Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελευταία φορά που ανανέωσα και πήρα τα 500 MB έληξαν πιο νωρίς (αν θυμάμαι στις 15 ημέρες) δεν ενσωματώθηκαν μέσα στο πακέτο των 4,4 GB.

 

Άλλο 4,44€

Άλλο 4GB.

 

Πάντως το 1 δίνει το άλλο.....:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Άλλο 4,44€

Άλλο 4GB.

 

Πάντως το 1 δίνει το άλλο.....:)

 

:p από βιασύνη το έγραψα έτσι. (διορθώθηκε)

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση κρίσεως:

 

Εχω το πακέτο των 4,4 με τα 4 gb το οποίο λήγει μεθαύριο. Εάν ανανεώσω online 10 € (λαμβάνοντας και 500 mb internet) το υπόλοιπο από τα 4 gb παρατείνεται ή λήγει και έχω πλέον τα 500 mb?

 

Ξέρεις αν τα 500 στα δίνει και με ανανέωση 5 ευρώ? Για τα gb νομίζω και το πακέτο με 3 ευρώ 120mb ανανεώνει την ημερομηνία λήξης των υπολοίπων

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση κρίσεως:

 

Εχω το πακέτο των 4,4 με τα 4 gb το οποίο λήγει μεθαύριο. Εάν ανανεώσω online 10 € (λαμβάνοντας και 500 mb internet) το υπόλοιπο από τα 4 gb παρατείνεται ή λήγει και έχω πλέον τα 500 mb?

Παρατείνονται από δική μου εμπειρία! Είναι απλό ανανέωσε και στείλε μήνυμα να δεις το υπόλοιπο ότι θα έχουν πάει όλα μαζί για τον επόμενο μήνα χωρίς να κάνεις πακέτο.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παρατείνονται από δική μου εμπειρία! Είναι απλό ανανέωσε και στείλε μήνυμα να δεις το υπόλοιπο ότι θα έχουν πάει όλα μαζί για τον επόμενο μήνα χωρίς να κάνεις πακέτο.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν μας τα πες καλά... Ανανέωσα....

 

EXEIΣ ΣYNOΛIKA 4742 ΔΩPEAN MB ΓIA ΣEPΦAPIΣMA ΣTO INTERNET AΠO TO KINHTO ΣOY. ANAΛYTIKA: (3742 MB EΩΣ 19/10 07:55) (500 MB EΩΣ 31/10 15:58) (500 MB EΩΣ 16/11 15:59)

Link to comment
Share on other sites

Λάθος τα είπε ο φίλος. Παρατείνεται οτι προέρχεται από την ίδια πηγή. Αν έχεις υπόλοιπο mb από ανανέωση χρειάζεται ανανέωση για να τα παρατείνεις. Αν έχεις υπόλοιπο από πακέτο παρατείνονται με ενεργοποίηση νέου (κατα προτίμηση του ίδιου) πακέτου. Τα της ανανέωσης δεν κολλάνε με αυτά του πακέτου.
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα στην παρέα

Η κόκκινη μας αύξησε το φοιτητικό mobile internet και λέω να τους χαιρετήσω τείνοντας προς Frog.Το πακέτο ενεργοποίησης που θα το βρω δωρεάν;Διάβασα για online ανανεώσεις και app αλλά κάτι στο site the frog δεν βρήκα.Χρησιμοποιειτε το My cosmote;

Ευχαριστώ.

Edited by loyros
Αν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου. Έζρα Πάουντ
Link to comment
Share on other sites

Εγώ βάζω το πακέτο μήνα παρά μήνα και στον μήνα που δε βάζω απλά κάνω ανανέωση 10€ από κατάστημα. Έχω μαζέψει σχεδόν 6 giga έτσι. Δεν έχω χάσει ποτέ μαζεμένα mb επειδή δεν έκανα το πακέτο

 

Στάλθηκε από το SM-N7505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα στην παρέα

Η κόκκινη μας αύξησε το φοιτητικό mobile internet και λέω να τους χαιρετήσω τείνοντας προς Frog.Το πακέτο ενεργοποίησης που θα το βρω δωρεάν;Διάβασα για online ανανεώσεις και app αλλά κάτι στο site the frog δεν βρήκα.Χρησιμοποιειτε το My cosmote;

Ευχαριστώ.

 

ναι με mycosmote θα βλεπεις τα βασικα υπολοιπα (δεν δειχνει παντοτε τα μπονους προς frog).Ανανεωση μπορεις και απο το site και τις εφαρμογες τοσο της κοσμοτε οσο και του whatsup.

