Jump to content

[Επίσημο] Nokia N73 - Μέρος Ι


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

kapoios pou na exei kai na xrisimopoiei to oxygen phone manager v2.14???

genika kapoia version pou na ypostirizei series 60 3rd edition...

to thelw gia to n73...kai apo to demo fainetai polyyy kalo!!!

an to exei kaneis as mou steilei ena pm...na min paidevomai sto psaksimo..

thanks in advance!

Osoi thelete na mou milisete mesw tou MSN Messenger!!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

kapoios pou na exei kai na xrisimopoiei to oxygen phone manager v2.14???

genika kapoia version pou na ypostirizei series 60 3rd edition...

to thelw gia to n73...kai apo to demo fainetai polyyy kalo!!!

an to exei kaneis as mou steilei ena pm...na min paidevomai sto psaksimo..

thanks in advance!

 

Άμα σου στείλει κανένας ΠΜ, στείλε μετά κι εσύ ένα σ' εμένα. :D Με ενδιαφέρει.

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Έγω έχω αυτό 0545133 και είναι me, αλλά είναι vf. Δηλαδή μπορεί να βγει για το κανονικό και τα vf να μείνουν στην απέξω? Δεν θέλω να το αλλάξω το p/c για να μη χάσω την εγγύηση

Ναι θα μείνεις στην απέξω. Πρέπει να περιμένεις να βγάλουν ειδικό firmware για το δικό σου που είναι vf. Και μένα ήταν ΤΙΜ με άλλο product code και το άλλαξα με του κανονικού για πιο γρήγορες αναβαθμίσεις και να απαλλαγώ από τα της ΤΙΜ.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν...

 

Μόλις έκανα την αναβάθμιση στην 4.0726.2.1 και αναφέρω οτι όλα πήγαν άψογα.

Η διαδικασία ήταν Nemesis για αλλαγή product code σε απλό Ν73 και όχι VF και κατέβασμα Nokia updater για το νέο μου product code.

Update μέσα απο το Nokia updater. Επαναφορά απο τη κάρτα μνήμης των στοιχείων και έτοιμος.

 

Πρώτες Εντυπώσεις:

- Αναβαθμισμένο αισθητά Media player στα πρότυπα του Ν73 ΜΕ

- Οι φωτογραφίες νύχτας είναι χωρίς τις μπλέ κουκκίδες και αισθητά αναβαθμισμένες σε ποιότητα.

Link to comment
Share on other sites

παιδια γεια σας.πως μπορω να κανω αν γινεται το ν73 σε VF? εχω την τελευταια versions V4.0726.2.0.1 και ποιο ειναι το product code του VF?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια γεια σας.πως μπορω να κανω αν γινεται το ν73 σε VF? εχω την τελευταια versions V4.0726.2.0.1 και ποιο ειναι το product code του VF?

 

Από ό,τι ειπώθηκε, δεν βγήκε ακόμα για VF, γι' αυτό και ο φίλος μας το άλαξε σε απλό, για να έχει πιο γρήγορα τις τελευταίες αναβαθμίσεις. Αν θέλεις VF με αναβάθμιση, μάλλον θα πρέπει να περιμένεις.

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Nokia N73

V 4.0727.2.2.1

04-07-2007

RM-133

Music Edition

 

το εχει περασει κανενας το new firmware του music edition ??αν δεν εχει διαφορες με τη τελευταια του απλου n73 να μην μπουμε στο τρυπακι της αναβαθμησης...(στο site http://hunajatehdas.net/nokia/firmware/index_en.php?model=N73 το ειδα)το nokia updater το βρισκει?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια γιατι τωρα τελευταια οποτε παω να εγκαταστησω ακομα και θεμα μου λεει αδυνατη η εγκατασταση???Και εχω φτιαξει την επιλογη στη διαχειριση εφαρμογων για την εγκατασταση λογισμικου.Τι φταιει??

Εχω την

3.0704.1.0.1

19-01-2007

Thanks!!!!!!!!

Ericsson 388 -> Nokia 6110 -> Nokia 6150 -> Ericsson T29 ->Nokia 8210 -> Nokia 6510 Nokia -> 8850 Nokia -> Nokia 3650 -> Nokia 6630 Ericsson K750i->Nokia N70 -> Nokia N73 ->Nokia N82 ->N79->N97 Mini
Link to comment
Share on other sites

Nokia N73

V 4.0727.2.2.1

04-07-2007

RM-133

Music Edition

 

το εχει περασει κανενας το new firmware του music edition ??αν δεν εχει διαφορες με τη τελευταια του απλου n73 να μην μπουμε στο τρυπακι της αναβαθμησης...(στο site http://hunajatehdas.net/nokia/firmware/index_en.php?model=N73 το ειδα)το nokia updater το βρισκει?

......λέει αυτό το site...

Aν πας εδώ http://europe.nokia.com/A4305060 και βάλεις το product code του ΜΕ του ελληνικού που είναι 0539293 βγάζει ως τελευταίο firmware το 3.0705.1.0.31 και αυτό βρίσκει και το Nokia Software Updater.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γιατι τωρα τελευταια οποτε παω να εγκαταστησω ακομα και θεμα μου λεει αδυνατη η εγκατασταση???Και εχω φτιαξει την επιλογη στη διαχειριση εφαρμογων για την εγκατασταση λογισμικου.Τι φταιει??

Εχω την

3.0704.1.0.1

19-01-2007

Thanks!!!!!!!!

Δεν μπορεις να κανεις τιποτα εγκατασταση?

