.

Συνήθεις λόγοι μη πραγματοποίησης της συναλλαγής:

• Λανθασμένη καταχώρηση των στοιχείων της κάρτας σας

• Υπέρβαση του πιστωτικού ορίου της κάρτας σας

• Xαμηλή ποιότητα της σύνδεσης σας με το Internet

• Ξαφνική διακοπή της σύνδεσης σας με το Internet

• Προσωρινή διακοπή λειτουργίας του SSL server

"

Από την εφαρμογή της Cosmote, δεν με βάζει καν στο περιβάλλον της πληρωμής με πιστωτική.

Τι γίνεται με αυτά;

Είναι γνωστό πρόβλημα;

Άλλες φορές, πριν 3 μήνες, ανανέωνα χωρίς πρόβλημα.

 

Δοκίμασε από την εφαρμογή της cosmote όχι πατώντας το + αλλά πήγαινε μενού και πάτα πληρωμή & ανανέωση εδώ και καιρό μόνο έτσι δουλεύει σε εμένα

Link to comment
Share on other sites

Να σε καλά. Καλά το υποψιάστηκα. Τότε τι τον θέλουν τον πίνακα και δεν τον κατεβάζουν; Έλεος αυτή η Cosmote.

 

Αναφέρει ''ΜΗ ΕΜΠΟΡΙΚΑ ΔΙΑΘΕΣΙΜΕΣ ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ'' και προφανώς είναι χρήσιμο για τους παλιούς συνδρομητές να ξανακοιτάμε εκεί εάν τυχόν έχουμε κάποια απορία. Πχ εγώ είχα ξεχάσει ότι διπλασιάζει το ποσό μόνον της πρώτης ανανέωσης του μήνα . Έκανα μια δεύτερη μέσα στον μήνα και δεν έδωσε διπλασιασμό και ψαχνόμουν τι έχει συμβεί. Πήγα εκεί στη σελίδα και μου έλυσε την απορία.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Απο what's up και κοσμοκαρτα μπορω να στέλνω χρήματα σε frog με την υπηρεσία easy transfer; Στο site τους λένε οτι οποίος εχει frog μπορεί να δεχθεί χρήματα και οχι να στείλει. Απο Facebook μου λένε οτι δεν γίνεται καθολου.
Link to comment
Share on other sites

Όποιος έχει Frog δέχεται ΜΟΝΟ από συμβόλαια και καρτοσυμβόλαια Αυτό εξάλου αναφέρει και στην σελίδα της FROG.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κάθε φορά που ενεργοποιώ τα 2Gb, μετά από λίγο μου έρχετε το μήνυμα που επισυνάπτω στο παρακάτω link.

 

https://imgur.com/a/fFEhS

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε από την εφαρμογή της cosmote όχι πατώντας το + αλλά πήγαινε μενού και πάτα πληρωμή & ανανέωση εδώ και καιρό μόνο έτσι δουλεύει σε εμένα

Δεν δούλεψε ποτέ τίποτα από όλα αυτά και αναγκάστηκα να πάω σε κατάστημα Cosmote και να βάλω 10 ευρώ -που δεν τα χρειαζόμουν, 5 μου αρκούσαν για να ανανεώσω την ισχύ του υπολοίπου για 3 μήνες.

Οπότε, ρωτάω:

Υπάρχει τρόπος να βάζω 5 ευρώ; Τρόπος που να λειτουργεί κανονικά; Εσείς τι κάνετε όταν θέλετε να βάλετε 5 ευρώ;

Link to comment
Share on other sites

ή απο την εφαρμογη (προσωπικα τα καταφερα χθες βραδυ απο την εφαρμογη του whatsup ομως, της cosmote οντως δεν γινοταν..),

ή απο το site https://www.cosmote.gr/

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κάθε φορά που ενεργοποιώ τα 2Gb, μετά από λίγο μου έρχετε το μήνυμα που επισυνάπτω στο παρακάτω link.

 

https://imgur.com/a/fFEhS

 

Σου δίνει δώρο 2 gb;

Και σε μένα στέλνει αυτό το μήνυμα, από τότε που μου κόψανε τα έξτρα 2 gb.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κάθε φορά που ενεργοποιώ τα 2Gb, μετά από λίγο μου έρχετε το μήνυμα που επισυνάπτω στο παρακάτω link.

https://imgur.com/a/fFEhS

 

Σαν υπολογιστικό σφάλμα δείχνει. Δηλαδή με την ενεργοποίηση του πακέτου των 2GB φεύγει εντολή σε υπολογιστή να ελέγξει αν είσαι επιλέξιμος για την προσφορά των επιπλέον 2GB. Αν ΔΕΝ είσαι, αντί να σωπάσει, επιστρέφει και ανακοινώνει το σφάλμα. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Σου δίνει δώρο 2 gb;

Και σε μένα στέλνει αυτό το μήνυμα, από τότε που μου κόψανε τα έξτρα 2 gb.

