Jump to content

[Επίσημο] Nokia N73 - Μέρος Ι


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα πας στην προτη σελιδα αυτου του θεματος

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=146413

εκει θα βρεις ενα οδηγο απο τον @nervous που λεγετε

ΟΔΗΓΟΣ ΜΕΤΑΤΡΟΠΗΣ ΑΠΟ Ν73 ΣΕ Ν73ΜΕ

και θα ακολουθησεις την διαδικασια :)

 

Σε ευχαριστω παρα πολυ,επανηλθαν τα ελληνικα αλλα συνεχιζει να κανει κολληματα και restart μονο του...γιατι??????

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια μηπως μπορει κανεις να με βοηθησει!τραβαγα βιντεο χτες και παταγα παυση και μετα το ξαναξεκινουσα!αλλα υστερα απο αυτο ο ηχος ειναι πιο γρηγορος απο την εικονα!μηπως ξερει κανεις κανενα προγραμμα για το pc ωστε να το φτιαξω?ευχαριστω!:)

 

κανεις?:ninja:

καλυτερα να νιω8εις παρα να μπορεις....!(dima poWer) xD

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

κανεις?:ninja:

 

Παιδια μηπως μπορει κανεις να με βοηθησει!τραβαγα βιντεο χτες και παταγα παυση και μετα το ξαναξεκινουσα!αλλα υστερα απο αυτο ο ηχος ειναι πιο γρηγορος απο την εικονα!μηπως ξερει κανεις κανενα προγραμμα για το pc ωστε να το φτιαξω?ευχαριστω!:)

 

 

Ρωτα καλυτερα στην ενοτητα του computing software ...

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους,εδω και 2-3 μερες εχω το ν73 αλλα εξ αρχης μου εκανε κοληματα και restart παρα πολλες φορες και αν και εβαλα την τελευταια αναβαθμιση συνεχιζει το ιδιο.Τι μπορει να συμβαινει εχετε υποψιν απο αλλη περιπτωση?????

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

το μονο που εξακολουθει να με χαλαει και να με σπρωχνει στο 95 ειναι το σαρ....

πραγματικα αυτο δεν μπορεσα και ουτε μπορω ακομη να το "χωνεψω"......:X

Εμένα πάλι το μόνο που με χαλάει και με οδηγεί στο n95 είναι το αθλιο βίντεο του n73,πραγματικά έχω απογοητευτει,α ρε 903 που είσαι....τι κορυφαιο βιντεο τραβούσε!

Απο την άλλη δεν φευγω απο το ν73 γιατί εχω βολευτει παρα πολύ με την αυτονομία του.:)

Στην επόμενη αναβάθμιση απαιτώ να βελτιωθεί το βίντεο,ακους ΝΟΚΙΑ?:lol: :p

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μερικές ερωτήσεις:

  • Ισχύει το ότι τα Ν73 των οποίων το ΙΜΕΙ λήγει σε μηδέν (0) μπορεί να εμφανίσουν πρόβλημα σε κάποιες εφαρμογές;
  • Αν μετατρέψω το απλό Ν73 σε Ν73 ΜΕ θα δω βελτίωση στην αυτονομία;
  • Στο απλό Ν73, η αυτονομία βελτιώνεται με το τελευταίο firmware;
  • Η μετατροπή σε Ν73 ΜΕ μου δημιουργεί πρόβλημα στην εγγύηση;

Αυτά! :)

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να κάνω κάποιες ερωτήσεις:

 

  • Όταν λέτε ότι τα βίντεο είναι άθλια, τι εννοείτε?

 

  • Υπάρχει κάποια εφαρμογή ώστε το flash να λειτουργεί ως φακός, όπως για παράδειγμα το N70Torch για το Ν70?

 

  • Και κάτι τελευταίο, το Ν73 μπορεί να δεχτεί τον διαχειριστή αρχειών ProfiExplorer και FExplorer?

 

 

Thnx in advance! :rolleyes:

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να κάνω κάποιες ερωτήσεις:

 

  • Όταν λέτε ότι τα βίντεο είναι άθλια, τι εννοείτε?

 

  • Υπάρχει κάποια εφαρμογή ώστε το flash να λειτουργεί ως φακός, όπως για παράδειγμα το N70Torch για το Ν70?

 

  • Και κάτι τελευταίο, το Ν73 μπορεί να δεχτεί τον διαχειριστή αρχειών ProfiExplorer και FExplorer?

