Jump to content

[Επίσημο] Nokia N73 - Μέρος Ι


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

δηλαδι δεν υπαρχει καμια λυση εκτος του να το ξαναπουλησω ε?ευχαριστω για την απαντηση.

 

 

Φίλε μου για μπες στο http://www.9volto.gr. Είναι μαγαζί κινητής κάπου στον Πειραιά. Για κάνε ενα τηλέφωνο εκεί γιατί έχω μία εντύπωση ότι εκεί θα βρείς τη λύση.

Nokia 8210 -> Nokia 7210 -> Nokia 7610 -> Nokia N73 -> HTC Touch Diamond -> Apple iPhone 3GS + Nokia 5310 Xpress Music -> Apple iPhone 4 + Nokia E71 -> Apple iPhone 4 + Samsung Galaxy S2 -> Apple iPhone 4 + Samsung Galaxy S3 -> Apple iPhone 4 + LG Nexus 5 -> Samsung Galaxy S5 -> Samsung Galaxy S8 --> Samsung Note 10+
Link to comment
Share on other sites

kalhspera....na kanw mia ervthsh;jerw gia tis sel aa eiai adyaton na tis diabasw oes.diabasa kapies alladn brhka sto erwtma m apathsh!poy mporw na brv hemata gai to n73 k misoys hxoys;;;;pliz apanthste epeigei...eyxaristw

 

Τι γλώσσα είναι αυτή; :worry:

Κάποιος που γνωρίζει ας απαντήσει στο φίλο μας, νομίζω ότι κάτι λέει και ήχους ή κάτι τέτοιο τέλος πάντων.

 

Με το συμπάθειο, φιλαράκι. Αλλά δε φτάνει που δε γράφεις ελληνικά αλλά αυτά δεν είναι ούτε greeklish. Τη δεύτερη πρόταση έκανα μια ώρα να τη διαβάσω και δεν είμαι σίγουρος ότι τα κατάφερα τελικά. :X

Φιλικά.

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω το εξής πρόβλημα.

Είχα καμιά 60ριά θέματα στην κάρτα και είπα να κάνω ένα ξεκαθάρισμα.

Ακολούθησα λοιπόν την διαδικασία που περιγράφεται εδώδιαγράφτηκαν κανονικά τα θέματα, αλλά όταν πάω να ξαναεγκαταστήσω όσα πλέον θέλω, διαπίστωσα ότι για σχεδόν τα μισά αυτό είναι αδύνατον.

Μου βγαίνει στο τέλος της εγκατάστασης το μήνυμα "Η εγκατάσταση είναι αδύνατη".

Τι μπορεί να φταίει; Αφού τα θέματα αυτά είχαν εγκατασταθεί κανονικά. Τώρα γιατί δεν μπορούν;:worry:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους..Διαβάζοντας αρκετές έως πολλές σελίδες από το forum και κάνοντας και αρκετά search δεν κατάφερα να βρω λύση στο παρακάτω πρόβλημα...

 

Εκανα τη διαδικασία για μετατροπή από n73 σε n73me δυστυχώς αυτό που μου λέει είναι ότι έχω την πιό πρόσφατη αναβάθμιση και δεν μου την περνάει , ώστε να γίνει και η μετατροπή... Υπάρχει κάποια λύση ή πρέπει να περιμένω να βγεί καινούρια έκδοση?? Ευχαριστώ....:)

καρπούζι!:blink:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω το εξής πρόβλημα.

Είχα καμιά 60ριά θέματα στην κάρτα και είπα να κάνω ένα ξεκαθάρισμα.

Ακολούθησα λοιπόν την διαδικασία που περιγράφεται εδώδιαγράφτηκαν κανονικά τα θέματα, αλλά όταν πάω να ξαναεγκαταστήσω όσα πλέον θέλω, διαπίστωσα ότι για σχεδόν τα μισά αυτό είναι αδύνατον.

Μου βγαίνει στο τέλος της εγκατάστασης το μήνυμα "Η εγκατάσταση είναι αδύνατη".

Τι μπορεί να φταίει; Αφού τα θέματα αυτά είχαν εγκατασταθεί κανονικά. Τώρα γιατί δεν μπορούν;:worry:

Για όσα θέματα πας να εγκαταστήσεις και σου βγάζει μήνυμα "Expired certificate", πήγαινε στις ρυθμίσεις της ημερομηνίας και άλλαξε το έτος από 2007 σε 2006. Μετά ακολούθησε κανονικά τη διαδικασία εγκατάστασης και αφού τελειώσεις γύρισε πάλι το έτος σε 2007.

