Jump to content

Football Manager 2007


Angelos1983
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 72
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

έχω πρόβλημα με τα σηματάκια των ομάδων, και με τα faces των παικτών!!!

Ακολούθησα τις οδηγίες αλλα τζίφος.

Εχω και τα 2 αρχειά. μπορει κάποιος να μου πεί αναλυτικά τι πρέπει να κάνω και για τα 2?

 

 

 

Και κάτι ακόμα...

Θα ήθελα κάποιος να μου εξηγήσει την λογική των προηγούμενων FM (CM) με το φετινό, όσον αφορά τα πρωταθλήματα που δηλώνουμε στην αρχή κάθε περιόδου. Τι εννοώ : Στα προηγούμενα FM όταν άρχιζα πρωτάθλημα, δήλωνα τα παρακάτω πρωταθλήματα χωρών : Αγγλίας, Ιταλίας, Ισπανίας, Γαλλίας, Ελλάδας, Ολλανδίας, και πιαθανώς ένα ακόμα. Αυτό το έκανα για να loadάρει το game τα στοιχεία απο αυτές τις χώρες, και έτσι να γίνει πιο αληθοφανές χρησιμοποιώντας τα πραγματικά στοιχεία απο τους παίκτες και αυτές τις χώρες. Δεν έπαιρνα μόνο τα στοιχεία απο την Ελλάδα δλδ. Γιατι το παιχνίδι θα έκανε focus εκεί, και μετά απο 3 χρόνια πορείας θα πουλούσα σε τιμές "Ronaldinho" όποιο μπουμπούκι που πεταγόταν απο τις ακαδημίες.

 

Τώρα λοιπον το παιχνίδι σου λέει οτι μπορεις να τρέχεις μέχρι 3 πρωταθλήματα, και χρησιμοποιώντας library small-middle-huge. Το βάζω στην μεγαλύτερη δηλώνοντας μόνο το πρωτάθλημα Ελλάδας.

 

Θα μπορούσε κάποιος να μου πει αν το σκεπτικό μου για τα προηγουμενα FM ήταν σωστή? Και με την αλλαγή αυτή στο νέο FM τι διαφορές παρουσιάζονται?

Link to comment
Share on other sites

gt h allh h mamakia pou otan kaneis apply se allh omada vgainei firmani kai to mathainoun opadoi-proedros??kati allo pou to eixe kai to persino kai mou th spaei ligo einai oti otan kleiseis mia metaggrafh de boreis meta na th kaneis withdrawn...vevaia etsi to paixnidi deixnei pio alhthofanes...
Link to comment
Share on other sites

gt h allh h mamakia pou otan kaneis apply se allh omada vgainei firmani kai to mathainoun opadoi-proedros??kati allo pou to eixe kai to persino kai mou th spaei ligo einai oti otan kleiseis mia metaggrafh de boreis meta na th kaneis withdrawn...vevaia etsi to paixnidi deixnei pio alhthofanes...

 

Πολύ σπαστικό αυτό με τις μεταγραφές. Είχα από τα προηγούμενα μάνατζερ την κακή συνήθεια να κλείνω πολλούυυυυς παίχτες και τους φορτώθηκα όλους όταν άνοιξε η μεταγραφική περίοδος.:mad:

Link to comment
Share on other sites

έχω πρόβλημα με τα σηματάκια των ομάδων, και με τα faces των παικτών!!!

Ακολούθησα τις οδηγίες αλλα τζίφος.

Εχω και τα 2 αρχειά. μπορει κάποιος να μου πεί αναλυτικά τι πρέπει να κάνω και για τα 2?

 

 

 

Και κάτι ακόμα...

Θα ήθελα κάποιος να μου εξηγήσει την λογική των προηγούμενων FM (CM) με το φετινό, όσον αφορά τα πρωταθλήματα που δηλώνουμε στην αρχή κάθε περιόδου. Τι εννοώ : Στα προηγούμενα FM όταν άρχιζα πρωτάθλημα, δήλωνα τα παρακάτω πρωταθλήματα χωρών : Αγγλίας, Ιταλίας, Ισπανίας, Γαλλίας, Ελλάδας, Ολλανδίας, και πιαθανώς ένα ακόμα. Αυτό το έκανα για να loadάρει το game τα στοιχεία απο αυτές τις χώρες, και έτσι να γίνει πιο αληθοφανές χρησιμοποιώντας τα πραγματικά στοιχεία απο τους παίκτες και αυτές τις χώρες. Δεν έπαιρνα μόνο τα στοιχεία απο την Ελλάδα δλδ. Γιατι το παιχνίδι θα έκανε focus εκεί, και μετά απο 3 χρόνια πορείας θα πουλούσα σε τιμές "Ronaldinho" όποιο μπουμπούκι που πεταγόταν απο τις ακαδημίες.

 

Τώρα λοιπον το παιχνίδι σου λέει οτι μπορεις να τρέχεις μέχρι 3 πρωταθλήματα, και χρησιμοποιώντας library small-middle-huge. Το βάζω στην μεγαλύτερη δηλώνοντας μόνο το πρωτάθλημα Ελλάδας.

 

Θα μπορούσε κάποιος να μου πει αν το σκεπτικό μου για τα προηγουμενα FM ήταν σωστή? Και με την αλλαγή αυτή στο νέο FM τι διαφορές παρουσιάζονται?

mporeis na baleis panv apo 3 protathlimata.den eimai spiti gia na sou po ti th kaneis.molis pao tha sou po.

