Jump to content

Αναβαθμισμενες Περιοχες


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

έγραψες :D

άντε απο 14/9 διπλασιάζομαι και εγώ :D

edit: η σελίδα είναι λάθος..Βγάζει 2 φίλους που σε αυτους έχουν γίνει διπλασιασμός λέει οτι δεν έγινε...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 234
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η σελιδα πρεπει να μιλαει γενικα για την περιοχη οτι δεν εχει ολοκληρωθει.Κι εγω εχω δυο φιλους γειτονες που ειναι οκ απο αναβαθμιση αλλα τους λεει το ιδιο.
ΜΑΧ.
Link to comment
Share on other sites

εδω και καμια δεκαρια μερες αναβαθμιστικε η γραμμη απο 1024 σε 2048

δε ξερω τι γινεται με την συνδεση ακομα... η ταχυτητα εχει πεσει στο μισο που ειχα πριν δηλαδη 50-55 kb/ς . εχω οτενετ συνδεση και χθες που πηρα μου ειπε ενας χλεχλες οτι αυτη ειναι ικανοποιητικη συνδεση για 1024 (ακουσον ακουσον)

σημερα πηρα ενα ντεμο της βιβοντι για 1024 και αυτη παει ακομα χειροτερα... και ο μηνας για μενα δεν ειναι 25 αλλα 45 ευρω... 45 ευρω για 512 με το ζορι συνδεση... απατη σκετη! μηπως να απαιτησω το αντιστοιχο παγιο μιας 512?

υπογραφες και βλακειες...
Link to comment
Share on other sites

Ούτε 2 ούτε 3.

Για να βρεις το DSLAM πρέπει να ελέγξεις με τα 7 πρώτα από τα 10 ψηφία.

 

Δηλαδή μου λές οτι παίρνοντας σήμερα ένα φάσμα γραμμών ADSL π.χ 210-3647xxx

θα είναι όλοι στο ίδιο DSLAM?

http://www.danasoft.com/sig/Da_I3oSS.jpg
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή μου λές οτι παίρνοντας σήμερα ένα φάσμα γραμμών ADSL π.χ 210-3647xxx

θα είναι όλοι στο ίδιο DSLAM?

Εκτός από όσους έχουν πάρει τον αριθμό σε άλλη περιοχή με φορητότητα, ναι.

 

Όταν τα 7 πρώτα ψηφία είναι ίδια τότε οι αριθμοί (και άρα όσες γραμμές δεν έχουν μεταφερθεί) ανήκουν σίγουρα στο ίδιο DSLAM.

Όταν τα πρώτα 6 είναι ίδια τότε οι αριθμοί ανήκουν μάλλον στο ίδιο DSLAM.

Όταν μόνο τα πρώτα 5 είναι ίδια τότε η πιθανότητα μειώνεται αρκετά.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα, εγώ εννοούσα αν οι οι κάρτες που έχουν κουμπώσει οι ενεργοί πελάτες ADSL είναι στο ίδιο DSLAM.
http://www.danasoft.com/sig/Da_I3oSS.jpg
Link to comment
Share on other sites

ναι, οντως , Καλλιθεα αναβαθμισθηκε 384 σε 768 :D

 

 

Σε ποιές περιοχές της Καλλιθέας ρε παιδια; και γω καλλιθιώτης είμαι αλλά φως δεν έχω δει ακόμα....

210957

Link to comment
Share on other sites

Νέα Σμύρνη μόλις έγινε αναβάθμιση απο 384 σε 768 Kbps :)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

paidia phgainte sto http://www.oteshop.gr/adslupgrade_popup.asp gia na deite an exei ginei h anaba8mish sth grammh sas...

 

ρε συ...Το λινκ έχει ήδη αναφερθει...Εχει αναφερει οτι δεν δουλευει επίσης :confused:

μην βαριόμαστε να δουμε και την τελευταία σελίδα

Link to comment
Share on other sites

ρε συ...Το λινκ έχει ήδη αναφερθει...Εχει αναφερει οτι δεν δουλευει επίσης :confused:

μην βαριόμαστε να δουμε και την τελευταία σελίδα

 

 

Μια χαρά δουλεύει φιλαράκο...:confused: ... ίσως έχεις πρόβλημα με τον Brownser σου! Μόλις μπήκα στο λινκ και είναι μια ΟΚ, σου ζητάει τηλέφωνο και σου λέει αν αναβαθμίστηκες!

