Jump to content

[Επίσημο] Nokia N73 - Μέρος Ι


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φίλε μου αυτό ακριβώς κάνω αλλά στη λίστα των ήχων που μου εμφανίζει δεν βρίσκεται κανείς από τους ήχους που έχω περασμένους εγώ. Είναι μόνο ήχοι που υπήρχαν ήδη στο τηλέφωνο...

 

Μήπως κάτι δεν έχω κάνει με την κάρτα μνήμης; Ή δεν έχω το τελευταίο φιρμ;

 

Για να τους δει το κινητό και να μπορείς να τους βάλεις σαν ringtones πρεπει να τους βάλεις στο φάκελο Sounds -> Digital και όχι χύμα μέσα στην κάρτα.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για να τους δει το κινητό και να μπορείς να τους βάλεις σαν ringtones πρεπει να τους βάλεις στο φάκελο Sounds -> Digital και όχι χύμα μέσα στην κάρτα.

Δεν παίζει ρόλο αυτό, αρκεί να είναι μέσα στο φάκελο Κλιπ ήχου.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Δεν παίζει ρόλο αυτό, αρκεί να είναι μέσα στο φάκελο Κλιπ ήχου.

 

Φίλε μου είναι στον φάκελο Κλιπ Ήχου αλλά δυστυχώς δεν μου τους εμφανίζει μέσα στη διαμόρφωση του Προφίλ για ήχους μηνυμάτων

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου είναι στον φάκελο Κλιπ Ήχου αλλά δυστυχώς δεν μου τους εμφανίζει μέσα στη διαμόρφωση του Προφίλ για ήχους μηνυμάτων

Δοκίμασε να περάσεις τον ήχο που θέλεις στη μνήμη του τηλεφώνου, και δες αν στον βγάζει τότε... δεν μπορώ να καταλάβω γιατί το κάνει αυτό.:(

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Παίδες χαίρεται! Είμαι newbie εδώ μέσα και αυτό θα φανεί και από την ερώτησή μου! Pls μην αρχίσετε να βρίζετε!

 

Μόλις σήμερα πήρα στα χέρια μου το καινούριο μου Νόκια N73ME! Είναι το πρώτο νόκια στην καριέρα μου(!) αφού ως τώρα είχα μόνο Έρικσον.

 

Αυτό που δεν μπορώ να βρώ είναι το πως να βάλω κάποιον ήχο της επιλογής μου για ήχο μηνύματος!

 

Ξέρω ότι η ερώτηση αυτή μπορεί να έχει απαντηθεί, έχω όμως διαβάσει πολλές από τις 300+ σελίδες αυτού του τόπικ και δεν έχω βρει τίποτα.

 

Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη! Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

Φτιαξε καινουργιο προφιλ και δοκιμασε...μην κανεις διαμορφωση στα ειδη προφιλ του κινητου.

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να περάσεις τον ήχο που θέλεις στη μνήμη του τηλεφώνου, και δες αν στον βγάζει τότε... δεν μπορώ να καταλάβω γιατί το κάνει αυτό.:(

 

Φίλε μου έτσι πραγματικά τον πέρασε τον ήχο, αλλά είναι λίγο ενοχλητικό αυτό. Σε όλους σας έτσι γίνεται να περάσεις κάποιο ήχο για μήνυμα ή κάτι πρέπει να κάνω σχετικά με την κάρτα μνήμης;

 

Φτιαξε καινουργιο προφιλ και δοκιμασε...μην κανεις διαμορφωση στα ειδη προφιλ του κινητου.

 

Ούτε με τον τρόπο αυτό μου τους βγάζει δυστυχώς...

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου έτσι πραγματικά τον πέρασε τον ήχο, αλλά είναι λίγο ενοχλητικό αυτό. Σε όλους σας έτσι γίνεται να περάσεις κάποιο ήχο για μήνυμα ή κάτι πρέπει να κάνω σχετικά με την κάρτα μνήμης;

 

 

 

Ούτε με τον τρόπο αυτό μου τους βγάζει δυστυχώς...

Κάτι παίζει, δεν είναι λογικό... αν μπορείς βάλε μια άλλη κάρτα για να δεις αν κάνει το ίδιο πάλι...

