Jump to content

[Επίσημο] Nokia N73 - Μέρος Ι


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ma exo idi ME! Giati na kano anavathmisi se ME? To N70 pou kolaei?:p N73 eipa oti exo.....

 

Kai roto otan sou leei oti i anavathmisi einai diathesimi sta agglika dld an tin stiso meta to tilefono den tha exei ellinika?

 

 

παιδια μπορει καποιος να μας πει λεπτομερειες για αυτη την διαδικασια???

 

πρεπει να γινει γιατι αλλιως οσοι εχουν την 3.0638.0.0.30

30-10-2006 RM-133 NokiaN73(Y7.01)

δεν μπορουν να κανουν update???

 

ελαιος ας μας βοηθησει καποιος χριστιανος...

 

 

 

 

κατι αλλο...

 

μερικες φορες παταω πχ εφαρμογες και κανει πανω απο 15 δευτερολεπτα να ανοιξει...

 

τι γινεται???:cry:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ποιο εχει τελικα καλυτερο firmware?το απλο ή το ME ?ή ειναι ισαξια ?:O

Με λιγα λογια ποιο αξιζει να αγορασεις απο αυτα τα 2 ? :P

 

thx προκαταβολικα :)

Link to comment
Share on other sites

Με την τελευταια αναβαθμιση του Ν73 ΜΕ (3.0705.1.0.31) το κινητο εγινα πολυ πιο γρηγορο σε σημειο να λεω οτι ειναι το πιο γρηγορο symbian που εχω δει.Σε συνθηκες χαμηλου φωτισμου κατα την φωτογραφηση παραμενει το μπλε χρωμα στο σκοπευτρο(οθονη) του κινητου.Το αποτελεσμα?Μην βγαζετε φωτογραφιες το βραδυ γιατι ειναι ΧΑΛΙΑ.Εκτος αν το φλας χτυπαει το θεμα μας.Επισης στο music player τα album art δεν φαινονται και με το τελευταιο firmware.Σε αντιθεση με το Ν70 στο οποιο δεν υπαρχει προβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Με την τελευταια αναβαθμιση του Ν73 ΜΕ (3.0705.1.0.31) το κινητο εγινα πολυ πιο γρηγορο σε σημειο να λεω οτι ειναι το πιο γρηγορο symbian που εχω δει.Σε συνθηκες χαμηλου φωτισμου κατα την φωτογραφηση παραμενει το μπλε χρωμα στο σκοπευτρο(οθονη) του κινητου.Το αποτελεσμα?Μην βγαζετε φωτογραφιες το βραδυ γιατι ειναι ΧΑΛΙΑ.Εκτος αν το φλας χτυπαει το θεμα μας.Επισης στο music player τα album art δεν φαινονται και με το τελευταιο firmware.Σε αντιθεση με το Ν70 στο οποιο δεν υπαρχει προβλημα.

 

εμενα γιατι μου φαινεται οτι οι Photos με την τελευταια αναβάθμιση εχουν μεγαλη βελτίωση.....???

και το μπλε χρωμα στις βραδινές photos εχει σχεδον εξαφανιστεί...???

Link to comment
Share on other sites

εμενα γιατι μου φαινεται οτι οι Photos με την τελευταια αναβάθμιση εχουν μεγαλη βελτίωση.....???

και το μπλε χρωμα στις βραδινές photos εχει σχεδον εξαφανιστεί...???

 

 

Καλα οι φωτογραφιες δεν ειδα και μεγαλη βελτιωση.Μπλε "τετραγωνα" κατακλιζουν τις περισσοτερες βραδυνες φωτογραφιες μην τρελαθουμε ειναι αθλιες.Οταν φωτογραφιζεις πριν εστιασης υπαρχει το "ανεξηγητο μπλε φιλτρο" στην οθονη δεν διακρινεις χρωματα.Πως το εξηγεις αυτο?Οποτε τα ιδια παντελακι μου τα ιδια παντελη μου.

Link to comment
Share on other sites

παιδια μπορει καποιος να μας πει λεπτομερειες για αυτη την διαδικασια???

 

πρεπει να γινει γιατι αλλιως οσοι εχουν την 3.0638.0.0.30

30-10-2006 RM-133 NokiaN73(Y7.01)

δεν μπορουν να κανουν update???

 

ελαιος ας μας βοηθησει καποιος χριστιανος...