 

 

Thnx in advance! :rolleyes:

Απ' ότι ξέρω το Ν73 τραβάει ικανοποιητικό βίντεο

Για τον φακό ψάξε στις εφαρμογές για το N-Torch Lite

Μπορεί άνετα να δεχτεί τους γνωστούς file managers

Link to comment
Share on other sites

Σαν νέος κάτοχος ν73 έχω 2 ερωτήσεις:

 

1) Σε τι ανάλυση πρέπει να είναι τα wallpapers μας για να πιάνουν όλη την οθόνη και

 

2)πως μπορούμε να εμφανίζεται η φωτογραφία μιας επαφής μας σε νορμάλ μέγεθος όταν μας παίρνει τηλέφωνο μιας και τώρα θέλεις μεγεθυντικό φακό για να την δείς

http://briefcase.pathfinder.gr/download/Privateer2004/7783/221488/0/karaiskakh2.jpg
Link to comment
Share on other sites

Σαν νέος κάτοχος ν73 έχω 2 ερωτήσεις:

 

1) Σε τι ανάλυση πρέπει να είναι τα wallpapers μας για να πιάνουν όλη την οθόνη και

 

2)πως μπορούμε να εμφανίζεται η φωτογραφία μιας επαφής μας σε νορμάλ μέγεθος όταν μας παίρνει τηλέφωνο μιας και τώρα θέλεις μεγεθυντικό φακό για να την δείς

1) Δεν μπορεί να μπει wallpaper σε ολόκληρη την οθόνη. Ίσως να μπορεί να γίνεται να βάλεις για screensaver μια εικόνα και να τη βάλεις να φαίνεται σε ολόκληρη την οθόνη.

 

2) Βάλε το πρόγραμμα που λέγεται FSCaller (Full Screen Caller). ;)

 

 

Απ' ότι ξέρω το Ν73 τραβάει ικανοποιητικό βίντεο

Για τον φακό ψάξε στις εφαρμογές για το N-Torch Lite

Μπορεί άνετα να δεχτεί τους γνωστούς file managers

 

Καλύτερα από το Ν70 τραβάει? Επειδή έχω το Ν70 και θέλω να τα συγκρίνω για να καταλήξω στο αν θα το πάρω ή όχι. :O

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

ego pantos eatmydust pou exo dei kai apo ta dio kinita to n73 mou arese poli giati kai skoteino xoro ebgaze poli kala!alla as sou poune kai ali kalitera!;)

Ο ΠΛΑΝΗΤΗΣ ΕΚΠΕΜΠΕΙ S.O.S !!! ΑΣ ΒΟΗΘΗΣΟΥΜΕ ΟΛΟΙ!!!

;)

Link to comment
Share on other sites

ego pantos eatmydust pou exo dei kai apo ta dio kinita to n73 mou arese poli giati kai skoteino xoro ebgaze poli kala!alla as sou poune kai ali kalitera!;)

Όταν τα είδες και τα δύο, ποιο σου φάνηκε καλύτερης ποιότητας? Για να γίνω πιο συγκεκριμένος, είχαν καθόλου σπασίματα τα βίντεο που είδες?

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Όταν τα είδες και τα δύο, ποιο σου φάνηκε καλύτερης ποιότητας? Για να γίνω πιο συγκεκριμένος, είχαν καθόλου σπασίματα τα βίντεο που είδες?

Και τα δυο χάλια είναι.....

Αν είχε καποιος πριν sharp και μετά αυτο θα με καταλάβει................

Link to comment
Share on other sites

Και τα δυο χάλια είναι.....

Αν είχε καποιος πριν sharp και μετά αυτο θα με καταλάβει................

Μπορείς να γίνεις λιγάκι πιο σαφής? Μπορείς να μου πεις ακριβώς τι δεν σου άρεσε στο βίντεο που είδες?

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

auto pou leei gia ta sharp einai alitheia exoun kalo binteo. alla kai to n73 pou eida itan skedon ta idia ma to v903!na sou po kati epeidi ego ida bradi kai den eixe poli fos ekei mou arese para poli to mono pou den mou arese itan pos eixe kati san grames den mporo na sto eksigiso alla entaksei den einai kai kinito gia video!

Ο ΠΛΑΝΗΤΗΣ ΕΚΠΕΜΠΕΙ S.O.S !!! ΑΣ ΒΟΗΘΗΣΟΥΜΕ ΟΛΟΙ!!!

;)

Link to comment
Share on other sites

Δεν διαφωνώ ούτε αμφισβητώ όσα λέει το παλικάρι. Απλά θα ήθελα να μου πείτε τι δεν σας άρεσε στο βίντεο όταν το βλέπατε... :worry: Φαίνεται η εικόνα καλά ή @@?:O

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

kala fenetai pantos apo to n70 tha deis kapia diafora!!alla na sou poun kai alla paidia aurio gia pio sigoura kai kati allo oti den tha breis tosa pola programmata osa kai gia to n70!!;)

Ο ΠΛΑΝΗΤΗΣ ΕΚΠΕΜΠΕΙ S.O.S !!! ΑΣ ΒΟΗΘΗΣΟΥΜΕ ΟΛΟΙ!!!

;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι χρήστης του ν73 εδώ και 3 μήνες.

Κάτι ξέρω πιστέψτε με,καμία απολύτως σχέση το βιντεο που τραβούσα με το 903 με αυτο του ν73.

Πραγματικα <<ντρέπομαι>>να τραβήξω βίντεο,γι αυτο το λόγο εχω τραβήξει ελάχιστες φορές.

Με το 903 ήμουν περήφανος οταν τραβούσα βίντεο,ήταν κορυφαιο και στην tv ακόμα φαινόταν τέλεια..