 

Πολύ σπαστικό αυτό με τις μεταγραφές. Είχα από τα προηγούμενα μάνατζερ την κακή συνήθεια να κλείνω πολλούυυυυς παίχτες και τους φορτώθηκα όλους όταν άνοιξε η μεταγραφική περίοδος.:mad:

 

k pote na tous pareis? etsi einai to sosto.to paixnidi einai arketa realistiko. k mn paisrneis polloys paixtes.xanei h omada ton rithmo tis k mporei na mhn ton ksanabrei pote

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ ότι πίστευα ότι θα μπορούσα να ακυρώσω μερικές μεταγραφές. πχ έχω πάρει τον Α, αλλά μετά κλεινω τον Β που είναι καλύτερος από τον Α και ακυρώνω τον Α.
Link to comment
Share on other sites

εκει εχεις δικιο απλα δν το εθεσες σωστα γι αυτο σε ρωτησα.

λοιπον φιλε jimpanourgias.θα πατήσεις new game.μετα θα σου βγαλει ενα αλλο μικρο παραθυρο κ θα πατησεις οκ.μετα θα loadαρει λιγο κα θα σε βαλει στο παραθυρο που σε ρωταει ποια πρωταθληματα θες. σε αυτο το μικρο παραθυρο υπαρχει κατω αριστερα μια μικρη επιλογη advanced options.θα το πατησεις κ θα σε μεταφερει στο μεγαλο παραθυρο κ απο εκει διαλεγεις οσα πρωταθληματα θες. οπως στα παλια μανατζερ

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ ότι πίστευα ότι θα μπορούσα να ακυρώσω μερικές μεταγραφές. πχ έχω πάρει τον Α, αλλά μετά κλεινω τον Β που είναι καλύτερος από τον Α και ακυρώνω τον Α.

 

akribws to ido ekana kai egw alla h s.i mas evale twra stop:cry:

Link to comment
Share on other sites

Ενημερώνω όλους τους forumίτες, ότι η στήλη "Στον Πάγκο" που μέχρι το 2004 φιλοξενούνταν στο Contra.gr , από σήμερα επιστρέφει μέσω του blog του GamesRadio

 

Το blog είναι το http://www.gamesradio.tk

(το πλήρες link είναι το http://gamesradio.wordpress.com)

 

Εκεί, σε λίγες ημέρες, θα συναντήσετε και στήλες άλλων συναδέλφων από τις σημαντικότερες εκπομπές του GamesRadio.gr (αυτό για όσους ασχολούνται και με άλλα είδη Games).

 

Ήδη στην στήλη "Στον Πάγκο" έχουν δημοσιευθεί τα 2 πρώτα άρθρα όπου δίνω πακέτο και όλα τα προηγούμενα άρθρα της στήλης που δημοσιεύθηκαν στο Contra.gr , το Sporty, το Computer Games One και την εφημερίδα Sportime. Από τα επόμενα άρθρα θα υπάρχει κι η καθιερωμένη επικοινωνία με τους αναγνώστες.

 

Μάνος.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια με το καινουργιο patch αλλαζει το .exe του παιχνιδιου.Υπαρχει καποιο αλλο για αντικατασταση?

pm me

 

thanks

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Να ρωτησω κατι, εκανα κατι στο editor και αποθηκευσα την καινουρια database. Ομως οταν παω να παιξω δε μου βγαζει τις αλλαγες που εχω κανει... τι πρεπει να κανω??
Link to comment
Share on other sites

καταρχην πρεπει να σωσεις την νεα database απο το editor.μετα οταν ξεκινας νεο παιχνδι επιλεγεις πια database θες κ επιλεγεις τη νεα.

μετα εισαι οκ

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Φιλε μου οταν πας να ξεκινησεις νεο παιχνιδι σου δινει την επιλογη να επιλεξεις database. Που αποθηκευσες τη database που δημιουργησες?
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου οταν πας να ξεκινησεις νεο παιχνιδι σου δινει την επιλογη να επιλεξεις database. Που αποθηκευσες τη database που δημιουργησες?

 

Μα δε μου ζηταει ΠΟΙΑ database να διαλεξω αλλα αν θα ειναι small, medium, ή large...

thanks παντως!:) :)

Link to comment
Share on other sites

Μα δε μου ζηταει ΠΟΙΑ database να διαλεξω αλλα αν θα ειναι small, medium, ή large...

thanks παντως!:) :)

 

Αποκλειεται! Αυτη η επιλογη που σου λεω ειναι στην αρχη που πατας new game, αυτο που μου λες εσυ small, medium η large ειναι αρκετα πιο μετα! Θα το κοιταξω να σου πω που ακριβως ειναι!

Link to comment
Share on other sites

Αποκλειεται! Αυτη η επιλογη που σου λεω ειναι στην αρχη που πατας new game, αυτο που μου λες εσυ small, medium η large ειναι αρκετα πιο μετα! Θα το κοιταξω να σου πω που ακριβως ειναι!

 

Βασικα με το που παταω new game μου βγαζει loading game database και μετα διαλεγω με ποιες χωρες θα παιξω...

Link to comment
Share on other sites

iparxei kanena allo elliniko facepack ektos apo afto tou fmgreece?

 

no... Γιατί? δεν σου κανεις? έχει κάποιο πρόβλημα?

Βlog για τον κινηματογράφο με κριτικες, νέα και τρέιλερ. Με καθημερινή ανανεωση

We set the movies in the corner....

Link to comment
Share on other sites

exw tin mac version tou paixnidiou kai to arxio tou fmgreece einai .exe(dn trexei se macs tetio).Opote an ipirxe facepack mono me eikones pou tha tis evaza monos mou tha itan kalitera :)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...