Jump to content

[Επίσημο] Nokia N73 - Μέρος Ι


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πρόσφατα εκανα αναβαθμιση του n73 σε n73 music edition και φυσικα εβαλα το τελευταιο firmware.Το προβλημα ειναι οτι δεν μπορω να εγκαταστησω καμια εφαρμογη.Γινεται η ερωτηση "θελετε να εγκαταστήσετε την εφαρμογη ....",επιλεγω Ναι.περιμενω λιγο και βγαινει σφαλμα οτι τα πιστοποιητικα της εφαρμογης δεν ισχυουν ακομη ή ειναι λαθος ρυθμισμενη η ημερομηνια του τηλεφωνου.

Εχει κανεις καμια ιδεα?

---

Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the first one!

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

πρόσφατα εκανα αναβαθμιση του n73 σε n73 music edition και φυσικα εβαλα το τελευταιο firmware.Το προβλημα ειναι οτι δεν μπορω να εγκαταστησω καμια εφαρμογη.Γινεται η ερωτηση "θελετε να εγκαταστήσετε την εφαρμογη ....",επιλεγω Ναι.περιμενω λιγο και βγαινει σφαλμα οτι τα πιστοποιητικα της εφαρμογης δεν ισχυουν ακομη ή ειναι λαθος ρυθμισμενη η ημερομηνια του τηλεφωνου.

Εχει κανεις καμια ιδεα?

 

Μια φορα μου ειχε κανει το ιδιο, ειχα βαλει στην ημερομηνια 2006 ενω ηταν 2007

Link to comment
Share on other sites

πρόσφατα εκανα αναβαθμιση του n73 σε n73 music edition και φυσικα εβαλα το τελευταιο firmware.Το προβλημα ειναι οτι δεν μπορω να εγκαταστησω καμια εφαρμογη.Γινεται η ερωτηση "θελετε να εγκαταστήσετε την εφαρμογη ....",επιλεγω Ναι.περιμενω λιγο και βγαινει σφαλμα οτι τα πιστοποιητικα της εφαρμογης δεν ισχυουν ακομη ή ειναι λαθος ρυθμισμενη η ημερομηνια του τηλεφωνου.

Εχει κανεις καμια ιδεα?

 

Πήγαινε Διαχείριση εφαρμογών > Επιλογές > Ρυθμίσεις και βάλε:

Εγκατάσταση λογισμικού = Όλα

Έλεγχος πιστοποιητικών = Απενεργοποίηση

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε Διαχείριση εφαρμογών > Επιλογές > Ρυθμίσεις και βάλε:

Εγκατάσταση λογισμικού = Όλα

Έλεγχος πιστοποιητικών = Απενεργοποίηση

 

αυτο ηταν το πρωτο που σκεφτηκα κι εγω.ετσι ειναι. τα ξαναλλαξα κι εκανα δοκιμες αλλα παλι τιποτα...

---

Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the first one!

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

αυτο ηταν το πρωτο που σκεφτηκα κι εγω.ετσι ειναι. τα ξαναλλαξα κι εκανα δοκιμες αλλα παλι τιποτα...

 

ekanes ayto pou eipe o @dedcat na deis an exeis swsta tin hmeromhnia?

giati an to ebales 2006 anti 2007 tha sou bgazei sfalma.

Link to comment
Share on other sites

οχι,σωστα την ειχα.αλλα νομιζω οτι ειναι κατι αλλο.τωρα λειτουργει.μετα απο τοσα updates ειχαν διεγραφει ολα εκτος απο μια εφαρμογη.μολις την εκανα εγω αφαιρεση,ολα λειτουργουν κανονικα...

---

Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the first one!

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα...

Ξέρω μπορεί να μου φωνάξετε αλλά δύσκολο να διαβάσω όλες αυτές τις σελίδες...

Σκέφτομαι να αγοράσω το N73 Μusic Edition :rolleyes:

Πως το βλέπετε σαν επιλογή?:O

Είχα Sony Ericsson και δεν ξέρω τι παίζει με τα ΝΟΚΙΑ...:O

 

 

Ευχαριστώ

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Παρτο θα μηνεις πολη ευχαριστημενος :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

NA rotiso kati kai ego pou isos einai xazo....giati polloi apo esas metatrepete to N73 se N73 Music Edition?? Poies einai oi diafores pou aksizei na mpeis se mia tetoia diadikasia? OK exei kalytero music player. Alles diafores???
Nokia 8210 -> Nokia 7210 -> Nokia 7610 -> Nokia N73 -> HTC Touch Diamond -> Apple iPhone 3GS + Nokia 5310 Xpress Music -> Apple iPhone 4 + Nokia E71 -> Apple iPhone 4 + Samsung Galaxy S2 -> Apple iPhone 4 + Samsung Galaxy S3 -> Apple iPhone 4 + LG Nexus 5 -> Samsung Galaxy S5 -> Samsung Galaxy S8 --> Samsung Note 10+
Link to comment
Share on other sites

Παρτο θα μηνεις πολη ευχαριστημενος :)

 

ok...

