Jump to content

Αγορά μεταχειρισμένου αυτοκινήτου


xpuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και τα 3 αυτοκίνητα που αναφέρεις δεν είναι καν στην ίδια κατηγορία.

 

 

Ίδια κατηγορία είναι φυσικά.

Proud owner of: Master System III , SNES , Mega Drive , Saturn , PSone , N64 , Dreamcast , PS2 , GameCube , XBox , XBox 360 , Wii , PS3 , PSP , DS .....

PC: CPU Phenom II 955 - MB MSI 790FX-GD70 - Corsair Vengeance 1x4GB - Sapphire 5850 Xtreme - WD800ADFD - COOLERMASTER RS-1000 SILENT PRO M 1000W

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 759
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η κατηγορία από αυτό καθορίζεται. Όχι από τα λεφτά(λογική η διαφορά άλλωστε αφού μιλάει για καινούριο και μεταχειρισμένο), ούτε από τον κινητήρα.

Proud owner of: Master System III , SNES , Mega Drive , Saturn , PSone , N64 , Dreamcast , PS2 , GameCube , XBox , XBox 360 , Wii , PS3 , PSP , DS .....

PC: CPU Phenom II 955 - MB MSI 790FX-GD70 - Corsair Vengeance 1x4GB - Sapphire 5850 Xtreme - WD800ADFD - COOLERMASTER RS-1000 SILENT PRO M 1000W

Link to comment
Share on other sites

αν και δεν εχω ακουσει τα καλυτερα σε VW απο αυτα που λες σε golfaki θα πηγαινα. τα Ιαπωνεζικα τα συγκεκριμενα δεν μαρεσουν ουτε φυσικα και οι κινητηρες τους. απλα φιλος μου δουλευει σε συνεργειο της VW και μου λεει οτι παρουσιαζουν προβληματα. θα μου πεις και ποια δεν παρουσιαζουν.

εγω παντως θα επερνα golfaki tsi me 140ps που βγαζει ακομα παραπανω φυσικα τον χειμωνα ή αν ηθελα οικονομικο κανα πετρελαιο που και αυτα με τις ροπες που εχουν πανε πολυ καλα στον δρομο και πολυ οικονομικα.

iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

rx 8 μεταχειρο θα περνατε ;

Βλεπω πολυ καλες προσφορες στα car.gr τελευταια και με λιγα χλμ

 

Πχ

http://www.car.gr/classifieds/cars/view/2956022/

 

με τους κινητηρες τους δε ξερω τι παιζει. τα διαβασα αυτα που γραφετε πισω αλλα σαν συνολο σε αυτη τη τιμη αξιζει; σε σχεση με ενα γκολφακι ή λεον πχ.

 

Επισης σκεφτομαι και για κορσακι τουρμπατο, το 192 ps.Δεν εχει πολλα reviews ελληνικα.Λεει το αμαξακι για μεταχειρο απο αξιοπιστια?

Edited by zafos90
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
rx 8 μεταχειρο θα περνατε ;

Βλεπω πολυ καλες προσφορες στα car.gr τελευταια και με λιγα χλμ

 

Πχ

http://www.car.gr/classifieds/cars/view/2956022/

 

με τους κινητηρες τους δε ξερω τι παιζει. τα διαβασα αυτα που γραφετε πισω αλλα σαν συνολο σε αυτη τη τιμη αξιζει; σε σχεση με ενα γκολφακι ή λεον πχ.

 

Επισης σκεφτομαι και για κορσακι τουρμπατο, το 192 ps.Δεν εχει πολλα reviews ελληνικα.Λεει το αμαξακι για μεταχειρο απο αξιοπιστια?

 

Ο αδερφος μου εχει rx8 το είχε παρει καινούργιο το πρόσεχε σαν τρελός και τώρα που του δώσανε αμάξι από την δουλειά προσπαθεί να το δώσει και δεν πουλιέται. Ποιος θα παρει μεταχειρισμένο rx8. Οι περισσότεροι τα σκίζουν. Ποιος θα πιστέψει ότι αδερφό μου το πήγαινε σαν polo και ότι έχει τόσα λίγα χιλιόμετρα? εκτός των άλλων οι εποχές άλλαξαν και πλέον Νο1 κριτήριο ειναι η κατανάλωση

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Aπλη ερωτηση.

Με εκαθαριστικο 9000 ευρω,θα εχω μεγαλη επιβαρυνση αγοραζοντας αυτοκινητο 10ετιας με τιμη αγορας τα 4.800 ευρω και 1800cc?

2600 εχω τεκμηριο με το 1400 του 1997,3800 τεκμηριο εχει 1800cc του 2002,απο εκει και περα θα με ψαξουν?

Δινω το παλιο και πληρωνω και μια διαφορα 2000 ευρω.......

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Aπλη ερωτηση.

Με εκαθαριστικο 9000 ευρω,θα εχω μεγαλη επιβαρυνση αγοραζοντας αυτοκινητο 10ετιας με τιμη αγορας τα 4.800 ευρω και 1800cc?

2600 εχω τεκμηριο με το 1400 του 1997,3800 τεκμηριο εχει 1800cc του 2002,απο εκει και περα θα με ψαξουν?

Δινω το παλιο και πληρωνω και μια διαφορα 2000 ευρω.......

 

το τεκμηριο του ειναι 3800Ε αφου κανεις δηλωση 9000Ε εισαι καλυμμενος.

απο πλευρας αγορας αν δηλαδη σου πουνε που βρηκες τα λεφτα, αφου δινεις το δικο σου και 2000Ε και εχεις κανει δηλωση 9000Ε και αν δεν εχεις δηλωσει εξοδα πανω απο 7000Ε περσυ καλυπτεις το αυτοκινητο. αν μαλιστα εχεις πλεονασματα απο αυτα που εχεις δηλωσει τα προηγουμενα χρονια με αυτα που εχεις ξοδεψει δεν εχεις κανενα προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Γεια σας.

Έχει κανείς γνώσεις για την ευρωπαϊκή νομοθεσία για τα καυσαέρια? Ξέρω συγκεκριμένα για μηχανή οτι τα νέα μοντέλα απο 2016 και απτό 2017 όλες οι καινούργιες μηχανές (παλιό μοντέλο ή 2016 και μετά) θα έχουν πιο αυστηρά κριτήρια για καυσαέρια και ηχορύπανση.

Ξέρει κάποιος τί γίνεται με τα μεταχειρισμένα μοντέλα? π.χ μια μηχανή του 2010 θα πρέπει να τηρεί τις euro 4 προδιαγραφές από κάποια στιγμή και μετά?

Αν ναι, τοτε το κόστος για την αναβάθμιση θα πρέπει να την σκεφτώ όταν αγοράσω μεταχειρισμένο. όλα αυτά ισχύουν και για αυτοκίνητα? Αν έχει κάποιος σύνδεσμους με πληροφορίες θα είμαι ευγνώμων:shifty:!

Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...