Jump to content

Εγκατάσταση MacOS X σε non-Apple hardware


Apostolos27
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Kaποιος βρηκε λυση για την καρτα σου αλλα ειναι λιγο δυσκολη...

 

Οριστε

 

βεβαια φανταζομαι σε λιγο καιρο θα υπαρχει και πιο ευκολη λυση....

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 239
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Kaποιος βρηκε λυση για την καρτα σου αλλα ειναι λιγο δυσκολη...

 

Οριστε

 

βεβαια φανταζομαι σε λιγο καιρο θα υπαρχει και πιο ευκολη λυση....

Ευχαριστώ πολύ. Θα προσπαθήσω να το κάνω!:)

Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω να βαλω και εγω mac στον σταθερο μου που να λειτουργουν μαζι με τα σβιστα που εχω ηδη εγκατεστημενα και δεν καταλαβα και πολλα ......:wacko::wacko:

my pc : motherboard ECS G317-M7 PENTIUM DUAL CORE E6300 2.8 , NVIDIA GEFORCE 9500GT 1GB σκληρος 640 gb wd

αρχιμα εχω μερικες ερωτησεις

dual boot ειναι αυτο που επειλεγεις οταν ανοιγει ο υπολογιστης πιο λειτουργικο συστημα θες ???

τα αρχεια που εχω ηδη αποθηκευμενα θα μπορω να τα χρησημοποιω απο τον μακ και το αντιστροφο ???

ποια βερσιον να κατεβασω ????

αυτα προς το παρον .....

 

υ.γ. αααα και επειδη ακουω οτι ειναι πιο γρηγορα τα μακ απο τα windows σκεφτομαι να τα βαλω και στο λαπτοπ μου μιας και ειναι καπωσ παλιο ....... εχει xp και κολανε οπως να πεις

ενα παλιο βερσιον των μακ λογικα ....

το λαπτοπ μου ειναι αυτο με 512 μνημη και οχι 256 και δεν εχει dvd-cd

Edited by anastas95
That is Mahogany!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά καλησπέρα,

Θέλω να κάνω install σε ένα pc το Snow Leopard.Το πρόβλημα μου είναι οτι θέλω να φτιάξω ενα bootable usb με το leopard για να το κανω install.Έψαξα στο internet να δω αν υπαρχει καποια λυση αλλά τίποτα.Όλοι οι οδηγοί λένε για να το φτιάξεις στο Leopard.Έχει κανένας ιδέα αν γίνεται να το κάνω?

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλησπερα μηπως καποιος γνωστης θα μπορουσε να προτεινει ενα λειτουργικο+φθηνο συστημα που να τρεχουν τα mac os x snow leopard απροβληματιστα ????
That is Mahogany!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
αυτη τη στιγμη εγκαθιστω την iatkos V7 σε pc με 512 ram, pentium 4@2.4ghz και καρτα γραφικων στα 64mb. θα τρεξει το λειτουργικο ή τζαμπα η εγκατασταση?
Link to comment
Share on other sites

καλήμερα είμαι καινούργιος και τυχαία διάβασα αυτό το θέμα.

έχω κάνει άπυρες προσπάθειες και έχω διαβάσει πολλούς οδηγούς (δύστυχος δεν πρόλαβα να διαβάσω όλα τα δικά σας μηνύματα ακόμα) και τελικά κατάφερα να βάλω

το iatkos V7 σε ενα P4 2.66, 2X512, nvidia mx440 64mb (και με ati 9200 64mb) σε μητρική MSI με SIS chipset με τον παρακάτω οδηγό

http://www.osx86install.com/forum.html?func=view&id=17&catid=5

 

είναι ο μόνος οδηγός που μου έδωσε να καταλάβω και μου "έδειξε" τι να επιλέξω στο install options μιας και δεν είμαι ιδικός. Διαβάστε το προσεκτικά οχι παπαγαλία ;)

 

εύχομαι να βοήθησα έστω και λίγο των φίλο με το P4

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Παιδιά θα ήθελα να εγκαταστήσω το Snow Leopard στο HP Pavilion dv5 που έχω. Η κάρτα γραφικών είναι συμβατή αλλά και ο επεξεργαστής. Για μητρική και τα άλλα σχετικά δεν μπορώ να βρω πουθενά αν είναι συμβατά. Μπορείτε να με βοηθήσετε; Ευχαριστώ προκαταβολικά.
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
Παιδιά έχω ένα πρόβλημα και θέλω αν μπορείτε μία λύση. Έκανα εγκατάσταση τα Mac OSX 10.6.2. στο laptop μου, το hp compaq 610 (http://laptops-reviewed.com/2009/09/07/hp-compaq-610-laptop-review/ μόνο με 2 GB RAM) και ενώ η εγκατάσταση έγινε κανονικά, το σύστημα κολλάει σε μία αρχική εικόνα με ένα μήλο ασημένιο σε άσπρο φόντο.Δεν ξέρω πόσο πιο πολύ να το περιγράψω. Ελπίζω να καταλάβατε που λέω. Μπορώ να το λύσω το προβληματάκι;;;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

 

θελω να περασω ΟΣΧ σε σονυ βαιο π21!!!

εχω βρει ενα how to αλλα δεν μπορω να ξεκινιση διοτι εχω αρκετες αποριες!!!

υπαρχει καποιος να μου πει συγκεκριμενα τι εκδοση να "ΑΓΟΡΑΣΩ"?

και τι παιζει γενικοτερα με *.ΚΕΧΤ ?

 

Ευχαριστω πολυ!!! :)

Μέγιστο μέγεθος υπογραφής 16 kiB
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

καλησπέρα,

να κάνω μια ερώτηση για όσους ξέρουν. Έχω ένα laptop με και πριν καιρό (πολύ καιρό) είχα βάλει mac από το project macOSx86 . Έμαθα ότι μπορώ πλέον να εγκαταστήσω το λειτουργικό κανονικά από το DVD τους, το γνήσιο δηλαδή χωρίς hackάρισμα. Είναι αυτό δυνατόν. Είδα στη σελίδα της Apple ότι το πουλάει 30 δολλάρια.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Με το DVD μπορείς να εγκαταστήσεις το OS Lion μονο σε mac υπολογιστή ή laptop. Όχι σε ΟΕΜ υπολογιστή.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...