Jump to content

Τέλος στα προνομιακά πάγια


alany
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από την 16/08/2006 για τις νέες συνδέσεις στα παρακάτω Οικονομικά Προγράμματα COSMOTEθα ισχύει ενιαίο πάγιο τόσο κατά το πρώτο έτος όσο κατά τα υπόλοιπα έτη σύνδεσης.

Πιο συγκεκριμένα τα μηνιαία πάγια συνδρομής που θα ισχύουν για τις νέες συνδέσεις συνοψίζονται παρακάτω:

Πρόγραμμα Cosmote 60 μηνιαίο πάγιο 17,255€

Πρόγραμμα Cosmote 120 μηνιαίο πάγιο 22,015€

Πρόγραμμα Cosmote 180 μηνιαίο πάγιο 30,94€

Πρόγραμμα Cosmote 240 μηνιαίο πάγιο 35,105€

Πρόγραμμα Cosmote 360 μηνιαίο πάγιο 52,36€

Πρόγραμμα Cosmote 480 μηνιαίο πάγιο 67,235€

Πρόγραμμα Cosmote 600 μηνιαίο πάγιο 83,895€

Πρόγραμμα Cosmote 1000 μηνιαίο πάγιο 126,14€

Πρόγραμμα Cosmote Extra 120 + 60 μηνιαίο πάγιο 29,155€

Πρόγραμμα Cosmote Extra 240 + 120 μηνιαίο πάγιο 42,84€

Πρόγραμμα Cosmote Extra 480 + 240 μηνιαίο πάγιο 81,515€

Στις τιμές συμπεριλαμβάνεται Φ.Π.Α. 19%

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 88
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ΒΑΔΙΖΟΥΝ ΣΤΑ ΧΝΑΡΙΑ ΤΗΣ VODAFONE;

ΕΞΩ! ΝΑ ΚΛΕΙΣΟΥΝ ΟΛΟΙ!

Πάνε και αντιγράφουν τα ΠΑΝΑΚΡΙΒΑ και ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΑ προγράμματα της Vodafone.

Τελικά η Vodafone απέδειξε για ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ότι αυτή είναι που κινεί τα νήματα και απέδειξε ότι αυτή πρέπει να είναι ηγέτιδα δύναμη κινητής τηλεφωνίας στην Ελλάδα...

Όσο προχωρούμε γινόμαστε χειρότεροι. Ακόμη και στις αρχές της κινητής τηλεφωνίας φθηνότερα ήταν!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΜΠΡΑΒΟ VODAFONE!

Link to comment
Share on other sites

σιγα να μη το εκανε... μονο αυτη ειχε μεινει

 

αλλα απορω... αντι να φθηναινει το πραγμα...ακριβαινει ?

ελεος ρε παιδια...

:X
Link to comment
Share on other sites

σιγα να μη το εκανε... μονο αυτη ειχε μεινει

 

αλλα απορω... αντι να φθηναινει το πραγμα...ακριβαινει ?

ελεος ρε παιδια...

Η ΤΙΜ ακόμη δεν το έκανε... Όπου να 'ναι όμως...

Link to comment
Share on other sites

Η ΤΙΜ ακόμη δεν το έκανε... Όπου να 'ναι όμως...

 

 

γιατι καπου πηρε το ματι μου οτι κατηργησε και αυτη τα μειωμενα παγια?

για ψαξτο λιγο ...

:X
Link to comment
Share on other sites

γιατι καπου πηρε το ματι μου οτι κατηργησε και αυτη τα μειωμενα παγια?

για ψαξτο λιγο ...

Στα TIM Flexy έχει ενιαίο πάγιο. Στα υπόλοιπα ισχύει κανονικά και το μειωμένο πάγιο... Μέχρι πότε δεν ξέρω...

Link to comment
Share on other sites

αυτες τις μερες κλεινω ενα χρονο...

μαλιστα, βρηκαν το προβατο τον καταναλωτη κ οτι θελουν κανουν.

