Jump to content

Αναβαθμισμενες Περιοχες


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 234
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μηπως γνωριζει καποιος να μας πει, γιατι ενω διπλασιαζονται οι ταχυτητες ονομαστικα , στην πραγματικοτητα μενουν ιδιες ή κ χειροτερες ??
Current mobile devices : iPhone 6s Plus,iPad Air 2,Nexus 6
Link to comment
Share on other sites

τον λόγο δεν τον ξέρω αλλα αυτο έχει γίνει σε πολλούς απο εδώ.

Τις πρώτες μέρες κατεβάζουν πολύ αργά ενώ μετά μετά αρχίζουν και πιάνουν σοβαρότερες ταχύτητες :)

Link to comment
Share on other sites

Ούτε κι εγώ μπορώ να το εξηγήσω. Δέκα μέρες μετά την αναβάθμιση σε 2048 απο τον ΟΤΕ σε όλα τα test ταχύτητας που κάνω βγαίνουν τιμές απο 700kb/s εως 1.09mb/s. Όσο σχεδόν πρίν που είχα την 1024. 'Η ο ΟΤΕ δεν έχει τελειώσει ή το δίκτυο της Φόρθνετ δεν σηκώνει παραπάνω.
Link to comment
Share on other sites

Και μαρούσι(από τη μεριά των μελισσίων) αναβαθμίστηκε tellas 384->768. Το θέμα είναι ότι πολύ πρωινές ώρες και αργά το βράδυ χτυπάω download 66-76kb/s και την υπόλοιπη μέρα γύρω στο 35-40kb/s...
ALFA ROMEO rulezzzzz
Link to comment
Share on other sites

στο γνωστό site του ΟΤΕ δειχνει οτι δεν αναμβαθμήστικε η γραμμή μου ακόμη, υπάρχει ομως κάποιος άλλος τρόπος για να το τσεκάρουμε? πως θα ξέρω οτι αναβαθμίστηκα και η ταχύτητα μου θα είναι αυτή που πρέπει, γιατι απο οτι διαβάζω πολύ έχουν προβλημα.μου κάνει εντύπωση γιατι ειμαι προς κέντρο και δεν βλέπω φως... 8254... κανεις αλλος προς τα εδώ?
Link to comment
Share on other sites

Μηπως γνωριζει καποιος να μας πει, γιατι ενω διπλασιαζονται οι ταχυτητες ονομαστικα , στην πραγματικοτητα μενουν ιδιες ή κ χειροτερες ??

 

Μάλλον εξαρτάται από τον πάροχο...εγώ είμαι "καρφί" στα 768 με otenet, αλλά είναι και τί κατεβάζεις και απο πού...

 

Καρατσεκαρισμένο σε διάφορα "private" ftp, αλλά στο Azureus φτάνω σπάνια στο top. Εκεί συνήθως είμαι στα 70-74 και σπάνια πιο πάνω, ανάλογα τους seeders

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Τι στο καλό γίνεται στην Νέα Σμύρνη που να πάρει;Έχουν αναβαθμίσει εδώ και αρκετές μέρες μερικούς και κάποιους άλλους μας έχουν γραμμένους....!ΟΤΕ ΞΥΠΝΑ!!

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

edo kerkyra exei ginei h anavathmish se 2 filous mou ( apo 1mb se 2mb) eno emena pou meno kai pio konta sto kentro oxi...:mad: oi alloi menoun ligo pio ekso ekso apo thn polh.. apla ELEOS:!: ma toso gkantemhs??

 

PS: eimai kai o pio palios syndromhths apo tous 3 mas...:wacko:

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

My Aprilia SXV 450

Link to comment
Share on other sites

Εχουμε που εχουμε τον πονο μας που δεν εχουμε αναβαθμιστει ακομη .....ξεκινησαν και οι 24ωρες απεργιες στον πΟΤΕ......:mad:

Ετσ οπως παμε καλα Χριστουγεννα και αν....:(

(περιοχη Πετρουπολη)

Current mobile devices : iPhone 6s Plus,iPad Air 2,Nexus 6
Link to comment
Share on other sites

Εχουμε που εχουμε τον πονο μας που δεν εχουμε αναβαθμιστει ακομη .....ξεκινησαν και οι 24ωρες απεργιες στον πΟΤΕ......:mad:

Ετσι οπως παμε ...καλα Χριστουγεννα και αν....:(

(περιοχη Πετρουπολη)

Current mobile devices : iPhone 6s Plus,iPad Air 2,Nexus 6
Link to comment
Share on other sites

Η Πετρουπολη εχει αναβαθμιστει μερικως.Δυστυχως εμεις οι δυο ειμαστε στους υπολοιπους φιλε μου...:(
ΜΑΧ.
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ στην Πετρούπολη ακόμα περιμένω.

rallistas, ποιες συνοικίες της Πετρούπολης έχουν αναβαθμιστεί;

http://briefcase.pathfinder.gr/download/guru7/36824/444282/0/logo_mini.jpg

 

Γιάννης Πετρίδης (Δευτέρα – Παρασκευή, 16:00–17:00, ΝΕΤ 105,8, 17:10–18:10+ Τρίτο Πρόγραμμα)

Πάνος Χρυσοστόμου (Δευτέρα – Πέμπτη, 21:00–22:00, Δεύτερο Πρόγραμμα)

Link to comment
Share on other sites

Agia paraskevi exei anavathmistei apo 26 iouliou...
Όχι όλη... ;)

 

ΥΓ: Παρεπιπτόντως, και προφανώς επειδή αναβαθμίζονται περιοχές και όχι δήμοι ή πόλεις στο συνολό τους, νομίζω ότι τελικά αυτό το thread είναι λίγο ανούσιο...

