Jump to content

[Επίσημο] Nokia N73 - Μέρος Ι


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

θελω να ξερω αν μπορουμε να ξανακανουμε την αλλαγη απο Ν73 ΜΕ σε Ν73!! :worry:

 

Η αλλαγη γινεται κανονικα μια και ειναι ιδια εκδοση firmware,δοκιμασμενο απο φιλο.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια 3 παρατηρησεις στο Ν73 ΜΕ

 

1) Το καπακι της καμερας οταν ειναι κλειστο τριζει και κουνιεται ετσι?

 

2) Οταν βγαζει μηνυμα Download & Install για κατι (π.χ για την εφαρμογη

Antivirus που εχει) , αφου κατεβει το αρχειο αν δηλωσω ΟΧΙ για εγκατασταση

τοτε το αρχειο δεν σωζεται πουθενα και πρεπει να το κατεβασω ξανα;

 

3) To Μητρωο Κλησεων οσον αφορα τις Κλησεις που κανουμε δουλευει σωστα;

3-4 κλησεις που εκανα ενω τις εμφανιζε κανονικα , μετα απο λιγο χανονταν

και η σχετικη λιστα ηταν κενη. (Παρολο που ειναι ρυθμισμενο να κρατα το μητρωο για 30 ημερες)

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

to N73 to eixe parei o ksaderfos mou kai otan empene sta mhnymata ton petouse eksw kai otan anoige thn kamera tou asprize h o8onh.epeidh einai dyskolo na diabasw 100++ selides,exei synanthsei kapoios allo problhma?

To k800i einai kalytero apo to n73?

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, μήπως μπορείτε να μου πείτε που μπορώ να βρώ την τελευταία έκδοση λογισμικού του N73;; με τον software updater δεν το βρίσκει, έχω προσπαθήσει 100 φορές μάταια!
Link to comment
Share on other sites

S4Lv4Ti0N

 

Πρεπει να αλλαξεις το product number της συσκευης σου. Ειχα και εγω το αυτο το προβλημα. Ψαξε 4-5 σελιδες πισω για τον οδηγο του nervous που εξηγει ακριβως τι πρεπει να κανεις.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι σίγουρος αν αυτό εννοείς αλλα δεν ψάχνω update για να το κάνω N73 ME, αλλα για να το αναβαθμίσω στην τελευταία έκδοση γιατι τώρα είναι στο version 2.0628.0.0.1 !
Link to comment
Share on other sites

Οποιος εχει παρει ειδη το Ν73 music edition ας μας πει αν ειναι ευκολο πια ακουστικα εχει μεσα η συσκευασια και τι καρτα εχει(χωριτικοτητα).Επισης τι firmware εχει?Εχει την 3.0638.0.0.1(30/10/06) ή νεοτερη?
Link to comment
Share on other sites

Οποιος εχει παρει ειδη το Ν73 music edition ας μας πει αν ειναι ευκολο πια ακουστικα εχει μεσα η συσκευασια και τι καρτα εχει(χωριτικοτητα).Επισης τι firmware εχει?Εχει την 3.0638.0.0.1(30/10/06) ή νεοτερη?

 

1) Ακουστικα εχει τα HS-28

2) Mνημη 2GB

3) Firmware 3.0.638.0.0.1 30/10 αυτη δεν ειναι η τελευταια;

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

1) Ακουστικα εχει τα HS-28

2) Mνημη 2GB

3) Firmware 3.0.638.0.0.1 30/10 αυτη δεν ειναι η τελευταια;

 

Δε μου λές το βρήκες σε κατάστημα στη Θεσσαλονίκη ή το παραγγείλες απο το ίντερντετ;

Παίζει ρόλο,γιατί εμένα μου είπανε ότι η έκδοση που κυκλοφορεί στην Ελλάδα(αν υπάρχει κάτι τετοιο) έχει τα HS-23 και κάρτα 1GB.

Δεν έχω δεί το κουτί όμως,ούτε τι περιέχει και δε μπορώ να είμαι σιγουρος.Οτι μου είπανε μεταφέρω :(

Fasten Your Seatbelt Dorothy Because Cansas is going Bye Bye
Link to comment
Share on other sites

3) Firmware 3.0.638.0.0.1 30/10 αυτη δεν ειναι η τελευταια;

Eγω στι δικο μου που το εκανα Ν73 ΜΕ μου λεει 3.0.638.0.0.30 και στο Ν73 η τελευτεα ειναι 3.0.638.0.0.1 :O

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Τελικα τι εχει μεσα η συσκευασια του τηλεφωνου-τα HS-23 ή HS-28?

1GB ή 2GB?

 

Περιεχόμενα συσκευασίας: στερεοφωνικά ακουστικά Nokia HS-23, καλώδιο σύνδεσης Nokia CA-53, λουράκι καρπού, πανί καθαρισμού.

Link to comment
Share on other sites

το κινητο το χω κι εγω στα χερια μου απο το μεσημερι,ωστοσο εχω αφησει το πακετο στο μαγαζι που δουλευω και δεν μπορω να δω τωρα αν εχει μνημη αν και νομιζω οτι δεν ειδα κατι τετοιο στο πακετο του.