Link to comment
Share on other sites

Για όσα θέματα πας να εγκαταστήσεις και σου βγάζει μήνυμα "Expired certificate", πήγαινε στις ρυθμίσεις της ημερομηνίας και άλλαξε το έτος από 2007 σε 2006. Μετά ακολούθησε κανονικά τη διαδικασία εγκατάστασης και αφού τελειώσεις γύρισε πάλι το έτος σε 2007.

 

Όχι δεν είναι αυτό το πρόβλημα. Δεν μου βγάζει αυτό, αλλά "η εγκατάσταση είναι αδύνατη" και όταν έχει σχεδόν τελειώσει η εγκατάσταση. Αυτό που λες μου το έχει βγάλει με κάποιες εφαρμογές και έκανα αυτό με την αλλαγή έτους.

Αλλά μου φαίνεται πολύ παράξενο θέματα που τα έβαλα κανονικά πριν λίγες μέρες να μην μπορούν να εγκατασταθούν τώρα.

Anyway, έκανα φορμάτ την κάρτα και θα προσπαθήσω να τα περάσω πάλι.

Thanks, όμως.:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα ήθελα να ρωτήσω:

 

Στην λειτουργία της κάμερας άλλη εικόνα βλέπεις στο "εικονοσκόπιο" (θαμπή, ακανόνιστοι χρωματισμοί κ.λπ.) και την "κανονική" με τα ζωντανά τα χρώματα και την σωστή ευκρίνεια, αφού φωτογραφήσεις, μέσα από την "Έκθεση".

 

Αυτό το πρόβλημα είχε αναφερθεί αρχικά, αλλά δεν το ξαναείδα στις τελευταίες σελίδες του θέματος.

 

Δηλαδή, όταν σκοπεύεις (πριν φωτογραφήσεις) και βλέπεις το θέμα μέσα από την οθόνη του κινητού, η εικόνα είναι κακή με πολλές οριζόντιες και κάθετες γραμμές και φυσικά όλες οι επιπλέον ρυθμίσεις που σου προσφέρει η κάμερα είναι άχρηστες.

Όταν τις βλέπεις μετά (μέσα από την έκθεση), δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα.

 

Αυτό γιατί συμβαίνει; Είναι θέμα φακού; Διορθώνεται με κάποιο τρόπο (τηλ.:Ν73, firmware: παλιό :O );

 

Ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν είναι αυτό το πρόβλημα. Δεν μου βγάζει αυτό, αλλά "η εγκατάσταση είναι αδύνατη" και όταν έχει σχεδόν τελειώσει η εγκατάσταση. Αυτό που λες μου το έχει βγάλει με κάποιες εφαρμογές και έκανα αυτό με την αλλαγή έτους.

Αλλά μου φαίνεται πολύ παράξενο θέματα που τα έβαλα κανονικά πριν λίγες μέρες να μην μπορούν να εγκατασταθούν τώρα.

Anyway, έκανα φορμάτ την κάρτα και θα προσπαθήσω να τα περάσω πάλι.

Thanks, όμως.:)

 

Να προσθέσω ότι πλέον εγκαθιστά μόνο θέματα που εγκαθίστανται για πρώτη φορά.

Δεν εγκαθιστά κανένα από αυτά που υπήρχαν πριν και διαγράφτηκαν.:wacko:

 

Edit: Ξαναέκανα φορμάτ την κάρτα μνήμης και επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων αλλά τα ίδια!:angry:

Edit No2: Η πρώτη επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων ήταν από τις ρυθμίσεις του τηλεφώνου. Τελικά μετά από hard format (*#7370#) όλα τα θέματα εγκαθιστούνται κανονικά...Ουφ...Αυτή η Nokia ώρες ώρες...:mad:

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε αυτο :)

http://www.rapiduploader.com/554332

Για εφαρμογες καλητερα να ρωτας εδω ;)

[ΕΠΙΣΗΜΟ] Εφαρμογές Symbian OS 9.1

 

Καλησπέρα,

 

Το παραπάνω είναι για να έχεις το συγκεκριμένο Screensaver, αν θέλεις να βάλεις κάποιο gif, υποστηρίζεται από το κινητό; Ξέρεις κανείς πως το κάνω;

 

Αν όχι, έχετε άλλα παρόμοια ssavers;

Wanna Play ??

www.gamers.gr

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα ήθελα να ρωτήσω:

 

Στην λειτουργία της κάμερας άλλη εικόνα βλέπεις στο "εικονοσκόπιο" (θαμπή, ακανόνιστοι χρωματισμοί κ.λπ.) και την "κανονική" με τα ζωντανά τα χρώματα και την σωστή ευκρίνεια, αφού φωτογραφήσεις, μέσα από την "Έκθεση".

