Jump to content

[Επίσημο] Nokia N73 - Μέρος Ι


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

V 3.0705.1.0.31 ειναι η εκδοση του λογισμικου που εχω στο N73 ME. Αξιζει να την αναβαθμισω? Υπαρχουν σημαντικες διαφορες? Και αν ναι, μπορω να το κανω μονος μου χωρις να καψω το κινητο και χωρις να χασω οσα εχω περασει μεσα? Μπορω να το παω στη ΝΟΚΙΑ να μου το αναβαθμισουν?

 

Γίνεται μέσω του Nokia software updater αλλά και από nokia club. Τα δεδομένα που έχεις στη μνήμη του κινητού πρέπει να τα κρατήσεις σε back up αλλιώς θα τα χάσεις.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Nαι, υποστηρίζεται....:)

 

Sorry για την αμφισβήτηση αλλά αυτό με το Α2DP το έχουμε τσεκάρει κάπου?? Γιατί είναι σημαντική είδηση και συν τοις άλλοις μην αγοράσουμε κανένα σχετικό HF τσάμπα και πάθουμε καμία νίλα... :O

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Sorry για την αμφισβήτηση αλλά αυτό με το Α2DP το έχουμε τσεκάρει κάπου?? Γιατί είναι σημαντική είδηση και συν τοις άλλοις μην αγοράσουμε κανένα σχετικό HF τσάμπα και πάθουμε καμία νίλα... :O

epeidi to epsaksa ligo gia koita kai edw

 

http://discussions.europe.nokia.com/discussions/board/message?board.id=smartphones&message.id=43645

nokia n73-nokia 6120c(sold)-nokia n82 black
Link to comment
Share on other sites

Oταν μετα κανω restore τα αρχεια θα ειναι ολα οπως ειναι τωρα? Τα προγραμματα, τα θεματα κτλ που εχω περασμενα τωρα θα υπαρχουν και μετα? Οι αλλαγες που εχω κανει στο Μενου θα υπαρχουν? Η θα πρεπει να τα κανω ολα απο την αρχη???
s21 ultra 256
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει συμβεί σε κανέναν άλλον αλλά το δικό μου Ν73 όταν το απενεργοποιήσω το βράδυ το πρωί δεν χτυπάει το ξυπνητήρι.Μήπως πρέπει να κάνω κάποια αναβάθμιση; Το έχω μόλις 1 μήνα:cool:
Και εγώ έχω παρόμοιο πρόβλημα με το ξυπνητήρι το οποίο παρουσιάστηκε κατά την αναβάθμιση της τελευταίας έκδοσης :wacko:!!!

Τι άλλο μπορεί να φταίει :confused:;

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πρωί αντιμετώπισα το εξής πρόβλημα.Οποιο νούμερο και αν προσπαθούσα να πάρω άκουγα κάτι σαν να παίζει φαγωμένη κασέτα.Μόλις έκανα restart το πρόβλημα λύθηκε.Ηταν πρόβλημα του κινητού ή του δικτύου?

 

Κι εμένα μου έχει συμβεί, αλλά όχι συνεχόμενα (δηλ. όχι σε πολλούς αριθμούς). Απλά ξανακάνω την κλήση και είναι ΟΚ. Υποθέτω ότι είναι θέμα της συσκευής, δεν νομίζω να είναι σοβαρό όμως.

 

 

 

Να προσθέσω ότι, αν δεν κάνω λάθος, με την τελευταία αναβάθμιση ενημερώνονται αυτόματα οι κληθέντες/αναπάντητοι/ληφθέντες αριθμοί με κάθε αλλαγή του καταλόγου των επαφών. Ή γινόταν και πριν αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Oταν μετα κανω restore τα αρχεια θα ειναι ολα οπως ειναι τωρα? Τα προγραμματα, τα θεματα κτλ που εχω περασμενα τωρα θα υπαρχουν και μετα? Οι αλλαγες που εχω κανει στο Μενου θα υπαρχουν? Η θα πρεπει να τα κανω ολα απο την αρχη???

Τα αρχεία, τα θέματα και οι αλλαγές στο μενού θα υπάρχουν. θα είναι όπως πριν. Τα προγράμματα ίσως χρειαστεί να τα ξαναπεράσεις.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση.

 

Δυστυχως μου επεσε λιιγο νερο στα πληκτρα,αμεσως τα εβγαλα και τα σκουπισα,και τωρα ενω αναβει (ηχος κτλ ολα οκ),τα πληκτρα

ΔΕΝ ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΝΟΝΤΑΙ!!!F**K!!!

