Jump to content

[Επίσημο] Nokia N73 - Μέρος Ι


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

paidia exw to nokia n73 kai einai apo agglia kserei kaneis ena eiparxh kanena proogramma pou na tou valw ta ellhnika....?!?!?!?!?!?! euxaristw..!

Κατεβασε και διαβασε ενα οδηγο που λεγετε

ΟΔΗΓΟΣ ΜΕΤΑΤΡΟΠΗΣ ΑΠΟ Ν73 ΣΕ Ν73ΜΕ

ειναι στην προτη σελιδα στο προτο ποστ

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=146413&page=1 :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Υπάρχει κανένα νέο για το νεο f/ware tou ME? Διότι αν δίνει κάτι ουσιαστικό έχει καλώς (και εννοώ κυρίως το mp3 και την φωτο του). Ειδάλλως μην ξανακάνουμε την διαδικασία για αλλαγή σε ΜΕ και μετά επανεγκατάσταση και πάει λέγοντας

 

΄Εχει κάνει, κανείς τη διαδικασία update ωστε να μπορεί να βρεί σημαντικές διαφορές μεταξύ απλού (με νεο f/ware) και ΜΕ?

 

ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΝΕΟ FIRMWARE ΓΙΑ ΝΕ73 ΜΕ!!!!!

ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟΥ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ!!!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορεις να κανεις τιποτα εγκατασταση?

Νομιζω οτι εληξε το πιστοποιητικο! γυρνα την ημερομηνια προς τα πισω ανα 5 μηνες μεχρη να κανει εγκατασταση και μετα παλη κανονικα.

(αν δεν μπορεις να κανεις τιποτα εγκατασταση στο κινητο σου ουτε εφαρμογες ουτε θεματα τοτε θα πρεπει να κανεις hard format)

:)

 

Την αλλαξα την ημερομηνια το εβαλα αρχες του 2007 αλλα τιποτα.

Μου βγαζει το μηνυμα ''Σφαλμα Πιστοιητικου Επικοινωνηστε με τον προμηθευτη του προγραμματος''

Αυτο μου το εβγαλε και τωρα που πηγα να βαλω ενα θεμα!!!

 

Δηλαδη με ενα hard format θα φτιαξουν τα πραγματα σε συνδιασμο με την τελευταια αναβαθμιση του Ν73 απλου????

 

Αυτο με τον player ισχυει οτι στο τελυταιο firmware μενει συνεχεια ανοιχτος????Γιατι αυτο το φοβαμαι αν κανω αναβαθμιση και μενει συνεχεια ανοιχτος ο player!!!!!!

THANKS!!!!!!!!!!!

Ericsson 388 -> Nokia 6110 -> Nokia 6150 -> Ericsson T29 ->Nokia 8210 -> Nokia 6510 Nokia -> 8850 Nokia -> Nokia 3650 -> Nokia 6630 Ericsson K750i->Nokia N70 -> Nokia N73 ->Nokia N82 ->N79->N97 Mini
Link to comment
Share on other sites

Την αλλαξα την ημερομηνια το εβαλα αρχες του 2007 αλλα τιποτα.

Μου βγαζει το μηνυμα ''Σφαλμα Πιστοιητικου Επικοινωνηστε με τον προμηθευτη του προγραμματος''

Αυτο μου το εβγαλε και τωρα που πηγα να βαλω ενα θεμα!!!

 

Δηλαδη με ενα hard format θα φτιαξουν τα πραγματα σε συνδιασμο με την τελευταια αναβαθμιση του Ν73 απλου????

 

Αυτο με τον player ισχυει οτι στο τελυταιο firmware μενει συνεχεια ανοιχτος????Γιατι αυτο το φοβαμαι αν κανω αναβαθμιση και μενει συνεχεια ανοιχτος ο player!!!!!!

THANKS!!!!!!!!!!!

