Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και 2GB με 4,44€ για 25 μέρες

ΚΑΙ δε μεταφέρονται σε επόμενη ημερομηνία:

 

ΟΚ.....:)

 

Απο μενα γυριστε τα στο whats up,αν σας βολευει το afterdark.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Για αυτο εγω ,οταν μου επαναπιστωσουν τα 4,44€ , θα αγορασω με αυτα τα 4GB και επειτα θα προβω σε συμβολικη κινηση μετατρεποντας το σε wu. Θα το ντουφεκίσω δηλαδή.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Για αυτο εγω ,οταν μου επαναπιστωσουν τα 4,44€ , θα αγορασω με αυτα τα 4GB και επειτα θα προβω σε συμβολικη κινηση μετατρεποντας το σε wu. Θα το ντουφεκίσω δηλαδή.

Πού είναι ο συμβολισμός? Στην ίδια τσέπη θα πάνε τα λεφτά.

Link to comment
Share on other sites

Πού είναι ο συμβολισμός? Στην ίδια τσέπη θα πάνε τα λεφτά.

 

Θα το κανω wu για δυο λογους.

1) Δεν θα πληρωσω λεφτα για φορητοτητα.

2) Το wu ειναι καλυτερο .

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ωπ, για λέγε...

Απο την στιγμη που πετσοκοψε τις παροχες της η frog , ειδικα στο πακετο 4€/4.44gb , δεν εχει νοημα υπαρξης για εμενα. Επισης πιο πανω διαβασα πως δεν αθροιζονται πλεον

τυχοντα υπολειπόμενα mb τον επομενο μηνα.

Στο wu εχεις reloadit, παρε μοιρασε και παρε δωσε , αυτο τα λεει ολα.

Με τα δυο πρωτα να εχουν δυνατοτητα αθροισης εννοειται.

Edited by Inevar

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Θα το κανω wu για δυο λογους.

1) Δεν θα πληρωσω λεφτα για φορητοτητα.

2) Το wu ειναι καλυτερο .

 

Από frog ΣΕ WU -3€ με ALPAK στο 1314 (και μετά W στο 1314 με άλλο sms).

 

Θα σου φτάσουν τα €;

Link to comment
Share on other sites

Από frog ΣΕ WU -3€ με ALPAK στο 1314 (και μετά W στο 1314 με άλλο sms).

 

Θα σου φτάσουν τα €;

 

Η πρωτη μετατροπη ειναι δωρεαν.

 

ΥΓ Ναι η q παραμενει σοβαρη και τα countdown ειναι καλα.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Frog; ΟΚ...Κάντο κ πες μας!!:)

 

Να μπουν τα λεφτα πρωτα για να αγορασω το πακετο και μετα την ληξη των 4GB θα το κανω.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Αντε αφου με πιέζετε να σας πω τι έγινε , θα σας πω ντε μη βαράτε!! :lol::lol:

 

Λοιπόν , σε πρώτη φάση της εξήγησα ότι έκανα εκ παραδρομής αγόρα πακέτου ομιλίας το οποίο ούτε καν χρησιμοποίησα και ότι απλά ήθελα επαναπίστωση των χρημάτων μου με ταυτόχρονη διαγραφή του πακέτου. Μου απήντησε πως πλέον στην καρτοκινητή δεν πρέπει να επέμβουν στο σύστημα και να κάνουν μια τέτοια ενέργεια διότι πλέον νομικά λέει δεν καλύπτονται!! Της επαναλαμβάνω πως έκανα λάθος αγορά πακέτου και πως είναι θεμιτό αυτό το αυτονόητο πράγμα. Μου λέει συγγνώμη δεν είναι ότι δεν θέλω να σας εξυπηρετήσω απλά δεν γίνεται κάτι τέτοιο πλέον. Της λεω που είναι γραμμένος αυτός ο νόμος; Οι φίλοι μου πρόσφατα έκαναν επαναπίστωση χρημάτων και διαγραφή πακέτου που αγόρασαν κατά λάθος... Και ξαφνικά μαλάκωσε η στάση της και το γύρισε προφανώς λέγοντας μου " Θα κάνω μια κατ' εξαίρεση επέμβαση για διαγραφή του πακέτου σας αλλά να ξέρετε δεν καλυπτόμαστε νομικά πλέον σε τέτοιες ενέργειες". Την ευχαρίστησα που με εξυπηρέτησε και εντος 24 ωρών θα έχω τα λεφτά μου πίσω και το πακέτο διαγεγραμμένο. :)

Το ότι δεν φταίνε αυτοί και όντως σας κάνουν την χάρη σε όσους αγοράζετε λάθος πακέτα δεν το σκεφτήκατε καν ε?

