Jump to content

Περί αναψυκτικών


piki
 Κοινοποίηση

Τι πίνετε;  

135 members have voted

  1. 1. Τι πίνετε;

    • Coca Cola / Pepsi / Άλλη Cola
      69
    • Sprite / 7Up / Παρόμοιο
      11
    • Fanta / Ήβη / Έψα / Παρόμοιο
      40
    • Άλλο
      15


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 386
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

πώς την πίνετε την pepsimax μόνο αφρός είναι και τίποτα άλλο

 

Έχει πολύ ωραία γεύση, γενικότερα νομίζω οτι είναι το πιο ωραίο από τα light αναψυκτικά και κάνουν και πολύ καλές προσφορές στα super market.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
Πληροφοριακά πάλι εμφανίστηκαν στα supermarket οι Coca Cola light σε κουτάκι , made in ΕU και όχι Ελληνικές.:cry: Edited by Starenios
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πίνω μόνο αναψυκτικά ποτά δεν πίνω καθόλου.

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

My phones: LG GOOGLE NEXUS 5 16GB (BLACK) LG G5 32GB, SAMSUNG GALAXY NOTE 8 64GB

My tablet: LG G PAD V400 7.0 8GB (BLACK)

Link to comment
Share on other sites

Ας περιορίσουμε λίγο το chat και ας επικεντρωθούμε στα αναψυκτικά. Ευχαριστώ. :)

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Πληροφοριακά πάλι εμφανίστηκαν στα supermarket οι Coca Cola light σε κουτάκι , made in ΕU και όχι Ελληνικές.:cry:

αναφορικα με τις κανονικες,τις πετυχα με 0.35 το κουτακι:blink:

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Καλή τιμή ,αλλά και αυτές made in ΕU γράφουν, είδα σχετικά σε αλυσίδα εστίασης ...

Για ακόμα μια φορά ενα εισαγώμενο προιόν κοστίζει αρκετά φθηνότερα από τ'αντίστοιχο Ελληνικό :X

Edited by Starenios
Link to comment
Share on other sites

Οποτε παω πουθενα εξω θα πιω coca cola μονο αν την εχουν στο γυαλινο μπουκαλι , παντως εγω προτιμω ιδιαιτερα τα ανθρακουχα νερα πχ perrier , που οσο ξερω εχει μονο νερο και ανθρακικο

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

coca cola light και μαλιστα πολυ σπανια!παιδια εχω μια απορια η coca cola zero με την coca cola light εχουν καμια διαφορα?
Link to comment
Share on other sites

coca cola light και μαλιστα πολυ σπανια!παιδια εχω μια απορια η coca cola zero με την coca cola light εχουν καμια διαφορα?

 

H zero έχει 0 θερμίδες. Η light έχει απλά λιγότερες από την κανονική.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

coca cola light και μαλιστα πολυ σπανια!παιδια εχω μια απορια η coca cola zero με την coca cola light εχουν καμια διαφορα?

 

H zero έχει 0 θερμίδες. Η light έχει απλά λιγότερες από την κανονική.

 

η λαιτ ειναι πιο γλυκια σε γευση.

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Coca Cola και απο πορτοκαλαδα λεμοναδα ή :lol: γκαζοζα :lol: ΑΓΝΗ

Proud Owner of:PS1,GB,NES,GbASP,Sega Saturn,Sega DC,PS2,Xbox,Wii,XBOX360(phat),PSP(J)v1.50,(2x)PSP(E),PS3, PSP-Go,(2X)ΧΒΟΧ360SLIM,PS Vita,PS4 Batman Collectors Edition,Wii U,X-ONE,N3DS,X-ONE S,mini NES,Switch,mini PS1,Switch PIKACHU Edition,PS4 Days of Play,XBOX ONE Gears of War 4 Limited Edition 2TB,Xbox One X Cyberpunk 2077 Limited Edition 1TB,XBOX Series S, Series X

Link to comment
Share on other sites

Αχ, αυτή η κολασμένη coca cola...Αλλά ΜΟΝΟ με πίτσα ή οποιοδήποτε ζυμαρικό. Αχ...

Από εκεί και πέρα.

-Fanta λεμονάδα με παρέα οποιοδήποτε αλμυρό σφολιατοειδές.