λυκοι θα υπαρχουν οσο υπαρχουν προβατα

Link to comment
Share on other sites

O ίδιος ο Νάσος Ζαρκαλής (Vodafone Consumer Commercial Director) σε εσωτερικό meeting με κομμάτι του marketing και του customer service της εταιρίας ενημέρωσε πως επειδή οι άλλες εταιρίες γνώριζαν πως η κίνηση της Vodafone να καταργήσει τα προνομιακά πάγια ήταν επιτυχημένη από την άποψη πως λίγοι συνδρομητές νοιάστηκαν για αυτό (δυστυχώς...) και επειδή το ταμείο της εταιρίας θα γεμίσει κατα πολλά εκατομμύρια ευρώ, μιας και πάντα η κάθε εταιρία έχει τους πληροφοριοδότες της στην άλλη, ήταν θέμα χρόνου να ακολουθήσουν και οι άλλες αυτή την τακτική. Θα το δείτε και από την ΤΙΜ σύντομα (ίσως όχι αμέσως για να μην πέσει καμπάνα από ΕΕΤΤ για εναρμονισμένη πολιτική όπως έγινε με τα sms πέρισυ....) Υπό αυτή την άποψη λοιπόν ναι, θα συμφωνήσω chris,η Vodafone είναι αυτή που κινεί τα νήματα κάτι που την κάνει την ηγέτιδα στον χώρο της ελληνικής κινητής τηλεφωνίας...
Link to comment
Share on other sites

O ίδιος ο Νάσος Ζαρκαλής (Vodafone Consumer Commercial Director) σε εσωτερικό meeting με κομμάτι του marketing και του customer service της εταιρίας ενημέρωσε πως επειδή οι άλλες εταιρίες γνώριζαν πως η κίνηση της Vodafone να καταργήσει τα προνομιακά πάγια ήταν επιτυχημένη από την άποψη πως λίγοι συνδρομητές νοιάστηκαν για αυτό (δυστυχώς...) και επειδή το ταμείο της εταιρίας θα γεμίσει κατα πολλά εκατομμύρια ευρώ, μιας και πάντα η κάθε εταιρία έχει τους πληροφοριοδότες της στην άλλη, ήταν θέμα χρόνου να ακολουθήσουν και οι άλλες αυτή την τακτική. Θα το δείτε και από την ΤΙΜ ΄σύντομα (ίσως όχι αμέσως για να μην πέσει καμπάνα από ΕΕΤΤ για εναρμονισμένη πολιτική όπως έγινε με τα sms πέρισυ.... Υπό αυτή την άποψη λοιπόν ναι, θα συμφωνήσω chris,η Vodafone είναι αυτή που κινεί τα νήματα κάτι που την κάνει την ηγέτιδα στον χώρο της ελληνικής κινητής τηλεφωνίας...

Αλλά ξέρεις ποιό είναι το θέμα; Ότι εμείς είμαστε ζώα (κι όταν λέω εμείς βάζω και τον εαυτό μου μέσα) με όλη τη σημασία της λέξης γιατί δεν αντιδρούμε... Ακόμη και τα ζώα όταν νιώσουν κάτι να τους "απειλεί" κλοτσάνε... Εμείς παραδοθήκαμε ανευ όρων στις ορέξεις των μεγαλομετόχων των εταιριών...

Link to comment
Share on other sites

Μήπως είστε λάθος?

 

Σε έρευνα της Vodafone, οι συνδρομητές νοίαζονται για το πόσο φθηνά θα πάρουν τη συσκευή και όχι για 2-3 ευρώ λιγότερο πάγιο. Άρα έκοψε το δεύτερο χρόνο και αύξησε τις επιδοτήσης για ανανέωση.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως είστε λάθος?

 

Σε έρευνα της Vodafone, οι συνδρομητές νοίαζονται για το πόσο φθηνά θα πάρουν τη συσκευή και όχι για 2-3 ευρώ λιγότερο πάγιο. Άρα έκοψε το δεύτερο χρόνο και αύξησε τις επιδοτήσης για ανανέωση.

Δεν νομίζω ότι είδαμε καμια τρομερή αύξηση στην επιδότηση...

Link to comment
Share on other sites

Μήπως είστε λάθος?

 

Σε έρευνα της Vodafone, οι συνδρομητές νοίαζονται για το πόσο φθηνά θα πάρουν τη συσκευή και όχι για 2-3 ευρώ λιγότερο πάγιο. Άρα έκοψε το δεύτερο χρόνο και αύξησε τις επιδοτήσης για ανανέωση.

Σιγά τις επιδοτήσεις...

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι είδαμε καμια τρομερή αύξηση στην επιδότηση...

