Jump to content

P990i: Ερωτήσεις και προβλήματα μόνο


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μια ερωτηση,απο που επιλεγουμε να κλεινει τις ενεργες εφαρμογες οταν κλεινουμε το καπακι?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ανοιγεις το SwissManager και πατας το βελακι και εχει επιλογη settings και κανεις tick στο "Cleanup on closing the flip".

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

mia aporia....

sindew to bluetooth handsfree... wraia kai kala...

alla otan pernoun thl... xtypaei mono mesa sto handsfree kai i siskeui les kai einai sto athorivo...

pos mporo na to diorthoso auto?pou vrisketai h epilogi ton profil?

Link to comment
Share on other sites

που ειναι το SwissManager

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Kανω δοκιμες τώρα....

Θα δοκιμασω και αυτο που λες....

Και μολις καταλήξω στο 'οριο' που αντέχει θα ανεβασω post...

 

Μεχρι στιγμης τρέχει κανονικα 45min διαρκεια με 15fps και 140bit rate με mono ηχο....χαρακτηριστικα που τα θεωρω κατω του μετριου...

 

Sealover με ποιο πρόγραμμα κάνεις convert τα βίντεο; Είχα διαβάσει παλαιότερα στο Esato ότι κάποιοι χρήστες του P990 χρησιμοποιούσαν το "Super" με επιτυχία:

http://www.erightsoft.com/SUPER.html

(To πρόγραμμα είναι free αλλά η webpage δεν είναι λίγο μπερδεμένη...)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

λοιπον εγω χρησιμοποιω το nokia media studio 2 αλλα και το super,απο Nokia media παιζει μια χαρα το βιντεο στο 990 χωρις καμια διακοπη η λολλημα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Για διαβαστε το εξης...

 

Εχω βαλει το SwissManager στο κινητο και επιλογη να κλεινει τα αpps οταν κλεινει το πορτακι. Λοιπον με κλειστο το πορτακι παταω το κουμπι για να ενεργοποιησω τη καμερα και αμεσως μου κλεινει το SwissManager το app καμερας. Ειμαι σιγουρος για αυτο, απλα ηθελα να το δοκιμασει και καποιος αλλος. Μαλιστα, μου βγαζει και το dialog οτι εκανε free την RAM. ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Για διαβαστε το εξης...

 

Εχω βαλει το SwissManager στο κινητο και επιλογη να κλεινει τα αpps οταν κλεινει το πορτακι. Λοιπον με κλειστο το πορτακι παταω το κουμπι για να ενεργοποιησω τη καμερα και αμεσως μου κλεινει το SwissManager το app καμερας. Ειμαι σιγουρος για αυτο, απλα ηθελα να το δοκιμασει και καποιος αλλος. Μαλιστα, μου βγαζει και το dialog οτι εκανε free την RAM. ;)

 

φιλε μου ακριβως το ιδιο συμβαινει και με το δικο μου,μονο οταν ανοιξω το καπακι δουλευει η καμερα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Για διαβαστε το εξης...

 

Εχω βαλει το SwissManager στο κινητο και επιλογη να κλεινει τα αpps οταν κλεινει το πορτακι. Λοιπον με κλειστο το πορτακι παταω το κουμπι για να ενεργοποιησω τη καμερα και αμεσως μου κλεινει το SwissManager το app καμερας. Ειμαι σιγουρος για αυτο, απλα ηθελα να το δοκιμασει και καποιος αλλος. Μαλιστα, μου βγαζει και το dialog οτι εκανε free την RAM. ;)

 

