Jump to content

P990i: Ερωτήσεις και προβλήματα μόνο


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@powerser

 

Χρησιμοποιω αγγλικα παντα στις συσκευες μου, καθαρα για λογους αποφυγης κολληματος λογω γλωσσας διοτι στο παρελθον ειχα ενα γερο κολλημα σε Windows Ελληνικα και σε μια κινητη συσκευη... Ασε που ολη μερα στη δουλεια αγγλικα διαβαζω και αγγλικα γραφω εκτος απο μερικα forums/sites... ;)

 

Μηπως θα μπορουσες τουλαχιστον για μας τους μη αγγλομαθης να το μετεφραζες παρακαλω?

ΝΙΚΟΣ
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ok! Θα το ξαναπω κιολας για οσους δε καταλαβαν...

 

Πατηστε το "Περισσοτερα" και μετα πηγαιντε "Συντομευσεις" και βγαλτε το "v" απο το κουτακι που λεει "Εμφανιση συντομευσεων"...

 

:D

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω και καλο θα ητανε και στα υπολοιπα πυ θα γραφτουνε να τα βαζατε Ελληνικα !! Για να καταλαβενουμε ολοι και να μην εναλαμβανουμε καποια φορα τις ιδιες ερωτησης
ΝΙΚΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω και καλο θα ητανε και στα υπολοιπα πυ θα γραφτουνε να τα βαζατε Ελληνικα !! Για να καταλαβενουμε ολοι και να μην εναλαμβανουμε καποια φορα τις ιδιες ερωτησης

 

Αυτό φταίει που ρωτάνε όλοι τα ίδια και τα ίδια, ή που δεν κάθεται κανείς να διαβάσει το καταραμένο εγχειρίδιο χρήσης? (θα το έλεγα manual αλλά φοβάμαι την παντόφλα!!! :lol: ) Αν εξαιρέσεις κάποιες "βαρβάτες" ερωτήσεις, 6/10 αναφέρονται στο εγχειρίδιο, 2/10 είναι αυτονόητες (δεν θα ξεχάσω ποτέ το: Πως καταλαβαίνω οτι τελείωσε η αναβάθμιση λογισμικού? ) και οι υπόλοιπες κανονικές. Τσέκαρε προς τα πίσω και θα καταλάβεις. Γιαυτό και πάντα το θέμα όσο μεγαλύτερο γίνεται, τόσο λιγότερο απαντάνε στα σοβαρά ερωτήματα. Σκέψου το λίγο και θα δεις οτι έχω βάση σε αυτά που λέω.

mpampir has spoken

Νέο Blog! :

www.mpampir.com

Link to comment
Share on other sites

Παίρνω και γω την σκυτάλη και μιας και είσαι τόσο ένθερμος υποστηρικτής της Ελληνικής, σου επισημαίνω οτι δεν είναι Ξε-επιλέγω. Υπάρχει το Ελληνικότατο Από- επιλέγω

;)

 

 

Αυτό φταίει που ρωτάνε όλοι τα ίδια και τα ίδια, ή που δεν κάθεται κανείς να διαβάσει το καταραμένο εγχειρήδιο χρήσης? (θα το έλεγα manual αλλά φοβάμαι την παντόφλα!!! :lol: ) Αν εξαιρέσεις κάποιες "βαρβάτες" ερωτήσεις, 6/10 αναφέρονται στο εγχειρήδιο, 2/10 είναι αυτονόητες (δεν θα ξεχάσω ποτέ το: Πως καταλαβαίνω οτι τελείωσε η αναβάθμιση λογισμικού? ) και οι υπόλοιπες κανονικές. Τσέκαρε προς τα πίσω και θα καταλάβεις. Γιαυτό και πάντα το θέμα όσο μεγαλύτερο γίνεται, τόσο λιγότερο απαντάνε στα σοβαρά ερωτήματα. Σκέψου το λίγο και θα δεις οτι έχω βάση σε αυτά που λέω.

