Jump to content

Ό,τι αφορά την δορυφορική, ψηφιακή πλατφόρμα της Νova


tsarm
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Edit: Τελικά τα κατάφερα. Απεγκατέστησα το novago, απενεργοποίησα το root...

 

Υπάρχει τρόπος να το κάνουμε να δουλεύει σε δύο συσκευές?

 

Εεε το έκαναν αυτό για να αποφευγουν την εγγραφη προγράμματος που μπορείς να κάνεις με ρουτάρισμα, λογικά!

 

Πολύ κλειδωμένη εφαρμογή. Κάποια στιγμη ηταν για μέχρι 3 συσκευές νομίζω, αλλά το έκαναν σε μία γιατί εχουν και σούπερ δικτυα ίντερνετ και πετούσαν ολα μαζί!! :P

 

Να φανταστω ότι σε android tv BOX δεν παιζει που συνδέεται με HDMI το novaGO... σωστα;

 

Αν μπορείς δοκίμασε το και πες μας!

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μόλις ενεργοποίησα τη NovaGo υπηρεσία σε ipad mini retina και μου βγάζει το μήνυμα "Prompt Connect Failed". Μπορεί να φταίει το ότι είναι jailbroken και αν ναι, τι μπορώ να κάνω; Μπορώ να δοκιμάσω σε android tablet, ή πρέπει να περιμένω 1 μήνα για να αλλάξω τη δηλωθήσα συσκευή;
[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Μόλις ενεργοποίησα τη NovaGo υπηρεσία σε ipad mini retina και μου βγάζει το μήνυμα "Prompt Connect Failed". Μπορεί να φταίει το ότι είναι jailbroken και αν ναι, τι μπορώ να κάνω; Μπορώ να δοκιμάσω σε android tablet, ή πρέπει να περιμένω 1 μήνα για να αλλάξω τη δηλωθήσα συσκευή;

 

Αν το κανεις απεγκατάσταση παίζει να δουλεύει σε αλλη μετά! Ακριβώς στο προηγούμενο σχόλιο εγραψα για ρουταρισμενο android.

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Αν το κανεις απεγκατάσταση παίζει να δουλεύει σε αλλη μετά! Ακριβώς στο προηγούμενο σχόλιο εγραψα για ρουταρισμενο android.

 

Καταρχάς, πώς δηλώνεις την πρώτη συσκευή; Με το πρώτο log-in (δηλώνεται αυτόματα); Αν ναι, ουσιαστικά ποτέ δεν έκανα log-in. Στη συνέχεια εγκατέστησα την εφαρμογή στο LG G3, αλλά ούτε και από εκεί μπήκε (δεν είναι root). Μετά την εγκατέστησα στο Galaxy S5 (πάλι χωρίς root και πάλι χωρίς αποτέλεσμα). Εν συνεχεία, είπα να δοκιμάσω σε laptop Sony VAIO με Win8.1. Ούτε καν ανοίγει η σελιδα του portal. Τελικά, δοκίμασα και στο iMAC με Windows 7 64-bit, όπου με οδηγεί να κατεβάσω και εγκαταστήσω ένα plug-in (Web-TV). Το εγκατέστησα, αλλά κάθε φορά που επιλέγω κανάλι (εδώ μου ανοίγει το portal) μου ξαναλέει ότι πρέπει να κατεβάσω και εγκαταστήσω το plug-in! Μιλάμε, τα έχω πάρει άγρια!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς, πώς δηλώνεις την πρώτη συσκευή; Με το πρώτο log-in (δηλώνεται αυτόματα); Αν ναι, ουσιαστικά ποτέ δεν έκανα log-in. Στη συνέχεια εγκατέστησα την εφαρμογή στο LG G3, αλλά ούτε και από εκεί μπήκε (δεν είναι root). Μετά την εγκατέστησα στο Galaxy S5 (πάλι χωρίς root και πάλι χωρίς αποτέλεσμα). Εν συνεχεία, είπα να δοκιμάσω σε laptop Sony VAIO με Win8.1. Ούτε καν ανοίγει η σελιδα του portal. Τελικά, δοκίμασα και στο iMAC με Windows 7 64-bit, όπου με οδηγεί να κατεβάσω και εγκαταστήσω ένα plug-in (Web-TV). Το εγκατέστησα, αλλά κάθε φορά που επιλέγω κανάλι (εδώ μου ανοίγει το portal) μου ξαναλέει ότι πρέπει να κατεβάσω και εγκαταστήσω το plug-in! Μιλάμε, τα έχω πάρει άγρια!!!

 

Όλοι τα παίρνουμε άσχημα γιατί μας κοροϊδεύουν ααπό παντού! Αλλά δεν κανουμε τπτ γι αυτό!