***********ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΩΤΗΡΙΑ ?????***********

:baby::sorry::cold::help::help::help:

 

Service, ίσως η ζημιά να μην είναι μεγάλη. Υπολόγισε ~50€

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το πηρα το πηρα!! :D 351 Ευρω απο το you.gr χρωμα ασημι, ειναι απο Γερμανια αλλα εχει ελληνικα στο μενου και φωτοτυπια του ελληνικου manual. Το καλυπτει η alpha copy η θα χρειαστει να κανουμε καταγγελιες; Σε παλαιοτερη περιπτωση που ειχα το 6230 απο Αγγλια δεν ειχα προβλημα!
Link to comment
Share on other sites

Το πηρα το πηρα!! :D 351 Ευρω απο το you.gr χρωμα ασημι, ειναι απο Γερμανια αλλα εχει ελληνικα στο μενου και φωτοτυπια του ελληνικου manual. Το καλυπτει η alpha copy η θα χρειαστει να κανουμε καταγγελιες; Σε παλαιοτερη περιπτωση που ειχα το 6230 απο Αγγλια δεν ειχα προβλημα!

Kαι εγώ ειχα βρει το αντίστοιχο από το e-acorn, και όταν το είδα δεν το πήρα...Προτίμησα το καθ΄όλα αυθεντικό ασημί (με την βούλα της alpha copy και με το ελληνικό πληκτρολόγιο) από την vodafone, που στο πρόγραμμα ανευ παγίου το πήρα στην ίδια τιμή δηλ. 350 ευρώ...και έτσι απέφυγα τις καταγγελίες χωρίς να χρεωθώ μία επιπλέον....;)

http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

Το πηρα το πηρα!! :D 351 Ευρω απο το you.gr χρωμα ασημι, ειναι απο Γερμανια αλλα εχει ελληνικα στο μενου και φωτοτυπια του ελληνικου manual. Το καλυπτει η alpha copy η θα χρειαστει να κανουμε καταγγελιες; Σε παλαιοτερη περιπτωση που ειχα το 6230 απο Αγγλια δεν ειχα προβλημα!

 

Καταρχην καλοριζικο! ;)

Λογικα εχεις καλυψη στο hardware αλλα οχι στο software

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

to 6120 to opoio pira prohtes gia deutero exei to exis haraktiristiko.to text to speech.exei dld fwnitiki angnwsi sms.kai einai exairetika diaskedastiko!!!xerei kaneis an mporoume na to broume kai gia to n73?:ninja:
nokia n73-nokia 6120c(sold)-nokia n82 black
Link to comment
Share on other sites

Καταρχην καλοριζικο! ;)

Λογικα εχεις καλυψη στο hardware αλλα οχι στο software

 

Aυτό συμβαίνει γενικότερα όταν αλλάζεις το product code?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καταρχην καλοριζικο! ;)

Λογικα εχεις καλυψη στο hardware αλλα οχι στο software

 

Ευχαριστω! Τι σημαινει πρακτικα αυτο; Μεσω του nokia.com.gr δε θα μπορω να κανω αναβαθμιση;

 

btw εχω την : V 3.0705.1.0.31

26-1-2007

RM-133.

Link to comment
Share on other sites

Aυτό συμβαίνει γενικότερα όταν αλλάζεις το product code?

 

Οχι , δεν νομιζω

 

Ευχαριστω! Τι σημαινει πρακτικα αυτο; Μεσω του nokia.com.gr δε θα μπορω να κανω αναβαθμιση;

 

btw εχω την : V 3.0705.1.0.31

26-1-2007

RM-133.

 

Σημαινει οτι ετσι και πας να κανεις αναβαθμιση μεσω του updater,

θα χασεις τα ελληνικα . Θα πρεπει πρωτα να αλλαξεις το product code σε Ελληνικο ,και στην συνεχεια να προχωρησεις σε αναβαθμιση

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

to 6120 to opoio pira prohtes gia deutero exei to exis haraktiristiko.to text to speech.exei dld fwnitiki angnwsi sms.kai einai exairetika diaskedastiko!!!xerei kaneis an mporoume na to broume kai gia to n73?:ninja:

 

Δεν μπορείς να το βάλεις στο N73, δυστυχώς.

Οι συσκευές που υποστηρίζονται είναι οι: E50, E65, E90 Communicator, N75, 5500 Sport, 5700 XpressMusic, 6110 Navigator, 6120 classic και 6290.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

SOS. Πρόβλημα

Έκανα update και έβαλα την τελευταία έκδοση (4.0726.2.0.1) και πρέπει να ομολογήσω ότι είναι περισσότερα τα προβλήματα που μου δημιούργησε από αυτά που μου έλυσε.