Λοιπον βγηκε νεο version το οποιο διορθωνει το παραπανω bug του προγραμματος. :)

http://my-symbian.com/uiq3/download/search.php?name=Swiss%20Manager

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μήπως γνωρίζει κανένας γιατί δεν δουλεύει το e-mail με vodafone Gprs? Εχω κατεβάσει τις αυτόματες ρυθμίσεις απο το site της SE για Vodafone GPRS postpaid και δουλεύει μια χαρά με τον Opera. Όταν όμως φτιαχνω τα settings για pop 3 mail account του Otenet, δεν μπορεί να κάνει upload/download.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μήπως γνωρίζει κανένας γιατί δεν δουλεύει το e-mail με vodafone Gprs? Εχω κατεβάσει τις αυτόματες ρυθμίσεις απο το site της SE για Vodafone GPRS postpaid και δουλεύει μια χαρά με τον Opera. Όταν όμως φτιαχνω τα settings για pop 3 mail account του Otenet, δεν μπορεί να κάνει upload/download.

ωραία και εγώ αυτόν τον συνδιασμό έχω στο Μ600 (voda+otenet) και δουλεύουν μια χαρά!

 

στις συνδέσεις για vf gprs:

όνομα:οτι θελεις

Διευθυνση:internet.vodafone.gr

όνομα χρήστη:30694χχχχχχχ

κωδικό:νομίζω βάζεις ότι θες

προτιμώμενη ομάδα:Internet

 

στο email τώρα:

όνομα λογαριασμού: p.x. otenet

το ονομα σας: papathvas

διεύθυνση email: papathvas@otenet.gr

τύπος σύνδεσης: POP3

εισερχόμενα:

Διευθ.διακ.εισερχομένων:mail.otenet.gr

ονομα χρήστη κ κωδικό αυτά που έχεις από την otenet

στα παρακάτω βάζεις εσύ τι θες (π.χ. εγώ έχω email κάτω από 100kb)

στην καρτέλα με τα εξερχόμενα:

διευθ.διακ.εξερχομένων:mail.otenet.gr

και τικάρουμε και τα 2 κουτάκια

 

πες μου αν δούλεψε αλλιώς θα καθήσω αύριο να κάνω έναν αναλυτικό οδηγό για τα email;)

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Και βέβαια τα προβλήματα συνεχίζονται ....

 

- Παρατήρησα πως όταν γεμίζει αρκετά η μνήμη χάνει το συνεφάκι του GPRS.

 

- Ακόμα παρατήρησα ότι όταν φορτίζει δεν σβήνει η οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Το πιο σωστο ειναι να σταλει οπως ειναι το link με το topic αυτο ωστε να το παρακολουθουν οπως ακριβως κανει η SE με ESATO. ;)

 

@sealover

TO SwissManager ειναι εντελως freeware.

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση,το απογευμα δεν μπορουσα να μπω καθλου στον φακελλο των μηνυματων για να δω καποια εισερχομενα,μου εγραφε νομιζω οτι απαγορευεται η προσβαση,του εκανα λοιπον ενα format και ηρθε ξανα στα ισα του,το εχει κανει αυτο σε κανεναν απο εσας?νομιζω οτι πρεπει να εφταιγε το swissmanager χωρις να ειμαι ομως σιγουρος,τωρα του εβαλα την νεα εκδοση,αντε να δουμε.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες.. ξέρει κανένας γιατί εμφανίζει (τουλάχιστον σε εμένα) δίπλα στο όνομα αυτού που με καλεί ένα σταυρό σε παρένθεση;

 

π.χ. Μόνικα Μπελούτσι(+)

 

Τι είναι τούτο;;;

Link to comment
Share on other sites

Με το καπάκι της μπαταρίας πως τα πάτε;; Εχθές που το αγόρασα μόνο με την βοήθεια της γυναίκας μου κατάφερα να το ανοίξω. Σήμερα που ήθελα να κάνω την τελευταία αναβάθμιση και έπρεπε να το ανοίξω ξανά δεν το κατάφερα. Πιστεύω πως χρειάζονται δύο άτομα για να ανοίξει: ένας να πιέζει και ο άλλος να προσπαθεί να το σύρει. Έχετε πρόβλημα εσείς ή εγώ κάνω κάτι λάθος;

