Jump to content

Τέλος στα προνομιακά πάγια


alany
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να ρωτήσω κάτι? εάν είσαι ήδη συνδρομητής πάνω από χρόνο και αλλάξεις πρόγραμμα δε σε επηρεάζει ε?

Γιατι δεν σε επηρεαζει; Αφου αν αλλαξεις προγραμμα θα πας στα καινουργια οχι στα παλια.

 

Πάντως έκαναν μεγάλη μπούρδα ! το χαμηλότερο πάγιο το 2ερο χρόνο ήταν ένα κίνητρο να κάνεις συμβόλαιο στη Cosmote και όχι στη Voda !

Ετσι νομιζεις εσυ. Η vodafone εχει τους περισοτερους συνδρομητες ιδιωτες και εταιρικους απο τους αλλους που υπερεχουν στα καρτοκινητα. Υπηρεσιες ;)

http://i77.photobucket.com/albums/j72/Ferryman_rx7/PB3.jpg Έχω να φάω κουραμάνα ...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 88
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Να ρωτήσω κάτι? εάν είσαι ήδη συνδρομητής πάνω από χρόνο και αλλάξεις πρόγραμμα δε σε επηρεάζει ε?

Πάντως έκαναν μεγάλη μπούρδα ! το χαμηλότερο πάγιο το 2ερο χρόνο ήταν ένα κίνητρο να κάνεις συμβόλαιο στη Cosmote και όχι στη Voda !

Λογικα τους συνδρομητες που θα παραμεινουν στα παλια προνομοιακα προγραμματα δεν θα τους πειραξουν. Δεν ξερω τι θα γινει αν καποιος παλιος συνδρομητης με προνομοιακο προγραμμα ζητησει αλλαγη προγραμματος σε ποιο θα μπαινει στο παλιο προνομοιακο η στα προγραμματα που αναφερω παραπανω. Αν παρουμε για παραδειγμα τις αλλες εταιρειες τοτε λογικα και η cosmote θα ανακοινωσει νεα προγραμματα.

Εξηγουμαι. Η vodafone εβγαλε τα προγραμματα 100,200 κτλ που δεν εχουν προνομοιακο το 2 χρονο και ο παλιος συνδρομητης που ζηταει αλλαγη απο το 180 προνομοιακο στο 120 προνομοιακο δεν μπορει να μπει παρα μονο στα νεα 100,200 κτλ. Η tim εβλαλε τα προγραμματα flexy που και αυτα δεν εχουν προνομοιακο παγιο τον 2 χρονο ετσι αν καποιος συνδρομητης με προνομοιακο προγραμμα 240 ζητησει αλλαγη προγραμματος τοτε μπορει να μπει μονο στα flexy. Ας περιμενουμε λοιπον.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν σε επηρεαζει; Αφου αν αλλαξεις προγραμμα θα πας στα καινουργια οχι στα παλια.

Αυτο απο που το ξερεις? Επισημα τουλαχιστον στο cc δεν ξερουν.

Link to comment
Share on other sites

Η tim εβλαλε τα προγραμματα flexy που και αυτα δεν εχουν προνομοιακο παγιο τον 2 χρονο ετσι αν καποιος συνδρομητης με προνομοιακο προγραμμα 240 ζητησει αλλαγη προγραμματος τοτε μπορει να μπει μονο στα flexy.

Αυτό που λες δεν ισχύει. Η ΤΙΜ δεν έχει καταργήσει τα προγράμματα ομιλίας και δεν αναγκάζει κανέναν να πάει στα Flexy. Ο συνδρομητής επιλέγει αν θα πάει σε απλό ή Flexy...

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λες δεν ισχύει. Η ΤΙΜ δεν έχει καταργήσει τα προγράμματα ομιλίας και δεν αναγκάζει κανέναν να πάει στα Flexy. Ο συνδρομητής επιλέγει αν θα πάει σε απλό ή Flexy...