Ευχαριστώ :) Έχω κολλήσει βασικά..:O μάλλον μέσα στην εβδομάδα αυτή ή αρχές της επομένης...:rolleyes:

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

NA rotiso kati kai ego pou isos einai xazo....giati polloi apo esas metatrepete to N73 se N73 Music Edition?? Poies einai oi diafores pou aksizei na mpeis se mia tetoia diadikasia? OK exei kalytero music player. Alles diafores???

 

Το έχω αναφέρει και παλιότερα, κατά τη γνώμη μου και την δικιά μου εμπειρία και με τις δύο εκδόσεις λογισμικού (είμαι από τους πρώτους αγοραστές του Ν73 αλλά και symbian κινητών), η έκδοση ΜΕ είναι πιό σταθερή και γρήγορη αν και παραδόξως καταναλώνει μεγαλύτερη ram.

frastgr
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα ήθελα να σας ρωτήσω πως μπορώ να κάνω κάποια πράγματα για το Ν73:

1) Ποιά είναι η ρύθμιση που κάνεις εξοικονόμηση μπαταρίας; (κάτι έχει σχέση με την επιλογή δικτύου θυμάμαι)

2) Πως μπορώ να γράφω ελληνικά (κανονική πληκτρολόγηση) αλλά να έχω το Τ9 στα αγγλικά;

3) Μετρητή μηνυμάτων δεν έχει το Ν73; πουθενά δεν τον βρίσκω!

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω μπερδευτει λιγο

ενδιαφερομαι να αγορασω το Ν73 και κοιταω τιμες.

 

Στο vodafone 200 ας πουμε

στο πλαισιο

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=10&category=69975716&product=894087

276 ευρο

 

στο e-shop

http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.000311

332 euro

 

Δικαιολογειται τετοια διαφορα ή εγω δε κοιτάω κάτι καλα στις τιμές ?

 

ευχαριστώ

ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

kalispera se olous.. molis simera agorasa to n73.. distixos den exo ton xrono na diavaso 200 selides replies... an mporei kapoios tha ithela na mou pei tin gnomi tou... exo doulepsei arketa series 60 kai apo polla den emeiena efraristimenos me to software.. opote skeftomai an einai na to pao psio .. den to exo psaksei poli akoma.. alla fovamai oti an to psakso isos na einai arga gia na to giriso ... eyxaristo ekton proteron .. tha me voithise te poli..

 

 

Update... ayto pou paratirisa sta grigora . einai oti den mporo na sindetho sto topiko diktyou to spitiou? giati ??? .. na episimano oti to agorasa apo agglia apo opou vriskomai kai einai vodafone live.. einai provlima ayto ? .. thanks..

They say I'm crazy... I really don't care.. that's my prerogative....
Link to comment
Share on other sites

Update... ayto pou paratirisa sta grigora . einai oti den mporo na sindetho sto topiko diktyou to spitiou? giati ??? .. na episimano oti to agorasa apo agglia apo opou vriskomai kai einai vodafone live.. einai provlima ayto ? .. thanks..

 

to vodafone live sta perissotera kinita mplokarei arketa pragmata... den exw (akoma) to n73 opote den einai 100% axiopista afta pou sou lew, wstoso ena kintho (6630) poy eixa parei me to live panw eixe provlima me ta mp3... den mporousa na ta valw san ringtone an den ta eixa katevasei apo to live. Episis den mou douleve to elliniko simaki parolo pou htan vodafone GR... molis to syniditopoiisa to gyrisa pisw k to pira apo tin O2 pou dinei ta kinita tis teleiws xekleidwta kai xwris diko ths software...:D

 

EDIT: prosopika 8a sou proteina na to gyriseis piso an mporeis na to pareis apo alli etairia... an sou aresei to kinito, tote axizei na dwseis liga parapanw lefta gia na mporeseis na exeis oles tis leitourgies xekleidwtes...

Link to comment
Share on other sites

ayto pou paratirisa sta grigora . einai oti den mporo na sindetho sto topiko diktyou to spitiou? giati ?

