Jump to content

[Επίσημο] Nokia N73 - Μέρος Ι


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν και off topic, τί εννοείς;;; Έγινε η αναβάθμιση και βγήκε το ράδιο;;; Αυτό ήταν στις αναμενόμενες επεμβάσεις της αναβάθμισης και αν όχι το διόρθωσαν μετά;;;:confused:

Δεν διορθώθηκε τίποτα.Δεν χάθηκε απλά μόλις το άνοιγες και έψαχνες σταθμούς για λίγη ώρα,άρχιζε να παίζει μονοφωνικά μέχρι που σταμάταγε εντελώς να παίζει και έμενε στο scanning μόνιμα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γεια χαρα παιδια σημερα αγορασα μια μνημη miniSD 1gb sandisk ultra II αλλα το κινητο δεν την αναγνωριζε. Εχετε να προτεινετε καποια αλλη (οχι τοσο ακριβη οσο η αντιστοιχη της Νοκια)?

 

Θα έπρεπε να την αναγνωρίσει. Mήπως η κάρτα είναι προβληματική?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δεν διορθώθηκε τίποτα.Δεν χάθηκε απλά μόλις το άνοιγες και έψαχνες σταθμούς για λίγη ώρα,άρχιζε να παίζει μονοφωνικά μέχρι που σταμάταγε εντελώς να παίζει και έμενε στο scanning μόνιμα.

 

Μπορεί να είναι περιττή η ερώτηση, αλλά ήταν συνδεδεμένα τα ακουστικά, έτσι; (Αν όχι δεν δουλεύει το ράδιο μετά από λίγο.)

“Είσαι ό,τι διαβάζεις.” Έρασμος
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώντας να κάνω Downgrade με το Nemesis μου εμφανίζει τα παρακάτω :

 

NSS: Checking connection...Done.

NSS: Forcing Local Mode...Done.

USB: Not implemented!

 

ξέρει κανείς τη φταίει ?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Healthy disregard for the impossible.

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώντας να κάνω Downgrade με το Nemesis μου εμφανίζει τα παρακάτω :

 

NSS: Checking connection...Done.

NSS: Forcing Local Mode...Done.

USB: Not implemented!

 

ξέρει κανείς τη φταίει ?

 

mhpws to USB kalwdio den pataei kala sto thlefwno??

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώντας να κάνω Downgrade με το Nemesis μου εμφανίζει τα παρακάτω :

 

NSS: Checking connection...Done.

NSS: Forcing Local Mode...Done.

USB: Not implemented!

 

ξέρει κανείς τη φταίει ?

 

 

Τι εννοεις downgrade ? :confused:

Μονο αλλαγη product code μπορουμε να κανουμε ...

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώντας να κάνω Downgrade με το Nemesis μου εμφανίζει τα παρακάτω :

 

NSS: Checking connection...Done.

NSS: Forcing Local Mode...Done.

USB: Not implemented!

 

ξέρει κανείς τη φταίει ?

 

downgrade=upoba8misi,ti piges dld na kaneis?:(

nokia n73-nokia 6120c(sold)-nokia n82 black
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να είναι περιττή η ερώτηση, αλλά ήταν συνδεδεμένα τα ακουστικά, έτσι; (Αν όχι δεν δουλεύει το ράδιο μετά από λίγο.)

Ήταν συνδεδεμένα τα ακουστικά.Δεν είναι μόνο πρόβλημα δικό μου,σχεδον όλοι το είχαν με την τελευταία έκδοση λογισμικού.

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να σας παραθέσω ένα πρόβλημα που αντιμετωπίζω με το Ν73 ΜΕ που έχω κάνει update στο τελευταίο firmware.

 

Η κάρτα μνήμης 2GB που περιείχε το πακέτο αγοράς άρχισε πριν απο λίγο καιρό να "χάνεται" και να μην την βλέπει το κινητό, κλείνωντας αντίστειχα εφαρμογές εγκατεστημένες στην κάρτα.

 

Είχα μία κάρτα 1GB της Kingston και δοκίμασα αν ευθύνεται η συσκευή ή η κάρτα. Τελικά με την Kingston όλα λειτουργούν άψογα. Μόνο μία φορά την έχασε αλλά ήταν λόγω μιας ελεύθευρης πτώσης. Αυτό που θα ήθελα να σημειώσω είναι ότι όταν την κάρτα της ΝΟΚΙΑ την πίεζα έως μέσα την έβλεπε αλλά όταν την άφηνα για να κουμπώσει την έχανε.

 

Αντιμετωπίζει κανείς άλλος το συγκεκριμένο πρόβλημα ή γνωρίζει κάτι αντίστοιχο?

 

Να σημειώσω ότι η κάρτα σε μετατροπέα miniSD -> SD διαβάζεται κανονικά και λειτουργεί σωστά.

 

Παρακαλώ για τις προτάσεις σας.

 

Καλό φθινόπωρο σε όλους.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω αντιμετοπίσει κανένα πρόβλημα με το ME σχετικά με την κάρτα μνήμης.Υπάρχει τρόπος να ξεχωρίσω εικόνες-βίντεο?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Mε το Resco Photo Viewer και το PhotoRite αλλα μονο για της φοτογραφιες, τα βηντεο μπορεις να τα οργανοσεις αν με ενα fileman κανεις φακελους μεσα στην καρτα :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Μήπως βρήκε κανένας λύση στο πρόβλημα που κολλάει το Nokia Software Updater στην διαδικασία εκκίνησης της εφαρμογής?
Link to comment
Share on other sites

Αν είναι φορτισμένο το τηλ., έχεις και το καλώδιο τροφοδοσίας σταθερό και το usb, τότε δεν κολλάει.:blink:
“Είσαι ό,τι διαβάζεις.” Έρασμος
Link to comment
Share on other sites

