Jump to content

Sony Ericsson P990i


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

To card scanner ine opos ksypnisei. Tin mia exo 100% epitixia tin alli den ta paei kai toso kala...

 

Έχεις εντοπίσει αν, έστω η μερική αποτυχία του οφείλετε στο ότι δεν αναγνωρίζει "καλά" τα Ελληνικά ή δεν αναγνωρίζει καθόλου Ελληνικές Bussines Cards ???

Δηλαδή α). Αναγνωρίζει Ελληνικές κάρτες ???

β). Αν ναι οι αποτυχημένες κάρτες είναι πιο πολλές Ελληνικές ή και στις Αγγλικές δεν έχει 100% επιτυχία ???

γ). Και ευχαριστώ για το ενδιαφέρων σου. :D

AppleIIc 65C02 1MHz, MacPlus Motorola68000 8MHz, Performa630CD Motorola68040 33MHz

PowerBook190cs Motorola68LC040 33MHz,MHz, PowerMac7600 PowerPC604 120MHz,

PowerMacG3 PowerPC750 300MHz, PowerBookTi G4 PowerPC7450 550MHz

iMacG5 PowerPC 9702GHz, MacBook 2.0GHz Unibody IntelCore2 Duo, MacBook 2.4GHz Unibody IntelCore2 Duo, iPad, MacBook Pro 2.7GHz i7, iPad 2, MacPro 3,2GHz 2012.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Να κάνω μια ερώτηση γιατί δεν μπορώ να καταλάβω από το site της SE ?

 

Το handfree (όχι BT) που χρησιμοποιεί το 990 είναι ίδιο με το P900, 910, κλπ ? ξέρετε για το βίσμα μιλάω.

 

Αν καταλαβαίνω καλά και αν δεν κάνω λάθος έχει και υποδοχή για ακουστικά 2.5mm ...... αυτή είναι μόνο για ακουστικά ή μπορεί κανείς να βάλει και κοινό handfree με μικρόφωνο 2.5mm ?

 

Σόρυ αν φαίνονται χαζές ερωτήσεις :O

Νίκος,

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Έχεις εντοπίσει αν, έστω η μερική αποτυχία του οφείλετε στο ότι δεν αναγνωρίζει "καλά" τα Ελληνικά ή δεν αναγνωρίζει καθόλου Ελληνικές Bussines Cards ???

Δηλαδή α). Αναγνωρίζει Ελληνικές κάρτες ???

β). Αν ναι οι αποτυχημένες κάρτες είναι πιο πολλές Ελληνικές ή και στις Αγγλικές δεν έχει 100% επιτυχία ???

γ). Και ευχαριστώ για το ενδιαφέρων σου. :D

 

Ελληνικους χαρακτηρες δεν αναγνωριζει καθολου...

Για λατινικους, υπολογιζε 1-2 λαθη σε μια σχετικα συνθετη επαγγελματικη καρτα.

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω στο expansys.gr "αναμένεται 21 Σεπτεμβρίου". Αργά δεν είναι;

Οχι ότι θα το αγοράσω από εκεί στην τιμή που το έχει, απλά το αναφέρω μήπως γενικώς αργήσει και άλλο, μιας και σήμερα η SE Ελλάς έβαλε ξανά την επιγραφή "Σύντομα κοντά σας".

 

http://www.expansys.com.gr/product.asp?code=126795

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση γιατί δεν μπορώ να καταλάβω από το site της SE ?

 

Το handfree (όχι BT) που χρησιμοποιεί το 990 είναι ίδιο με το P900, 910, κλπ ? ξέρετε για το βίσμα μιλάω.

 

Αν καταλαβαίνω καλά και αν δεν κάνω λάθος έχει και υποδοχή για ακουστικά 2.5mm ...... αυτή είναι μόνο για ακουστικά ή μπορεί κανείς να βάλει και κοινό handfree με μικρόφωνο 2.5mm ?

 

Σόρυ αν φαίνονται χαζές ερωτήσεις :O

 

Den einai xazes oi erotiseis alla mallon mono aftos pou to exei tha mporouse na apantisei.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θα δειτε που θα φαμε ετσι το Σεπτεμβριο. Ομως διαβασα καπου εδω μεσα οτι υπαρχουν προβληματα με ελληνικους χαρακτηρες, ισχυει αυτο?
Link to comment
Share on other sites

1:sto katastima toy plaisio-kritis ypallilos me enimerwse oti to Sony Ericsson P-990i

anamenetai stis 10 me 15 septemvrioy.

Ara eseis poy eiste stin athina-logika-tha erthei 5imeres nwritera(an den kanw lathos ki'olas...)

