Jump to content

[S60 3rd Edition] Nokia PC Suite / OVI Suite / Software Updater


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα παιδια.δεν ξερω αν ειμαι στην σωστη κατηγορια.εχω το νοκια 6220 c.δεν μπορω να το συνδεσω στον υπολογιστη εχω windows 7 μαλλον το προβλημα ειναι οι drivers για τα 7.εχω ψαξει δεν μπορω να βρω κατι.μηπως ξερει κανεις τιποτα?θελω να το συνδεσω για να κανω αναβαθμηση.ευχαριστω.σε λειτουργεια usb δουλευει κανονικα μονο σε pc suite δεν δουλευει.

 

Καλησπέρα φίλε μου,

δοκίμασες σε άλλο PC να δεις αν συνδέεται; Να φανταστώ έχεις εγκατεστημένο το NOKIA Suite ε;

...everything can happen...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 898
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το εχω ναι αλλα υποψιαζομαι τους drivers γιατι στα xp δουλευε κανονικα.

 

Ναι ίσως έχεις δίκιο. Δοκίμασε να το συνδέσεις και απο τη Διαχείρηση Συσκευών δες μήπως εμφανίζεται κανένα θαυμαστικό (μη αναγνωρίσιμη συσκευή). Αν ναι, τότε σβήσε τις εγγραφές στη Διαχείριση Συσκευών που αφορούν το κινητό και ξαναδοκίμασε. Αν πάλι έχεις πρόβλημα, τότε κάτι παίζει με ασυμβατότητα οδηγών.

...everything can happen...
Link to comment
Share on other sites

ετσι μου το βγαζει με θαυμαστικο για αυτο υποψιαζομαι τους drivers

 

Ωραία. Τότε ίσως είναι απλά μια σύγκρουση οδηγών κι όχι ασυμβατότητα. Διέγραψε όλες τις εγγραφές που έχουν σχέση με το κινητό, κάνε μια επανεκκίνηση και σύνδεσέ το ξανά για να επανεγκαταστήσει drivers.

Με προσοχήόμως!! Δε σβήνουμε ό,τι να'ναι! Σβήνεις ό,τι έχει σχέση με το κινητό. Modem κτλ...

...everything can happen...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα εγκατεστησα παλι το τηλεφωνο απο την αρχη μετα απο φορματ στον υπολογιστη.βαζω και φωτογραφιες με οτι μου εβγαλε και με τη διαχειριση μετα απο την επανεκκινηση που μου ζητησε.
Link to comment
Share on other sites

Θα πρότεινα να δοκιμάσεις να κάνεις format στο τηλέφωνο και να δοκιμάσεις ξανά να κάνεις σύνδεση με τον υπολογιστή.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

@petrosz1 δες και αυτό μήπως και το αναγνωρίσει.. :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

το δοκιμασα δεν γινεται τιποτα.δεν μπορω να καταλαβω γιατι δεν εγκαθιστα τους συγκεκριμενους drivers.το μονο που μενει τωρα ειναι να το συνδεσω σε xp να δω τι θα κανει τουλαχιστον να απομλεισω το να φταιει το τηλεφωνο.αν και μετα δεν θα ξερω αν φταιει ο υπολογιστης ή το λειτουργικο.εχει δουλεψει αλλος το pc suite σε windows 7?
Link to comment
Share on other sites

το δοκιμασα δεν γινεται τιποτα.δεν μπορω να καταλαβω γιατι δεν εγκαθιστα τους συγκεκριμενους drivers.το μονο που μενει τωρα ειναι να το συνδεσω σε xp να δω τι θα κανει τουλαχιστον να απομλεισω το να φταιει το τηλεφωνο.αν και μετα δεν θα ξερω αν φταιει ο υπολογιστης ή το λειτουργικο.εχει δουλεψει αλλος το pc suite σε windows 7?

 

Φίλε μου προσωπικά χρησιμοποιώ κάθε νέα beta έκδοση που βγαίνει (3,4,16 η τελευταία που βγήκες προχθές) σε win 7 και όλα οκ και με το Ν8 και με το 5800 και με το Ν95 8GB και με το Ν82 και με ένα σωρό άλλα που έχω συνδέσει...

...everything can happen...
Link to comment
Share on other sites

το δοκιμασα δεν γινεται τιποτα.δεν μπορω να καταλαβω γιατι δεν εγκαθιστα τους συγκεκριμενους drivers.το μονο που μενει τωρα ειναι να το συνδεσω σε xp να δω τι θα κανει τουλαχιστον να απομλεισω το να φταιει το τηλεφωνο.αν και μετα δεν θα ξερω αν φταιει ο υπολογιστης ή το λειτουργικο.εχει δουλεψει αλλος το pc suite σε windows 7?

Nokia PC Suite σε Windows 7 και έχω συνδέσει 6700 Slide, X3-00 και N82 χωρίς κανένα πρόβλημα .

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορω να καταλαβω τι γινεται.και μετα απο φορματ στον υπολογιστη, να ελεγα οτι ηταν καποιο αλλο το προβλημα.
Link to comment
Share on other sites

δεν μπορω να καταλαβω τι γινεται.και μετα απο φορματ στον υπολογιστη, να ελεγα οτι ηταν καποιο αλλο το προβλημα.