Νομιζω οτι εληξε το πιστοποιητικο! γυρνα την ημερομηνια προς τα πισω ανα 5 μηνες μεχρη να κανει εγκατασταση και μετα παλη κανονικα.

(αν δεν μπορεις να κανεις τιποτα εγκατασταση στο κινητο σου ουτε εφαρμογες ουτε θεματα τοτε θα πρεπει να κανεις hard format)

:)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια.μηπως ξερετε σε ποια χωρα αντιστοιχει αυτος ο κωδικος παραγωγης του Ν73? 0539335.ευχαριστω
[sIGPIC][/sIGPIC]AEK FC. FUN
Link to comment
Share on other sites

παιδια τελικα ποια ειναι η μεγαλυτερη μνημη που μπορω να βαλω και να δουλεψει αξιοπιστα;;;;;

 

α!! και επειδη το πρωτο Ν73 το επνιξα ξαναπαρηγγειλα ενα στα 303€ απο το νετ. Καλη τιμη ε;;

Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια.μηπως ξερετε σε ποια χωρα αντιστοιχει αυτος ο κωδικος παραγωγης του Ν73? 0539335.ευχαριστω

 

Νομιζω σε Γερμανια

 

παιδια τελικα ποια ειναι η μεγαλυτερη μνημη που μπορω να βαλω και να δουλεψει αξιοπιστα;;;;;

 

 

2Gb

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

καλα ντε...

δεν λες και για την μνημη αφου ασχοληθηκες που ασχοληθηκες...

 

ακυροοοοοοοο

 

;;;;))))

Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

καλα ντε...

δεν λες και για την μνημη αφου ασχοληθηκες που ασχοληθηκες...

 

ακυροοοοοοοο

 

;;;;))))

 

42mb είναι η μνήμη του τηλεφώνου αν ρωτάς αυτό..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλημέρα. Ζητώ την βοήθειά σας σχετικά με την εγκατάσταση του Nokia updater. Το pc κατά την εγκατάσταση μου βγάζει το μύνημα "error 1714 the older version of nokia updater cannot be removed. Contact your technical support group". Τι μπορώ να κάνω?
Σωτήρης
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανένα νέο για το νεο f/ware tou ME? Διότι αν δίνει κάτι ουσιαστικό έχει καλώς (και εννοώ κυρίως το mp3 και την φωτο του). Ειδάλλως μην ξανακάνουμε την διαδικασία για αλλαγή σε ΜΕ και μετά επανεγκατάσταση και πάει λέγοντας

 

΄Εχει κάνει, κανείς τη διαδικασία update ωστε να μπορεί να βρεί σημαντικές διαφορές μεταξύ απλού (με νεο f/ware) και ΜΕ?

Vita Brevis
Link to comment
Share on other sites

α!! και επειδη το πρωτο Ν73 το επνιξα ξαναπαρηγγειλα ενα στα 303€ απο το νετ. Καλη τιμη ε;;

αν πουμε να πουλησουμε τα δικα μας που ποσο πρεπει να τα δοσουμε απο την στηγμη που καινουριο κανει 303€! επεσε παρα πολη η σησκευη μας :(

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

ασε gianpithio...εγω θέλω να πουλήσω το σαξάκι μου (1400 vts look) και ξερεις τι τιμή μου ζήτησε ο εμπορας? (οχι εμπορος-ΕΜΠΟΡΑΣ) 2300 ευρω για να το πάρει...Και μετά μου λες εσύ για το Ν73...θα καταντήσουμε ένα κινητό να κοστίζει περισσότερο από ένα αμάξι (οι ανάγκες της εποχής βλέπεις)

Παρεπτιτόντως, η ποιότητα του βίνετο είναι πάρα πολύ καλή, τράβηξα κάτι φοβερά τώρα στις διακοπές που πήγα...

Vita Brevis
Link to comment
Share on other sites

αν πουμε να πουλησουμε τα δικα μας που ποσο πρεπει να τα δοσουμε απο την στηγμη που καινουριο κανει 303€! επεσε παρα πολη η σησκευη μας :(

 

Δυστυχώς αυτό είναι στάνταρ και το ξέρουμε ότι θα συμβεί όταν αγοράζουμε τα κινητά μας. Είναι λογικό να ισχύει και με το N73. Αν και 303 ευρώ είναι πολύ λίγα αν σκεφτούμε ότι στον τρέχοντα κατάλογο της Wind (για παράδειγμα) αναγράφεται το ποσό των 441 ευρώ (:confused: )ως τιμή σκέτης συσκευής!:O

Το καλύτερο που έχουμε να κάνουμε είναι να μην αγοράζουμε κάποιο κινητό με το που θα βγει, οπότε έχει και την πιο ακριβή τιμή σε όλη την διάρκεια της ζωής του στην αγορά. Αν μπορούμε κι όλας να το πάρουμε μεταχειρισμένο με κάποια καλή προσφορά και σε άριστη κατάσταση, ακόμη καλύτερα.;)

Link to comment
Share on other sites

Επειδή σκέφτομαι να αγοράσω το Ν73 ΜΕ θα ήθελα να μου λύσετε κάποιες απορίες:

 

1)Με σύνδεση WIND έχει λογότυπο κολλημένο στη συσκευή;

2)Τι κάρτα μνήμης υπάρχει στο κουτί(αλλού βλέπω 2 αλλού 1 GB)

3)Η μπαταρία είναι καλύτερη του Ν70 ΜΕ;Πόσο διαρκεί;

 

;) :w00t:

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...