Πακετο δωρεαν λιγο δυσκολο,ισως αν σου δωσουν στο δρομο μονο και σε χρεωσουν μονο την πρωτη ανανεωση. Αλλιως με 5 ευρω σε καταστημα.

Link to comment
Share on other sites

ναι με mycosmote θα βλεπεις τα βασικα υπολοιπα (δεν δειχνει παντοτε τα μπονους προς frog).Ανανεωση μπορεις και απο το site και τις εφαρμογες τοσο της κοσμοτε οσο και του whatsup.

Πακετο δωρεαν λιγο δυσκολο,ισως αν σου δωσουν στο δρομο μονο και σε χρεωσουν μονο την πρωτη ανανεωση. Αλλιως με 5 ευρω σε καταστημα.

έγινε φίλος ευχαριστώ πολύ!
Αν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου. Έζρα Πάουντ
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

Καινούργιο αριθμό φρογκ αγοραζω μονο σε κατάστημα Γερμανού;τι κόστος έχει η αγορά και τι υπόλοιπο υπάρχει μέσα;

Υπάρχει κάποιο τέλος ενεργοποίησης νέου καρτοκινητου όπως έχει η wind/q?

Τελος έχω καλύτερη προσφορά από Q για ιντερνέτ και ομιλία όμως ποια από τις δύο εταιρείες έχει καλύτερο δικτυο ?

Ευχαριστώ

Edited by a16
Link to comment
Share on other sites

Καινούριο αριθμό αγοράζεις από κατάστημα GERMANOS ή COSMOTE αλλά υπάρχουν και περίπτερα ακόμα που πουλάνε. Σε κεντρικό σταθμό μετρό τα δίνουν δωρεάν,

Όπου βρεις αγοράζεις. Μέσα υπάρχει 0.04 ευρώ και συνήθως πέρνεις δώρο 1,24 τον μήνα για 4 μήνες μετά την ανανέωση ώστε να συμπληρωθούν τα 5 ευρώ.

Δεν Υπάρχει τέλος ενεργοποίησης νέου κινητού. Αυτό το χρεώνουν μόνο για μεταφορά αριθμού. Δεν το χρεώνουν για νέο νούμερο.

Το καλύτερο δίκτυο το έχει η COSMOTE κατά γενική παραδοχή.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απαντηση.

Η Q/wind έχει τέλος ενεργοποιησης νέου καρτοκινητου και αφορα νέο αριθμό.Απλα ήθελα να μαθω αν το έχουν εφαρμόσει και άλλοι πάροχοι.

δεν αναφερομαι στο τέλος φορητότητας.

Link to comment
Share on other sites

Β) Αρχίζει η εμπορική διάθεση ενός νέου πακέτου για χρήση internet:

 Πακέτο 5GB με χρέωση 8,5€

Το πακέτο μπορεί να ενεργοποιηθεί μέχρι 2 φορές ανά ημερολογιακό μήνα.

Η διάρκεια ισχύος του παραπάνω πακέτου είναι 25 ημέρες από την ενεργοποίησή του.

Γ) Το πακέτο που προσφέρει 4GB για χρήση Internet για 30 ημέρες, με χρέωση 4,44€,

τροποποιείται και θα προσφέρει 2GB για χρήση Internet για 25 ημέρες με την ίδια χρέωση.

Τα υπόλοιπα χαρακτηριστικά του πακέτου δεν τροποποιούνται.

 

τα παραπανω απο τη σελιδα της φρογκ

Link to comment
Share on other sites

Β) Αρχίζει η εμπορική διάθεση ενός νέου πακέτου για χρήση internet:

 Πακέτο 5GB με χρέωση 8,5€

Το πακέτο μπορεί να ενεργοποιηθεί μέχρι 2 φορές ανά ημερολογιακό μήνα.

Η διάρκεια ισχύος του παραπάνω πακέτου είναι 25 ημέρες από την ενεργοποίησή του.

Γ) Το πακέτο που προσφέρει 4GB για χρήση Internet για 30 ημέρες, με χρέωση 4,44€,

τροποποιείται και θα προσφέρει 2GB για χρήση Internet για 25 ημέρες με την ίδια χρέωση.

Τα υπόλοιπα χαρακτηριστικά του πακέτου δεν τροποποιούνται.

 

τα παραπανω απο τη σελιδα της φρογκ

κάποιο link? μια βδομάδα πριν διαφήμιζε στο Facebook τον αστικό μύθο των 4GB...
Αν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου. Έζρα Πάουντ
Link to comment
Share on other sites

κάποιο link? μια βδομάδα πριν διαφήμιζε στο Facebook τον αστικό μύθο των 4GB...

http://www.frogmobile.gr/el/default.aspx

πατας επικοινωνια στη στηλη αριστερα και μετα ανακοινωσεις

 

ανακοινωση 16/10/2017

 

στα χναρια της wind για το 25ημερο!