Σύνδεση είναι καλή? Θέλει broadband και να σου φτανει ταχύτητα τουλάχιστον 2mb.

Αυτά που σου λέω ειναι εμπειρικά γιατι αν βασιστουμε στις προδιαγραφές που δινουν αυτοι καηκαμε...

Θα σου στείλω ενα παλιοτερο apk μήπως τελικα εχει γενικα θεμα η τελευταια εκδοση.

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Όλοι τα παίρνουμε άσχημα γιατί μας κοροϊδεύουν ααπό παντού! Αλλά δεν κανουμε τπτ γι αυτό!

Σύνδεση είναι καλή? Θέλει broadband και να σου φτανει ταχύτητα τουλάχιστον 2mb.

Αυτά που σου λέω ειναι εμπειρικά γιατι αν βασιστουμε στις προδιαγραφές που δινουν αυτοι καηκαμε...

Θα σου στείλω ενα παλιοτερο apk μήπως τελικα εχει γενικα θεμα η τελευταια εκδοση.

 

Στο γραφείο που το δοκίμασα έχω 10mbps. Στο σπίτι έχω 30mbps (VDSL), αλλά θα το δοκιμάσω αργότερα. Ευχαριστώ για το apk. Εσένα σου δουλεύει κανονικά (και με τη τελευταία έκδοση); Αλήθεια, ποια η ακολουθία (μηνύματα που τυχόν βγάζει) μιας επιτυχημένης σύνδεσης; Αν η συσκευή από όπου προσπαθείς να συνδεθείς δεν είναι η πρώτη δηλωθήσα (που το βλέπω ποια είναι; ) σου βγάζει αντίστοιχο μήνυμα;

 

Νεότερα: Μόλις το δοκίμασα στο σπίτι στο Galaxy S5 (χωρίς να περάσω το παλιό apk) και δουλεύει κανονικά! Μάλλον θέλει πάνω από 10mbps...

 

Άλλη μια ερώτηση: Ξέρω ότι δε δουλεύει μέσω 3g/4g, αλλά αναρωτιέμαι αν το καταλαβαίνει αν δώσω στο κινητό internet από MiFi 4G (έχω 4G σε Voda & Cosmote με ταχύτητες πάνω από 25mbps στο εξοχικό).

Edited by Pharmex
[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Στο γραφείο που το δοκίμασα έχω 10mbps. Στο σπίτι έχω 30mbps (VDSL), αλλά θα το δοκιμάσω αργότερα. Ευχαριστώ για το apk. Εσένα σου δουλεύει κανονικά (και με τη τελευταία έκδοση); Αλήθεια, ποια η ακολουθία (μηνύματα που τυχόν βγάζει) μιας επιτυχημένης σύνδεσης; Αν η συσκευή από όπου προσπαθείς να συνδεθείς δεν είναι η πρώτη δηλωθήσα (που το βλέπω ποια είναι; ) σου βγάζει αντίστοιχο μήνυμα;

 

Νεότερα: Μόλις το δοκίμασα στο σπίτι στο Galaxy S5 (χωρίς να περάσω το παλιό apk) και δουλεύει κανονικά! Μάλλον θέλει πάνω από 10mbps...

 

Άλλη μια ερώτηση: Ξέρω ότι δε δουλεύει μέσω 3g/4g, αλλά αναρωτιέμαι αν το καταλαβαίνει αν δώσω στο κινητό internet από MiFi 4G (έχω 4G σε Voda & Cosmote με ταχύτητες πάνω από 25mbps στο εξοχικό).

 

Σε μια συσκευη το εχω δοκιμασει. Ειμαι ρουταρισμενος και με την τελευταια εκδοση δε δουλευε. Εχω το προηγουμενο apk που σου εστειλα. Δουλευει οταν ειναι η συνδεση οκ. Σπιτι ειμαι εξω απο την πολη στο οριο των 2mbps.. δουλευει μεν αλλα με αρκετο lag. Δεν το εχω ψάξει για τις συσκευες γιατι μονο στο Νοte μπορω να το περασω...

Μια φορα το δοκιμασα με 4g και μου εβγαλε μνμ για broadband συνδεση... Οποτε υπαρχει περιπτωση να μην αφηνει ετσι, να θελει wifi μονο.

Πες μας εσυ τις εμπειριες σου αν δοκιμασεις κατι καινούριο.

Edited by konstantinos7

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Δεν εννοώ 4G κατευθείαν από το κινητό, αλλά μέσω MiFi (συσκευής με κάρτα SIM που δημιουργεί τοπικό δίκτυο WiFi), οπότε μέσω WiFi θα γίνει και πάλι η σύνδεση του κινητού με το internet. Με τον ίδιο τρόπο θα μπορούσε να χρησιμοποιηθεί και ένα δεύτερο κινητό σε λειτουργία hotspot.