 

Και κάποιες ερωτήσεις:

1. Με τα word πως πάει; του πέρασα ένα αρχείο 708kb και δεν μου το άνοιξε. Είναι φυσιολογικό; θεωρείται υπερβολικά μεγάλο το αρχείο;

 

2. Παρατήρησα ότι το swissmanager κάποιες φορές που κλείνω το καπάκι δεν γράφει το μήνυμα ότι έκλεισε όλες τις εφαρμογές (έχω τσεκάρει την σχετική εντολή βεβαίως). Έχει προσέξει κανείς κάτι τέτοιο.

 

3. Έτρεξα από τις δοκιμαστικές εφαρμογές το αγγλο-αγγλικό λεξικό. Δεν το βρίσκω όμως μεσα στο κινητό. Καμία ιδέα που μπορεί να το έχει εγκαταστήσει;

 

4. Αυτό το m-router που μου εμφανίστηκε δίπλα στo εικονίδιο της ώρα του PC τι είναι. Κάτι με το bluetooth απ ότι κατάλαβα. Αλλά τι κάνει ακριβώς δεν ξέρω.

 

5. Τέλος με έχει ζαλίσει με την ώρα. Βγάζει συνεχώς ώρα Λονδίνου. Υπάρχει κάτι σαν regional settings κάπου?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ΤΟ ΣΩΣΤΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΑΦΙΕΡΩΣΟΥΜΕ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΜΑΣ ΑΠΟ 3 ΛΕΠΤΑΚΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΣΤΕΙΛΟΥΜΕ ΤΑ BUGS ΠΟΥ ΕΜΦΑΝΙΖΟΝΤΑΙ ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΣΤΗ SE.OΠΩΣ ΑΚΡΙΒΩΣ ΠΡΟΕΙΠΕ Ο ΦΙΛΟΣ ΠΑΡΑΠΑΝΩ.....ΕΤΣΙ ΩΣΤΕ ΝΑ ΟΙ ΥΠΕΥΘΗΝΟΙ ΝΑ ΠΑΡΟΥΝ ΣΤΑ ΣΟΒΑΡΑ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ BUGS ΑΝΑΚΑΛΥΠΤΟΥΜΕ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΚΑΙ ΕΚΕΙΝΟΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΘΕΣΗ ΝΑ ΑΝΑΚΑΛΥΨΟΥΝ.

 

 

ΑΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΛΟΙΠΟΝ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΚΙΝΗΣΗ......:)

Link to comment
Share on other sites

Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΟ ΚΑΠΑΚΙ ΜΟΥ ΕΒΓΑΛΕ ΚΑΙ ΜΕΝΑ ΤΗΝ ΠΙΣΤΗ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΤΟ ΑΝΟΙΞΩ......ΤΟ ΦΟΒΟΜΟΥΝ ΝΑ ΠΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΝΑ ΤΟ ΠΙΕΣΩ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΜΗ ΚΑΙ ΣΠΑΣΗ!!!:X
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση,το απογευμα δεν μπορουσα να μπω καθλου στον φακελλο των μηνυματων για να δω καποια εισερχομενα,μου εγραφε νομιζω οτι απαγορευεται η προσβαση,του εκανα λοιπον ενα format και ηρθε ξανα στα ισα του,το εχει κανει αυτο σε κανεναν απο εσας?νομιζω οτι πρεπει να εφταιγε το swissmanager χωρις να ειμαι ομως σιγουρος,τωρα του εβαλα την νεα εκδοση,αντε να δουμε.

 

Εγω παντως δεν αντιμετωπισα τετοιο προβλημα... Δουλευει πολυ σωστα και πρεπει να ομολογησω οτι ειναι πολυ καλο το software αυτο.

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

kai se emena to bgazei to + dipla apo kathe onoma...