Καλό θα ήταν να έβαζες και τη τελευταία έκδοση του λογισμικού.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν κάτι άλλο που παρατήρησα. Μόλις έστειλα ήχους που δεν είναι mp3 τους πέρασε στον φάκελο "Κλιπ Ήχου" και έτσι μου τους εμφανίζει στη λίστα για ήχους μηνύματος, τα mp3 όμως μου τα έχει αποθηκεύσει στον φάκελο "Κομμάτια" κι έτσι δεν μπορώ να τους χρησιμοποιήσω.

 

Μήπως ξέρει κανείς πως να μετακινήσω τα mp3 από τον φάκελο "Κομμάτια" στον φάκελο "Κλιπ Ήχου";

 

Επίσης πως μπορώ να βάλω να αποθηκεύει αυτόματα τους ήχους που μου στέλνουν στον φάκελο "Κλιπ Ήχου";

 

Κάτι παίζει, δεν είναι λογικό... αν μπορείς βάλε μια άλλη κάρτα για να δεις αν κάνει το ίδιο πάλι...

Καλό θα ήταν να έβαζες και τη τελευταία έκδοση του λογισμικού.

 

Το κινητό έχει πάνω το λογισμικό της 26-01-2007. Υπάρχει πιο καινούργιο από αυτό; Αν ναι μπορείς να μου δώσεις ένα λινκ που μπορώ να το βρω;

 

Sorry για το πρήξιμο παίδες αλλά θέλω να το λύσω αυτό το πρόβλημα με τα sms...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν κάτι άλλο που παρατήρησα. Μόλις έστειλα ήχους που δεν είναι mp3 τους πέρασε στον φάκελο "Κλιπ Ήχου" και έτσι μου τους εμφανίζει στη λίστα για ήχους μηνύματος, τα mp3 όμως μου τα έχει αποθηκεύσει στον φάκελο "Κομμάτια" κι έτσι δεν μπορώ να τους χρησιμοποιήσω.

 

Μήπως ξέρει κανείς πως να μετακινήσω τα mp3 από τον φάκελο "Κομμάτια" στον φάκελο "Κλιπ Ήχου";

Δεν έχει σημασία που βρίσκονται. Ούτως ή άλλως στην έκθεση θα σου τα εμφανίζει ανάλογα με το είδος του αρχείου και όχι με το που το έχεις βάλει εσύ.

 

 

Επίσης πως μπορώ να βάλω να αποθηκεύει αυτόματα τους ήχους που μου στέλνουν στον φάκελο "Κλιπ Ήχου";

Δεν γίνεται. Ανάλογα με το είδος του αρχείου στο τοποθετεί και στο ανάλογο σημείο στην έκθεση.

 

Το κινητό έχει πάνω το λογισμικό της 26-01-2007. Υπάρχει πιο καινούργιο από αυτό; Αν ναι μπορείς να μου δώσεις ένα λινκ που μπορώ να το βρω;

 

Sorry για το πρήξιμο παίδες αλλά θέλω να το λύσω αυτό το πρόβλημα με τα sms...

Υπάρχει αυτή v4.0727.2.2.1 (04-07-2007).

Μπορείς να κάνεις update μέσω internet από εδώ.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ φιλαράκι! Σε ευχαριστώ για τις γρήγορες απαντήσεις σου! Θα κάνω την αναβάθμιση και θα σου πω τα αποτελέσματα...

 

Έβαλα πάνω το τελευταίο φιρμ και τελικά είναι όλα οκ! Τhnx φιλαράκι!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα .Εχω Ν73 αποTIM και όταν προσπάθησα να το μετατρέψω σε ΜΕ επαψε να λειτουργεί.το πήγα στη ΝΟΚΙΑ και περιμένω ....

Με καλύπτει η εγγύηση?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο εμενα! Δοκιμασα να ηχογραφησω κατι σημερα αλλα στο 1 λεπτο μου το εκοβε! Εχει περιορισμο στο ποση ωρα μπορει να ηχογραφησει;;; Μου φαινεται πολυ περιεργο αυτο ρε παιδια.. Να εχεις μνημη 4gb και να μπορεις να ηχογραφησεις 1 λεπτο που ειναι μολις 46kb..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο εμενα! Δοκιμασα να ηχογραφησω κατι σημερα αλλα στο 1 λεπτο μου το εκοβε! Εχει περιορισμο στο ποση ωρα μπορει να ηχογραφησει;;; Μου φαινεται πολυ περιεργο αυτο ρε παιδια.. Να εχεις μνημη 4gb και να μπορεις να ηχογραφησεις 1 λεπτο που ειναι μολις 46kb..

