Jump to content

Υπογραφές - Όρια, περιορισμοί κ.α.


Meraklis56
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αφου εγκαταστάθηκε το vb 3.6 έχω παρατηρήσει μερικά προβληματάκια στην υπογραφή.Δηλαδή έχω δει μερικά άτομα που έχουν κινούμενη εικόνα στην υπογραφή τους που φτάνει τα 130kb.(έχουν ενημερωθεί οι αρμόδιοι :p )

Δηλαδή απο οτι θυμάμαι σε παλιά έκδοση vb η υπογραφή αν ήταν παραπάνω απο 16.6kb δεν σε άφηνε καν να την βάλεις σαν υπογραφή.Ενώ τώρα σε αφήνει με αποτέλεσμα οι mod να σε βλέπουν και να κάνουν edit την υπογραφή σου :(

Μήπως μπορει να γίνει τπτ σχετικά με το μιρκο "προβληματάκι"?

 

ps1.πρόσφατα την πάτησα έτσι :p

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 118
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

και το οριο να γίνει σε 50kb.Τώρα με τις dsl όσο και να ναι οι εικόνες κατεβαίνουν πιο γρήγορα.Ξέρω πολλοί μπένουν μέσω κινητό ή με 56kbps αλλά δεν νομίζετε οτι είναι πολύ μικρό τα 16kb?
Link to comment
Share on other sites

Ο περιορισμός στις διαστάσεις μπαίνει για να μην ξεχειλώνουν οι σελίδες (καταντάει οι υπογραφές να είναι μεγαλύτερες από τα posts). Ο περιορισμός στο μέγεθος μπαίνει για να μην καθυστερούν στο φόρτωμα οι σελίδες. Σκεφτείτε ότι σε ένα θέμα με 20 post ανά σελίδα υπάρχουν max 20*16=320 Kb που πρέπει να κατεβάσει ο αναγνώστης. Ανάλογα με τη σύνδεση μπορεί να κάνει από 3 μέχρι 45 δευτερόλεπτα. Αν διπλασιαστεί το όριο, θα πάει από 6 δευτερόλεπτα μέχρι 1.5 λεπτό.
Link to comment
Share on other sites

Mια χαρά είναι οι υπογραφές.

Δε χρειάζεται να έχουμε ''τέρατα'' για εικόνες.

Εκτός του ότι καθυστερούν στο φόρτωμα οι σελίδες,είναι και αντιαισθητικό.

Link to comment
Share on other sites

20*16=320 Kb

Δεν πάει έτσι.

Αυτό γίνεται αν ποστάρουν 20 διαφορετικά άτομα που δεν γίνεται ποτέ.

Συνήθως στις συζητήσεις που γίνονται, συμμετέχουν άτομα ξανά και ξανά, οπότε δεν ανοίγουν παράλληλα 20 υπογραφές.

ΥΓ1.Ασε που οι ποιό πολλές είναι φορτωμένες στην cache.

ΥΓ2.Ασε που καποιοι δεν έχουν υπογραφή :p

ΥΓ3.Το γιαουρτάκι τι συμβολίζει? :p

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Γενικά να έχετε υπόψη σας είναι ότι η υπογραφή υπάρχει για να βάλετε ένα μικρό κομμάτι κειμένου (λίγες λέξεις), η μια μικρή εικόνα που σας εκφράζει.
Link to comment
Share on other sites

αυτο όμως ειναι αντικειμενικό.Ας πούμε δεν σε αρέσει η υπογραφή μου,εμένα όμως με αρέσει.Να ρωτήσω τι θα γίνει γιατι δεν μας βλέπω να γίνετε τπτ :(
Link to comment
Share on other sites

Μπερδεύεις τις έννοιες αντικειμενικό και υποκειμενικό. Όπως και να έχει όμως, οι περιορισμοί για τις υπογραφές θα μείνουν ως έχουν, είτε ελέγχονται αυτόματα είτε όχι. Σε κάθε περίπτωση, φροντίστα να ξέρετε εκ των προτέρων αν η υπογραφή σας είναι σύμφωνη με τους όρους.
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι να μη γίνεται και τσίρκο η υπογραφή...