 

Έχω καλά νέα!!! Έκανα hotspot το HTC One M8 μου και έδωσα από αυτό internet στο S5 και η NovaGo δούλεψε κανονικά! Αυτό σημαίνει ότι μπορούμε να βλέπουμε Nova ακόμη και εν κινήσει, στο εξοχικό, ή στην παραλία!!!

Edited by Pharmex
[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

πέρα από την πολύ καλή υπηρεσία νοβα εξοχικό καλό θα ήταν να σκεφτούν να κάνουν μία promo κίνηση για όσους έχουν παλιά tablet, όπου δίνοντάς τα να παίρνουν ένα νέο με μία μικρή χρέωση για να μπορούν να δουν άνετα!

 

εγώ αναγκάστηκα να πάρω νέο tablet!

Link to comment
Share on other sites

πέρα από την πολύ καλή υπηρεσία νοβα εξοχικό καλό θα ήταν να σκεφτούν να κάνουν μία promo κίνηση για όσους έχουν παλιά tablet, όπου δίνοντάς τα να παίρνουν ένα νέο με μία μικρή χρέωση για να μπορούν να δουν άνετα!

 

εγώ αναγκάστηκα να πάρω νέο tablet!

χάχα πλάκα κάνεις ε ;

σιγά να μην μας πάρουν και τηλεόραση 3d για να βλέπουμε τα αντίστοιχα κανάλια.

Link to comment
Share on other sites

πλάκα δεν κάνω και το λέω σοβαρά!

το να κάνουν κάτι ως προωθητική ενέργεια που δεν θα έχει κόστος για αυτούς ....που είναι το κακό? ειδικά που έχουν "ειδικές" απαιτήσεις σε hardware....

1) θα μάθει και αυτός που δεν ξέρει την υπηρεσία

2) Τα παλιά tablet θα πάνε για ανακύκλωση ή ότι άλλο (άρα και κοινωνική - περιβαλλοντική ευαισθησία)

3) Η διαφορά στην τιμή που ανέφερα θα είναι ουσιαστικά το κόστος της συσκευής για την nova-forthnet (πχ το Samsung που δίναν δωρεάν με τις νέες συνδέσεις έλεγαν ότι κάνει 149 ευρώ, που τότε στην αγορά το έβρισκες με 99 ευρώ, άρα το κόστος του θα ήταν πιο μικρό - σε μια μεγάλη παραγγελία από τον όμιλο θα ήταν ακόμη πιο φθηνό)

4) πέρα από την υπηρεσία, μπορεί να αυξήσει και την συνδρομιτική της βάση ....με το τυράκι του tablet.

 

 

τι σου φαίνεται παράλογο????

 

 

χάχα πλάκα κάνεις ε ;

σιγά να μην μας πάρουν και τηλεόραση 3d για να βλέπουμε τα αντίστοιχα κανάλια.

Link to comment
Share on other sites

Όλα αυτά που λες μου φαίνονται παράλογα αλλά το σίγουρο είναι πως συμφωνούμε ότι διαφωνούμε ... να είσαι καλά .
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 1 month later...
Παιδιά οι προσφορές της nova έγιναν 18 μήνες? Δηλαδή αύξησαν τίμη?
Μην αλλάζουμε εταιρίες σαν τα πουκάμισα να αλλάζουμε πακέτα σαν τα πουκάμισα
Link to comment
Share on other sites

Φίλε, χωρίς παρεξήγηση, αφού δεν το έχεις, για ποιο λόγο γράφεις; Για να λύνουμε τους γρίφους με τους οποίους μοιάζουν τα μηνύματά σου; Έλεος δηλαδή...

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά οι προσφορές της nova έγιναν 18 μήνες? Δηλαδή αύξησαν τίμη?

Ήταν 18 μήνες από το Μάιο. ...

Έχει και κάποιες ετήσιες

 

Αλλά από τιμή την φτινηναν κάμποσο.

 

Φτινηναν χαχαχαχα χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Ήταν 18 μήνες από το Μάιο. ...

Έχει και κάποιες ετήσιες

 

Αλλά από τιμή την φτινηναν κάμποσο.

 

Φτινηναν χαχαχαχα χαχαχα

Οπότε καλά το είχα δει, αύξηση τιμής είναι και αυτό απλά δεν στο λένε ανοικτά.
Μην αλλάζουμε εταιρίες σαν τα πουκάμισα να αλλάζουμε πακέτα σαν τα πουκάμισα
Link to comment
Share on other sites

Οπότε καλά το είχα δει, αύξηση τιμής είναι και αυτό απλά δεν στο λένε ανοικτά.

