Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6085


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα,

 

θα ήθελα να ρωτήσω αν το κινητό έχει κάποιο led ή αν η εξωτερική οθόνη αναβοσβήνει για υπόδειξη αναπάντητων κλήσεων και μη αναγνωσμένων μηνυμάτων.

Αν ναι για πόσο χρονικό διάστημα? Μέχρι να τα δούμε ή για λίγα λεπτά? Και ποια ενδεχομένως η συχνότητα που αναβοσβήνει?

 

Ευχαριστώ πολύ.

Fiat justitia et pereat mundus.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 88
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα,

 

θα ήθελα να ρωτήσω αν το κινητό έχει κάποιο led ή αν η εξωτερική οθόνη αναβοσβήνει για υπόδειξη αναπάντητων κλήσεων και μη αναγνωσμένων μηνυμάτων.

Αν ναι για πόσο χρονικό διάστημα? Μέχρι να τα δούμε ή για λίγα λεπτά? Και ποια ενδεχομένως η συχνότητα που αναβοσβήνει?

 

Ευχαριστώ πολύ.

 

Οχι. το κινητό δεν έχει κάποιο led ή οπτική φωτεινή υπενθύμιση για κάποια κλήση ή μήνυμα.

 

Υπάρχει οπτική υπενθύμιση (για κάποια κλήση ή μήνυμα) στην εξωτερική οθόνη η οποία, μετά από χρόνο που έχουμε ορίσει, σβήνει και δεν είναι φωτεινή... άρα δεν είναι και εύκολα ευανάγνωστη...

=========

NIKOS_VITA

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Αναβάθμισα το 6085 από USB το filmware του και τώρα όλα καλά... εκτός το γεγονώς ότι έφυγαν τα Ελληνικά και ΔΕΝ έχει... Εδώ τι κάνουμε τώρα;;; Άρε nokia....
:: kissonline.gr ::GREEK KISS ARMY == The hottest band in the world KISS!!
Link to comment
Share on other sites

Αναβάθμισα το 6085 από USB το filmware του και τώρα όλα καλά... εκτός το γεγονώς ότι έφυγαν τα Ελληνικά και ΔΕΝ έχει... Εδώ τι κάνουμε τώρα;;; Άρε nokia....

 

Δεν φταιει η νοκια ,αλλα το μαγαζι απο το οποιο το αγορασες .

Προφανως η συσκευη σου ειναι παραεισαγωγη ..

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Ή το firmware δεν έχει ελληνικά (?)

 

To Nokia updater τσεκαρει το product code της συσκευης.

Αναλογα με το product code παιρναει και το αναλογο

πακετο λογισμικου :rolleyes:

Αν δεν υπαρχει λογισμικο για το συγκεκριμενο product code ,πολυ απλα

δεν γινεται αναβαθμιση...

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα

 

Το δικό μου 6085 έχει το λογισμικό v04.22 01-03-07 RM-198 ©Nokia.

 

Βρήκα ότι όταν έχω κλήσεις που δεν έχουν αναγνώριση αριθμού τότε αν πάω στο "μητρώο -> μητρώο κλήσεων" μόλις πάω να περάσω από τις κλήσεις αυτές το κινητό κάνει Reboot :wacko::blink::X

 

Αυτό είναι bug ή όχι;;;; :O

=========

NIKOS_VITA

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα

 

Το δικό μου 6085 έχει το λογισμικό v04.22 01-03-07 RM-198 ©Nokia.

 

Βρήκα ότι όταν έχω κλήσεις που δεν έχουν αναγνώριση αριθμού τότε αν πάω στο "μητρώο -> μητρώο κλήσεων" μόλις πάω να περάσω από τις κλήσεις αυτές το κινητό κάνει Reboot :wacko::blink::X

 

Αυτό είναι bug ή όχι;;;; :O

 

Εχω το 6085 για δευτερο κινητο και δεν εχω κανενα απο τα προβληματα που αναφερετε.Ειναι φοβερο κινητο και αν ειχε μια καλυτερη καμερα θα εβαζε κατω πολλα κινητα.

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα

 

Το δικό μου 6085 έχει το λογισμικό v04.22 01-03-07 RM-198 ©Nokia.

 

Βρήκα ότι όταν έχω κλήσεις που δεν έχουν αναγνώριση αριθμού τότε αν πάω στο "μητρώο -> μητρώο κλήσεων" μόλις πάω να περάσω από τις κλήσεις αυτές το κινητό κάνει Reboot :wacko::blink::X

 

Αυτό είναι bug ή όχι;;;; :O

Κάνε μια επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και αν δεν φτιαξει, πηγαινε για reflash σε ενα nokia shop.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
βοηθηστε παιδια !τι παιζει με με τα series40 και καρτες μνημης?? που ειναι οι φακελοι sound/images κτλ?το πηρε η θεια μου και δεν εχω ιδεα ουτε μορφοποιηση πως κανει..