Φιλε μου παρε τηλ στο 8001101260 και ρωτησε αν καποιος συνδρομητης απο το 240 παλιο προνομοιακο μπορει να μπει σε αλλο προγραμμα παλιο προνομοιακο. Η απαντηση που θα παρεις ειναι οτι μπαινεις μονο στα flexy. Δεν το ανεφερα ετσι εδω χωρις να το τσεκαρω πρωτα. Ο billakos μπορει να μας πει ποιο πολλα που ειναι "μεσα" στην tim.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου παρε τηλ στο 8001101260 και ρωτησε αν καποιος συνδρομητης απο το 240 παλιο προνομοιακο μπορει να μπει σε αλλο προγραμμα παλιο προνομοιακο. Η απαντηση που θα παρεις ειναι οτι μπαινεις μονο στα flexy. Δεν το ανεφερα ετσι εδω χωρις να το τσεκαρω πρωτα. Ο billakos μπορει να μας πει ποιο πολα που ειναι "μεσα" στην tim.

Κοίτα προσωπική εμπειρία δεν έχω γι αυτό και δεν επιμένω. Απλά μίλησα εκ των δεδομένων. Διότι τα προγράμματα ομιλίας ισχύουν ακόμη και ΛΟΓΙΚΑ θα μπορούσε να γίνει και αυτό...

Link to comment
Share on other sites

O πατέρας μου που ήταν στο ΤΙΜ 240 έκανε κανονικά αλλαγή προγράμματος προχθές και μπήκε στο ΤΙΜ 360 διατηρώντας το προνομιακό πάγιο του 2ου χρόνου. Τα προγράμματα ομιλίας στην ΤΙΜ ισχύουν ακόμα κανονικά.
Link to comment
Share on other sites

O πατέρας μου που ήταν στο ΤΙΜ 240 έκανε κανονικά αλλαγή προγράμματος προχθές και μπήκε στο ΤΙΜ 360 διατηρώντας το προνομιακό πάγιο του 2ου χρόνου. Τα προγράμματα ομιλίας στην ΤΙΜ ισχύουν ακόμα κανονικά.

Ε, ναι ρε παιδιά αυτό είναι το λογικό... Εφόσον ισχύουν και τα προγράμματα ομιλίας θα ήταν κουφό να μην μπορείς να μεταβείς σε ένα από αυτά και να σε αναγκάζουν να πας στα TIM Flexy...

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου παρε τηλ στο 8001101260 και ρωτησε αν καποιος συνδρομητης απο το 240 παλιο προνομοιακο μπορει να μπει σε αλλο προγραμμα παλιο προνομοιακο. Η απαντηση που θα παρεις ειναι οτι μπαινεις μονο στα flexy. Δεν το ανεφερα ετσι εδω χωρις να το τσεκαρω πρωτα. Ο billakos μπορει να μας πει ποιο πολλα που ειναι "μεσα" στην tim.

alany μπορείς κανονικά να μεταφερθείς σε ένα από τα παλιά προγράμματα της ΤΙΜ (παλιά εννοώ ΤΙΜ60, 120 κλπ). Ακόμα και σε Flexy να είσαι, μπορείς αν θέλεις να πάς στο 240 ας πούμε ;)

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν σε επηρεαζει; Αφου αν αλλαξεις προγραμμα θα πας στα καινουργια οχι στα παλια.

 

 

Ετσι νομιζεις εσυ. Η vodafone εχει τους περισοτερους συνδρομητες ιδιωτες και εταιρικους απο τους αλλους που υπερεχουν στα καρτοκινητα. Υπηρεσιες ;)

 

 

1.

η Ανακοινωση λεει

"Από την 16/08/2006 για τις νέες συνδέσεις στα παρακάτω Οικονομικά Προγράμματα COSMOTEθα ισχύει ενιαίο πάγιο τόσο κατά το πρώτο έτος όσο κατά τα υπόλοιπα έτη σύνδεσης.

Πιο συγκεκριμένα τα μηνιαία πάγια συνδρομής που θα ισχύουν για τις νέες συνδέσεις συνοψίζονται παρακάτω.. "

 

δε νομίζω ότι είναι ξεκάθαρο...