Πλάκα κάνεις έτσι; ;

Η τιμή είναι ίδια ο χρόνος αλλάζει και αν θες τον δέχεσαι αν όχι αλλού. ..

Link to comment
Share on other sites

Πλάκα κάνεις έτσι;

Ο συγκεκριμένος; Όχι...

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Πλάκα κάνεις έτσι; ;

Η τιμή είναι ίδια ο χρόνος αλλάζει και αν θες τον δέχεσαι αν όχι αλλού. ..

 

Ο συγκεκριμένος; Όχι...
Βρε παιδιά αν στο nova3play cinema pack σου το δίνουν 50euro στους 18 μήνες η 24 μήνες είναι 50euro*18 μήνες=900euro η 50euro*24 μήνες-1200euro, ενώ αν σου τον δίνουν 50euro*12 μήνες=600euro και μιλάω για όλη την διαρκεία, δεν λέω ότι δεν συμφέρει αυτό άρκει να σου αυξήσουν και την τιμή απλά μαθηματικά είναι. Κάντε τον πολλαπλασιασμό και δείτε το μονοί σας:mad: Δεν γράφω άλλο για αυτό το θέμα.
Μην αλλάζουμε εταιρίες σαν τα πουκάμισα να αλλάζουμε πακέτα σαν τα πουκάμισα
Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχ συνεχίζεις να μας κάνεις πλάκα έτσι; ; έλα πες την αληθείς ο ΟΤΕ σε έχει βάλει; ;

Αλλά εσύ το είπες δεν γράφω άλλο γιαυτό το θέμα για να σε δω θα κρατήσεις τον λόγο σου;;;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, θα ηθελα και εγω να ρωτήσω κατι αν γνωρίζει κάποιος να μου πει. Απο τοτε που εβαλα το nova 3 play, δεν εκανα ποτε αναζήτηση καναλιών για να δω αν εκπέμπουν νεα κανάλια απο τον hotbird. Χρειάζεται, η οτι καινούργιο το βάζει αυτόματα η nova, εννοω καποιο ελεύθερο ισως η κάποιο αλλο μουσικο κτλ. Θυμάμαι σε ενα παλιό δεκτη που ειχα πριν βάλω την nova περνούσα χειροκινητα τις συχνοτητες που εβρισκα στο περιοδικο και κατεβαζα τα νέα κανάλια. Τωρα με την nova δεν υσχιει κατι τετοιο? Επίσης ο δέκτης αναβαθμίζετε αυτόματα η πρέπει να κανω εγω κάτι? Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, θα ηθελα και εγω να ρωτήσω κατι αν γνωρίζει κάποιος να μου πει. Απο τοτε που εβαλα το nova 3 play, δεν εκανα ποτε αναζήτηση καναλιών για να δω αν εκπέμπουν νεα κανάλια απο τον hotbird. Χρειάζεται, η οτι καινούργιο το βάζει αυτόματα η nova, εννοω καποιο ελεύθερο ισως η κάποιο αλλο μουσικο κτλ. Θυμάμαι σε ενα παλιό δεκτη που ειχα πριν βάλω την nova περνούσα χειροκινητα τις συχνοτητες που εβρισκα στο περιοδικο και κατεβαζα τα νέα κανάλια. Τωρα με την nova δεν υσχιει κατι τετοιο? Επίσης ο δέκτης αναβαθμίζετε αυτόματα η πρέπει να κανω εγω κάτι? Ευχαριστώ.
κανονικά το βάζει με αναβάθμιση πηγαίνεις εκεί που λέει αναβάθμιση δέκτη και βλέπεις αν γράφει νέα αναβάθμιση πιέζεις το πλήκτρο ΟΚ και στο βάζει. Μπόρει να το κάνει αυτόματα αλλά σπανία.
Μην αλλάζουμε εταιρίες σαν τα πουκάμισα να αλλάζουμε πακέτα σαν τα πουκάμισα
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
παιδια μια βοηθεια είχα το Nova go σε tablet turbo x και επαιζε κανονικα... χαλασε το πηγα service και πλεον δεν μπορω να το εγκαταστησω... κατέβασα διάφορες εφαρμογές που δεν με αφηναν. βρήκα μία που μου λεει ότι playback for this video is not supported. Δεν νομιζω ότι με εκαναν root κατι που δεν μου βγάζει ούτε το root checker. Υπάρχει περίπτωση επειδη κατέβασα άλλη εφαρμογη να το βλέπει η υπηρεσία σαν άλλη συσκευη? η είναι αλλο το προβλημα?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...