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

χαίρετε

έχω dsl cube 512 / vivodi το οποίο έληξε 8/8/06.

είπα να το αφήσω καναδυό μήνες ως αορίστου για να δω τι θα γίνει με τις τιμές. Χτες μου ήρθε ο λογαριασμός για τον αύγουστο και η προπληρωμή ως τις 30-9-2006.

Ωραία λέω, ας κάνω μια προπληρωμένη 12 μήνες στα 1024 με 269 €, οπότε με το διπλασιασμό θα πάει 2048 με 22,4€ το μήνα.

Παίρνω στο helpline της vivodi και μου λεει η κοπελιά (ξέχασα να σας πω πως ΔΕΝ έχει γίνει ο διπλασιασμός στην περιοχή μου: μπότσαρη-θεσσαλονίκη, τηλ 2310 9395..)

ότι η αναβάθμιση σε 1024 απο vivodi θα γίνει 1-10-2006 αφού έχω προπληρώσει ως 30-9-2006 στα 512, και εφόσον ο ΟΤΕ διπλασιάσει την ταχύτητά μου ΠΡΙΝ την 1η οκτωβρίου, θα διπλασιάσει ότι βρει (δηλ. τα 512) οπότε θα πάω στα 1024 και από 1η οκτωβρίου θα παραμείνω στα 1024!!! Ενώ αν ο διπλασιασμός γίνει μετά την 1η οκτωβρίου θα πάω στα 2048!!!

Ο διπλασιασμός λοιπόν γίνεται μία φορά!!

 

Ερωτώ λοιπόν:

1.Πως μπορεί να μάθει κανείς σίγουρα -λέμε τώρα..- πότε θα γίνει ο διπλασιασμός της ταχύτητάς του?

2.Υπεύθυνος είναι μόνο ο ΟΤΕ ή/και ο ISP?

 

Λέω να απαιτήσω να γίνει ΑΜΕΣΑ η αναβάθμισή μου σε 1024 από τη VIVODI (πληρώνοντας αναδρομικά τη διαφορά από 1-9-2006) για να προλάβω τυχόν διπλασιασμό..

 

(Ναι, αν καταλάβατε σωστά πρέπει να είμαι ο μόνος που επιθυμώ πλέον.. καθυστέρηση του διπλασιασμού.. :) )

 

Τι με συμβουλεύετε αγαπητοί? (και σορυ για το μεγάλο και μπερδευτικό ποστ)

God give me patience..

Just no more conversations..

Link to comment
Share on other sites

Πριν απο ενα 15λεπτο αναβαθμιστηκε η γραμμη μου στη Ιεραπετρα Κρητης (512->1024)

 

Τα αποτελεσματα βεβαια ειναι ελαφρως απογοητευτικα:

 

running 10s outbound test (client to server) . . . . . 220.74Kb/s

running 10s inbound test (server to client) . . . . . . 890.74kb/s

Your PC is connected to a Cable/DSL modem

 

 

--------Edit-----------

 

Η απογοητευση σε ολο της το μεγαλειο. Μιση ωρα μετα την αναβαθμιση και η ταχυτητα μου σταθεροποιηθηκε στα εξης:

 

running 10s outbound test (client to server) . . . . . 221.78Kb/s

running 10s inbound test (server to client) . . . . . . 431.43kb/s

 

με 512 πηγαινε πιο γρηγορα με εξαιρεση το upload

Xiaomi Redmi Note 3 Pro

 

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Και Αμπελόκηπους Θεσσαλονίκης ακόμα περιμένω τον διπλασιασμό..

Ναι..Είμαι αιμοδότης...

2006 Modenas Dinamik 71mm....

1998 Seat Ibiza S4 Turbo

1992 Suzuki RGV-Γ 250cc

2001 Suzuki FX 68.5mm

Link to comment
Share on other sites

paidia emena kerkyra tpt akoma... se mia filh omos pou egine o 2plasiasmos eno to router ths leei 2048/256 katevazei me 100kb/s... eno ego me 106+kb/s

mallon den tha egine anavathmhsh apo otenet.. sosta?

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

My Aprilia SXV 450

Link to comment
Share on other sites

Ίλιον ΟΚ,από χθές!

Το επιβεβαιώνω κι εγώ αυτό...

________________________________________

Η ζωή είναι στιγμές ας έρχονται μόνο καλές !

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...