 

 

Με hard format θα φτιαξει, αλλα αν εχεις παλια προγραματα η θεματα θα πρεπει να αλλαζεις ημερομηνια πριν την εγκατασταση.

 

Το player μενει ανοικτο αλλα αντιθετα απο το ΜΕ μπορεις να το κλεισεις ευκολα γιατι εχει την επιλογη εξοδου στο μενου

Link to comment
Share on other sites

Οποτε με συμφερει να το γυρισω σε ΜΕ????

Γιατι το στο απλο το εκαναν ετσι??? Κριμα!!!!

Κατι αλλο extreme που παρουσιαζει η αναβαθμιση η καινουργια καμια τρελη διαφορα????

 

THANKS!!!!!!!!!!

Ericsson 388 -> Nokia 6110 -> Nokia 6150 -> Ericsson T29 ->Nokia 8210 -> Nokia 6510 Nokia -> 8850 Nokia -> Nokia 3650 -> Nokia 6630 Ericsson K750i->Nokia N70 -> Nokia N73 ->Nokia N82 ->N79->N97 Mini
Link to comment
Share on other sites

Οποτε με συμφερει να το γυρισω σε ΜΕ????

Γιατι το στο απλο το εκαναν ετσι??? Κριμα!!!!

Κατι αλλο extreme που παρουσιαζει η αναβαθμιση η καινουργια καμια τρελη διαφορα????

 

THANKS!!!!!!!!!!

 

Μάλλον λάθος κατάλαβες. Στο ΜΕ τελευταία έκδοση δεν υπάρχει επιλογή τερματισμού του player ενώ στην τελευταία έκδοση του απλού υπάρχει: Επιλογή > Έξοδος και κλείνει. Άρα σε συμφέρει το απλό.

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Α ευχαριστω λαθος καταλωα εγω!!!!

Οποτε ειμαι για μια ανβαθμιση και ενα hard format mazi!!!!!

Thanks και παλι!!!!

Ericsson 388 -> Nokia 6110 -> Nokia 6150 -> Ericsson T29 ->Nokia 8210 -> Nokia 6510 Nokia -> 8850 Nokia -> Nokia 3650 -> Nokia 6630 Ericsson K750i->Nokia N70 -> Nokia N73 ->Nokia N82 ->N79->N97 Mini
Link to comment
Share on other sites

Φιλοι μου εχω φαει τον κοσμο να βρω αρχεια .sis (με θεματα) που μου εστειλε φιλος και δε μπορω να τα βρω που στο καλο αποθηκευονται τα μυνηματα για να τα μεταφερω αλλου???
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς αυτό είναι στάνταρ και το ξέρουμε ότι θα συμβεί όταν αγοράζουμε τα κινητά μας. Είναι λογικό να ισχύει και με το N73. Αν και 303 ευρώ είναι πολύ λίγα αν σκεφτούμε ότι στον τρέχοντα κατάλογο της Wind (για παράδειγμα) αναγράφεται το ποσό των 441 ευρώ (:confused: )ως τιμή σκέτης συσκευής!:O

Το καλύτερο που έχουμε να κάνουμε είναι να μην αγοράζουμε κάποιο κινητό με το που θα βγει, οπότε έχει και την πιο ακριβή τιμή σε όλη την διάρκεια της ζωής του στην αγορά. Αν μπορούμε κι όλας να το πάρουμε μεταχειρισμένο με κάποια καλή προσφορά και σε άριστη κατάσταση, ακόμη καλύτερα.;)

 

Που έχει ρε παιδιά 303 ευρώ?

Link to comment
Share on other sites

Που έχει ρε παιδιά 303 ευρώ?

 

Δες δύο σελίδες πιο πίσω, στο τελευταίο μήνυμα της σελίδας.

Link to comment
Share on other sites

Φιλοι μου εχω φαει τον κοσμο να βρω αρχεια .sis (με θεματα) που μου εστειλε φιλος και δε μπορω να τα βρω που στο καλο αποθηκευονται τα μυνηματα για να τα μεταφερω αλλου???