Τι δίκτυο εννοείς; Το Ν73 δεν διαθέτει wi-fi.

na episimano oti to agorasa apo agglia apo opou vriskomai kai einai vodafone live.. einai provlima ayto ? .. thanks..

Σου προτείνω να αφαιρέσεις το vodafone μενού/ρυθμίσεις απο την συσκευή σου.

Link to comment
Share on other sites

to vodafone live sta perissotera kinita mplokarei arketa pragmata... den exw (akoma) to n73 opote den einai 100% axiopista afta pou sou lew, wstoso ena kintho (6630) poy eixa parei me to live panw eixe provlima me ta mp3... den mporousa na ta valw san ringtone an den ta eixa katevasei apo to live. Episis den mou douleve to elliniko simaki parolo pou htan vodafone GR... molis to syniditopoiisa to gyrisa pisw k to pira apo tin O2 pou dinei ta kinita tis teleiws xekleidwta kai xwris diko ths software...:D

 

EDIT: prosopika 8a sou proteina na to gyriseis piso an mporeis na to pareis apo alli etairia... an sou aresei to kinito, tote axizei na dwseis liga parapanw lefta gia na mporeseis na exeis oles tis leitourgies xekleidwtes...

 

to paratirisaaaaaaaa .. ayto me tin elliniki sim kai travao ta malia mou ... ayto tha pei apogoiteysi .. po po po ... etoimazomai na to pao piso...

 

mirrorofsorrow den ksero pos tha tha kano parathesi kai to diko sou minima.. telospanton .. NAI TELIKA TO DIAPISTOSA KI AYTO :( ... wi-fi yiok.. krima... thanks pantos.. me katatopisate me tosa ligo ... psaxno kanena allo N series tora :s.. den me ikanopoiei kanena mou fenetai ..... ate na vgei to iphone..

They say I'm crazy... I really don't care.. that's my prerogative....
Link to comment
Share on other sites

παιδια να κανω μια απλη ερωτηση..ενος φιλου το κινητο κλειδωθηκε με και δεν δεχεται τον κωδικο ασφαλειας που ειχε 8εσει αυτος αλλα ουτε και τον αρχικο ..τι μπορουμε να κανουμε σε αυτη τιν περισπτωση?μονο στην νοκια?υπαρχει μηπως καποιο προγραμματακι που μπορει να χει προσβασει στο κινητο μεσο θπολογιστη?υπ οψιν το κινητο κλειδωσε δινοντασ συνεχομενα λα8ος κωδικους
Link to comment
Share on other sites

παιδια να κανω μια απλη ερωτηση..ενος φιλου το κινητο κλειδωθηκε με και δεν δεχεται τον κωδικο ασφαλειας που ειχε 8εσει αυτος αλλα ουτε και τον αρχικο ..τι μπορουμε να κανουμε σε αυτη τιν περισπτωση?μονο στην νοκια?υπαρχει μηπως καποιο προγραμματακι που μπορει να χει προσβασει στο κινητο μεσο θπολογιστη?υπ οψιν το κινητο κλειδωσε δινοντασ συνεχομενα λα8ος κωδικους

 

To κινητο του φιλου σου ειναι ανηκτο η κληστο? αν ειναι κληστο τιποτα.. αν ειναι ανηκτο καντο ενα update και θα ξανα εχει τον αρχικο κωδικο 12345 :D

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

παιδια να κανω μια απλη ερωτηση..ενος φιλου το κινητο κλειδωθηκε με και δεν δεχεται τον κωδικο ασφαλειας που ειχε 8εσει αυτος αλλα ουτε και τον αρχικο ..τι μπορουμε να κανουμε σε αυτη τιν περισπτωση?μονο στην νοκια?υπαρχει μηπως καποιο προγραμματακι που μπορει να χει προσβασει στο κινητο μεσο θπολογιστη?υπ οψιν το κινητο κλειδωσε δινοντασ συνεχομενα λα8ος κωδικους

 

Λογικά στη Nokia δεν θα έχει πρόβλημα ο φίλος, αλλά ποτέ δεν ξέρεις.

Δεν ξέρω ακριβώς την πολιτική τους ως προς τα ξεκλειδώματα. Δεν αναφέρομαι συγκεκριμένα στο φίλο σου, αλλά λογικά θα έπρεπε οι υπάλληλοι στη Nokia να είναι επιφυλακτικοί. Κάλλιστα θα μπορεί ο οποιοσδήποτε να πάει με ένα κλεμμένο κινητό και να το έχει κλειδώσει επίτηδες βάζοντας άσχετους κωδικούς ώστε να ζητήσει ξεκλείδωμα. Επαναλαμβάνω ότι δε εννοώ ότι ο φίλος σου το έκανε αυτό, μιλάω γενικά, να εξηγούμαστε.