2.Συντονησου...λέω ότι μετά από τη κατάργηση και από τη Cosmote του προνομιακού πάγιου δεν έχει κάποιο πλεονέκτημα έναντι της voda ...και ενημερωτικά η Cosmote είναι 1η στα συμβόλαια και η voda 1η στις κάρτες

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

alany μπορείς κανονικά να μεταφερθείς σε ένα από τα παλιά προγράμματα της ΤΙΜ (παλιά εννοώ ΤΙΜ60, 120 κλπ). Ακόμα και σε Flexy να είσαι, μπορείς αν θέλεις να πάς στο 240 ας πούμε ;)

Δεν ξερω τι γινεται ρε παιδια αυτα μου ειπαν απο το τηλ και τα μετεφερα.

Link to comment
Share on other sites

...και ενημερωτικά η Cosmote είναι 1η στα συμβόλαια και η voda 1η στις κάρτες

Kάνεις πολύ μεγάλο λάθος. Σε ιδιώτες συνδρομητές συμβολαίου η Vodafone είναι πρώτη.

Link to comment
Share on other sites

1.

η Ανακοινωση λεει

"Από την 16/08/2006 για τις νέες συνδέσεις στα παρακάτω Οικονομικά Προγράμματα COSMOTEθα ισχύει ενιαίο πάγιο τόσο κατά το πρώτο έτος όσο κατά τα υπόλοιπα έτη σύνδεσης.

Πιο συγκεκριμένα τα μηνιαία πάγια συνδρομής που θα ισχύουν για τις νέες συνδέσεις συνοψίζονται παρακάτω.. "

Η ανακοινωση αυτη ερμηνευεται ως εξης: οτι οι νεοι συνδρομητες που υποχρεωτικα θα συνδεθουν στα νεα προγραμματα δεν θα εχουν το προνομιακο παγιο και οι παλιοι που θα παραμεινουν στα παλια προγραμματα δεν αλλαζει τιποτα.

 

Δεν διευκρινηζει αν ενας υπαρχων συνδρομητης αλλαξει προγραμμα και θελει να μεταφερθει σε καποιο απο τα παλια αν ισχυουν ακομη. Κατα πασα πιθανοτητα οχι. Ο κορεσμος στην αγορα εχει πληξει και τις τρεις εταιριες και οι νεες συνδεσεις εχουν λιγοστεψει. Γι'αυτο τον λογο δινουν εξτρά επιδοτησεις στους παλιους για να αλλαξουν προγραμμα ;) Φιλε εγω ειμαι συνδρομητης απο 19 χρονων και ειμαι 24. Κατι παραπανω ξερω. Εσυ εχεις συμβολαιο ή καρτα; Οτι λες τα λες θεωρητικα ενω στην πραξη τα πραγματα ειναι αλλιως.

http://i77.photobucket.com/albums/j72/Ferryman_rx7/PB3.jpg Έχω να φάω κουραμάνα ...
Link to comment
Share on other sites

Η ανακοινωση αυτη ερμηνευεται ως εξης: οτι οι νεοι συνδρομητες που υποχρεωτικα θα συνδεθουν στα νεα προγραμματα δεν θα εχουν το προνομιακο παγιο και οι παλιοι που θα παραμεινουν στα παλια προγραμματα δεν αλλαζει τιποτα.

 

Δεν διευκρινηζει αν ενας υπαρχων συνδρομητης αλλαξει προγραμμα και θελει να μεταφερθει σε καποιο απο τα παλια αν ισχυουν ακομη. Κατα πασα πιθανοτητα οχι. Ο κορεσμος στην αγορα εχει πληξει και τις τρεις εταιριες και οι νεες συνδεσεις εχουν λιγοστεψει. Γι'αυτο τον λογο δινουν εξτρά επιδοτησεις στους παλιους για να αλλαξουν προγραμμα ;) Φιλε εγω ειμαι συνδρομητης απο 19 χρονων και ειμαι 24. Κατι παραπανω ξερω. Εσυ εχεις συμβολαιο ή καρτα; Οτι λες τα λες θεωρητικα ενω στην πραξη τα πραγματα ειναι αλλιως.