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το ότι δεν φταίνε αυτοί και όντως σας κάνουν την χάρη σε όσους αγοράζετε λάθος πακέτα δεν το σκεφτήκατε καν ε?

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

 

1) Λάθος έκανε {Και σε όλους μπορεί να τύχει κάποτε} ειδικά σε κινητά που "κολλάνε".

2) Ταλαιπωρία των υπαλλήλων για κάτι τέτοιο [Κανένα κ€ρδος. ΜΟΝΟ ταλαιπωρία: ΟΚ].

 

3) ΔΕ θέλουν να "διευκολύνουν"; Ιδίως όταν δε γίνεται ηθελημένα και κατ'επανάληψη;

No problem....Κι αλλού περδικαλιές....Όπως μας "κάναν" {και "απαντάς" κι εσύ ? > ? }: Αναμενόμενο.....:)

Link to comment
Share on other sites

Πολύ κρίμα:

2017_10_22_17_52_43.png

Μια διευκρίνιση γιατί κάπου το έχασα .εννοεί πως δεν υπάρχει το πακέτο των 4 gb ή ότι δεν μεταφέρεται το υπόλοιπο των mb σου;

Το πακέτο των 4gb μπορούμε να το βάζουμε μέχρι την ημέρα του Νοεμβρίου που παύει να ισχύει ή έχει σταματήσει να υπάρχει ήδη ;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Το ότι δεν φταίνε αυτοί και όντως σας κάνουν την χάρη σε όσους αγοράζετε λάθος πακέτα δεν το σκεφτήκατε καν ε?

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

 

Ένα λάθος έγινε το οποίο μπορούν να το διορθώσουν εύκολα άλλωστε για τέτοια θέματα είναι η εξυπηρέτηση.

Επιπλέον τα χρήματα δεν τα χάνουν αφού θα αγοράσει στη συνέχεια το σωστό πακέτο.

Τέλος σε εμένα έχει μηδενιστεί 3 φορές μέχρι τώρα το υπόλοιπο μου από δικό τους λάθος όπου μετά από ταλαιπωρία και αναμονή μου επιστραφεί (κάνουν και οι εταιρείες λάθη)

Link to comment
Share on other sites

Ένα λάθος έγινε το οποίο μπορούν να το διορθώσουν εύκολα άλλωστε για τέτοια θέματα είναι η εξυπηρέτηση.

Επιπλέον τα χρήματα δεν τα χάνουν αφού θα αγοράσει στη συνέχεια το σωστό πακέτο.

Τέλος σε εμένα έχει μηδενιστεί 3 φορές μέχρι τώρα το υπόλοιπο μου από δικό τους λάθος όπου μετά από ταλαιπωρία και αναμονή μου επιστραφεί (κάνουν και οι εταιρείες λάθη)

 

Επίσης ΑΝ έχεις ακούσει πουθενά:

 

Για χρήματα που εξαφανιζόλ 0 (πχ από το "ντουλάπι") σε 3 μήνες , ενώ έχουν φορολογηθεί (φόρος κινητής και ΦΠΑ: Αλλά "ξέχασα", αυτό εφαρμόζεται ΜΕΤΑ μαζί με την αγορά πακέτου πχ 15,12€ αντί για 15€ !!!! :) )

 

Εκτός από το να καούν (πραγματικά),

ΑΝ κ η Τράπεζα Ελλάδος αντικαθιστά χαρτονομίσματα που έχουν >50% της επιφάνειάς τους...

 

ΑΣ μας ενημερώσει κάποιος....!!!

Link to comment
Share on other sites

Επίσης ΑΝ έχεις ακούσει πουθενά:

 

Για χρήματα που εξαφανιζόλ 0 (πχ από το "ντουλάπι") σε 3 μήνες , ενώ έχουν φορολογηθεί (φόρος κινητής και ΦΠΑ: Αλλά "ξέχασα", αυτό εφαρμόζεται ΜΕΤΑ μαζί με την αγορά πακέτου πχ 15,12€ αντί για 15€ !!!! :) )

 

Εκτός από το να καούν (πραγματικά),

ΑΝ κ η Τράπεζα Ελλάδος αντικαθιστά χαρτονομίσματα που έχουν >50% της επιφάνειάς τους...