Ο ποιο απλος τροπος ειναι να κανεις εγκατασταση στο κινητο σου τον x-plore ανηξε τον και πατα το 4 θα σε βαλει μεσα στο φακελο mail2!

 

Τα μυνηματα αποθηκευονται μεσα στο φακελο private> 1000484b> Mail2>... :rolleyes:

(για να μπορεσεις να δεις το φακελο mail2 μεσα στο pc σου επελεξε να φενoνται τα κρυφα αρχεια και οι φακελοι)

Μπορεις και ετσι :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Α ευχαριστω λαθος καταλωα εγω!!!!

Οποτε ειμαι για μια ανβαθμιση και ενα hard format mazi!!!!!

Thanks και παλι!!!!

 

Μονο αναβαθμιση, hard format δεν χρειαζεται γιατι η αναβαθμιση το κανει το κινητο παρθενο παλι, τιποτα παλιο δεν μενει εκτος απο οτι εχεις στη καρτα μνημης

Link to comment
Share on other sites

το κινητο το πηρα 303€ απο το megamarket στις 8 ιουλιου. Ειχε σαβ/κο προσφορων σε κινητα και πιστευω οτι οι μεγαλες εταιρειες μας κοροϊδευουν..και εξηγουμαι: το πρωτο κιν το πηρα αρχες οκτωβρη, εσκασα 350€ για συνδεση στο flexy 40 και το παρελαβα χωρις καρτα μνημης και με ενα προβλημα κατω απο το πληκτρολογιο, πεταγωταν εξω κατι σαν ζελατινα.Επισης στα εργαλεια δεν εμφανιζοταν το "μοντεμ" και μετα απο λιγο καιρο εξαφανιστηκε και η εφαρμογη με το αστερακι "οδηγος ρυθμισεων". Ισως ηταν και bug απο το πρωιμο firmwire.. To κιν απο το megamarket εχει firmwire 3.0713.1.0.2 με ημ κατασκευης 4-5-07 και εχει μεσα στο μενου την εφαρμογη "μοντεμ" ειναι αψογο στην κατασκευη και ηρθε με καρτα νοκια 128mb...νομιζω εχουν και διαφορα στο κουμπι 1. εχει σε όλους σας το 1, @ και ο_ο;;;; σορυ για το μεγεθος
Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

Ο ποιο απλος τροπος ειναι να κανεις εγκατασταση στο κινητο σου τον x-plore ανηξε τον και πατα το 4 θα σε βαλει μεσα στο φακελο mail2!

 

Τα μυνηματα αποθηκευονται μεσα στο φακελο private> 1000484b> Mail2>... :rolleyes:

(για να μπορεσεις να δεις το φακελο mail2 μεσα στο pc σου επελεξε να φενoνται τα κρυφα αρχεια και οι φακελοι)

Μπορεις και ετσι :)

 

φιλε μου σ'ευχαριστω. ητανε τοσο απλο με τον explorer (4) και παιδευομουν .... βρε τι γινετε ΤΝΚΣ!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μονο αναβαθμιση, hard format δεν χρειαζεται γιατι η αναβαθμιση το κανει το κινητο παρθενο παλι, τιποτα παλιο δεν μενει εκτος απο οτι εχεις στη καρτα μνημης

 

Το θεμα ειναι οτι κανεις αναβαθμιση αλλα πρεπει να κανεις και ενα format στη μνημη!!!!!!Γιατι με το backup δεν παιζει!!!!