 

 

είμαι 3,5 χρόνια στα 4 με συμβόλαιο...δε μιλάω στη τύχη !Παρ όλα αυτά δεν έχει καμία σημασία το εάν είσαι και ποσά χρόνια έχει συμβόλαιο γιατί εδώ μέσα υπάρχουν άτομα που ξέρουν τόσα για τα συμβόλαια όσο και για τα καρτοκινητά των εταιριών χωρίς να έχουν στη κατοχή τους απαραίτητα..

 

Kάνεις πολύ μεγάλο λάθος. Σε ιδιώτες συνδρομητές συμβολαίου η Vodafone είναι πρώτη.

 

η βάση της Cosmote μεχρι το Μάιο ηταν

Συνολικά, ο αριθμός πελατών συμβολαίου στο τέλος του πρώτου τριμήνου του έτους ανήλθε σε 1.746.102, ενώ ο αριθμός των πελατών καρτοκινητής σε 3.004.168

της voda?

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

Έχω στραβομάρα ή το έχουν χωμένο και δεν είδα. :lol:

Ξαναδιάβασε όλη τη σελίδα της Cosmote στην οποία σε παρέπεμψε ο alany προσεκτικά. Υπάρχει...

Link to comment
Share on other sites

κανονικά θα έπρεπε τα μειωμένα πάγια να διατηρηθούν και για τους παλιούς συνδρομητές, οι οποίοι θα κάνουν μετάβαση σε άλλο πρόγραμμα. Για παράδειγμα, είμαι στο 120+60 (πάνω από 1 χρόνο) και έχω σκοπό (μετά τις 16/8) να μεταβώ στο 120. Δηλαδή, αν παραμείνω στο πρώτο θα δίνω €25/μήνα , ενώ αν μεταβώ στο δεύτερο θα δίνω €22;:blink:
there is no knowledge that is no power
Link to comment
Share on other sites

paidia ama einai kapoios twra sto palio 90 kai metavei sto 120 ti tha plirwnei? to neo pagio i to palio pronomiako?

Αυτό θα σου το πουν από το 1212. Πάντως αν σκοπεύεις να κάνεις κάτι τέτοιο κάνε το ΑΜΕΣΑ ΠΡΙΝ ΤΙΣ 16/8 για να είσαι σίγουρος ότι θα πληρώνεις το προνομιακό πάγιο!

 

η βάση της Cosmote μεχρι το Μάιο ηταν

Συνολικά, ο αριθμός πελατών συμβολαίου στο τέλος του πρώτου τριμήνου του έτους ανήλθε σε 1.746.102, ενώ ο αριθμός των πελατών καρτοκινητής σε 3.004.168

της voda?

Στο νούμερο που αναφέρεις συμπεριλαμβάνονται και τα εταιρικά. Εγώ μίλησα για ιδιώτες συνδρομητές συμβολαίου.

Link to comment
Share on other sites

σας εχει ξεφυγει κατι,

 

 

Στην κινητη για να υπαρξει ανταγωνισμος πρεπει να υπαρχουν πολλες εταιρειες. Στην περιπτωση μας εχουμε ΟΛΙΓΟΠΩΛΙΟ δηλαδη ουσιαστικα ΜΟΝΟΠΩΛΙΟ.

 

Τα κανουν πλακακια μεταξυ τους.

Success is just like being pregnant. Everybody congratulates you but nobody knows how many times you were f#*ked
Link to comment
Share on other sites

Re paidia 8elw k egw ligh boh8eia.Exw cosmote 240 kai 8elw na kanw kainourgia sundesh gt exei diareush polu to noumero mou :lol: :lol: .Poso 8a einai to pagio me ta kainourgia "kolpa" pou efarmose h cosmote?

 

 

 

Thx*

One of the things you learn after years of dealing with drug people,

is that you can turn your back on a person,

but never turn your back on a drug.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...