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

βοηθηστε παιδια !τι παιζει με με τα series40 και καρτες μνημης?? που ειναι οι φακελοι sound/images κτλ?το πηρε η θεια μου και δεν εχω ιδεα ουτε μορφοποιηση πως κανει..

 

Εριξες καμμια ματια στο manual ? :worry:

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

oxi nervous δεν εχω εγω τη συσκευη απλα μου εδωσε την καρτα να της βαλω τιποτα μεσα(και την βρηκα κενη εντελως)..αν ειναι θεμα διαβασματος θα το βρω!!κατεβασα το manual και βρηκα τη λυση thanx:)!!

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Ισως είναι λίγο παιδιάστικο το θέμα μου αλλά

 

Ψάχνω να βρώ το παιχνίδι <<Galaxy Balls>> του 6085 για να το βάλω σε άλλο ένα κινητό Nokia των παιδιών μου. Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει ?

 

Ευχαριστώ Πολύ.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Καλησπέρα ,

Ενα φιλαράκι έχει το συγκεκριμένο κινητό και θέλει να κάνει αναβάθμιση στο firmware..

Μπορώ να το κάνει μόνος μου κατεβάζοντας την τελευταια έκδοση απο το site της Nokia ή πρέπει να το πάει σε κάποιο Nokia Shop ???

Η συσκευασία του συμπεριλαμβάνει καλωδιο σύνδεσης με Η/Υ ???

Ευχαριστώ:)

G_KOR
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Καλησπέρα ,

Ενα φιλαράκι έχει το συγκεκριμένο κινητό και θέλει να κάνει αναβάθμιση στο firmware..

Μπορώ να το κάνει μόνος μου κατεβάζοντας την τελευταια έκδοση απο το site της Nokia ή πρέπει να το πάει σε κάποιο Nokia Shop ???

Η συσκευασία του συμπεριλαμβάνει καλωδιο σύνδεσης με Η/Υ ???

Ευχαριστώ:)

Μπορείς να το αναβαθμίσει και μόνος σου.

Υποστηρίζεται από το Nokia Software Updater.

 

Η συσκευασία περιλαμβάνει:

Nokia 6085 phone

Nokia Battery BL-5C

Nokia Compact Charger AC-3

Nokia Headset HS-5

User guide and quick guide

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Παιδια ξερει κανεις το ελληνικο Product code τοτ νοκια6085?Εκανα μια αναβαθμιση κιεχασα τα ελληνικα....:cry:

 

Τελικά βρήκες Ελληνικό Product Code; Αντιμετωπίζω το ίδιο πρόβλημα!

Αν μπορεί να βοηθήσει κάποιος που έχει το τηλ. αγορασμένο από επίσημη αντιπροσωπεία το ελληνικό Product Code αναγράφεται στο πίσω μέρος του τηλεφώνου, κάτω από την μπαταρία είναι 7ψήφιο και είναι κοινό για όλες τις Ελληνικές συσκευές!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά , που θα βρω ΔΥΝΑΤΟΥΣ ήχους κλήσης για αυτό το κινητό;

 

Θα το εκτιμούσα αν μου στέλνατε την κόρνα που έχει το NOKIA 1600!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

 

Σκεφτομαι να αγορασω το 6085. Αλλα ξερω οτι πολλα νεα Νοκια εχουν μια βλακεια με τα sms με ελληνικους χαρακτηρες, και πιο συγκεκριμενα ότι δεν σε αφηνουν να γραψεις μηνυμα με 160 χαρακτηρες. Ισχυει αυτο και με το 6085? Ασ πει καποιος που το εχει

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω hostolis. Ειδα ότι το έχεις. Μήπως μπορείς να μου πεις αν έχει κάτι που ίσως να σε δυσαρέστησε? Μέχρι τώρα το μόνο μειονέκτημα που θεωρούσα στα νέα ΝΟΚΙΑ είναι αυτό το ζήτημα με το σπάσιμο των ελληνικών sms που ρώτησα πιο πάνω.
Link to comment
Share on other sites

Δεν με έχει δυσαρεστήσει τίποτα, γιατί δεν ζητούσα τίποτα παραπάνω απο ότι προσφέρει! Μέτρια κάμερα, μέτρια οθόνη βέβαια.

Η μπαταρία με λογική χρήση (χωρις να έχω ανοιχτό το bluetooth και χωρίς πολύ ραδιόφωνο) μου κρατάει απο 4 έως και 7 μέρες!

 

Για τα μηνύματα μόλις θυμήθηκα κάτι:

Στις ρυθμίσεις των μηνυμάτων έχει προεπιλογή την «υποστήριξη χαρακτήρων: πλήρης» και έτσι σπάει τα μηνύματα όπως λες, σε 70 χαρακτήρες με πεζά γράμματα.

Φυσικά μπορείς να το αλλάξεις σε «υποστήριξη χαρακτήρων: περιορισμένη» και θα μπορείς να στέλνεις κανονικά 160 χαρακτήρες, και το μήνυμα θα πηγαίνει με κεφαλαία.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...