Ασχετο με οσα συζητατε: Για να αλλαξω ολο το περιβλημα του Ν73 ΜΕ ποσα θα μου παρουν? Θελω να αλλαχτει ολη η θηκη. Μπρος, πισω, πλαι... Ολο.
s21 ultra 256
Link to comment
Share on other sites

Όλα στη θέση τους τα έχω,κινητό,φορτιστή,υπολογιστή,το καλώδιο.Ανοίγει η εφαρμογή,γράφει εκκίνηση της εφαρμογής,από κάτω βγάζει μια μπλέ μπάρα που κινείται,αλλά μένει εκεί.Που σκαλώνει?Κ το firewall απενεργοποίησα,το καλώδιο κάνει επαφή με το κινητό,όλα εντάξει φαίνονται.Έχω τρελαθεί στα restart.Καμιά άλλη ιδέα?
Link to comment
Share on other sites

Το μαγαζι Nokia Shops στην Λιβαδεια που ρωτησα την τιμη για το N73 μου ειπε οτι ο καταλογος της Nokia δεν το εχει γιατι καταργήθηκε. Εχει μονο το N73 Music Edition. Ειναι αληθεια ?
abacab
Link to comment
Share on other sites

Όλα στη θέση τους τα έχω,κινητό,φορτιστή,υπολογιστή,το καλώδιο.Ανοίγει η εφαρμογή,γράφει εκκίνηση της εφαρμογής,από κάτω βγάζει μια μπλέ μπάρα που κινείται,αλλά μένει εκεί.Που σκαλώνει?Κ το firewall απενεργοποίησα,το καλώδιο κάνει επαφή με το κινητό,όλα εντάξει φαίνονται.Έχω τρελαθεί στα restart.Καμιά άλλη ιδέα?

Ένα μέλος πιο πάνω που είχε το ίδιο πρόβλημα, έκανε την αναβάθμιση σε άλλο PC από το δικό του. Ξέρω δεν είναι η καλύτερη λύση, αλλά στην ανάγκη...

“Είσαι ό,τι διαβάζεις.” Έρασμος
Link to comment
Share on other sites

Το μαγαζι Nokia Shops στην Λιβαδεια που ρωτησα την τιμη για το N73 μου ειπε οτι ο καταλογος της Nokia δεν το εχει γιατι καταργήθηκε. Εχει μονο το N73 Music Edition. Ειναι αληθεια ?

 

λογικο ειναι φιλε μου.

οπως και με το ν93 που πηρε την θεση του

το ν93i

αμα βρεις θα βρεις πολυ δυσκολα.:O

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ασχετο με οσα συζητατε: Για να αλλαξω ολο το περιβλημα του Ν73 ΜΕ ποσα θα μου παρουν? Θελω να αλλαχτει ολη η θηκη. Μπρος, πισω, πλαι... Ολο.

 

Ξερει κανεις?

s21 ultra 256
Link to comment
Share on other sites

Ασχετο με οσα συζητατε: Για να αλλαξω ολο το περιβλημα του Ν73 ΜΕ ποσα θα μου παρουν? Θελω να αλλαχτει ολη η θηκη. Μπρος, πισω, πλαι... Ολο.

 

Ξερει κανεις?

 

Αν γνωριζεις κανεις ,θα σου απαντησει ....................................

Πριν κανα 5-μηνο ειχε ολη η αλλαγη (κασα κλπ ,τα παντα!) 70€

Γιατι δεν ρωτας σε νοκια σοπ ? ?? :confused:

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Το μαγαζι Nokia Shops στην Λιβαδεια που ρωτησα την τιμη για το N73 μου ειπε οτι ο καταλογος της Nokia δεν το εχει γιατι καταργήθηκε. Εχει μονο το N73 Music Edition. Ειναι αληθεια ?
εγω το πηρα πριν δυο ημερες απο τον ΟΤΕ
Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια.λοιπον εχει περασει 1+μηνας που εστειλα μεσω wind το n73me ,παιρνω τηλεφωνα στη wind αθηνα και μου λεν δεν εχουν απαντηση απτη νοκια.επισης το μαγαζι εδω στη καλαματα μεβαλε και υπεγραψα(******* εκανα το ξερω,αλλα μετα το ειδα)οτι μου δινουν τηλεφωνο αντικαταστασης μεχρι να ερθει το τηλεφωνο μου κατι που δεν εκαναν!μπορειτε να μου πειτε καποιο τηλεφωνο της νοκια για να ερθω κατευθειαν σεπαφη εγω μαυτους?καμια αναλογη περιπτωση εχει καποιος?καποια συμβουλη?φοβαμαι οτι 8α χασω το τηλεφωνο στο τελος:(σας ευχαριστω για τη κατανοηση:help:
makiaveli27:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις downgrade ? :confused:

Μονο αλλαγη product code μπορουμε να κανουμε ...

Κατέβασα κάποια assemblies από προηγούμενες εκδώσεις που με το Nemesis μπορείς να κάνεις Flash από την ανάλογη επιλογή.

Η αλήθεια είναι ότι ενώ υπάρχουν πολλοί που έχουν κάνει upgrade με αυτό τον τρόπο δεν βρήκα κανένα που να έχει κάνει downgrade.

 

Θεωρητικά γίνετε για το λόγο ότι πρόκειται για πλήρες flashing του firmware και δεν μεσολαβούν conversions.

 

Πρακτικά δεν ξέρω γιατί δεν κατάφερα να κάνω τίποτα, ίσως τελικά περιμένω μέχρι να βγάλει νέα έκδοση firmware η Nokia

[sIGPIC][/sIGPIC]

Healthy disregard for the impossible.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...