 

 

 

 

κατι αλλο...

 

μερικες φορες παταω πχ εφαρμογες και κανει πανω απο 15 δευτερολεπτα να ανοιξει...

 

τι γινεται???:cry:

 

Πηγαινεις στο πρωτο μυνημα, κοιτας τις οδηγιες που καπιος εγραψε με κοπο και ακολουθεις, και δεν ρωτας παλι πραγματα που εχουν απαντηθει ξανα και ξανα σε αυτο το thread γιατι βαριεται ο κοσμος να λεει τα ιδια και τα ιδια.

 

ΥΓ¨Δεν σου λενε να αναβαθμησεις το ΜΕ σε ΜΕ, σου λενε να αναβαθμησεις το λογισμικο του ΜΕ στο τελευταιο version (3.0705.1.0.31) και μαλλον λογω του οτι μπορει να εχεις κινητο παραεισαγωγης πρεπει να αλλαξεις το product code. Πηγαινε διαβασε λιγακι δεν παθαινεις τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά. Μιά βοήθεια για την κάμερα θα ήθελα, αν ξέρει κάποιος φίλος. Θέλω να τραβάω κάποιες φώτο χωρίς φλάς αλλά και καθόλου φως/φωτάκι/οτιδήποτε που ανάβει. Δεν γίνεται με τίποτα ; Απενεργοποιώ το φλας και παρόλα αυτά συνεχίζει και τραβάει κάποιες φώτο με φλας. Ρε παιδιά γούστο μου και καπέλο μου να μην θέλω φλάς σε κάποιες φώτο. ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ; Στα παλιότερα τηλέφωνα που είχα γινόταν. Και επίσης το ίδιο γίνεται και με το βίντεο. Δεν θέλω να ανάβει φλας/φωτάκι/οτιδήποτε, δεν μπορεί να γίνει ;

Ευχαριστώ για την όποια βοήθεια............

Link to comment
Share on other sites

Παιδια Sos!!!!!!

Μολις ανακαληψα οτι οταν παω να γραψω μηνυμα απο 169 χαρακτηρες με ελληνικα μου το πηγαινει στους 69???Γιατι δεν ειχαν ποτε προβλημα με τους χααρακτηρες τα Νοκια!!!!

Εχω την v3.0649.0.0.1

30-11-06!!!!

 

Στην τελευταια το διορθωνει????

Ericsson 388 -> Nokia 6110 -> Nokia 6150 -> Ericsson T29 ->Nokia 8210 -> Nokia 6510 Nokia -> 8850 Nokia -> Nokia 3650 -> Nokia 6630 Ericsson K750i->Nokia N70 -> Nokia N73 ->Nokia N82 ->N79->N97 Mini
Link to comment
Share on other sites

Παιδια Sos!!!!!!

Μολις ανακαληψα οτι οταν παω να γραψω μηνυμα απο 169 χαρακτηρες με ελληνικα μου το πηγαινει στους 69???Γιατι δεν ειχαν ποτε προβλημα με τους χααρακτηρες τα Νοκια!!!!

Εχω την v3.0649.0.0.1

30-11-06!!!!

 

Στην τελευταια το διορθωνει????

 

εχει ειπωθει αρκετες φορες :),

Τσεκαρε την ρυθμιση:

ρυθμισεις μηνυματων, υποστηριξη χαρακτηρων ,να ειναι σε : περιορισμενη

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Συμνωμη!!Δεν ειχα φτιαξει τις ρυμθησεις των μηνυματων.Απο την αναβαθμιση και νομιζα οτι εφταιγε απο το λογισμικο!!!!

THANKS!!!!! :):):):):):):)

Ericsson 388 -> Nokia 6110 -> Nokia 6150 -> Ericsson T29 ->Nokia 8210 -> Nokia 6510 Nokia -> 8850 Nokia -> Nokia 3650 -> Nokia 6630 Ericsson K750i->Nokia N70 -> Nokia N73 ->Nokia N82 ->N79->N97 Mini
Link to comment
Share on other sites

Καλα οι φωτογραφιες δεν ειδα και μεγαλη βελτιωση.Μπλε "τετραγωνα" κατακλιζουν τις περισσοτερες βραδυνες φωτογραφιες μην τρελαθουμε ειναι αθλιες.Οταν φωτογραφιζεις πριν εστιασης υπαρχει το "ανεξηγητο μπλε φιλτρο" στην οθονη δεν διακρινεις χρωματα.Πως το εξηγεις αυτο?Οποτε τα ιδια παντελακι μου τα ιδια παντελη μου.

