Jump to content

Ερώτηση για το activation των windows xp


capacitor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εάν εγκαταστήσεις windows πειρατικά και δεν μπορείς να κάνεις ενεργοποιήση και περάσουνε 30 μέρες που είναι το χρονικό όριο,τι θα γίνει μετά;;Δεν πιστεύω πως δεν θα μπορείς να μπείς.Κανένας που ξέρει;
Link to comment
Share on other sites

όχι βέβαια.Αυτά ανοίκουν στα win vista.Στα xp κανονικά,μόνο το κλειδάκι στην εγκατάσταση και μετα οκ.Τώρα αν θες να περνάς τις αναβαθμίσεις(updates) αλλου νου παπα ευαγγέλιο
Link to comment
Share on other sites

μου έχει συμβεί....Αρχικά θα βάλεις το κλειδί ή θα το πας εκεί που το πήρες και πες τους να στο ενεργοποιήσουν (δωρεάν φυσικά). Αυτό εάν σου έχει ήδη βγει η προειδοποίηση. Μετά δεν θα μπορείς να μπεις στα windows (στην επιφάνεια εργασίας)

 

Για να μην στο ξαναβγάλει πρέπει να απενεργοποιήσεις τα updates

Link to comment
Share on other sites

απο πότε ρε παιδιά.Έχω εγκαταστήσει άπειρες φορες τα xp μόνο με το κλειδάκι στην εγκατάσταση.Απο τότε καμιά έκδοση δεν μου έχει βγάλει κανέναν περιορισμό.

Έχω βάλει winxp

1)χωρις sp1,2

2)με sp1

3)με sp2

και τίποτα δεν με εχει βγάλει οτι κλειδώνουν σε 30 μέρες

με sp1

Link to comment
Share on other sites

το ειπε στην αρχη ρε το παιδι, ειναι "πειρατικα". Αν περασουν 30 ημερες δεν θα μπορεις να μπεις, γιατι θα σου ζηταει ενεργοποιηση. Ζητα τον κωδικο απο αυτον που σου το εγραψε.

Leave me alone/Isolation bears hope

There's something else waiting/A promised destiny

Freezing me/I feel restless and low

These days full of sadness/How joyfully changed Into fear

My freakshow will start tonight/Don't miss the right time

Link to comment
Share on other sites

sorry, στον merakli απευθυνόμουν

 

 

οκ sorry

Leave me alone/Isolation bears hope

There's something else waiting/A promised destiny

Freezing me/I feel restless and low

These days full of sadness/How joyfully changed Into fear

My freakshow will start tonight/Don't miss the right time

Link to comment
Share on other sites

no.Κατεβασμένα απο τορρεντς είναι αυτα που έχω τώρα.Τα τρέχω απο μάιο και no prob at all με σχέση activation etc

κατι μου λεει οτι εχουμε την ιδια εκδοση :rolleyes:

ολα τα updates κανονικα και κανενα προβλημα :)

Link to comment
Share on other sites

se ola ta windows xreiazetai na ginei activation...

ta ay8entika xp, vista, 2003 server klp, ola 8eloun activation mesa se 30 meres.

 

ta peiratika releases twn windows xp pou kykloforoun sto internet einai κρακarismena kai exei afaire8ei o periorismos gia to activation.

 

exw petyxei kai peiratika xp pou den einai κρακed kai 8eloun activation.

HTC One X+ || Android Revolution HD 8.0 || Sense 5.0 || TWRP Recovery
Link to comment
Share on other sites

ta peiratika releases twn windows xp pou kykloforoun sto internet einai κρακarismena kai exei afaire8ei o periorismos gia to activation.
Δεν είναι ακριβώς έτσι. Τα περισσότερα images που βρίσκει κανείς στο δίκτυο είναι εκδόσεις που προορίζονται για κατασκευαστές hardware και δεν χρειάζονται activation. Δεν είναι κάτι που αφαιρέθηκε εκ των υστέρων δηλαδή.
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι ακριβώς έτσι. Τα περισσότερα images που βρίσκει κανείς στο δίκτυο είναι εκδόσεις που προορίζονται για κατασκευαστές hardware και δεν χρειάζονται activation. Δεν είναι κάτι που αφαιρέθηκε εκ των υστέρων δηλαδή.

 

den anaferomoun sta OEM... an diabaseis to *.inf arketwn releases, to anaferoun oti exei ginei κρακed to activation...

 

ektos aytou, kykloforoun polla patches sto internet gia slipstreaming tou activation κρακ mesa sto image twn windows.

HTC One X+ || Android Revolution HD 8.0 || Sense 5.0 || TWRP Recovery
Link to comment
Share on other sites

όχι βέβαια.Αυτά ανοίκουν στα win vista.Στα xp κανονικά,μόνο το κλειδάκι στην εγκατάσταση και μετα οκ.Τώρα αν θες να περνάς τις αναβαθμίσεις(updates) αλλου νου παπα ευαγγέλιο

 

Η επιτυχία της Microsoft έναντι Apple, Digital (όσο αφορά το λειτουργικό) κλπ κλπ, οφείλεται στό ότι και η "κουτσή Μαρία" έχει πειρατικό λογισμικό στο σπίτι... Εμμεσα λοιπόν η αγορά εργασίας έχει πήξει σε κόσμο που ξέρει την συγκεκριμένη πλατφόρμα και φυσικά σχεδόν όλλες οι εταιρείες είναι χτισμένες σε αυτές τις πλατφόρμες

 

Για τα μάτια του κόσμου, ναι θέλει activation. Αλλά και ένα παιδί του δημοτικού μπορεί να ξεπεράσει αυτό το BUG :p

 

Θα μου επιτρέψεις λοιπόν να αμφιβάλλω, ακόμα και για τα Vista. Ναι μεν...αλλά....

 

Μην σου πώ ότι τα "σπαστήρια" που θα κυκλοφορήσουν στην "μαύρη", θα έχουν διαρεύσει από την ίδια την Microsoft.

 

Αν έχω άδικο, ε τότε τουλάχιστον για μένα, τέρμα τα Windows... Εχει και αλλού πορτοκαλιές και χωρίς να ξηλώνομαι κάθε λίγο για να μπορεί το PC μου να "περπατάει" το νέο λειτουργικό (για το καλό μου)

 

P.S. Αλήθεια...ξέρει κανείς τι έγινε με την προσπάθεια που έγινε στην Γερμανία (πριν αρκετό καιρό) να περάσει το δημόσιο σε Linux?

 

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Οι σπασμένες εκδόσεις που κυκλοφορούν στα warez είναι "corporate" δηλαδή δεν χρειάζονται activation, βάζεις μόνο το corporate CD-key.

Αν αγοράσεις τα αυθεντικά Windows και βάλεις το αυθεντικό CD-key, θα χρειαστεί να τα κάνεις activate διαφορετικά μετά από 30 ημέρες θα κλειδώσουν. Υπάρχουν σπαστήρια για τη διαδικασία αυτή, αλλά όλα αυτά δεν θα τα συζητήσουμε εδώ :lock:

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...