 

alla paidia simera (extes ekana k egw anavathmisi) trwei kolimata otan me pernoun h' paw na parw thl pou prepei na vgalw tin mpataria gia na sinexisei...

mou to exei 3-4fores... paw na parw thl kai kolaei.. otan me pernoun pataw apantisi kai kolaei...

to kanei se kanenan allo?

Link to comment
Share on other sites

Με το καπάκι της μπαταρίας πως τα πάτε;; Εχθές που το αγόρασα μόνο με την βοήθεια της γυναίκας μου κατάφερα να το ανοίξω. Σήμερα που ήθελα να κάνω την τελευταία αναβάθμιση και έπρεπε να το ανοίξω ξανά δεν το κατάφερα. Πιστεύω πως χρειάζονται δύο άτομα για να ανοίξει: ένας να πιέζει και ο άλλος να προσπαθεί να το σύρει. Έχετε πρόβλημα εσείς ή εγώ κάνω κάτι λάθος;

 

Και κάποιες ερωτήσεις:

1. Με τα word πως πάει; του πέρασα ένα αρχείο 708kb και δεν μου το άνοιξε. Είναι φυσιολογικό; θεωρείται υπερβολικά μεγάλο το αρχείο;

 

2. Παρατήρησα ότι το swissmanager κάποιες φορές που κλείνω το καπάκι δεν γράφει το μήνυμα ότι έκλεισε όλες τις εφαρμογές (έχω τσεκάρει την σχετική εντολή βεβαίως). Έχει προσέξει κανείς κάτι τέτοιο.

 

3. Έτρεξα από τις δοκιμαστικές εφαρμογές το αγγλο-αγγλικό λεξικό. Δεν το βρίσκω όμως μεσα στο κινητό. Καμία ιδέα που μπορεί να το έχει εγκαταστήσει;λέει ότι θα το στείλει αργότερα...

Πως αλλάζει αυτό?

Έβαλα αυτόματες ρυθμήσεις από COSMOTE

Μετά από το site της SE.... και πάλι το ίδιο...

ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΤΙ?

 

4. Αυτό το m-router που μου εμφανίστηκε δίπλα στo εικονίδιο της ώρα του PC τι είναι. Κάτι με το bluetooth απ ότι κατάλαβα. Αλλά τι κάνει ακριβώς δεν ξέρω.

 

5. Τέλος με έχει ζαλίσει με την ώρα. Βγάζει συνεχώς ώρα Λονδίνου. Υπάρχει κάτι σαν regional settings κάπου?

 

-Με το καπάκι και εγώ το ίδιο πρόβλημα έχω...

-Το ίδιο και με την ώρα.... (αν πατήσεις την ώρα που έχει πάνω από το alarm μπορείς να κάνεις την ώρα Λονδίνου δευτερεύουσα και την ώρα Αθήνας να την πάει επάνω στο μεγάλο ρολόι)

ΕΧΩ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.... PLEASE HELP...

Οταν στέλνω MMS μου

[sIGPIC][/sIGPIC]Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΦΙΛΟΣ ΠΟΥ ΕΧΑΣΑ.... Ο IVAN! ΕΦΥΓΕ ΣΤΙΣ 8-8-2006
Link to comment
Share on other sites

kai se emena to bgazei to + dipla apo kathe onoma...

 

alla paidia simera (extes ekana k egw anavathmisi) trwei kolimata otan me pernoun h' paw na parw thl pou prepei na vgalw tin mpataria gia na sinexisei...

mou to exei 3-4fores... paw na parw thl kai kolaei.. otan me pernoun pataw apantisi kai kolaei...

to kanei se kanenan allo?

 

 

Έχω κάνει κι εγώ αναβάθμιση αλλά δεν μου κολλάει.. Βασικά προχθές, την πρώτη μέρα της αναβάθμισης είχε κάνει κανά δυο restart, αλλά τώρα πάει καλά..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...