Edited by a16
Link to comment
Share on other sites

Το 25 μέρες είναι μεγάλη κλεψιά! Ο λογος που ενω εχω f2g με την ειδική προσφορα (1500'+1,5gb) και σταμάτησα να το αγοράζω! Παμε γερα cosmote να με γυρίσεις παλι στο f2g
Link to comment
Share on other sites

Η "επιδημία" πης WIND με τα 25ημερα εξαπλώνεται παντού...μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει τι μπορεί να κερδίζει μια εταιρεία κόβωντας 5 ημέρες από το εκάστοτε πακέτο.

Συγνώμη αλλά αρνούμε να το κατανοήσω.

Link to comment
Share on other sites

http://www.frogmobile.gr/el/default.aspx

πατας επικοινωνια στη στηλη αριστερα και μετα ανακοινωσεις

 

ανακοινωση 16/10/2017

 

στα χναρια της wind για το 25ημερο!

Μπα της Vodafone αυτή το ανακοίνωσε για το international και το taza.

 

Σαν να το κάνουνε επίτηδες στα καρτοκινητά που είναι για αυτούς που τα χρησιμοποιούν για να καλούν εξωτερικό.

 

Δεν θέλω να γίνω κακός αλλά γεμίσαμε δήθεν μετανάστες και πλέον οι εταιρίες βρήκαν ευκαιρία να ανεβάσουν τις τιμές.

 

Αν δούμε και σε άλλα πακέτα όπως what's up και CU το 25ήμερο τότε θα είναι για μπάτσες στα μούτρα.

 

Send by HUAWEI Mate 8 (NXT-L29) 6" DSFA with Tapatalk

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Β) Αρχίζει η εμπορική διάθεση ενός νέου πακέτου για χρήση internet:

 Πακέτο 5GB με χρέωση 8,5€

Το πακέτο μπορεί να ενεργοποιηθεί μέχρι 2 φορές ανά ημερολογιακό μήνα.

Η διάρκεια ισχύος του παραπάνω πακέτου είναι 25 ημέρες από την ενεργοποίησή του.

Γ) Το πακέτο που προσφέρει 4GB για χρήση Internet για 30 ημέρες, με χρέωση 4,44€,

τροποποιείται και θα προσφέρει 2GB για χρήση Internet για 25 ημέρες με την ίδια χρέωση.

Τα υπόλοιπα χαρακτηριστικά του πακέτου δεν τροποποιούνται.

 

τα παραπανω απο τη σελιδα της φρογκ

Που ακριβώς το λέει αυτό στη σελίδα της Frog δώσε ένα Link να το δούμε εγώ δεν το βρίσκω.

Link to comment
Share on other sites

Η "επιδημία" πης WIND με τα 25ημερα εξαπλώνεται παντού...μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει τι μπορεί να κερδίζει μια εταιρεία κόβωντας 5 ημέρες από το εκάστοτε πακέτο.

Συγνώμη αλλά αρνούμε να το κατανοήσω.

 

να το κοψουν και οι υπολοιπες...

ειδικα στα πακετα των προσφορων βλεπε 1500' προς ολους,4gb data.

τα υπολοιπα ''απλα'' πακετα της wind ειναι 30 μερες?

Link to comment
Share on other sites

Η "επιδημία" πης WIND με τα 25ημερα εξαπλώνεται παντού...μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει τι μπορεί να κερδίζει μια εταιρεία κόβωντας 5 ημέρες από το εκάστοτε πακέτο.

Συγνώμη αλλά αρνούμε να το κατανοήσω.

 

οταν διαβαζεις συνεχεια στο φορουμ το "βαζω δεκα ευρω τον μηνα", τωρα θα διαβαζεις "βαζω καρτα καθε 25 μερες" θα το κατανοησεις.

Link to comment
Share on other sites

Που ακριβώς το λέει αυτό στη σελίδα της Frog δώσε ένα Link να το δούμε εγώ δεν το βρίσκω.

ακολουθησε τα βηματα που γραφω παραπανω.

ολα τα λινκ παραπεμπουν στην αρχικη.

 

μονο λινκ για το pdf αλλαζει και μαλλον θα κατεβει αυτοματα

http://www.frogmobile.gr/el/media/ANAKOINOSI_16_10_2017.pdf

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...