 

 

Εγώ θα έλεγα ότι ανέβηκε τόσο όσο ήταν το κέρδος από το πάγιο του 2 χρόνου.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη εαν εχω βονταφον στο πακετο με αλφα λεπτα που εχει βητα ευρω παγιο και κλεινω χρονο, εαν κανω ανανεωση και παραλληλα μεταβαση σε μεγαλυτερο προγραμμα με περισσοτερο παγιο τοτε εχω μεγαλυτερη επιδοτηση;

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

ε λογικο ηταν..αφου η ΤΙΜ με τα flexy δεν δινει μειωμενο παγιο 2ου ετους...

και το εκανε με πολυ διακριτικο τροπο...ετσι τωρα και η cosmote...

ενταξει,η βονταφον τι να μειωσει?

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Ναι τα λαμογια να τους πουμε και μπραβο που το εκαναν και με διακριτικο τροπο... Αλλα αφου ειμαστε κορόϊδα και καθε 6μηνο κανουμε και περισσοτερες συνδεσεις καλα μας κανουν!

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Αμαν πια αυτο το μισος με την vodafone. πια νηματα κινει ρε παιδια μην τρελαθουμε. Αν μπορουσε να το κανει θα ηταν μονοπωλιο στην κινητη τηλεφωνια. Ελεος.

 

Εγω αυτο που βλεπω οτι οσο και να την βριζετε βλεπει 10 χρονια μπροστα. Δεν συμφωνω με τις χρεωσεις αλλα το γεγονος οτι οι αλλοι την ακολουθυον κατα ποδας δεν τους κανει και αγιους ετσι; και δειχνει ακριβως αυτο, οτι ολλοι εινια ιδιοι. Να την χαιρεστε την cosmote σας :lol: :lol: :lol:

http://i77.photobucket.com/albums/j72/Ferryman_rx7/PB3.jpg Έχω να φάω κουραμάνα ...
Link to comment
Share on other sites

Αμαν πια αυτο το μισος με την vodafone. πια νηματα κινει ρε παιδια μην τρελαθουμε. Αν μπορουσε να το κανει θα ηταν μονοπωλιο στην κινητη τηλεφωνια. Ελεος.

 

Εγω αυτο που βλεπω οτι οσο και να την βριζετε βλεπει 10 χρονια μπροστα. Δεν συμφωνω με τις χρεωσεις αλλα το γεγονος οτι οι αλλοι την ακολουθυον κατα ποδας δεν τους κανει και αγιους ετσι; και δειχνει ακριβως αυτο, οτι ολλοι εινια ιδιοι. Να την χαιρεστε την cosmote σας :lol: :lol: :lol:

Ποιός βλέπει δέκα χρόνια μπροστά; Γιατί αν το να σου κόβουν το ΦΘΗΝΟΤΕΡΟ πάγιο του δεύτερου έτους είναι εξέλιξη τότε προτιμώ να πρεσβεύω τις αρχές του Περίανδρου Πώποτα "εμπρός πίσω..."

Λυπάμαι αλλά δεν θέλω να ανήκω στο μέλλον αν είναι έτσι.

Link to comment
Share on other sites

Αμαν πια αυτο το μισος με την vodafone. πια νηματα κινει ρε παιδια μην τρελαθουμε. Αν μπορουσε να το κανει θα ηταν μονοπωλιο στην κινητη τηλεφωνια. Ελεος.

 

Εγω αυτο που βλεπω οτι οσο και να την βριζετε βλεπει 10 χρονια μπροστα. Δεν συμφωνω με τις χρεωσεις αλλα το γεγονος οτι οι αλλοι την ακολουθυον κατα ποδας δεν τους κανει και αγιους ετσι; και δειχνει ακριβως αυτο, οτι ολλοι εινια ιδιοι. Να την χαιρεστε την cosmote σας :lol: :lol: :lol:

Mα το ίδιο πράγμα λέμε. Όταν μία εταιρία έχει τέτοια δύναμη ώστε όλες της οι κινήσεις (ακόμα και οι αρνητικές) να αντιγράφονται από τους ανταγωνιστές της (αν αυτό λέγεται ανταγωνισμός) τότε καλώς ή κακώς αυτή είναι που κινεί τα νήματα στο χώρο της κινητής τηλεφωνίας. Εξάλλου όπως λες και εσύ το θέμα δεν είναι τι έκανε η Vodafone πριν μήνες, το θέμα είναι γιατί η κατά άλλους αξιόπιστη και καταπληκτική Νο1 εταιρία κινητής Cosmote να ακολουθεί τέτοιες τακτικές. Δεν φταίει η Vodafone που η Cosmote την αντιγράφει ακόμα και στα κακά της!

