Jump to content

Sony Ericsson Z610i


chris_2005
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πήγαινε στο μενού με τις κλήσεις και κάνε διαγραφή όλων, άσχετα αν δε βλέπεις καμία εσύ, σε κάθε μία κατηγορία (όλες-εισερχόμενες-εξερχόμενες-αναπάντητες). Αν θυμάμαι καλά έτσι το έλυσα.
Είπαμε του κώ..ου μας να μαγειρέψει, σκ...α μας έφτιαξε.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 247
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Πήγαινε στο μενού με τις κλήσεις και κάνε διαγραφή όλων, άσχετα αν δε βλέπεις καμία εσύ, σε κάθε μία κατηγορία (όλες-εισερχόμενες-εξερχόμενες-αναπάντητες). Αν θυμάμαι καλά έτσι το έλυσα.

 

το εκανα και αυτο αλλα τιποτα.δοκιμασα να κανω και uptade μεσο του pc suite αλλα παλι τιποτα.τελικα μετα απο "εμπνευση " που ειχα αλαζοντας την sim με μια αλλη και βαζοντασ παλι τη δικια του εστρωσε.

 

χρονια πολλα.

Link to comment
Share on other sites

Σωστά και αυτό το είχα κάνει επίσης αλλά δε θυμόμουν ποιο έλυσε το πρόβλημα τελικά.
Είπαμε του κώ..ου μας να μαγειρέψει, σκ...α μας έφτιαξε.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

ξερει κανεις πως το αναβαθμιζω για να παρει τα ελληνικα?

γιατι ειναι μοντελο εξωτερικου.

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις πως το αναβαθμιζω για να παρει τα ελληνικα?

γιατι ειναι μοντελο εξωτερικου.

Μονο σε service point! :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ουτε με πατεντα δε γινεται?:wacko:

εγω προσωπικα δεν την ξερω αυτη την "πατεντα" :cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Πηρα το ζ610 μιας φιλης για να το αναβαθμισω.Στο update service της se ελεγε οτι ειχε το τελευταιο firmware ενω σε forum του εξωτερικου διαβαζα οτι εχουν βγει νεοτερες εκδοσεις που δεν τις εχουν δωσει στο κοινο.

Πηρα λοιπον το xs3.1 και την ωρα που το συνεδεσα μου λεει να κανει update στη cid52.Και ασυναισθητα πατησα ναι.Αφου μου το φλασαρε κανονικα περασα και νεοτερη(νομιζω) εκδοση λογισμικου.

Ομως αναβοντας κολλησε στην εκκινηση και ελεγε

Contact your network service provider κατι τετοια.

Καποια πατατα εχω κανει με το cid ειναι σιγουρα αλλα μπορει να διορθωθει :sorry:

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γεια χαρα εχω και εγώ παρόμοιο πρόβλημα με zerow πήρα ενα Ζ610ι απο Κινέζο στο ebay, :worry: καινούργιο στο κουτί του και δεν ειχε Ελληνικό μενου λογικό αφου εχει firmware R1KH001 Europe1. Ετσι μετα απο αρκετό ψάξιμο αποφάσισα να το φλασαρω με XS++ v3.1 αφου πρωτα βρήκα το Z610_R1KH001_FS_MEDITERR_RED52 απο το http://www.4shared.com.

μετα το φλασαρισμα το κινητο στην εκκίνησή του εχει πλεον Ελληνικά αλλα αφού δώσω το pin της κάρτας μου βγάζει : Δεν είναι κατάλληλη η καρτα sim :(

Παιδιά βοήθεια πάω να σκάσω ουτε Update Service απο την SE δεν κάνει απο την αρχή μου λεει οτι εχει το πιο πρόσφατο...

Κριμα γιατι το εχω καψουρα και δεν το χαρηκα καθόλου!

 

:help:

Xiaomi Mi10/128
Link to comment
Share on other sites

:( Τελος έκανα ακόμα μια προσπάθεια και μετά το φλασαρισμα το κινητό πέθανε!!!

Δεν ανοίγει με τίποτα είναι νεκρό.

Ας μας απαντήσει κάποιος έμπειρος εχει γιατρικό τωρα πλέον να ξαναξεκινησει η να το κρεμάσω για ενθυμειο να θυμαμε τι :X που έκανα...

Xiaomi Mi10/128
Link to comment
Share on other sites

Έχεις απευθυνθεί σε κάποιο Sony Ericsson Service Point;

 

Οχι δεν εχω πάει αλλα εχω ακουσει τοσα για αυτα αν δεν το εχεις αγορασει απο Ελλαδα εχεις αντιμετώπισει περιεργη...

Τωρα δεν ξέρω κάποια στιγμή θα ανεβω Αθηνα θα το πάω αν και πιστευω οτι τα τιναξε!

 

Σε ευχαριστω για την απάντηση!