(η επόμενη ενημέρωση για νέες περιοχές , θα είναι στης 14 του μήνα)

*άμα εννοείς για τον προηγούμενο φίλο που είπε ότι κάτι γνωστοί του που αναβαθμίστηκαν δεν αναφέρονται στην σελίδα, ίσως τους βάλουν στην επόμενη αναβάθμιση της σελίδας!

Πάντως και μείς σαν Έλληνες τα θέλουμε όλα....και τα θέλουμε και γρήγορα:p , ας κάνουμε λίγο υπομονή και ας κρίνουμε στο τέλος το αποτέλεσμα, το λέω

γιατί πολλοί έχουν (και γω φυσικά) αρχίσει και :kill: τον ΟΤΕ!

Δεν είναι και εύκολο πράγμα να αναβαθμιστεί όλη η Ελλαδά σε λίγες μέρες, μην τρελαθούμε! (άμα ΔΕΝ ήταν τσάμπα, θα γινόταν πιο γρήγορα φυσικά:p )

Και αυτοί που αναβαθμίστηκαν και ΔΕΝ τους πάνε όλα καλά, είναι επειδή ακόμα τα έργα προχωράνε....

Ας περιμένουμε λοιπόν και αν στο τέλος δεν δούμε φώς.... τότε όλοι μαζί παμε στον ΟΤΕ και....:chair:

Link to comment
Share on other sites

με ff μπήκα..Όπως έχω ένας φίλος μου έχει αναβαθμιστεί εδώ και μια βδομάδα+ και δεν τον λέει οτι δεν έχει γίνει...Εκτος αν ο οτε θα του κάνει δωράκι άλλον έναν διπλασιασμό δωράκι :p
Link to comment
Share on other sites

Και να αναβαθμιστειτε δεν νομιζω να δειτε και καμια θεαματικη διαφορα.

Αναλογα με τα 'κεφια' παει η ταχυτητα. Αν ειναι πολλοι μεσα αστα να πανε.

Πριν που ημουνα στα 384 επιανα φουλ, τωρα στα 768 μερικες φορες πιανω ακομη λιγοτερα Kbps απο 384 :(

 

Νομιζω καπως ετσι θα πανε και οι υπολοιποι ;)

 

Μόλις ανακάλυψα οτι συνδέθηκα στα 768 με jetpack 384, Νέα Σμύρνη.

Στην πράξη, από το speed test της Forthnet, είμαι στα 530 και το download παίζει γύρω στα 55kb/sec οποτε θα συμφωνήσω με τα παραπάνω...Μην ξεχνάμε οτι ο δωρεάν διπλασιασμός των γραμμών πραγματοποιείται από τον ΟΤΕ....:X

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Εγώ Νέα Σμύρνη ακόμα περιμένω ενώ ήδη κάποιοι έχουν αναβαθμιστεί!!! :(

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σήμερα που γύρισα απο το εξοχικό βρήκα πως η αναβάθμιση έγινε και ο router συγχρόνισε στα 2112/288. Το πρόβλημα είναι πως οι ταχύτητες έμειναν ίδιες με την 1024.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους! Μενω Κυψελη και πριν μερικες ωρες αναβαθμιστηκα και εγω! Ειχα την προσφορα της Forthnet 1024 που δεν θα αλλαζε αλλα τελικα ολα οκ. Βεβαια κατεβαζω με περιπου 120-140 το πολυ οποτε να υποθεσω οτι θα βελτιωθει κι αλλο?

If you are frightened of dying, and you are holding on,

you see devils tearing your life away.

If you have made your peace, then the devils are really angels,

freeing you from the earth...

Link to comment
Share on other sites

Έλειπα από το σπίτι γύρω στις 2 εβδομάδες. Γύρισα χθές από τη δουλεία κι είδα τα "ευχάριστα". 384->768. Έπιασα κάποιες στιγμές μέχρι και 80kb/sec!

Για να δούμε....

(Π.Φάληρο)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια πολυ η αργει η αναβαθμιση.

Θεσσαλονικη ελαχιστες περιοχες εχουν αναβαθμιστει.

Ποτε περιπου θα ολοκληρωθει το προγραμμα αναβαθμισης ξερουμε?

 

Υπαρχει καπου καποιο χρονοδιαγραμμα?

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

οταν τους είχα πάρει τηλέφωνο για παράπονα ταχύτητας μου είχαν πει οτι θα τελειώσει σε 2 βδομάδες απο τότε (αρχες Σεπτεμβριου).

Εμένα ακόμα να αναβαθμιστεί :(

άντε καλα πάμε :p

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...