Jump to content

Καθαρισμός προσώπου


Ilias1908
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 386
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

σημαινει εμπειρικη γνωση και οχι επιστημονικη,και ενδεχομενως ελλειπη η λανθασμενη...:O

και εγω πιστευω οπως εγραψαν αρκετα παιδια πιο πανω οτι σε περιπτωση προβληματος καλο θα ειναι να επισκεφτει καποιος ενα δερματολογο...

εγω χρησιμοπιω συνηθως 2 προιοντα καθαρισμου(δεν εχω προβλημα με σπυρακια,εννοω αυτα που βαζουμε για να διωξουμε το σμηγμα και το καυσαεριο).πρωτα ενα τζελ της garnier και επειτα μια lotion της clinique.

πολυ καλα προιοντα κατα την αποψη μου ειναι της biotherm:)

Link to comment
Share on other sites

αυτα τα χαπια που αναφερθηκαν παραπανω οπως και τα roacutan για να τα παρεις πρεπει καθε 2 μηνες να κανεις εξετασεις για το συκωτι επηρεαζουν τις

transaminases ,και εχουν πολλες πολλες παρενεργειες!η μακροχρονια χρηση τους προκαλλει μεχρι και τερατογεννεση !

προς θεου βρε παιδια μην γραφετε τετοια πραγματα!!!:w00t:

 

αν θελετε παρτε απλες βιταμινουλες Εviol E που δεν βλαπτουν και κανουν καλο στο δερμα!μεχρι εκει ομως, οτι αλλο στο γιατρο!!

«Έφυγα,ψάχνοντας το σήμερα...και χάθηκα....

»

Link to comment
Share on other sites

κατ αρχην αυτο το 8ρεντ δεν εγινε για να προτεινουμε φαρμακα σε αλλους...

επειδη σε καποιον ο γιατρος του εγραψε ενα συγεκριμενο φαρμακο δε 8α παμε ολοι βββββουυυυυυυυυυυυυρρρ να το παρουμε... για τις παρενεργειες μπορειτε να ρωτησετε τον δερματολογο σας κα8ως αυτος ξερει καλυτερα

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω βρε παιδια ρωτηστε το φαρμακοποιο ή διαβαστε τις παρενεργειες.

 

μερικα απο αυτα που ειχα εγω "εντονη ξηροδερμια σαν να αλλαξα δερμα,με ενοχλουσε το φως ακομη και στο σπιτι,ματωνε η μυτη μου ,εσκαγαν τα χειλη μου,με πονουσαν τα νυχια μου(παρονυχια)" φανταστειτε οτι τα πηρα μονο

2 εβδομαδες,

ενταξει δεν αντιδρουν ολοι οι οργανισμοι το ιδιο αλλα θα πρεπει σε καθε περιπτωση να μιλησετε με ενα καλο γιατρο,εγω πηγα σε καποιον που δεν ηξερα και καταντησα να κοιταζω τον εαυτο μου στον καθρεφτη και να κλαιω.

το εχω περασει και ξερω ποσο σημαντικο ειναι το καθαρο προσωπο.

τωρα ομως ειμαι μια χαρα!

για τις κοπελες που εχοθν ακμη μπορει το προβλημα να ειναι ορμονικο μιληστε με γυναικολογο ,

επισης πολυ καλο κανει ο βαθυς καθαρισμος σε αισθητικο.

«Έφυγα,ψάχνοντας το σήμερα...και χάθηκα....

»

Link to comment
Share on other sites

κατ αρχην αυτο το 8ρεντ δεν εγινε για να προτεινουμε φαρμακα σε αλλους...

επειδη σε καποιον ο γιατρος του εγραψε ενα συγεκριμενο φαρμακο δε 8α παμε ολοι βββββουυυυυυυυυυυυυρρρ να το παρουμε... για τις παρενεργειες μπορειτε να ρωτησετε τον δερματολογο σας κα8ως αυτος ξερει καλυτερα

 

να σας τα λεει και η Βίβη που ειναι γιατρος και ξερει πραγματα.

«Έφυγα,ψάχνοντας το σήμερα...και χάθηκα....

»

Link to comment
Share on other sites

Σε σοβαρό πρόβλημα ακμής,αυτά τα χάπια είναι η μόνη ΠΛΗΡΩΣ αποτελεσματική λύση.Επηρεάζουν σε μεγάλο βαθμό το συκώτι (κάθε μήνα πρέπει να κάνεις εξετάσεις) και έχουν πολλές παρενέργειες (αλλαγή χρώματος ούρων και διάφορα τέτοια)

 

Μου το είπε δερματολόγος την προηγούμενη βδομάδα.

Link to comment
Share on other sites

Tα χάπια είναι η πιο τραβηγμένη αλλά δραστική λύση. Έχω απαλλαχθεί οριστικά απο τα σπυράκια μετά απο την αγωγή 5 μηνών. Εννοείται εξετάσεις αίματος κάθε μήνα. Παρενέργειες που είχα έσκαγαν τα χείλη,ξηροδερμία, φωτοφοβία (σε ενοχλητικό βαθμό, δεν μπορούσα να κρατήσω τα μάτια μου ανοιχτά χωρίς γυαλιά παρά μόνο για μερικά δεύτερα όταν είχε πολύ ήλιο.) + Αντένδειξη για φακούς επαφής κατά τη διάρκεια της αγωγής...
http://www.danasoft.com/sig/Da_I3oSS.jpg
Link to comment
Share on other sites

Πιστευω δεν αξιζει να γινεις "πειραματοζωο" για να φυγει η ρουφ η ακμη :O

Οσοι εχουν, απλα να ξερουν οτι δεν ειναι οι μονοι :X

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

ναι οντως σε αυτο συμφωνω..ειναι κατι που το εχουν οι περισσοτερη και με λιγη προσοχη και καθολου πειραγμα θα περασει η δεν θα ειναι σε ενοχλητικο βαθμο ;)
Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Όποιοι θέλετε απαντάτε! Δεν θα δημοσιευτεί τίποτα σε καμιά Τατιάνα!:lol: :lol: :lol: :lol:

 

ΥΓ: Εγώ δεν κάνω.