το κινητο ειναι πολυ ομορφο σε μαυρο και ξεφευγει καπως απο το κυριλε n-73 ασημι χρωματος.

καποιο κολλημα δεν μου εχει παρουσιασει ακομα,δουλευει αψογα και με καλη ταχυτητα στο μενου.τωρα θα δειξει η πορεια το αν μου παρουσιασει κατι.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Άλλαξα το Product number sto default n73 number, γιατι δεν είχα αυτόν που έλεγε ο nervous στο guide του, και τώρα όταν o software updater κάνει search για phone, κολάει εκεί...μπορεί να ψάχνει επι ώρες χωρίς να βρεί τπτ....

είναι σπαστικό!!

Καμία συμβουλή ;;

Link to comment
Share on other sites

Πηρα και εγω το κινητο, γενικα ειμαι ευχαριστημενος. Το μονο ελλατωμα που του βρισκω ειναι το γνωστο με την ακτινοβολια. Ξεγελαστηκα και μιλησα καποιες φορες με το ακουστικο στο αυτι για κλησεις 2-3 λεπτων τη φορα (συνολικα κανα 20 λεπτο σε μια μερα) και στο τελος ειχα μια ελαφρια ζαλη, πιστευω πως ειναι απο το κινητο. Αντιμετωπισε κανεις την ιδια κατασταση τη πρωτη μερα χρησης? Να ρωτησω κατι αλλο, μηπως και οταν το εχω στη τσεπη του μπουφαν η γραφω ενα μηνυμα ειμαι κινουμενη κεραια? φανταζομαι οτι για τις κλησεις ενα bluetooth ακουστικο θα λυσει το προβλημα. Αν το παω σε ενα club nokia μπορει να μετρησει το σαρ? μπορει γενικα να γινει κατι για να μειωθει (καποιο αλλαγμα εσωτερικης κεραιας η καποια αναβαθμιση λογισμικου ισως?). Θα περιμενω με πραγματικη αγωνια τις απαντησεις σας γιατι πραγματικα ειμαι ενθουσιασμενο με το κινητο αλλα δεν θελω και να το ρισκαρω να βρασει ο εγκεφαλος μου. Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου δεν νομιζω να φταιει το κινητο για την ζαλη που ειχες.ωστοσο ενα bt θα ηταν και η καλυτερη λυση.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Ρε, παιδιά, τώρα το παρατήρησα: Στα μηνύματα γράφει την ώρα που τα λαμβάνεις, όχι την ώρα που στάλθηκαν! :p Για να δεις τι ώρα στάλθηκαν πρέπει να πας Επιλογές > Στοιχεία μηνύματος. Δεν το βρίσκω και τόσο έξυπνο. :mad: Μήπως υπάρχει καμιά ρύθμιση που το διορθώνει;

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει install και reinstall 2-3 φορές τον updater, Και δεν θέλει να δουλέψει, το ανοίγω και τρώει error και κλείνει, έχω τσαντιστεί απίστευτα, τρελό παίδεμα αυτό το software update!
Link to comment
Share on other sites

Περιεχόμενα συσκευασίας: στερεοφωνικά ακουστικά Nokia HS-23, καλώδιο σύνδεσης Nokia CA-53, λουράκι καρπού, πανί καθαρισμού.

Επίσης έχει και αντάπτορα για τους παλιούς φορτιστές.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης έχει και αντάπτορα για τους παλιούς φορτιστές.

 

Εγω παιδιά το αγόρασα απο το e-shop και έχει:

κάρτα miniSD 2GB, στερεοφωνικά ακουστικά Nokia HS-23, καλώδιο σύνδεσης Nokia CA-53, λουράκι καρπού, πανί καθαρισμού:)

Link to comment
Share on other sites

Εγω παιδιά το αγόρασα απο το e-shop και έχει:

κάρτα miniSD 2GB, στερεοφωνικά ακουστικά Nokia HS-23, καλώδιο σύνδεσης Nokia CA-53, λουράκι καρπού, πανί καθαρισμού:)

Πάντως στο site τους, στα περιεχόμενα συσκευασίας δεν αναφέρει τίποτα για κάρτα. Άσε που στα 466 τελική, πολύ χλωμό το βλέπω να έχει και κάρτα (και μάλιστα 2GB).

Link to comment
Share on other sites

Πάντως στο site τους, στα περιεχόμενα συσκευασίας δεν αναφέρει τίποτα για κάρτα. Άσε που στα 466 τελική, πολύ χλωμό το βλέπω να έχει και κάρτα (και μάλιστα 2GB).

Το Music Edition ερχεται με καρτα 2γβ και τα μεγαλα ακουστικα. Αυτες ειναι και οι σημαντικοτερες διαφορες απο το απλο 73 και για αυτο ειναι πιο ακριβο.

 

466?? Πολυ φτηνα.. συνηθως κανει πανω απο 500. Κατι παιζει.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...