Ericsson 388 -> Nokia 6110 -> Nokia 6150 -> Ericsson T29 ->Nokia 8210 -> Nokia 6510 Nokia -> 8850 Nokia -> Nokia 3650 -> Nokia 6630 Ericsson K750i->Nokia N70 -> Nokia N73 ->Nokia N82 ->N79->N97 Mini
Link to comment
Share on other sites

Παιδια βοηθεια οποιος μπορει ας απαντησει!Ειχα κλειδωσει το κινητο μου να ζηταει κωδικο ασφαλειας οταν αλλαζει η καρτα sim και θελω να το πουλησω τωρα και δεν μπορω να θυμηθω τον κωδικο!Παιδια οταν βαζει την καρτα του μεσα το αλλο παλικαρι του ζηταει pin αλλα μετα ζηταει τον κωδικο ασφαλειας τον οποιο και δεν θυμαμαι!Τι μπορω να κανω?Δεν θελω να το παω στη Nokia γιατι ειναι παραεισαγωγης (αγορα απο ηλεκτρονικο καταστημα) και θα μου λεει διαφορα!Καμια ιδεα?Thanks προκαταβολικα!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια βοηθεια οποιος μπορει ας απαντησει!Ειχα κλειδωσει το κινητο μου να ζηταει κωδικο ασφαλειας οταν αλλαζει η καρτα sim και θελω να το πουλησω τωρα και δεν μπορω να θυμηθω τον κωδικο!Παιδια οταν βαζει την καρτα του μεσα το αλλο παλικαρι του ζηταει pin αλλα μετα ζηταει τον κωδικο ασφαλειας τον οποιο και δεν θυμαμαι!Τι μπορω να κανω?Δεν θελω να το παω στη Nokia γιατι ειναι παραεισαγωγης (αγορα απο ηλεκτρονικο καταστημα) και θα μου λεει διαφορα!Καμια ιδεα?Thanks προκαταβολικα!

 

καντο μια αναβαθμιση με την δικια σου καρτα.

και θα διαγραφουνε ολα και ο κωδικος που εχεις βαλει

και θα μπει μετα ο αρχικος 12345.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

τελικα ποια ειναι η τελευταια εκδοση για ν73 με και που μπορω να τη βρω;:blink:

 

αναβαθμιση θα κανεις απο εδω

http://europe.nokia.com/softwareupdate

κανε τι λεει βημα βημα και δες

αμα υπαρχει καινουρια.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

.... ο browser του Ν73!

Φαντάζομαι δε χρεωνομαι αν τον χρησιμοποιώ με το Wind Plus ε;

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Γαμάτος ο browser του Ν73!

Φαντάζομαι δε χρεωνομαι αν τον χρησιμοποιώ με το Wind Plus ε;

Έτσι. Εγώ τον προτιμώ από τον οπερά...

Δεν χρεώνεσαι φυσικά αν έχεις ενεργοποιημένο το non stop. :)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια εχω το n73 εδω και δυο μερες οταν παω να κανω κληση κανονικα η απο ταχεια κληση μου βγαζει σφλμα συνδεσης μπορει καποιος να βοηθησει.ευχαριστω
kostas
Link to comment
Share on other sites

Έτσι. Εγώ τον προτιμώ από τον οπερά...

Δεν χρεώνεσαι φυσικά αν έχεις ενεργοποιημένο το non stop. :)

 

Ναι, έχει το non stop και μάλιστα διέγραψα τα profile TIM GRPS και TIM Internet για παν ενδεχόμενο. :lol:

Άφησα μόνο το wind Plus και το TIM MMS. Αν καταφέρει να χρεωθεί ο αδερφός μου (αυτός το αγόρασε) πιστεύω ότι θα είναι κατόρθωμα.

 

Ο browser είναι τόσο καλός που σκέφτομαι να πάρω και εγώ ένα... αν και μάλλον δε θα το κάνω, αφού μου τη δίνουν τα smartphones έτσι όπως κολλάνε και θέλουν προσοχή όλη την ώρα μην κατέβει κανένας ιός. Από το κινητό θέλω απλά να σερφάρω, τίποτα άλλο (α, και να μιλάω).

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...