Link to comment
Share on other sites

kati off-topic otan eixa gia ligo to v903 xeromoun na travao foto:happy: para poli kales den exo dei pio kales!! tora to video ama se endiaferei toso giati den perneis to n93?

Το ν93 εχει κορυφαίο βίντεο αλλα οι φωτογραφίες ειναι χειρότερες απο του ν73.

Επίσης εχει ενα ηχείο.

Και είναι αρκετά μεγάλο.

Στο ν73 πιστευα να βρω βιντεο σαν του 903 περίπου,δυστυχως έπεσα έξω.

 

Τι δεν μου αρέσει συγκεκριμένα στο βιντεο.

1)ακουγεται ενας ήχος πάντα(οχι ιδιαιτερα ενοχλητικος)

2)σε εξωτερικο χώρο ημέρα με πολύ φως τραβάει καλό βιντεο αλλα και πάλι μονο στο pc φαίνεται καλά.

3)το χρώμα απο το βιντεο σε εσωτερικους χώρους ειναι αθλιο.

4)οταν πας να δεις ενα βιντεο που τράβηξε στο δειχνει στην μέση,οχι σε πληρη οθόνη,κατι σαν το κ750,δλδ χάλια,αν και στο pc φαίνονται καλά.

Link to comment
Share on other sites

entaksi ontos to ixeio den einai kai poli kalo den exei arketo mpaso thelei mpaso akoma alla pezei dinata!!!stin foto fteei i nokia giati prospathei na ta kanoun na pianoun mikrotero xoro kai tin xalane!!!kai allo off-topic:lol:

Ο ΠΛΑΝΗΤΗΣ ΕΚΠΕΜΠΕΙ S.O.S !!! ΑΣ ΒΟΗΘΗΣΟΥΜΕ ΟΛΟΙ!!!

;)

Link to comment
Share on other sites

entaksi ontos to ixeio den einai kai poli kalo den exei arketo mpaso thelei mpaso akoma alla pezei dinata!!!stin foto fteei i nokia giati prospathei na ta kanoun na pianoun mikrotero xoro kai tin xalane!!!kai allo off-topic:lol:

Και το ν73 δεν εχει πολυ μπάσο(μόνο αν ρυθμίσεις τον ισοσταθμιστή ή επιλέξεις ενίσχυση μπασων),και εχει πολύ δυνατή ένταση,αυτο με το μικρότερο χώρο κάτι πρέπει να παιζει...

Με το 903 η πλειοψηφία των photo δεν ήταν κάτω απο 1mb,μέχρι και 1,6 έφτανε.

Αυτο παντα 600 με 700 kb πιανουν.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω παρα πολυ,επανηλθαν τα ελληνικα αλλα συνεχιζει να κανει κολληματα και restart μονο του...γιατι??????

Χερομαι που τα καταφερες :up:

Kαι το δικο μου στην αρχη εκανε restart μονο του αλλα τορα σταματησε που και που κανει restart αλλα σπανια :)

Το δικο σου σηνεχιζει? :(

 

Παιδιά μερικές ερωτήσεις:

  • Ισχύει το ότι τα Ν73 των οποίων το ΙΜΕΙ λήγει σε μηδέν (0) μπορεί να εμφανίσουν πρόβλημα σε κάποιες εφαρμογές;
  • Αν μετατρέψω το απλό Ν73 σε Ν73 ΜΕ θα δω βελτίωση στην αυτονομία;
  • Στο απλό Ν73, η αυτονομία βελτιώνεται με το τελευταίο firmware;
  • Η μετατροπή σε Ν73 ΜΕ μου δημιουργεί πρόβλημα στην εγγύηση;

Αυτά! :)

 

1) εμφανιζονται προβληματα σε εφαρμογες που εχουν το κλειδη στο pc και δεν μπορεις να της ξεκληδοσεις

2)Ναι η τελευτεα αναβαθμιση ειναι πολη καλη

3)καθε πιο καινουργια version και καλητερη

4)οχι

 

Στης απαντησεις 2 και 3 ειναι το τι πιστευω εγω, ελπιζω να βοηθεισα :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

ΤΟ βιντεο ξαναλέω ειναι αθλιο,να το κοιτάξτε όσοι θέλετε να το πάρετε.

 

Ε καλά βρε συ GEORGE , τα παραλές λίγο... αν δεν έχει κανείς σχέση με κινητά και διαβάσει την λέξη "άθλια" θα νομίζει ότι είναι και τελείως χάλια!

Εντάξει δεν είναι και το καλύτερο , αλλά σε καμιά περίπτωση δεν κατατάσσεται και στα ... άθλια!

Δείτε μερικά video από το Ν73 :

, 2 , 3 .....

Και εδώ μια ΑΝΑΛΥΤΙΚΗ παρουσίαση της κάμερας (έχει παραδείγματα από φωτογραφίες , αλλά και από βίντεο) - κάντε save as τα επόμενα : 1 , 2 , 3 !

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...