 

 

Εγω πισευω παντως οτι θα επρεπε καποιες πλεον αποριες να γινονται σε νεα topics... ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Εγω πισευω παντως οτι θα επρεπε καποιες πλεον αποριες να γινονται σε νεα topics... ;)

 

ετοιμάζω ένα νέο thread (θέμα συζήτησης) σήμερα που έχω ελεύθερο χρόνο. Σε λίγο θα είναι διαθέσιμο. Τώρα αν φάει πόρτα απο τους admin (διαχειριστές) άλλο θέμα.

mpampir has spoken

Νέο Blog! :

www.mpampir.com

Link to comment
Share on other sites

Οσο και να συμφωνήσω η να διαφωνίσω μαζί σας, πιστεύω ότι δεν θα γίνει τίποτα, και όλα τα ποστς θα διακατέχονται απο το ίδιο πρόβλημα. Στη ουσία όμως δεν πιστευω ότι το πρόβλημα έιναι οι ερωτήσεις, αλλά η αυτή καθαυτή κύρια χρήση του φόρουμ ως τσατ και όχι ως φόρουμ.

 

Ελπίζω να το διαβάσετε πριν το σβήσουν.

 

Γ.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά την έκανα την προσπάθειά μου εδώ ----> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1579140

 

Απλά για να κρατήσουμε την δομή του Q&A παρακαλώ μην πιάσετε την συζήτηση εκει μέσα... Αν πάλι δεν πιάσει, τι να κάνουμε, πέσαμεν ηρωικά! :lol: :lol: :lol:

mpampir has spoken

Νέο Blog! :

www.mpampir.com

Link to comment
Share on other sites

Η suita του 990 για pc επιτρεπει την αποστολη sms οπως της Νοκια? Αντι δηλαδη να γραφεις στο κινητο, να εχεις στο pc τα sms και αυτα που εχεις στειλει αλλα και αυτα που εχεις λαβει?Γιατι σε αυτο το σημειο η Νοκια εχει κανει πολυ καλη δουλεια.

Αφου ο Αγγλος δεν γραφει :

“ Χάου αρ γιου”

ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ

“ti kaneis” ?;;;;;;;;;;;?;;;;;;;;;;;;

ΟΧΙ ΑΛΛΑ GREEKLISH!

Link to comment
Share on other sites

Η suita του 990 για pc επιτρεπει την αποστολη sms οπως της Νοκια? Αντι δηλαδη να γραφεις στο κινητο, να εχεις στο pc τα sms και αυτα που εχεις στειλει αλλα και αυτα που εχεις λαβει?Γιατι σε αυτο το σημειο η Νοκια εχει κανει πολυ καλη δουλεια.

 

SMS όχι... Αλλά σε αφήνει να στείλεις MMS. Δεν το έχω δοκιμάσει να σου πω την αλήθεια όμως....

mpampir has spoken

Νέο Blog! :

www.mpampir.com

Link to comment
Share on other sites

Exw to P990i kai epishs to media center MMV-200.

 

To provlhma pou exw einai oti parolo pou vriskw to p990 mesw bluetooth otan

psaxnw apo to mmv-200 (kanei to pairing), den mporw na steilw to remote control software sto kinhto mou.

 

Einai ena arxeio MMV-200.jar to opoio ftanei sto kinhto mesw bluetooth kai meta otan paw na to anoi3w to beamed message mou leei na to apo8hkeysw alla to kanei save ws 0 bytes file.

 

Fysika den mporw na kanw thn egkatasash apo to 0 bytes jar file.

 

Exei kaneis to mmv-200.jar file na mou to steilei?

 

Any other ideas?

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω αλλο προβλημα,οταν με παιρνουν τηλ δεν μου εμφανιζει το ονομα του ατομου που με καλει αλλα σκετο τον αριθμο ενω τον εχω καταχωρημενο κανονικα στην μνημη της συσκευης.

