Jump to content

[Επίσημο] Nokia N73 - Μέρος Ι


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπέρα...

γνωρίζετε αν μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε το nokia maps στο Ν73? το έβαλα σε κινητό και pc αλλά δεν κατάλαβα πως λειτουργεί. Είναι απαραίτητο το GPS ή απλά μπορώ να έχω και τους χάρτες με απλό ζουμ?

Το έχω λίγες μέρες το κινητό και έχω ακούσει για το ποσα μπορεί να κάνει αλλά ότι δοκιμάζω απλά δεν λειτουργεί...

 

ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπέρα...

γνωρίζετε αν μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε το nokia maps στο Ν73? το έβαλα σε κινητό και pc αλλά δεν κατάλαβα πως λειτουργεί. Είναι απαραίτητο το GPS ή απλά μπορώ να έχω και τους χάρτες με απλό ζουμ?

Το έχω λίγες μέρες το κινητό και έχω ακούσει για το ποσα μπορεί να κάνει αλλά ότι δοκιμάζω απλά δεν λειτουργεί...

 

ευχαριστώ...

 

Ναι μπορείς να το έχεις και χωρίς δέκτη gps, απλώς να περιηγείσαι στους χάρτες.

Στο pc θα βάλεις το map loader,θα συνδέσεις το κινητό σου σε λειτουργία μαζικής αποθήκευσης και θα περάσεις το χάρτη της Ελλάδας. Όταν τελειώσει η διαδικασία εκτελώντας στο κινητό το nokia maps θα πας επάνω από την Ελλάδα και θα κάνεις zoom με το *.

 

Τα map loader και nokia maps βρίσκονται εδώ.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Τα 'εχω εγκαταστήσει όλα και ΄χαρτες και προγράμματα αλλά δεν ξέρω τι γίνεται αφού δεν βλέπω χάρτη της ελλάδας. ειναι κενή η οθόνη και σε ζουμ ιν και ουτ. γενικά ψάχνω χάρτες της αθήνας και της ελλάδας. υπάρχει άλλη λύση πέρα από το νοκια μαπσ?
Link to comment
Share on other sites

Ναι μπορείς να το έχεις και χωρίς δέκτη gps, απλώς να περιηγείσαι στους χάρτες.

Στο pc θα βάλεις το map loader,θα συνδέσεις το κινητό σου σε λειτουργία μαζικής αποθήκευσης και θα περάσεις το χάρτη της Ελλάδας. Όταν τελειώσει η διαδικασία εκτελώντας στο κινητό το nokia maps θα πας επάνω από την Ελλάδα και θα κάνεις zoom με το *.

 

Τα map loader και nokia maps βρίσκονται εδώ.

 

anaalitikes odigies iparxoun sto antistoixo thema edw:

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=164791

nokia n73-nokia 6120c(sold)-nokia n82 black
Link to comment
Share on other sites

παιδια εσεις που εχετε το n73 πολυ καιρο..το joystick σας εχει παρουσιασει κανενα προβλημα...στραβοσα πολυ οταν ειδα οτι ειχε joystick...φοβαμαι να χρησιμοποιησω δηλαδη???τι λετε???
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα παιδια. Αγορασα ενα Ν-73 μεσω e-bay απο Αγγλια. Παρατηρησα οτι ο Ι-ΜΕΙ του κινητου διαφερει απ'αυτο που γραφει πανω στο κουτι. Θελω να εγκαταστησω την ελληνικη γλωσσα αλλα δεν ξερω αν θα ειναι εφικτο σ'ένα alpha copy, εξαιτίας του παραπανω. Τι να κανω?
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα παιδια. Αγορασα ενα Ν-73 μεσω e-bay απο Αγγλια. Παρατηρησα οτι ο Ι-ΜΕΙ του κινητου διαφερει απ'αυτο που γραφει πανω στο κουτι. Θελω να εγκαταστησω την ελληνικη γλωσσα αλλα δεν ξερω αν θα ειναι εφικτο σ'ένα alpha copy, εξαιτίας του παραπανω. Τι να κανω?

 

 

Θα αλλάξεις το product code της συσκευής με βάση τον οδηγό του 1ου ποστ του παρών θρεντ, και θα το κάνεις Update μέσω nokia software updater.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ναι, ομως ετσι θα εγκατασταθουν τα ελληνικα?