 

Ποια έκδοση NOKIA Suite χρησιμοποιείες;

...everything can happen...
Link to comment
Share on other sites

Απεκατέστησε και μετά τρέξε το pc suite cleaner:

http://europe.nokia.com/support/product-support/pc-suites/how-to/nokia-pc-suite-cleaner

 

Αν δεν καταφέρεις κάτι δοκίμασε κάποια άλλη έκδοση.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Εμενα παντως το Νοκια Suite μου το εβγαλε οφ το Ν93 σε διαδικασια απλης επανεγκαταστισης λογισμικου! Διαδικασια που ειχαν κανει στο παρελθον 5-6 φορες χωρις κανεναν προβλημα με Ovi και PC suite... Δοκιμασα τα παντα επανεγκατσταση, στο πινακα ελεγχου τα Cable driver (μου το ειπα τηλεφωνικα απο Νοκια), ovi suite, pc suite, phoinix δεν γινεται τιποτα... Το πιθανοτερο ειναι να φτιαξει με μια επισκεψη στ Nokia care (16 ευρω) αλλα και ταλαιπωρια ειναι και γ@μοτο... Εκει που εκανε την εγκατασταση εβγαλε ακυρωση και εσβησε το κινητο!!! Edited by TIM-RANGER
Q for eva ;-) Katoxos ton parakato kiniton me vathmo ikanopiisis: Nokia 5110 (2/5) - Panasonic G52 (1/5) - Ericsson T10s (1/5) - Alcatel 511 (2/5) - PANASONIC GD 95 (5/5) - Panasonic GD67 (2/5) - Nokia 7250i (2/5) - Nokia 3650 (3/5) - Nokia 3230 (3/5) - UBiQUiO 401 (3/5) - NOKIA N93 (6/5) :respect: - Nokia Ν86 (3/5) - SE Χ10 mini pro (4/5)
Link to comment
Share on other sites

Την 7.1 εχω.θα τα απεγκαταστησω ολα θα κανω και φορματ στο κινητο και θα δουμε τι θα γινει.

 

κατι αλλο που ξεχασα να πω (δεν ξερω αν βοηθαει) ειναι οτι σε λειτουργεια μαζικης αποθηκευσης δουλευει κανονικα.

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα-Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη σε υπάρχον μήνυμα πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.εκανα φορματ στο κινητο καθαρισα και τον υπολογιστη με το nokia pc suite δεν γινεται τιποτα με το nokia suite που μου εστειλες bobo ολα καλα, αλλα μονο απο bluetooth απο καλωδιο δεν συνδεεται αλλα εψαξε για αναβαθμησεις.θα ξαναδοκιμασω με το καλωδιο.ευχαριστω για τις απαντησεις σας.
Link to comment
Share on other sites

Όταν μπορέσεις δοκίμασε να το συνδέσεις σε άλλο υπολογιστή για να ξέρουμε εάν το πρόβλημα είναι στο κινητό η στον υπολογιστή σου.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.εκανα φορματ στο κινητο καθαρισα και τον υπολογιστη με το nokia pc suite δεν γινεται τιποτα με το nokia suite που μου εστειλες bobo ολα καλα, αλλα μονο απο bluetooth απο καλωδιο δεν συνδεεται αλλα εψαξε για αναβαθμησεις.θα ξαναδοκιμασω με το καλωδιο.ευχαριστω για τις απαντησεις σας.

 

Να'σαι καλά φίλε μου. Επίσης μπορείς να ψάξεις στον Γούγλη και για "NOKIA Cable Drivers" και να κατεβάσεις χειροκίνητα τους drivers για το καλώδιό σου και να τους εγκαταστήσεις μέσω της διαχείρισης συσκευών χειροκίνητα... Εν πάσι περιπτώσι, θα τη βρεις την άκρη...

...everything can happen...
Link to comment
Share on other sites

Σε αλλον υπολογιστη με xp το δοκιμασα και δουλευει κανονικα αρα το τηλεφωνο ειναι οκ.τελος παντων τωρα δεν εχω προβλημα αφου και αναβαθμιση δεν υπαρχει για τα υπολοιπα το bluetooth με εξυπηρετει.αν και θα δοκιμασω τους drivers χειροκινητα απο περιεργεια να δω τι θα κανει. Edited by gianpithio
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Καλημερα, ρωτησα και στο θεμα του x6 αλλα ας γραψω κι εδω την ερωτηση μου! Ενας φιλος μου εχει το x6, και επειδη κολλαει τρελα θελει να το κανουμε φορματ! Μια ερωτηση, οι εφαρμογες που εχει αγορασει απο το ovi τι γινονται? Απο την Nokia του ειπαν οτι χανονται! Υπαρχει τροπος να τις κρατησει?

Leave me alone/Isolation bears hope

There's something else waiting/A promised destiny

Freezing me/I feel restless and low

These days full of sadness/How joyfully changed Into fear

My freakshow will start tonight/Don't miss the right time

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, ρωτησα και στο θεμα του x6 αλλα ας γραψω κι εδω την ερωτηση μου! Ενας φιλος μου εχει το x6, και επειδη κολλαει τρελα θελει να το κανουμε φορματ! Μια ερωτηση, οι εφαρμογες που εχει αγορασει απο το ovi τι γινονται? Απο την Nokia του ειπαν οτι χανονται! Υπαρχει τροπος να τις κρατησει?

 

Αν δεν κάνω λάθος, το backup τις κρατάει. Δεν είμαι σίγουρος όμως.

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...
Απο που κατεβαζουμε το data suite πλεον;

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Απο που κατεβαζουμε το data suite πλεον;

 

To nokia pc suite που είναι το παλιό αλλά για μένα καλύτερο data suite μπορείς να το βρεις με μια αναζήτηση στο google από πολλά δωρεάν software sites.

 

Το Nokia suite ακόμα είναι διαθέσιμο από το site της ms

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...