 

Αυτό το πρόβλημα είχε αναφερθεί αρχικά, αλλά δεν το ξαναείδα στις τελευταίες σελίδες του θέματος.

 

Δηλαδή, όταν σκοπεύεις (πριν φωτογραφήσεις) και βλέπεις το θέμα μέσα από την οθόνη του κινητού, η εικόνα είναι κακή με πολλές οριζόντιες και κάθετες γραμμές και φυσικά όλες οι επιπλέον ρυθμίσεις που σου προσφέρει η κάμερα είναι άχρηστες.

Όταν τις βλέπεις μετά (μέσα από την έκθεση), δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα.

 

Αυτό γιατί συμβαίνει; Είναι θέμα φακού; Διορθώνεται με κάποιο τρόπο (τηλ.:Ν73, firmware: παλιό :O );

 

Ευχαριστώ...

Ακριβως έτσι,σημασια εχει το αποτελεσμα,δλδ μολις βγει τοτε γινεται τελεια.

Link to comment
Share on other sites

Να προσθέσω ότι πλέον εγκαθιστά μόνο θέματα που εγκαθίστανται για πρώτη φορά.

Δεν εγκαθιστά κανένα από αυτά που υπήρχαν πριν και διαγράφτηκαν.:wacko:

 

Edit: Ξαναέκανα φορμάτ την κάρτα μνήμης και επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων αλλά τα ίδια!:angry:

Edit No2: Η πρώτη επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων ήταν από τις ρυθμίσεις του τηλεφώνου. Τελικά μετά από hard format (*#7370#) όλα τα θέματα εγκαθιστούνται κανονικά...Ουφ...Αυτή η Nokia ώρες ώρες...:mad:

Δοκίμασες αυτό που σου είχα προτείνει λίγο πιο πάνω;

 

Για όσα θέματα πας να εγκαταστήσεις και σου βγάζει μήνυμα "Expired certificate", πήγαινε στις ρυθμίσεις της ημερομηνίας και άλλαξε το έτος από 2007 σε 2006. Μετά ακολούθησε κανονικά τη διαδικασία εγκατάστασης και αφού τελειώσεις γύρισε πάλι το έτος σε 2007.
Link to comment
Share on other sites

δηλαδι δεν υπαρχει καμια λυση εκτος του να το ξαναπουλησω ε?ευχαριστω για την απαντηση.
πριν πας καπου που θα πληρωσεις δοκιμασε αυτο xxxxxxxxxxxxxxxxxx :D και αν θελεις

πες μετα αν σου δουλεψε.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες αυτό που σου είχα προτείνει λίγο πιο πάνω;

Μα αφού σου είπα βρε συ. Δεν μου έβγαλε αυτό το μήνυμα.

Αυτό μου το έχει βγάλει για κάποιες εφαρμογές και το έλυσα με τον τρόπο που λες.

Για τα θέματα όμως δεν έβγαζε αυτό το μήνυμα.

Anyway, τώρα είναι εντάξει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους..Διαβάζοντας αρκετές έως πολλές σελίδες από το forum και κάνοντας και αρκετά search δεν κατάφερα να βρω λύση στο παρακάτω πρόβλημα...

 

Εκανα τη διαδικασία για μετατροπή από n73 σε n73me δυστυχώς αυτό που μου λέει είναι ότι έχω την πιό πρόσφατη αναβάθμιση και δεν μου την περνάει , ώστε να γίνει και η μετατροπή... Υπάρχει κάποια λύση ή πρέπει να περιμένω να βγεί καινούρια έκδοση?? Ευχαριστώ...

 

Και εγώ παιδιά το ίδιο πρόβλημα αντιμετοπίζω υπάρχει καμια λύση??

Ευχαριστώ...

life is music.........
Link to comment
Share on other sites

Μα αφού σου είπα βρε συ. Δεν μου έβγαλε αυτό το μήνυμα.

Αυτό μου το έχει βγάλει για κάποιες εφαρμογές και το έλυσα με τον τρόπο που λες.

Για τα θέματα όμως δεν έβγαζε αυτό το μήνυμα.

Anyway, τώρα είναι εντάξει.

Όταν έκανες το *#7370# σου διέγραψε τις εφαρμογές που είχες εγκαταστήσει;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους..Διαβάζοντας αρκετές έως πολλές σελίδες από το forum και κάνοντας και αρκετά search δεν κατάφερα να βρω λύση στο παρακάτω πρόβλημα...