 

Μα γι αυτο αλλαζεις το product code ,για να εγκατασταθουν

τα Ελληνικα ...:rolleyes:

 

Αλλιως πηγαινεις σε νοκια shop ,αλλαγη γλωσσας ,15€

 

Το θεμα ειναι να μην ειναι κλειδωμενο σε αγγλικο δικτυο για να μπορεις

να το χρησιμοποιησεις με Ελληνικο. Εβαλες ελληνικη σιμ ?

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

ναι ειναι οκ. Δεν ειναι κλειδωμενο. Που θα βρω τον οδηγο για αλλαγη του product code?

 

Καλο αυτο.

Ο φιλος aijivl σου ειπε ,στο 1ο ποστ του θεματος που βρισκομαστε..

Ο οδηγος αναφερεται στην μετατροπη απο Ν73 απλο σε ΜΕ .

Η διαδικασια ειναι ιδια ,αλλαζεις το product code μεσω της εφαρμογης nemesis ..

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Αλλαξα το product code και προσπαθω ν'ανοιξω το Νοκια update center αλλα ενω το εχω εγκαταστησει σωστα και δειχνει να ξεκιναει το προγραμμα, κολλαει...εχω δοκιμασει και την ελληνικη και την αγγλικη εκδοση του προγραμματος. Τι μπορει να φταιει?
Link to comment
Share on other sites

Αλλαξα το product code και προσπαθω ν'ανοιξω το Νοκια update center αλλα ενω το εχω εγκαταστησει σωστα και δειχνει να ξεκιναει το προγραμμα, κολλαει...εχω δοκιμασει και την ελληνικη και την αγγλικη εκδοση του προγραμματος. Τι μπορει να φταιει?

Μηπως εχεις VISTA ?

Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

Αλλαξα το product code και προσπαθω ν'ανοιξω το Νοκια update center αλλα ενω το εχω εγκαταστησει σωστα και δειχνει να ξεκιναει το προγραμμα, κολλαει...εχω δοκιμασει και την ελληνικη και την αγγλικη εκδοση του προγραμματος. Τι μπορει να φταιει?

 

to pathain kai egw.otan ekana restart sto pc estrwne.;)den einai thema leitourgikou.

nokia n73-nokia 6120c(sold)-nokia n82 black
Link to comment
Share on other sites

Παίδες πούλησα το Ν95 και πήρα το Ν73...πολύ καλό φαίνεται...ποιό είναι το τελευταίο firmware?

 

to teleutaio firmware einai auto

V 4.0727.2.2.1

04-07-2007

RM-133

Music Edition

 

alla giati edwses to n95 gia to n73?????egw exw n73 alla an mporousa tha epairna to n95.:O

nokia n73-nokia 6120c(sold)-nokia n82 black
Link to comment
Share on other sites

to teleutaio firmware einai auto

V 4.0727.2.2.1

04-07-2007

RM-133

Music Edition

 

alla giati edwses to n95 gia to n73?????egw exw n73 alla an mporousa tha epairna to n95.:O

Φίλε μου κινητό τηλέφωνο σημαίνει φορητότητα και το Ν95 είναι για το σπίτι μόνο.Πήρα το Ν73 με την ελπίδα οτι θα έχει καλύτερη μπαταρία.Δεν πήρα το music edition,πήρα το deep plum με firmware 3.0704.1.0.1.Να το αλλάξω?Τι αλλάζει με το νέο firmware?Μην την πατήσουμε σαν το Ν95 και δεν έχουμε ραδιόφωνο μετά.

Link to comment
Share on other sites

To teleuteo firmware gia N73 ( V 4.0727.2.2.1 04-07-2007 ) ti akribws beltiwnei???

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

kane tin anaba8misi afoba...;)

 

de mas eipes omws ti beltiwnei ???

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Τι αλλάζει με το νέο firmware?Μην την πατήσουμε σαν το Ν95 και δεν έχουμε ραδιόφωνο μετά.

Αν και off topic, τί εννοείς;;; Έγινε η αναβάθμιση και βγήκε το ράδιο;;; Αυτό ήταν στις αναμενόμενες επεμβάσεις της αναβάθμισης και αν όχι το διόρθωσαν μετά;;;:confused:

http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα παιδια σημερα αγορασα μια μνημη miniSD 1gb sandisk ultra II αλλα το κινητο δεν την αναγνωριζε. Εχετε να προτεινετε καποια αλλη (οχι τοσο ακριβη οσο η αντιστοιχη της Νοκια)?
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...