επειτα καποιες φορες οταν μου ερχεται καποιο μηνυμα δεν με αφηνει να μπω και να το δω μονο μου βγαζει μηνυμα οτι απαγορευεται η προσβαση και μονο με restart μπορω να το δω.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω αλλο προβλημα,οταν με παιρνουν τηλ δεν μου εμφανιζει το ονομα του ατομου που με καλει αλλα σκετο τον αριθμο ενω τον εχω καταχωρημενο κανονικα στην μνημη της συσκευης.

επειτα καποιες φορες οταν μου ερχεται καποιο μηνυμα δεν με αφηνει να μπω και να το δω μονο μου βγαζει μηνυμα οτι απαγορευεται η προσβαση και μονο με restart μπορω να το δω.

 

Ποιά έκδοση λογισμικού έχεις; Κάτι παρόμοιο αντιμετώπιζα με τα μηνύματα, όμως μετά την αναβάθμιση δεν εμφανίστηκε ξανα.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

Ποιά έκδοση λογισμικού έχεις; Κάτι παρόμοιο αντιμετώπιζα με τα μηνύματα, όμως μετά την αναβάθμιση δεν ξανα εμφανίστηκε.

 

την νεοτερη φιλε μου εχω,παραξενο αυτο παντως.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό φταίει που ρωτάνε όλοι τα ίδια και τα ίδια, ή που δεν κάθεται κανείς να διαβάσει το καταραμένο εγχειρίδιο χρήσης? (θα το έλεγα manual αλλά φοβάμαι την παντόφλα!!! :lol: ) Αν εξαιρέσεις κάποιες "βαρβάτες" ερωτήσεις, 6/10 αναφέρονται στο εγχειρίδιο, 2/10 είναι αυτονόητες (δεν θα ξεχάσω ποτέ το: Πως καταλαβαίνω οτι τελείωσε η αναβάθμιση λογισμικού? ) και οι υπόλοιπες κανονικές. Τσέκαρε προς τα πίσω και θα καταλάβεις. Γιαυτό και πάντα το θέμα όσο μεγαλύτερο γίνεται, τόσο λιγότερο απαντάνε στα σοβαρά ερωτήματα. Σκέψου το λίγο και θα δεις οτι έχω βάση σε αυτά που λέω.

 

ΚΑΛΗΜΕΡΑ και απο μενα που απο χθες το βραδυ εγινα κατοχος του ρ990i Θα ηθελα να επισημανω οτι μη εχωντας το τηλ.δεν ειχα το βιβλιο οδηγιων και απλα ενημερωνωμουνα μεσα απο το myPhone και απο το site τις SE για ερωτησης και προβληματα Οσο για το τηλ δειχνη με περιπου 2 ωρες ψαξιμο απλα τελειο και να πω οτι στην κατασταση τηλ γραφη (τηλεφωνο-CXC162037 R5A006=bluetooth-CXC162058 R4F01=Organaizer CXC162036 R3A04=CDA162007/1 R3A03= ΓΙΑ οποιον γνωριζη ας μου πη αν ειναι αυτη η τελευταια αναβαθμιση που υπαρχη ΚΑΙ κατι ακομη οποιος ειχε οπως εγω το παλαιοτερο ρ900 θα πρεπη να μαθη τις περιορισμενες λειτουργιες απο το τζοκ νταιαλ εγω παντως επειδη το εχω και θα το εχω παραληλα ψιλομπερδευωμε Ευχαριστω για τον χρονο σας νεοτερα οταν θα το χρησιμοποιησω και θα πω εντυπωσης και προβληματα

ΝΙΚΟΣ
Link to comment
Share on other sites

@powerser:

Ναι, υπάρχει νεότερη έκδοση λογισμικού. Θα πρέπει να κατεβάσεις αυτό: http://www.sonyericsson.com/spg.jsp?...21839&esi=true το πρόγραμμα και να ακολουθήσεις τις οδηγίες.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος φίλος πριν κάμποσο καιρό ρώταγε πώς μπορεί να συνδεθεί με το κινητό σε router με κρυφό SSID. Ψάχνοντας το νέτι έπεσα πάνω σε μια απάντηση,την μετέφρασα και την πέρασα στο Q&A.