 

Πάντως τώρα όλοι που βρίζουν τη Vodafone καλό θα είναι να κρύβουν λόγια... Βλέπετε τι κάνουν και οι άλλες αξιόπιστες εταιρίες μας...

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει όπως αποδεικνύεται καθημερινά καμία εταιρία δεν είναι αξιόπιστη. Πολλοί ήταν αυτοί που διατυμπάνιζαν την αξιοπιστία της Cosmote και τα 'χωναν κυρίως στην ΤΙΜ και λιγότερο στην Vodafone... Τώρα;

Μπροστά στο χρήμα κανείς δεν λογαριάζει ούτε καν το προφιλ του...

Τώρα το μόνο που μένει είναι μια στρογγυλοποίηση (προς τα πάνω) στο 0 και 50 και ενιαία χρέωση 0.0039/δευτ. ας πούμε...

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν πιστευω οτι ειναι θεμα αντιγραφης αλλα οταν προκειται για κινησεις που αντικειμενικα ή φαινομενικα επιβαρυνουν οικονομικα την τσεπη των συνδρομητων οι εταιριες δισταζουν να προχωρησουν αμεσα σε αλλαγες εκτος και εαν προχωρησουν σαν μπουλουκι ολες μαζι. Οι περισσοτεροι πελατες ειναι σκεφτονται ψιλικατζιδικα και ευκολα πανε στον απεναντι εαν δουν το παγιο μισο ευρω πιο κατω ή την συσκευη 5 ευρω φθηνοτερη χωρις ομως να δινουν σημασια και σε αλλα πραγματα που δεν φαινονται με την πρωτη (σημα, αλλες υπηρεσιες, χρεωσεις σε αλλες υπηρεσιες κτλ). Οπως και οταν ανεβασαν την ελαχιστη διαρκεια κλησης απο 20 δευτερολεπτα σε 30. Το εκαναν ολες μαζι οχι μια μια (οπως με τα γραπτα μηνυματα). Η βονταφον τολμησε και προχωρησε πρωτη στην καταργηση της εκπτωσης του παγιου 2ου ετους, η κοσμοτε ειδε πως η βονταφον δεν ειχε μεγαλη χασουρα και εκατσε υπολογισε ποσο θα κερδισει ετσι και προχωρησε και αυτη. Σε λιγο καιρο θα το ανακοινωσει και η ΤΙΜ και τελειωσε το παραμυθι. Γενικα βλεπω στις εταιριες τα τελευταια χρονια μια συνεχη μαχη για να πετυχουν ολοενα περισσοτερες νεες συνδεσεις και μειωνουν ολοενα και περισσοτερο τα κινητρα για να διατηρησεις το παλιο σου νουμερο...

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειναι απολυτος φυσιολογικο. Υπαρχει κορεσμος στην αγορα. Δεν θα πρεπει καπως να αυξηθουν τα δερδη μιας επιχειρησης απο την στιγμη που ολοι βλεπουν οτι τα περιθωρια για νεους συνδορμητες ειναι λιγα και ο καθενας εχει 2,3 και 4 νουμερα; Ολοι εχουν σαν σκοπο την αυξηση παω στοιχημα. Η vodafone εχει το κυρος και το κεφαλαιο αν θελετε να τολμησει τετοιες αλαγες πρωτη ενω οι αλλοι θα ρισκαρουν πολλα. Θα το παιξουν φτηνοι και καλα για λιγο και μετα τσουπ τα ιδια. Η vodafone εχει κερδισει τους συνδορμητες της λογο των υπηρεσιων της.
http://i77.photobucket.com/albums/j72/Ferryman_rx7/PB3.jpg Έχω να φάω κουραμάνα ...
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι? εάν είσαι ήδη συνδρομητής πάνω από χρόνο και αλλάξεις πρόγραμμα δε σε επηρεάζει ε?

Πάντως έκαναν μεγάλη μπούρδα ! το χαμηλότερο πάγιο το 2ερο χρόνο ήταν ένα κίνητρο να κάνεις συμβόλαιο στη Cosmote και όχι στη Voda !

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...