Can't get enough

Can't give it up

When you're telling me those white lies

Champagne

It's getting rough and I wanna know if I'm addicted to your white lies in vain...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω κάνει από φυσική λάσπη(όχι από αυτές που φτιάχνουν σε μαγαζιά) στο Άραχθο ποταμό
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα κι έβαλα λάσπη στη μύτη μου για να φύγουν οι πόροι... έκανε δουλειά αλλά βαρέθηκα γιατί μετά από 1 βδομάδα πάλι τα ίδια...

 

Για αυτό και τώρα χρησιμοποιώ το Clean & Clear και καμιά φορά ένα μηχάνημα που βγάζει ατμούς κι εσύ βάζεις τη μούρη σου και υποτίθεται ότι απομακρύνει μικρόβια, πόρους και νεκρά κύτταρα...

 

Με αυτό το συγκεκριμένο μηχάνημα λυπήθηκα το κρέας και το κοτόπουλο που τα βάζουμε στην κατσαρόλα:p

Destiny found.
Link to comment
Share on other sites

εγώ έκανα οταν πρωτοξεκίνησα την θεραπεία και δεν νομίζω να είναι αστείο η ερώτηση γιατι με τα 4 smilies αυτο μου δίνεις να καταλάβω...

@IVIetaCreatoR πάλι καλά που είδα το post σου γιατι και εγώ τώρα που έκανα θεραπεία δεν μπορούσα να δώ στο πολύ φως του ήλιου..Και φοβόμουν μήπως έχουν τπτ τα μάτια μου...

Link to comment
Share on other sites

εγω πριν χρονια, ειχα αρχικα μια απλη ακμη, ενβγαζα που και που σπυρακια, δεν τα εσπαγα, επλενα το προσωπο μου, κτλ. μεσα σε ενα χρονο, ειχα γεμισει σπυρακια σε ασχημο βαθμο. ειχα παει σε 4 διαφορετικους δερματολογους, μου εδιναν καποια σαπουνια, αλλα επεμεναν τα σπυρακια. ωσπου πηγα σε εναν 5ο -κορυφη στο ειδος του- και μου ειπε πως ειχα κυστικη ακμη. μου εδωσε κατι χαπακια τα ροακουτάν που τα επαιρνα για αρκετο διαστημα και τωρα πια το δερμα μου ειναι σαν προσελανη.
Link to comment
Share on other sites

Είναι καλό όλοι οι άνθρωποι,ανεξαρτήτως φύλου, να κάνουν peeling και να προσέχουν την επιδερμίδα τους-πρόσωπο+σώμα.

 

Στην Αμερική γίνονται σεμινάρια/ενήμερωση στους φαρμακοποιούς για τα νέα προιόντα και τις αντιηλιακές κρέμες.Οι φαρμακοποιοί με τη σειρά τους ενημερώνουν τους πελάτες τους και όλοι (όχι μόνο οι γυναίκες) χρησιμοποιούν αντιηλιακές κρέμες, παρ' όλο που δεν έχουν τον ήλιο το δικό μας.

 

Τα προβλήματα που δημιουργούνται από τη συνεχή έκθεση στον ήλιο είναι πολλά και τραγικά.:blink:

 

Προσέχετε λοιπόν το δέρμα σας χωρίς ντροπές και ενδιασμούς.:shifty:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εννοειται, τι ντροπες? λολ

πρεπει ακομα και τον χειμωνα να βαζουμε αντιλιακο. εγω χρησιμοποιω ολους τους μηνες στην ενυδατικη κρεμα Borage απο τον Κορρέ. εχει και δεικτη SPF6 και ειναι οτι πρεπει και για τον χειμωνα.

Link to comment
Share on other sites

Όταν λέω ντροπές, εννοώ τα αγοράκια που ίσως ντρέπονται να χρησιμοποιήσουν κάποια κρέμα,αντιηλιακή ή υδατική, γιατί το πασάλειμα των κρεμών το θεωρούν καθαρά γυναικείο προνόμιο και αυτό είναι μέγα λάθος.

Όλοι έχουμε δέρμα και όλων το δέρμα χρειάζεται περιποίηση και προστασία.

 

κι εμεις απο που θα μαθουμε ποιο ειναι το καλυτερο?(κανει την καλυτερη δουλεια)

 

 

Ο φαρμακοποιός νομίζω ότι είναι ο καλύτερος σύμβουλος.Εξ' άλλου όλοι έχουμε τον "φαρμακοποιό" μας που μας προσέχει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

κι εμεις απο που θα μαθουμε ποιο ειναι το καλυτερο?(κανει την καλυτερη δουλεια)

 

Καλύτερα να συμβουλευτείς τον δερματολόγο σου, υπάρχουν πολλών ειδών για κάθε τύπου δέρματος και για τα οποία δεν χρειάζεται να φτάνουμε στην υπερβολή βεβαίως-βεβαίως.

"Ακόμα κι όταν θα νομίζεις

πως μου πήρες την ψυχή, θα σε καίω.

Κι όταν ακόμη θα νομίζεις

πως για πάντα έχω χαθεί, θα ανατέλλω..."

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...