Xiaomi Mi10/128
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Παιδια γεια σας. εχω ενα πρόβλημα. θέλω να περάσω τα δεδομένα(κατάλογο, sms, ημερολόγιο) του κινητού μου (Ζ610) στον υπολογιστη για να τα περάσω στο iphone μετα, και δεν συγχρονίζεται με το outlook. Χρησιμοποίησα το Pc Suite αλλα στο συγχρονισμό > ρυθμίσεις > επιλογή προσωπικών δεδομένων, δεν μπορώ να κλικάρω τις επαφές, ημερολόγιο κτλ με αποτέλεσμα να μην τα συγχρονίζει (τα κουτάκια ειναι γκρι ανάγλυφα). επίσης, στον υπολογιστή του αδερφού μου που έχει το Pc Suite για το G900, στο οποίο λειτουργεί κανονικα, το δικό μου κινητό δεν το βλέπει καθόλου. Μπορεί να βοηθήσει καποιος?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γεια σας. εχω ενα πρόβλημα. θέλω να περάσω τα δεδομένα(κατάλογο, sms, ημερολόγιο) του κινητού μου (Ζ610) στον υπολογιστη για να τα περάσω στο iphone μετα, και δεν συγχρονίζεται με το outlook. Χρησιμοποίησα το Pc Suite αλλα στο συγχρονισμό > ρυθμίσεις > επιλογή προσωπικών δεδομένων, δεν μπορώ να κλικάρω τις επαφές, ημερολόγιο κτλ με αποτέλεσμα να μην τα συγχρονίζει (τα κουτάκια ειναι γκρι ανάγλυφα). επίσης, στον υπολογιστή του αδερφού μου που έχει το Pc Suite για το G900, στο οποίο λειτουργεί κανονικα, το δικό μου κινητό δεν το βλέπει καθόλου. Μπορεί να βοηθήσει καποιος?

 

Στο "Ο Υπολογιστής μου" το βλέπει το κινητό?

Είπαμε του κώ..ου μας να μαγειρέψει, σκ...α μας έφτιαξε.
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα και με το myphone explorer αλλα και αυτό έκανε backup στον υπολογιστή και όχι στο outlook που θέλω εγω.

 

Στον 'Υπολογιστή μου' δε φαίνεται η συσκευή συνδεδεμένη, αλλα το pc suite τη βλεπει. Παίζει ρόλο?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ωραία! Αφού με το MyPhoneExplorer έκανες το backup κάνε ένα export σε Excel (Extras->Current List->Open with Excel) και στη συνέχεια το Excel κάντο import στο Outlook.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

παιδιά ευχαριστώ πολύ. τα κατάφερα με το my phone explorer.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Γεια σας.. Εχει χαλασει αυτο το κινητο (θειας μου) και ενδιαφερεται να αγορασει και παλι το ιδιο..

Στην Ελλαδα το βρισκω μονο σε μεταχειρισμενο! Εαν το παρω απο ebay θα υπαρχει μεσα στις ρυθμισεις η ελληνικη γλωσσα..?

Αν οχι, υπαρχει τροπος να μπορω να κανω κατι..?

Σας ευχαριστω πολυ..

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.. Εχει χαλασει αυτο το κινητο (θειας μου) και ενδιαφερεται να αγορασει και παλι το ιδιο..

Στην Ελλαδα το βρισκω μονο σε μεταχειρισμενο! Εαν το παρω απο ebay θα υπαρχει μεσα στις ρυθμισεις η ελληνικη γλωσσα..?

Αν οχι, υπαρχει τροπος να μπορω να κανω κατι..?

Σας ευχαριστω πολυ..

 

Φιλε μου γεια χαρά επειδή παρακολουθω το θέμα το συγκεκριμένο κινητο το εχουμε σχεδόν ολη η οικογένεια και το ξέρω αρκετά καλά όπου εχω κάνει και αγορές απο ebay (Αγγλία και China) σε συμβουλεύω να μήν πάρεις διότι είναι κλειδωμένα σε τοπικούς παροχους και πρέπει να ξέρεις για να το ξεκλειδώσεις (αν θες εχω τα πάντα για αυτό) τα δε κινέζικα ειναι και ακριβά ειναι και επισκευασμένα η ανακαινισμένα με κακής ποιότητας πλαστικά τα οποία μετα απο μερικές ημέρες ειναι για κλάματα.

Τι εχει της θείας σου μήπως και μπορω να στο φτιάξω...

 

Σπύρος

Xiaomi Mi10/128
Link to comment
Share on other sites

Γενικα το κινητο εχει τα εξης προβλήματα..:

Εχει πεσει 1-2 φορες και ετσι καποια πληκτρα εχουν ξεκολλησει.. Τα κολλησε με καποιον τροπο αλλα δεν ειναι και τοσο ευχρηστα!

Το πισω καπακι κατι εχει σπασει και βγαινει πολυ ευκολα.. Μπαταρια εχει αλλαξει ηδη μια φορα..

Γενικα δεν ειναι και στην καλυτερη κατασταση..

 

Αν ειναι θα ψαξω για καποιο αντιστοιχο στην Ελλαδα, καινουριο...

Link to comment
Share on other sites

Γενικα το κινητο εχει τα εξης προβλήματα..:

Εχει πεσει 1-2 φορες και ετσι καποια πληκτρα εχουν ξεκολλησει.. Τα κολλησε με καποιον τροπο αλλα δεν ειναι και τοσο ευχρηστα!

Το πισω καπακι κατι εχει σπασει και βγαινει πολυ ευκολα.. Μπαταρια εχει αλλαξει ηδη μια φορα..

Γενικα δεν ειναι και στην καλυτερη κατασταση..

 

Αν ειναι θα ψαξω για καποιο αντίστοιχο στην Ελλαδα, καινουριο...

 

Ολα αυτα που μου ανάφερες δεν ειναι σοβαρά προβλήματα που μενεις να δω αν βολεύει να το δω μπορώ να στο αναλάβω να γίνει καινούργιο...

Κανε οτι νομιζεις :)

Xiaomi Mi10/128
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • The title was changed to Sony Ericsson Z610i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...