 

Όχι δεν μου δίνει το δώρο.

Link to comment
Share on other sites

Άλλαξε κάτι στο δώρο των 2 GB και αναφέρεστε σε "εκλεκτούς";

 

Δεν άλλαξε κάτι πολύ πρόσφατα. Από τότε που το πακέτο πήγε από τα 4 στα 2GB, κάποιοι έχουν δηλώσει εδώ, ότι με κάθε ενεργοποίηση παίρνουν δώρο κι άλλα 2GB και άλλοι όχι, χωρίς να είναι σαφές ποιο είναι το κριτήριο επιλογής από την εταιρία των μεν και των δε.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ απο τοτε που θεωρητικά σταμάτησε παίρνω πάντα.. Βέβαια η αλήθεια είναι οτι δεν μπορώ να τα χρησιμοποιήσω ποτέ, γιατί καταναλώνεται πρώτα το κανονικό πακέτο.Μηοως λοιπόν σε μας που έχουμε μαζέψει mb μας τα δίνει,αφου δεν τα χρησιμοποιούμε;
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να ανανεώσω από την σελίδα της cosmote από την οποία μπορείς να κάνεις ανανέωση με χρήση πιστωτικς κάρτας (VISA) σε καρτοκινητά της cosmote χωρίς να κάνεις login και ενώ καταχωρώ σωστά όλα τα στοιχεία, η ανανέωση δεν διεκπεραιώνεται και παίρνω το παρακάτω μήνυμα:

"

Η πληρωμή δεν ήταν εφικτή!

H συναλλαγή με την πιστωτική σας κάρτα δεν εγκρίθηκε ή δεν πραγματοποιήθηκε.

Συνήθεις λόγοι μη πραγματοποίησης της συναλλαγής:

• Λανθασμένη καταχώρηση των στοιχείων της κάρτας σας

• Υπέρβαση του πιστωτικού ορίου της κάρτας σας

• Xαμηλή ποιότητα της σύνδεσης σας με το Internet

• Ξαφνική διακοπή της σύνδεσης σας με το Internet

• Προσωρινή διακοπή λειτουργίας του SSL server

"

Από την εφαρμογή της Cosmote, δεν με βάζει καν στο περιβάλλον της πληρωμής με πιστωτική.

Τι γίνεται με αυτά;

Είναι γνωστό πρόβλημα;

Άλλες φορές, πριν 3 μήνες, ανανέωνα χωρίς πρόβλημα.

 

Δεν δούλεψε ποτέ τίποτα από όλα αυτά και αναγκάστηκα να πάω σε κατάστημα Cosmote και να βάλω 10 ευρώ -που δεν τα χρειαζόμουν, 5 μου αρκούσαν για να ανανεώσω την ισχύ του υπολοίπου για 3 μήνες.

Οπότε, ρωτάω:

Υπάρχει τρόπος να βάζω 5 ευρώ; Τρόπος που να λειτουργεί κανονικά; Εσείς τι κάνετε όταν θέλετε να βάλετε 5 ευρώ;

 

Προσωπικα δεν εχω καταφερει ποτε να βαλω κάρτα χωρίς login στο cosmote.gr τις 3-4 φορες που εχω δοκιμασει. Μπορει να εχω πεσει στις περιπτωσεις που ειχε προβλημα γιατι μου εχει τυχει και αλλη φορα ενω ειχα κανει login. Γενικα ειναι αρκετα αναξιοπιστο το συστημα και δεν ειναι να βασιζεσαι για ανανεωση τελευταιας στιγμης. Το προβλημα μπορει να μην προερχεται απαραιτητα απο την cosmote αλλα απο την υπηρεσια DataCash της mastercard που χρεωνει την καρτα. Αν η datacash δεν μπορει να σε χρεωσει, δεν θα μπορει να παρεις success page απο την cosmote και κατ'επεκταση τα χρηματα. Για αυτο, αλλη φορα αν σου βγαλει προβλημα με την καρτα, δοκιμασε με paypal. Δεν το εχω δοκιμασει για να το τσεκαρω αλλα ευελπιστω να μην εχει προβλημα. Αν το υλοποιησεις, δωσε ενα feedback.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως δεν έχω αντιμετωπίσει ποτέ πρόβλημα με την ανανέωση μέσω του site.

 

Η σελίδα που χρησιμοποιώ είναι αυτή: Ανανέωση χρόνου ομιλίας με PayPal ή χρέωση χρεωστικής/πιστωτικής κάρτας

 

και αυτό το διευκρινίζω γιατί από ότι βλέπω υπάρχει και αυτή https://www.cosmote.gr/selfcare/jsp/topUp.jsp

Link to comment
Share on other sites

ανανέωση για Frog γίνεται και μέσα από τη σελίδα του What's Up και εγώ δεν έχω αντιμετωπίσει από κει κανένα πρόβλημα
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...