Αξίζει πάντως να δοκιμάσει να το πάει στη Nokia.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Λογικά στη Nokia δεν θα έχει πρόβλημα ο φίλος, αλλά ποτέ δεν ξέρεις.

Δεν ξέρω ακριβώς την πολιτική τους ως προς τα ξεκλειδώματα. Δεν αναφέρομαι συγκεκριμένα στο φίλο σου, αλλά λογικά θα έπρεπε οι υπάλληλοι στη Nokia να είναι επιφυλακτικοί. Κάλλιστα θα μπορεί ο οποιοσδήποτε να πάει με ένα κλεμμένο κινητό και να το έχει κλειδώσει επίτηδες βάζοντας άσχετους κωδικούς ώστε να ζητήσει ξεκλείδωμα. Επαναλαμβάνω ότι δε εννοώ ότι ο φίλος σου το έκανε αυτό, μιλάω γενικά, να εξηγούμαστε.

Αξίζει πάντως να δοκιμάσει να το πάει στη Nokia.

 

Κ εγώ νομίζω ότι καλό είναι να πάει στην νόκια σίγουρα θα βρεθεί λύση και θα το ξεκλειδώσουν.

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω μπερδευτει λιγο

ενδιαφερομαι να αγορασω το Ν73 και κοιταω τιμες.

 

Στο vodafone 200 ας πουμε

στο πλαισιο

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=10&category=69975716&product=894087

276 ευρο

 

στο e-shop

http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.000311

332 euro

 

Δικαιολογειται τετοια διαφορα ή εγω δε κοιτάω κάτι καλα στις τιμές ?

 

ευχαριστώ

 

Επειδή η διαφορά είναι τεράστια θέλω να πιστέυω πως είναι κάποιο τυπογραφικό/ηλετρονικό λάθος...:rolleyes:

Πάντως παλιότερα απο άλλο κατάστημα που είχα παρόμοιο πρόβλημα πήρα στο 13830 ενημερώθηκα για την πραγματική του τιμή και όταν πη΄γα στο κατάστημα να το αγοράσω τους έκαναν εγάλη "σκηνή" και το πηρά με την πραγματική τιμή που ήταν "νύχτα με τη μέρα" με την αναγραφόμενη

 

Sorry για το offtopic :O

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Επειδή η διαφορά είναι τεράστια θέλω να πιστέυω πως είναι κάποιο τυπογραφικό/ηλετρονικό λάθος...:rolleyes:

Πάντως παλιότερα απο άλλο κατάστημα που είχα παρόμοιο πρόβλημα πήρα στο 13830 ενημερώθηκα για την πραγματική του τιμή και όταν πη΄γα στο κατάστημα να το αγοράσω τους έκαναν εγάλη "σκηνή" και το πηρά με την πραγματική τιμή που ήταν "νύχτα με τη μέρα" με την αναγραφόμενη

 

Sorry για το offtopic :O

 

ρε παιδια πηρα τηλεφωνο στο πλαισιο και εκει χαζομαρες μου ελεγαν..δεν ηξεραν..πηγαινε σε ενα καταστημα μου ειπαν .. τα χαλια μας δλδ.. παντως μαλλον στο πλαισιο δεν εχουν περασει το ΦΠΑ .... αν καποιος ξερει ας μας πει

ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια πηρα τηλεφωνο στο πλαισιο και εκει χαζομαρες μου ελεγαν..δεν ηξεραν..πηγαινε σε ενα καταστημα μου ειπαν .. τα χαλια μας δλδ.. παντως μαλλον στο πλαισιο δεν εχουν περασει το ΦΠΑ .... αν καποιος ξερει ας μας πει

 

ti na pw den kserw!!!

To aplo N73 ston kotsovolo to exei 479 kai to ME 459:whistle:

Eleos dld:cry: :mad: :X

Μέγιστο μέγεθος υπογραφής 16 kiB
Link to comment
Share on other sites

παιδια βοηθεια!!!μια φιλη μου εβαλε καταλαθος τον κωδικο κλειδωματος 5 φορες λαθος και δεν ανοιγει!το αφησα και μια ωρα αλλα τπτ!τι θα κανω???

καλυτερα να νιω8εις παρα να μπορεις....!(dima poWer) xD

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...