Το σημαντικότερο είναι ότι κανένα πρόγραμμα GPS (και έχω αρκετά) δεν αναγνωρίζει το εξωτερικό GPS (Fortuna Slim) που κατά τα άλλα αναγνωρίζετε από το τηλέφωνο.

Όπως είδα και σε διάφορα ξένα forums, είναι γνωστό πρόβλημα, και για τη λύση του παραπέμπουν σε Nokia Service. Πήγα σε αυτό της Βουλιαγμένης και μου είπαν να τους το αφήσω για 5 μέρες, κάτι που τους είπα ότι δεν είναι δυνατό αυτή τη στιγμή.

 

Γνωρίζει κανείς η έκδοση που υπάρχει στα Nokia Shop (4.072?.?.?.?) κυκλοφορεί και πουθενά αλλού ? ή κανένα άλλο τρόπο να βάλω προηγούμενη έκδοση ?

 

Ευχαριστώ.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Healthy disregard for the impossible.

Link to comment
Share on other sites

Απ' όσα γνωρίζω, δεν μπορείς να επιστρέψεις σε προηγούμενο firmware...:cry:

Μήπως να το έκανα Music edition και να του έβαζα την 4.0727.2.2.1 ?

 

Έχει κανείς την 4.0727.2.2.1 με εξωτερικό GPS να μου πει αν λειτουργεί ?

 

Y.Γ.

To nemesis που θα το βρώ ?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Healthy disregard for the impossible.

Link to comment
Share on other sites

Y.Γ.

To nemesis που θα το βρώ ?

 

Από εδώ.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

σ'ευχαριστω gianpithio, αλλα εχω κανει και hard format και επανεγκατασταση του software και format της καρτας μνημης πολλες φορες και τιποτα.

Το autolock δεν φαινεται πουθενα σαν εφαρμογη αλλα ...λειτουργει.

Δεν κλειδωνει αυτοματα το πληκτρολογιο αλλα οταν πατησεις το αριστερο απανω πληκτρο και * κλειδωνει.

Μηπως καραταει κατι στην ROM?Ξερεις μηπως αν μπορω να κανω κατι αλλο??

Eισαι σηγουρος οτι πετυχε το hard format? (πατα στην οθονη αναμονης *#7370#)

Δεν υπαρχει περιπτωση να εκανες hard format που να πετυχε κ να μην σβηστηκαν ολα, καπου κανεις λαθος..

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Το autolock δεν φαινεται πουθενα σαν εφαρμογη αλλα ...λειτουργει.

Δεν κλειδωνει αυτοματα το πληκτρολογιο αλλα οταν πατησεις το αριστερο απανω πληκτρο και * κλειδωνει.

Μηπως καραταει κατι στην ROM?Ξερεις μηπως αν μπορω να κανω κατι αλλο??

 

Φίλε ivamvako, διόρθωσέ με αν κατάλαβα λάθος, ΑΛΛΑ:

Αυτό που περιγράφεις δεν είναι autolock, είναι το default lock της ΝΟΚΙΑ!! (Πού να δεις όταν ανακάλυψα αυτό το κλείδωμα, που νόμιζα κι εγώ ότι είναι η λειτουργία Autolock, και νόμιζα ότι ανακάλυψα λαβράκι! :lol:)

“Είσαι ό,τι διαβάζεις.” Έρασμος
Link to comment
Share on other sites

Φίλε ivamvako, διόρθωσέ με αν κατάλαβα λάθος, ΑΛΛΑ:

Αυτό που περιγράφεις δεν είναι autolock, είναι το default lock της ΝΟΚΙΑ!! (Πού να δεις όταν ανακάλυψα αυτό το κλείδωμα, που νόμιζα κι εγώ ότι είναι η λειτουργία Autolock, και νόμιζα ότι ανακάλυψα λαβράκι! :lol:)

 

Φιλε Reflection πολυ σωστα καταλαβες. Εχεις δικιο.

Δεν ηξερα οτι εχει και default το κλειδωμα και νομιζα οτι δεν φευγει τελειως το autolock.

Οποτε παει η ελπιδα οτι για το κολλημα του τηλεφωνου μετα απο ωρα ανενεργο και ενω ειναι κλειδωμενο το πληκτρολογιο φταιει το autolock. Πρεπει να το παω στο service μαλλον εε?? :(

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...