2:stin cosmote moy eipan mechri ta mesa septemvrioy tha einai sta katastimata mas.

Twra,aleithia lene,psemata lene...

...tha sas gelasw...

THE LEGENT OF ROCK MUSIK IN THE OLL WORLD IS ONE:M E T A L I C A
Link to comment
Share on other sites

Στην μεγαλόνησο πάντως έφθασε, μεγάλη αλυσίδα καταστημάτων το έχει άμεσα διαθέσιμο (αγγλικό) στην τιμή των 830 ευρώ περίπου;)
Link to comment
Share on other sites

Στην μεγαλόνησο πάντως έφθασε, μεγάλη αλυσίδα καταστημάτων το έχει άμεσα διαθέσιμο (αγγλικό) στην τιμή των 830 ευρώ περίπου;)

Μήπως εννοείς αυτή; -> http://www.soundtech.com.cy/default.aspx.

Το πήρα στα χέρια μου και το επεξαργάστηκα (το P990 :D:D:D) και μου άρεσε ακόμα πιο πολύ. Είναι αρκετά στιβαρό. Στη Soundtech μου είπαν ότι το έχουν από 23/8!!!

Επίσης σε τηλέφωνο μου στην αντιπροσωπεία Κύπρου(Σ.Α Πετρίδης) μου είπαν ότι ήρθε σήμερα το πρωι και το έχουν δώσει προς πώληση σε όλες τις εταιρίες που συνεργάζονται: Γερμανός, Στεφανής, Αηλιώτης.

Τιμές άγνωστες αλλά θα κάνω μια έρευνα αύριο και θα μάθω :cool:

Link to comment
Share on other sites

ποια αλυσίδα ρε μεγαλε gpx; να παω να το δω. που εισαι; Λευκωσια, Λεμεσό;

 

Τον Αηλιώτη εννοούσα χθές που ρώτησα το είχαν, Στεφανής, Γερμανός μέχρι χθές δεν το είχαν ;)

Link to comment
Share on other sites

re paidia arxizo kai exw kapoies amfivolies an tha vgei telika. olo parapiso paei h hmerominia. lete na to traviksoun ws ton oktomvri kai sthn cebit na anakoinosoun oti den tha vgei to p990 alla to epomeno pxxx????? an den to piaso sta xeria mou pantos den pisteuo oti tha to kikloforisei h se.... alitheia paidia , pou einai ta 100atoma pou to piran apo to kotsovolo na mas poun entiposeis????
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν στην μεγαλόνησο πράγματι κυκλοφόρησε σήμερα επίσημα απο την αντιπροσωποία ( Πετρίδης) και μάλιστα ελληνικότατο.

Το διαθέτει η αντιπροσωποία Στεφανής στην τιμή των 395 Κυπριακών λιρών δηλαδή 684 ευρώ περίπου παρακαλώ :)

Link to comment
Share on other sites

Πήρα τηλέφωνο τώρα σε μερικές αλυσίδες κινητής στην Κύπρο.

Αηλιώτης: Είναι διαθέσιμο απο σήμερα 450 λίρες Κύπρου / 780 Ευρώ

Στεφανής: Είναι διαθέσιμο 395 λίρες / 685 Ευρώ

Αντιπροσωπεία Πετρίδης: κλειστός

Soundtech: Διαθέσιμο απο Τρίτη 5/8 και δεν εχουν τιμή πώλησης

 

Ο πετρίδης είμαι σίγουρος ότι θα το έχει πανω απο 450 λίρες. Και 100 να το είχε θα σκεφτόμουνα να το πάρω απο κει λόγω της απίστευτα χειρότερης εξυπηρέτησης που έχω συναντήσει. Τους είχα πάει κινητό για επιδιόρθωση ηχείου και κάνανε αναβάθμιση χωρίς να με ρωτήσουνε με αποτέλεσμα να χάσω όλες τις επαφές και δεν θυμάμαι τι άλλο. Μακριά απο Πετρίδη.

 

Σχετικά με το P900 όταν το αγόρασα μόλις κυκλοφόρησε η διαφορά με την Ελληνική αγορά ήτανε μεταξύ 30 και 50 ευρώ ακριβότερο στην Κύπρο οπότε το κόβω καπου στα 635-655 σε φυσιολογικά καταστηματα στην ελλάδα.