-Sprite καμιά φορά μετά το τρέξιμο, με αναζωoγονεί.

-Pepsi twist, πολύ γουστόζικη, την πίνω μόνη της.

-Fanta verdia τώρα το καλοκαιράκι, στο μπαλκόνι ή παρέα με το σερφάρισμα στο net.

-Freeway cola από το Lidl, όταν πάω στο πατρικό και παίζει φαγητό. Αίσχος είναι, αλλά ο πατέρας αρνείται να αγοράσει οποιαδήποτε άλλη cola, οπότε τί να κάμεις...

Στη Χίο υπάρχει ένα ντόπιο αναψυκτικό, το mast. Είναι ανθρακούχο, με άρωμα μαστίχας. Ή το λατρεύεις ή το μισείς, ακόμη και η ντόπιοι έβρισκαν ότι μύριζε χωματίλα. Εμένα με ξετρέλαινε, αλλά Θεσσαλονίκη δεν το έχω βρει πουθενά.

 

Μιλάμε για συνολική ποσότητα 1 λίτρο την εβδομάδα το πολύ, μην το παρακάνουμε κιόλας.

Edited by Voodooman
Link to comment
Share on other sites

ποια ειναι η πιο ωραια πορτοκαλαδα χωρις ανθρακικο?

ηβη η fanta

η fanta οταν την πινω (ιδικα αποτομα) που φαιρνει μια αγρια αισθηση στην γλωσσα μου..κατι τετοιο:wacko:

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

ποια ειναι η πιο ωραια πορτοκαλαδα χωρις ανθρακικο?

ηβη η fanta η fanta οταν την πινω (ιδικα αποτομα) που φαιρνει μια αγρια αισθηση στην γλωσσα μου..κατι τετοιο:wacko:

 

Και οι δύο έχουν σκαρτέψει από πέρσι ,περισσότερο η ΗΒΗ .Δοκίμασε και την ΕΨΑ :)

Edited by Starenios
Link to comment
Share on other sites

Όταν ήμουν φαντάρος, για κάποιους μήνες είχα αναλάβει καθήκοντα ΚΨΜ.Φέρανε κάποια στιγμή αναψυκτικά spark (ελληνική εταιρεία), τα οποία δοκιμάσαμε και είπαμε να τα βάλουμε.Είχαν σχετική απήχηση, προσωπικά μου άρεσε η βυσσινάδα.
Link to comment
Share on other sites

Και οι δύο έχουν σκαρτέψει από πέρσι ,περισσότερο η ΗΒΗ .Δοκίμασε και την ΕΨΑ :)

 

η εψα μου αρεσει...ναι ειναι πιο ωραια και απο τις 2

και το ανθρακικο της εψα δεν ειναι τοσο εντονο

στην εψα εχω συναντισει πολυ γλυκοτητα

ειναι αρκετα γλυκια

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

η εψα μου αρεσει...ναι ειναι πιο ωραια και απο τις 2

και το ανθρακικο της εψα δεν ειναι τοσο εντονο

στην εψα εχω συναντισει πολυ γλυκοτητα

ειναι αρκετα γλυκια

 

εγω της πινω και τις 3....γενικα εχω μια προτιμηση στην ΗΒΗ....αλλα πολυ ωραια ειναι κ η νεκταρ!!πραγματικα υπεροχη γευση!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπερα παιδια . Θα ηθελα να ρωτησω που μπορω να βρω το εν λογω ενεργειακο ποτο στην περιοχη της δυτικης θεσσαλονικης και σε ποια τιμη ( αν βεβαια το εχετε αγορασει κι εσεις καποτε ) . Εχω ψαξει σε κανα 2 περιπτερα και σουπερ μαρκετ αλλα τζιφος !
Link to comment
Share on other sites

εγω της πινω και τις 3....γενικα εχω μια προτιμηση στην ΗΒΗ....αλλα πολυ ωραια ειναι κ η νεκταρ!!πραγματικα υπεροχη γευση!

 

Καλοκαιρινή προσφορά τα 2 λίτρα 1,10 ευρώ :)

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον αφορούσε προσφορά από συγκεκριμένη αλυσίδα.Ηδη ακούγεται μια διαφήμιση για προσφορά -15% στα αναψυκτικά .:)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...