Ναι, δυστυχώς έχει περιορισμό ενός λεπτού.

Μπορείς βέβαια να βάλεις κάποιο πρόγραμμα τρίτου για να κάνεις τη δουλεία σου...

Εγώ έχω αυτό.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά και καλώς σας βρήκα! Έχω το Ν73 εδώ και 2 εβδομάδες και αποφάσισα να κάνω επιτέλους την αναβάθμιση... Στο τρίτο βήμα, και αφού έχω κατεβάσει τα 76mb, μου βγάζει ακριβώς αυτό: .;... Μόλις πατάω επανάληψη το ξαναβγάζει... Καμία ιδέα;
Link to comment
Share on other sites

Ξερεις κανενα προγραμμα που να κανει για το n73 που να μπορω να γραψω πανω απο 1 λεπτο;

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2047272#post2047272

Όπως είπε και ο φίλος enick:p

 

-------------------------------------

 

Καλησπέρα παιδιά και καλώς σας βρήκα! Έχω το Ν73 εδώ και 2 εβδομάδες και αποφάσισα να κάνω επιτέλους την αναβάθμιση... Στο τρίτο βήμα, και αφού έχω κατεβάσει τα 76mb, μου βγάζει ακριβώς αυτό: .;... Μόλις πατάω επανάληψη το ξαναβγάζει... Καμία ιδέα;

 

Δοκίμασε να κάνεις αναβάθμιση με το αγγλικό NSU.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω πολυ παιδια για τη γρηγορη απαντηση! Μολις το εγκατεστησα και λειτουργει αψογα!
Link to comment
Share on other sites

Παίδες χαίρεται και πάλι. Πριν λίγο κατέβασα κάποια themes για το Ν73 ΜΕ που έχω και κατά την εγκατάσταση μου βγάζει το μήνυμα: "Το πιστοποιητικό έχει λήξει".

 

Πρέπει να κάνω κάποια ρύθμιση για να σταματήσει αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Παίδες χαίρεται και πάλι. Πριν λίγο κατέβασα κάποια themes για το Ν73 ΜΕ που έχω και κατά την εγκατάσταση μου βγάζει το μήνυμα: "Το πιστοποιητικό έχει λήξει".

 

Πρέπει να κάνω κάποια ρύθμιση για να σταματήσει αυτό;

 

Γύρνα την ημερομηνία του κινήτου 6 μήνες, εγκατέστησε και ξαναπάνε μπροστά την ημερομηνία.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αυτό πρέπει να κάνω κάθε φορά που βγαίνει αυτό το μήνυμα; Δεν υπάρχει άλλος τρόπος που να το λύνει μια και καλή;

 

Υ.Γ.Σε ευχαριστώ για την γρήγορη απάντησή σου!

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αυτό πρέπει να κάνω κάθε φορά που βγαίνει αυτό το μήνυμα; Δεν υπάρχει άλλος τρόπος που να το λύνει μια και καλή;

 

Υ.Γ.Σε ευχαριστώ για την γρήγορη απάντησή σου!

Όχι δεν μπορείς να κάνεις τίποτα.

Τα πιστοποιητικά με το οποία έχουν υπογραφεί τα εκάστοτε αρχεία sis/sisX ισχύουν για μια συγκεκριμένη περίοδο συνήθως 6 μηνών.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο εμενα! Δοκιμασα να ηχογραφησω κατι σημερα αλλα στο 1 λεπτο μου το εκοβε! Εχει περιορισμο στο ποση ωρα μπορει να ηχογραφησει;;; Μου φαινεται πολυ περιεργο αυτο ρε παιδια.. Να εχεις μνημη 4gb και να μπορεις να ηχογραφησεις 1 λεπτο που ειναι μολις 46kb..

 

Αυτό με το 4GB ΠΩΣ (ΑΝ) γίνεται?;?;?;? Μη μου πείτε ότι είναι ήδη γεγονός??

“Είσαι ό,τι διαβάζεις.” Έρασμος
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με το 4GB ΠΩΣ (ΑΝ) γίνεται?;?;?;? Μη μου πείτε ότι είναι ήδη γεγονός??

Λογικά έχει βάλει κάρτα miniSD High Capacity 4GB.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...