 

Μπορείς να την δεις απο το Κρυφό SSID Q&A

mpampir has spoken

Νέο Blog! :

www.mpampir.com

Link to comment
Share on other sites

re paidia ena video sample travigmeno apo p990 me kales sinthik kai terma poiotita epsaxa merikes selides pisw kai poio palia alla den leitoursan ta link

Try not to become a man of success, but rather try to become a man of value.

 

Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites

Έχω ρωτήσει και παλαιότερα χωρίς να πάρω απάντηση: μπορείτε μέσω του browser και μέσω wifi να δείτε βίντεο ή να ακούσετε κάποιο ραδιόφωνο (streaming);;

 

Εγώ κάθε φορά που προσπαθώ ή δεν γίνεται τίποτα ή κολλάει το τηλέφωνο. Παρατήρησα ότι το video player του κινητού έχει δυνατότητα για ρυθμίσεις buffering, Proxy (για να πάω σε αυτές: βάζω κάποιο βίντεο να παίξει, πατάω παύση και από το μενού επιλέγω ρυθμίσεις) δεν ξέρω αν έχει κάποια σχέση αυτό. Μπορεί να βοηθήσει κάποιος;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχω ρωτήσει και παλαιότερα χωρίς να πάρω απάντηση: μπορείτε μέσω του browser και μέσω wifi να δείτε βίντεο ή να ακούσετε κάποιο ραδιόφωνο (streaming);;

 

Σε ότι αφορά στο ράδιο, ναι, έχω ακούσει streaming εκπομπές. Ενδεικτικά σου δίνω το rtsp://213.140.16.137:554/encoder/liverin.rm να βάλεις να ακούσεις. Βάζοντας το σαν link στον web browser σου ανοίγει παραθυράκι με όνομα Προβολή βίντεο και όνομα αναπαραγόμενου αρχείου Stream. Εμένα καμιά φορά παρουσιάζει προβληματάκι με το buffering γιατί αν θυμάμαι το μαξ είναι 15ΚΒ.

Δοκίμασε και το http://live.istoikona.com:81/rythmos?.wma (είναι του ρυθμού 94.9)

mpampir has spoken

Νέο Blog! :

www.mpampir.com

Link to comment
Share on other sites

ξερει καποιος ποια ειναι τα ελληνικα font (character set) για τα e-mail ???σε καποια μου βγαζει κουτακια...εκει που ειχα προβλημα σε καποια απενεργοποιησα την επιλόγη MHTML και διορθωσε την κατασταση, ευχαριστω
Ειμαι gadgetakias και ειμαι καλα :lol:
Link to comment
Share on other sites

Ένα ακόμα πρόβλημα είναι ότι κάποιες φορές, στα εισερχόμενα μηνύματα εξαφανίζεται(!) η επιλογή για διαγραφή του μηνύματος.
http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Σε πολλές περιπτώσεις και σε εμένα στα μακρινά αντικείμενα (οχι στο άπειρο απλά σε ενα αντικείμενο που ειναι το πολύ 1 μέτρο πιο πίσω απο το άλλο) θολώνει την φωτογραφία. Το μόνο που μπορώ να κάνω είναι να εστιάσω σε πιο κοντινό αντικείμενο και έτσι φτιάχνει
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους . 'Εχω κάποια προβληματακια με το P 990 αν μπορεί κάποιος να βοηθησει;

1 Είμαι στις επαφές και θέλω να βρω όνομα στο Κ παντοντας το πλήκτρο 5

βγάζει τρία λατινικά και μόνο το Λ ελληνικό οπότε πας με το ροδάκι

2 Έχω την cxc 162037 R7A001 υπάρχει πιο καινούργια αναβάθμιση;

3 Τις τελευταίες μέρες μου σβήνει δυο τρεις φορές ανα μέρα

 

Μακάρι να βοηθήσει κάποιος

Ευχαριστω εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...