 

ΑΣ μας ενημερώσει κάποιος....!!!

Jimmiss φιλε μου.

Στο 90% των μηνυμάτων σου ...αδυνατω να καταλάβω το νόημα τους.

Εάν θες γράφε λίγο πιο κατανοητά.

Ο προφορικός λόγος δεν αποτυπώνεται σωστά με το πληκτρολόγιο.

Φιλικά στα λέω.

Μην παρεξηγηθείς.

 

Στάλθηκε από το Lenovo P1a42 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, διαβάστε και κλάψτε:

 

- Χθες μου έρχεται sms οτι σημερα μεσημερι θα λήξει το πακέτο ιντερνετ (είχα γύρω στα 610mb).

 

- Χθες το απόγευμα αγοράζω πακέτο 4gb για να μεταφερθούν όλα.

 

- Πριν λίγο μου έρχεται οτι έληξαν τα mb.

 

Χθες έκανα ανανέωση 10 ευρώ. Επειδή δεν πέρασαν ακόμα οι έξι μήνες από την ενεργοποίηση του Frog, μου έδωσε μεταξύ άλλων και 1000 mb τα οποία προστέθηκαν στα υπόλοιπα mb από τα 4 gb του πακέτου και όλα μαζί λήγουν μετά από ένα μήνα. Μου έδωσε επίσης λόγω της ανανέωσης και άλλα 500 mb που λήγουν σε 15 μέρες.

Link to comment
Share on other sites

Jimmiss φιλε μου.

Στο 90% των μηνυμάτων σου ...αδυνατω να καταλάβω το νόημα τους.

Εάν θες γράφε λίγο πιο κατανοητά.

Ο προφορικός λόγος δεν αποτυπώνεται σωστά με το πληκτρολόγιο.

Φιλικά στα λέω.

Μην παρεξηγηθείς.

 

Στάλθηκε από το Lenovo P1a42 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Και ό,ποιος "κατάλαβε"....Δλδ ελάχιστοι....

Link to comment
Share on other sites

Το ότι δεν φταίνε αυτοί και όντως σας κάνουν την χάρη σε όσους αγοράζετε λάθος πακέτα δεν το σκεφτήκατε καν ε?

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

 

Όχι φίλε δεν μου κάνουν χάρη! εγώ τους κάνω που αγοράζω πακέτα τους και πρώτη φόρα έκανα ένα τέτοιο εκ παραδρομής λάθος. Στο κάτω κάτω αυτά τα 4,44Ε που θα επαναπιστωθούν στον λογαριασμό μού θα τα διαθέσω για την αγορά του πακέτου των 4gb.

 

ΥΓ Ευχαριστώ τους υπολοίπους για την κατανόηση.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Η πρωτη μετατροπη ειναι δωρεαν.

 

ΥΓ Ναι η q παραμενει σοβαρη και τα countdown ειναι καλα.

Η πρώτη μετατροπή από whatsup σε cosmokarta και αντίστροφα είναι δωρεάν.

Η πρώτη μετατροπή σε FROG και αντίστροφα χρεώνεται 3 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Η πρώτη μετατροπή από whatsup σε cosmokarta και αντίστροφα είναι δωρεάν.

Η πρώτη μετατροπή σε FROG και αντίστροφα χρεώνεται 3 ευρώ.

 

Δεν ήθελα να παραπληροφορήσω σε καμία περίπτωση!! Ευχαριστώ για την διευκρίνιση φίλε μου. Όποτε το αφήνω frog και λήγει.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Χθες έκανα ανανέωση 10 ευρώ. Επειδή δεν πέρασαν ακόμα οι έξι μήνες από την ενεργοποίηση του Frog, μου έδωσε μεταξύ άλλων και 1000 mb τα οποία προστέθηκαν στα υπόλοιπα mb από τα 4 gb του πακέτου και όλα μαζί λήγουν μετά από ένα μήνα. Μου έδωσε επίσης λόγω της ανανέωσης και άλλα 500 mb που λήγουν σε 15 μέρες.

 

Σιγά μη βάζω 10ε κάθε μήνα! 5ε βάζω (online) και αγοράζω το 4,44. Εαν αυτοί θέλουν ξαφνικά τα 2πλάσια, δε σκέφτηκαν ότι μπορεί να χάσουν και τα μισά...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...