 

Εκανα τη διαδικασία για μετατροπή από n73 σε n73me δυστυχώς αυτό που μου λέει είναι ότι έχω την πιό πρόσφατη αναβάθμιση και δεν μου την περνάει , ώστε να γίνει και η μετατροπή... Υπάρχει κάποια λύση ή πρέπει να περιμένω να βγεί καινούρια έκδοση?? Ευχαριστώ...

 

Και εγώ παιδιά το ίδιο πρόβλημα αντιμετοπίζω υπάρχει καμια λύση??

Ευχαριστώ...

 

Δεν υπαρχει, περιμενεις μεχρι να βγαλουν πιο νεα εκδοση για το ΜΕ :shifty:

Link to comment
Share on other sites

Όταν έκανες το *#7370# σου διέγραψε τις εφαρμογές που είχες εγκαταστήσει;

Όλες τις είχα στην κάρτα μνήμης, οπότε έφυγαν με το format της κάρτας.

Αυτό δεν με πειράζει. Ούτως ή άλλως 4-5 ήτανε θα τις ξαναβάλω.

Τέλος καλό όλα καλά.

Αλλά είναι πολύ σπαστικό κάτι που είχαν παλιότερα κινητά (όπως π.χ το 6680) να μην μπορεί να το κάνει ένα καινούργιο κινητό όπως αυτό. Δηλαδή να μπορείς να διαγράψεις ένα θέμα από την διαχείρηση εφαρμογών ή πατώντας το "c".

Link to comment
Share on other sites

τραβιεμαι τις τελευταιες μερες με διαφορα fonts και δεν εχω βρει ακρη ( εχω διαβασει ολα τα posts) το θεμα εχει ως εξης:πολλες γραμματοσειρες των windows μου βγαζουν τετραγωνακια (ενω περιεχουν τους ελληνικους χαρακτηρες) αλλες μου βγαζουν μονο μια κατηγορια π.χ τη λιστα κλησεων και τα μηνυματα και τα υπολοιπα τετραγωνακια και μονο δυο τρεις να δουλευουν οι οποιοες οι χαλια >< μηπως εχει κανεις να ανεβασει η να μου στειλει τπτ tested working fonts θα ημουν ευγνωμον
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς αν με την ενεργή αναμονή στην αρχική οθόνη αυξάνει η κατανάλωση της μπαταρίας; :worry:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Λοιπόν αντιμετώπιζα ένα πρόβλημα με συνεχή κολήματα του τηλεφώνου τις τελευταίες μέρες. Από κάποιο Nokia Club μου είπαν να δοκιμάσω να απενεργοποιήσω το 3G γιατί σε κάποιος δημιουργεί πρόβλημα. Και πράγματι το απενεργοποίησα και τις τελευταίες μέρες όλα jet. Έχει συμβεί σε κανέναν άλλο?

 

Τώρα κάτι ακόμα ...

 

1. Συνδέοντας το καλώδιο (usb) με το κινητό συνεχώς είναι σα να μη κάνει καλή επαφή και συνδέεται / αποσυνδέεται. Θα πρέπει με το χέρι μου να το βάλω σε κάποια σταθερή θέση πράγμα το οποίο όμως είναι πολύ σπαστικό. Καμία ιδέα?

 

2. Πως μπορώ να έχω internet μέσω του υπολογιστή μου στο κινητό?

 

Ευχαριστώ.

A.T
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με το 3G είχα ακούσει οτι συνέβαινε σε πολλούς, ε΄γω δεν είχα προσωπικά αυτό το πρόβλημα.

 

1. Αυτό με το καλλώδιο το αντιμετώπιζα κ εγώ και μάλλον ο μόνος τρόπος είναι να το κρατάς μέχρι να βρεις το κατάλληλο σημείο

 

2. Δεν γνωρίζω κάτι τέτοιο

Link to comment
Share on other sites

1. Αυτό με το καλλώδιο το αντιμετώπιζα κ εγώ και μάλλον ο μόνος τρόπος είναι να το κρατάς μέχρι να βρεις το κατάλληλο σημείο

 

Μπορείς πάντα να πάρεις ένα καινούριο καλώδιο ή τουλάχιστον να προσπαθήσεις να καθαρίσεις πολύ καλά τις επαφές τόσο του τηλεφώνου όσο και του καλωδίου...

 

Σε εμένα το καθάρισμα έπιασε μια - δυο φορές που μου έκανε "νερά" το καλώδιο!!:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...