Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια, εχω εδω και 2-3 χρονια vodafone a la carte, και ποτε δεν ειχα ασχοληθει με χρεωσεις, αλλα επεσε το ματι μου σε ενα συγκριτικο πινακα σε ενα περιοδικο και ειδα οτι ειδικα στα μυνηματα με ληστευει κανονικα η vodafone σε σχεση με αλλα πακετα καρτοκινητης. Επισης ειδα οτι το Frog ειναι το φτηνοτερο στα παντα, και σε κλησεις και σε μυνηματα, και εχει και χρεωση ανα δευτερολεπτο! (αληθεια πως γινεται αυτο? εντυπωση μου εκανε γιατι ειναι σαν να τους κληνει το σπιτι των αλλων). Δεν με ενδιαφερουν περιεργες υπηρεσιες (σαν ηχους που ακουγονται οτνα με καλουν, αναμονη κλπ) οποτε σκεφτομαι να μεταβω σε frog. Αλλα θα ηθελα να κρατησω το νουμερο μου οπωσδηποτε! Γινεται λοιπον φορητοτητα σε frog, και ποσο θα μου κοστισει η ολη ιστορια? Υπαρχει καποιος λογος να μην στραφω στη frog? (αν εχω καταλαβει σωστα χρησιμοποιει το δικτυο της cosmote οποτε δε νομιζω να υπαρχει κανενα προβλημα με την καλυψη)

 

Κάλεσε 13897 απο το κινητο σου χωρις χρέωση και θα σε ενημερώσουν!

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλά γιατί όλες πηγαίνουν στις ίδιες τιμές?? δεν μπορούν χαμηλότερες??

 

Ίσως να μην απαιτούνται χαμηλότερες χρεώσεις,απλά ίσες με εκείνες των ανταγωνιστών,για τη μεγιστοποίηση των κερδών τους.

 

Πάντως,το Frog ήταν το πρώτο καρτοκινητό με τόσο χαμηλές τιμές.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, εχω εδω και 2-3 χρονια vodafone a la carte, και ποτε δεν ειχα ασχοληθει με χρεωσεις, αλλα επεσε το ματι μου σε ενα συγκριτικο πινακα σε ενα περιοδικο και ειδα οτι ειδικα στα μυνηματα με ληστευει κανονικα η vodafone σε σχεση με αλλα πακετα καρτοκινητης. Επισης ειδα οτι το Frog ειναι το φτηνοτερο στα παντα, και σε κλησεις και σε μυνηματα, και εχει και χρεωση ανα δευτερολεπτο! (αληθεια πως γινεται αυτο? εντυπωση μου εκανε γιατι ειναι σαν να τους κληνει το σπιτι των αλλων). Δεν με ενδιαφερουν περιεργες υπηρεσιες (σαν ηχους που ακουγονται οτνα με καλουν, αναμονη κλπ) οποτε σκεφτομαι να μεταβω σε frog. Αλλα θα ηθελα να κρατησω το νουμερο μου οπωσδηποτε! Γινεται λοιπον φορητοτητα σε frog, και ποσο θα μου κοστισει η ολη ιστορια? Υπαρχει καποιος λογος να μην στραφω στη frog? (αν εχω καταλαβει σωστα χρησιμοποιει το δικτυο της cosmote οποτε δε νομιζω να υπαρχει κανενα προβλημα με την καλυψη)

 