Με όλο το σεβασμό...:O

Η δική σου υπογραφή...;;;

Καταλαβαίνεις,την έχω την απορία...:worry:

Link to comment
Share on other sites

Με όλο το σεβασμό...:O

Η δική σου υπογραφή...;;;

Καταλαβαίνεις,την έχω την απορία...:worry:

 

Προφανώς αναφερόταν στο μέγεθος και όχι στην ποιότητα των υπογραφών.

 

Είναι εκνευριστικό να έρχεσαι συνεχώς αντιμέτωπος με μακρόσυρτες υπογραφές.

Το ΦΟΡΟΥΜ γίνεται λιγότερο λειτουργικό,τη στιγμή που δυσκολεύεσαι να ξεχωρίσεις το ένα ποστ από το άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Μπερδεύεις τις έννοιες αντικειμενικό και υποκειμενικό. Όπως και να έχει όμως, οι περιορισμοί για τις υπογραφές θα μείνουν ως έχουν, είτε ελέγχονται αυτόματα είτε όχι. Σε κάθε περίπτωση, φροντίστα να ξέρετε εκ των προτέρων αν η υπογραφή σας είναι σύμφωνη με τους όρους.

σωστά :p

@denior το πολύ πολύ να επιτρέπεται μόνο μια εικόνα(450x150το πολύ) και 2 smilies.Όπως είναι τώρα αλλα με λίγο παραπάνω size limit

anyway με το bug έγινε τπτ ή θα την ξαναπατήσω :p ?

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή έχω δει μερικά άτομα που έχουν κινούμενη εικόνα στην υπογραφή τους που φτάνει τα 130kb.(έχουν ενημερωθεί οι αρμόδιοι :p )

Αυτό πάντα θα μπορεί να γίνει και δεν είναι εύκολο να ανιχνευθεί αυτόματα... (Δεν λέω προφανώς τον τρόπο για να μην με κράξουν οι mods :p)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Ρε παιδιά θέλω να βάλω link το site της Παπαρίζου στην υπογραφή μου και δείτε τι γίνεται: http://www.helena******zou.com :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Τι να κάνω;;; :p

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Are you sick of posting URLs in emails only to have it break when sent causing the recipient to have to cut and paste it back together? Then you've come to the right place. By entering in a URL in the text field below, we will create a tiny URL that will not break in email postings and never expires.

 

http://tinyurl.com/

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Να κάνω μια πρόταση στον MsK;

Μαγαζάτορα, μπορούμε να αυξήσουμε λιγάκι τα όρια στις υπογραφές; Να τα πάμε ας πούμε στα 20ΚΒ; Είναι υπερβολικά μικρό το μέγεθος ενός τέτοιου αρχείου και η μόνη λύση για μια αξιοπρεπή υπογραφή είναι η JPG μορφή (=αλλοίωση εικόνας).

Μια πρόταση έκανα, τώρα! Αν γίνεται...

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια πρόταση στον MsK;

Μαγαζάτορα, μπορούμε να αυξήσουμε λιγάκι τα όρια στις υπογραφές; Να τα πάμε ας πούμε στα 20ΚΒ; Είναι υπερβολικά μικρό το μέγεθος ενός τέτοιου αρχείου και η μόνη λύση για μια αξιοπρεπή υπογραφή είναι η JPG μορφή (=αλλοίωση εικόνας).

Μια πρόταση έκανα, τώρα! Αν γίνεται...

Να κάνεις τις εικόνες σου σε gif μορφή.

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Να κανω και εγώ μια πρόταση.

Οι νέοι χρήστες να μην έχουν καθόλου υπογραφή.

Δηλαδή να αποκτούν δικαίωμα μετά από 50posts για παράδειγμα.

Έτσι θα αποφεύγουμε κάτι gif 200kb που βάζουν μερικοί και γενικά διάφορες υπογραφές εκτος ΟΠΧ.

Link to comment
Share on other sites

Να κανω και εγώ μια πρόταση.

Οι νέοι χρήστες να μην έχουν καθόλου υπογραφή.

Δηλαδή να αποκτούν δικαίωμα μετά από 50posts για παράδειγμα.

Έτσι θα αποφεύγουμε κάτι gif 200kb που βάζουν μερικοί και γενικά διάφορες υπογραφές εκτος ΟΠΧ.

Μα τις μεγάλες υπογραφές, στατιστικά, τις βάζουν χρήστες με έναν Χ (>50) αριθμό post...

:love:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...