Link to comment
Share on other sites

IRTHE STIN KIPRO KE I TIMI TOU INE KAPOU KONTA STA 780 EURO

ALLA EGO SIGOURA THA TO PARO POLI PIO KATO

 

(OTAN EXIS GINEKA POU POULAI KINITA TOTE DEN THES TIPOTA ALLO)

 

KAPOU STA 600 EURO HEHEHEHEHHE

 

TIS DEFTERA THA EXETE PANTOS NEA APO MENA KE TO KINITO

Link to comment
Share on other sites

IRTHE STIN KIPRO KE I TIMI TOU INE KAPOU KONTA STA 780 EURO

ALLA EGO SIGOURA THA TO PARO POLI PIO KATO

 

(OTAN EXIS GINEKA POU POULAI KINITA TOTE DEN THES TIPOTA ALLO)

 

KAPOU STA 600 EURO HEHEHEHEHHE

 

TIS DEFTERA THA EXETE PANTOS NEA APO MENA KE TO KINITO

 

Αφού στην αλυσίδα Στεφανής το έχει £ 395x1,68 = 663,60 Euro

τα 780 Euro γιατί ??? :confused:

AppleIIc 65C02 1MHz, MacPlus Motorola68000 8MHz, Performa630CD Motorola68040 33MHz

PowerBook190cs Motorola68LC040 33MHz,MHz, PowerMac7600 PowerPC604 120MHz,

PowerMacG3 PowerPC750 300MHz, PowerBookTi G4 PowerPC7450 550MHz

iMacG5 PowerPC 9702GHz, MacBook 2.0GHz Unibody IntelCore2 Duo, MacBook 2.4GHz Unibody IntelCore2 Duo, iPad, MacBook Pro 2.7GHz i7, iPad 2, MacPro 3,2GHz 2012.

Link to comment
Share on other sites

Όταν λέτε ότι ήρθε στα παραπάνω καταστήματα στην Κύπρο, εννοείτε ότι μπήκε στα ράφια των καταστημάτων ή ότι απλά το έφεραν(αυτό δηλαδή που αναφέρθηκε για τον Κωστόβολο);
http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

Γιατί έχω την υποψία οτι ο Κουτσοβολος δεν το έφερε ποτέ;:D

 

Βάσιμη η υποψία σου γιατί αποτελεί βεβαιότητα,τουλάχιστον για εμένα.;)

Έβαλα φίλο μου κολλητό που είναι μέσα και το έψαξε.

Το μόνο που έχει ανοιχτεί είναι ο κωδικός προιόντος και απο εκει και πέρα δέχονται προπαραγγελίες δίνοντας 50€ μπροστά ας πούμε.:whistle: ;)

Απο εκεί και πέρα,στον κωδικό αυτό και μέσα απο την αποθήκη δεν καταγράφηκε ΠΟΤΕ σαν εισαγωγή ούτε ενα Ρ990 και φυσικά δεν διατέθηκε απο κανένα κατάστημα,τουλάχιστον μέχρι την περασμένη Δευτέρα που είχα και την ενημέρωση.

http://img404.imageshack.us/img404/9686/bestiolnv6nd7.gif
Link to comment
Share on other sites

pedia filaraki apo ton germano me pire simera ke mou ipe oti irthe ke oti ine sta rafia ke se timi 429 lires...745 euro

 

ego den to exo akomi giati tha prepi na perimeno mexri tin deftera pou tha aniksoun ta katastimata...

alla den prokite na to paro apo eki pou ine se tetia timi

 

to tilefono episima ine pleon stin kipro (ke gia akomi mia fora ginete afto...opos ke sta proigoumena montela prota erxonte stin kipro ke meta elada .. to giati ine ine megalo erotima pou den exi lisi)

Link to comment
Share on other sites

Πάντως στα καταστήματα γερμανός της Ελλάδας δεν έχει ανακοινωθεί τίποτα ακόμα μόνο τα ψέυτικα έχουμε.Εργάζομαι σε καταστημα γερμανός και παριμένω να το αγοράσω και εγω.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αφού στην αλυσίδα Στεφανής το έχει £ 395x1,68 = 663,60 Euro

τα 780 Euro γιατί ??? :confused:

 

Είπαμε, παίζει αναλογα με το μαγαζί. και το Ρ900 όταν το αγόρασα αλλού ήτανε 840, αλλού 820, αλλού 800, και στο πλαίσιο 760. μέχρι και 900 μου είπε καποιο μαγαζί. Τελικά εγώ το πήρα απο πλαίσιο χωρίς την ΦαΠΑ γιατί τότε η Κύπρος ήτανε εκτός Ε.Ε. και είχα δικαίωμα επιστροφής ΦΠΑ. τι την θελαμε την ΕΕ γμτ. :lol:

Επίσης 1 λιρα=1,73 ευρω

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson P990i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...