Και βεβαια γινεται. 21 Ευρω το κοστος, 15 μερες θα παρει, καλεσε 13897 απο το κινητο σου δωρεαν για να μιλησεις με την cosmote.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, εχω εδω και 2-3 χρονια vodafone a la carte, και ποτε δεν ειχα ασχοληθει με χρεωσεις, αλλα επεσε το ματι μου σε ενα συγκριτικο πινακα σε ενα περιοδικο και ειδα οτι ειδικα στα μυνηματα με ληστευει κανονικα η vodafone σε σχεση με αλλα πακετα καρτοκινητης. Επισης ειδα οτι το Frog ειναι το φτηνοτερο στα παντα, και σε κλησεις και σε μυνηματα, και εχει και χρεωση ανα δευτερολεπτο! (αληθεια πως γινεται αυτο? εντυπωση μου εκανε γιατι ειναι σαν να τους κληνει το σπιτι των αλλων). Δεν με ενδιαφερουν περιεργες υπηρεσιες (σαν ηχους που ακουγονται οτνα με καλουν, αναμονη κλπ) οποτε σκεφτομαι να μεταβω σε frog. Αλλα θα ηθελα να κρατησω το νουμερο μου οπωσδηποτε! Γινεται λοιπον φορητοτητα σε frog, και ποσο θα μου κοστισει η ολη ιστορια? Υπαρχει καποιος λογος να μην στραφω στη frog? (αν εχω καταλαβει σωστα χρησιμοποιει το δικτυο της cosmote οποτε δε νομιζω να υπαρχει κανενα προβλημα με την καλυψη)
Ε ναι αν δεν σε ενδιαφερει το wap,3g κλπ ειναι καλη λυση σκεψου μονο οτι στο μυνημα εχει ακριβως την μιση τιμη με το ala carte.:) :D :rolleyes:
myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

"ΜΟΝΑΔΙΚΗ ΠΡΟΣΦΟΡΑ FROG! ΑΝΑΝΕΩΣΤΕ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΟΜΙΛΙΑ ΣΑΣ ΕΩΣ 25/12/2006 ΚΑΙ ΚΕΡΔΙΣΤΕ ΕΠΙΠΛΕΟΝ 100SMS ΔΩΡΕΑΝ ΓΙΑ ΝΑ ΣΤΕΙΛΝΕΤΕ ΕΥΧΕΣ ΑΠΟ 30/12/2006 ΕΩΣ 7/1/2006 !"

 

πολυ καλοοοο βγαλαμε δωρεαν τα sms για τις ευχες μας.. βεβαια εχουν κανει τυπογραφικο λαθος αντι να βαλουν 7/1/2007 βαλανε 2006:D

Link to comment
Share on other sites

μια χαρα....100σμς ειναι οτι πρεπει!

ευγε βατραχι!

 

απορια¨τα σμς ειναι μονο για εσωτερικο ε?

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

"ΜΟΝΑΔΙΚΗ ΠΡΟΣΦΟΡΑ FROG! ΑΝΑΝΕΩΣΤΕ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΟΜΙΛΙΑ ΣΑΣ ΕΩΣ 25/12/2006 ΚΑΙ ΚΕΡΔΙΣΤΕ ΕΠΙΠΛΕΟΝ 100SMS ΔΩΡΕΑΝ ΓΙΑ ΝΑ ΣΤΕΙΛΝΕΤΕ ΕΥΧΕΣ ΑΠΟ 30/12/2006 ΕΩΣ 7/1/2006 !"

 

πολυ καλοοοο βγαλαμε δωρεαν τα sms για τις ευχες μας.. βεβαια εχουν κανει τυπογραφικο λαθος αντι να βαλουν 7/1/2007 βαλανε 2006:D

 

δηλαδή 100 SMS για 8 μέρες??? προσφορά το λέτε αυτό!:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

You'll remember me...//For the rest of you Life!//

<------------------------------------------>

Amanitou City

Link to comment
Share on other sites

δηλαδή 100 SMS για 8 μέρες??? προσφορά το λέτε αυτό!:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

και βέβαια είναι...αμα δε στείλεις αυτές τις μέρες sms's πότε θα στείλεις?

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

δηλαδή 100 SMS για 8 μέρες??? προσφορά το λέτε αυτό!:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Eιναι η καλυτερη περιοδος γιαυτη την προσφορα, τις μερες της πρωτοχρονιας 1-2 μυνηματα σε φιλους και γνωστους να στειλεις πανε 50-60 μυνηματα οποτε μια χαρα το βλεπω:D :rolleyes:

myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

δηλαδή 100 SMS για 8 μέρες??? προσφορά το λέτε αυτό!:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
απο τα ολοτελα καλη και η παναγιωτενα ελεγε μια θεια μου:lol:

εσυ αν την θεωρεις κοροιδια μην ανανεωνεις ως τις 25 του μηνα,για να μη σε πιασουν κοτσο με την ψευτικη προσφορα τους οι βατραχανθρωποι!!:)

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

απο τα ολοτελα καλη και η παναγιωτενα ελεγε μια θεια μου:lol:

εσυ αν την θεωρεις κοροιδια μην ανανεωνεις ως τις 25 του μηνα,για να μη σε πιασουν κοτσο με την ψευτικη προσφορα τους οι βατραχανθρωποι!!:)

 

από το τίποτα σίγουρα είναι καλύτερο αλλά οκ, μην το θεωρείται και ΤΗΝ ΠΡΟΣΦΟΡΑ! μπορούσε να ήταν για ένα μήνα...

You'll remember me...//For the rest of you Life!//

<------------------------------------------>

Amanitou City

Link to comment
Share on other sites

ε σιγουρα αλλα ας μην ειμαστε και αχαριστοι..

απο το τπτ καλα ειναι και τα 100...ασχημα σου ερχονται δλδ?

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

από το τίποτα σίγουρα είναι καλύτερο αλλά οκ, μην το θεωρείται και ΤΗΝ ΠΡΟΣΦΟΡΑ! μπορούσε να ήταν για ένα μήνα...

ενταξει αλλα το καλο ειναι οτι ειναι μεσα στην περιοδο που πεφτουν πολλα μυνηματα οποτε φευγουν ολα.:p :lol: :)

myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

παιδια,καποιο σμς του τυπου "ευγε που εκμεταλευτηκες την προσφορα και ανανεωσες ως τις 25-12.τα 100 σμς θα σου πιστωθουν στις 30-12"

δε 8α επρεπε να στειλουν?

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

παιδια,καποιο σμς του τυπου "ευγε που εκμεταλευτηκες την προσφορα και ανανεωσες ως τις 25-12.τα 100 σμς θα σου πιστωθουν στις 30-12"

δε 8α επρεπε να στειλουν?

 

Ε δεν νομιζω:rolleyes:

myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

κι ομως στειλανε..σημερα το πρωι ελαβα σμς που με ενημερωνει πως εχω στη διαθεση μου 100 σμς..το ερωτημα τωρα ειναι (μαλλον παραληψη του συστηματος)πως θα ξερω ποσα σμς μου εχουν μεινει...
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

κι ομως στειλανε..σημερα το πρωι ελαβα σμς που με ενημερωνει πως εχω στη διαθεση μου 100 σμς..το ερωτημα τωρα ειναι (μαλλον παραληψη του συστηματος)πως θα ξερω ποσα σμς μου εχουν μεινει...

 

Μαλλον πρεπει να κραταμε σημειωσεις:D :) :rolleyes:

myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα από την Frog το παρακάτω sms με αποστολέα COSMOTE...

 

TO CALLING TUNES ΔINEI ΓIOPTINO PYΘMO ΣTO KINHTO ΣAΣ! KAΛEΣTE 1414 KAI EΠIΛEΞTE MEΣA AΠO 276 EΠITYXIEΣ TA TPAΓOYΔIA ΠOY ΘEΛETE NA AKOYN OΣOI ΣAΣ KAΛOYN.

 

Για όσους χαρήκανε, να τους ενημερώσω ότι: "Ο ΑΡΙΘΜΟΣ ΠΟΥ ΚΑΛΕΙΤΕ ΔΕΝ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙΤΕ" :X

Συλλογή κινητών:

SonyEricsson K750@W800, K800@K810,

Nokia N80i, E51i, 3120c,

Motorola V220, V300,

Siemens M75, LC KC550.

Link to comment
Share on other sites

ε μια απο τα ιδια και με την ενεργοποιηση των μμς...

 

 

"μπλοκακι μοουντ ον"

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Το frog ειναι πολυ καλό αλλα δεν υποστηριζει τις υπηρεσιες cosmote και η μεγαλυτερη βλακεια ειναι οτι αμα εχεις συνδεση cosmote πηγαινεις σε frog μονο με φορητοτητα
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...