Οι φωτογραφίες το βράδυ με απολυτο σκοτάδι και φλας ειναι κορυφαίες,μετα το κ800,το βάζω αυτό.Γιατί μην ξεχνάτε δεν εχει κανονικο φλας,οι φωτογραφίες του ειναι αψογες.

Πριν βγει η φωτογραφία ακομα και την ημερα δεν φαίνεται τοσο καλα στην οθονη,μολις πατησεις και εστιασεις και βγει η φωτογραφία το αποτέλεσμα είναι τέλειο.

Σε συνθηκες χαμηλού φωτεισμού βάλτε νυχτερινο πορτρετο και την ρυθμιση του φλας κοκκινα ματια.

Link to comment
Share on other sites

Πηγαινεις στο πρωτο μυνημα, κοιτας τις οδηγιες που καπιος εγραψε με κοπο και ακολουθεις, και δεν ρωτας παλι πραγματα που εχουν απαντηθει ξανα και ξανα σε αυτο το thread γιατι βαριεται ο κοσμος να λεει τα ιδια και τα ιδια.

 

ΥΓ¨Δεν σου λενε να αναβαθμησεις το ΜΕ σε ΜΕ, σου λενε να αναβαθμησεις το λογισμικο του ΜΕ στο τελευταιο version (3.0705.1.0.31) και μαλλον λογω του οτι μπορει να εχεις κινητο παραεισαγωγης πρεπει να αλλαξεις το product code. Πηγαινε διαβασε λιγακι δεν παθαινεις τιποτα.

 

αφου ολα εχουν ειπωθει, ολα μπορουμε να τα βρουμε απο αλλου και τα λοιπα...

 

δεν καταλαβαινω το νοημα του forum...

 

δηλαδη πρεπει να διαβασω 186 σελιδες για να μην γραψω ξανα ενα ερωτημα που εχω???

 

δεν ειμαστε ολοι σχετικοι με το αθλημα...

 

και καλως ή κακως δεν εχουμε ολοι τον χρονο (που θα θελαμε) για να διαβαζουμε ολα τα post...

 

ας αφησουμε τις παρατηρησεις στην ακρη...

 

και ας περιοριστουμε στον πραγματικο λογο υπαρξης του τοσο επιτυχημενου αυτου forum...

 

δηλαδη την ανταλλαγη αποψεων, ερωτησεων, λυσεων και τα λοιπα...

 

γνωμη μου...

 

και σε ευχαριστω που απαντησες...

 

 

 

* αν προχωρησω λοιπον σε αυτη την διαδικασια αλλαγης product code χανω την εγγυηση???

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση παιδια..που μπορω να βρω τα εγκατεστημενα θεματα και να διαγραψω αυτα που δεν θελω??πηγαινω διαχ.εφαρμογων,αλλα δεν υπαρχουν πουθενα!!τι κουλο ειναι αυτο παλι???:confused:
Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση παιδια..που μπορω να βρω τα εγκατεστημενα θεματα και να διαγραψω αυτα που δεν θελω??πηγαινω διαχ.εφαρμογων,αλλα δεν υπαρχουν πουθενα!!τι κουλο ειναι αυτο παλι???:confused:

 

Διαβασε αυτο εδω: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1310384#post1310384

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά. Μιά βοήθεια για την κάμερα θα ήθελα, αν ξέρει κάποιος φίλος. Θέλω να τραβάω κάποιες φώτο χωρίς φλάς αλλά και καθόλου φως/φωτάκι/οτιδήποτε που ανάβει. Δεν γίνεται με τίποτα ; Απενεργοποιώ το φλας και παρόλα αυτά συνεχίζει και τραβάει κάποιες φώτο με φλας. Ρε παιδιά γούστο μου και καπέλο μου να μην θέλω φλάς σε κάποιες φώτο. ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ; Στα παλιότερα τηλέφωνα που είχα γινόταν. Και επίσης το ίδιο γίνεται και με το βίντεο. Δεν θέλω να ανάβει φλας/φωτάκι/οτιδήποτε, δεν μπορεί να γίνει ;

Ευχαριστώ για την όποια βοήθεια............

 

Δυστυχως η ευτυχως ειναι επιλογη της nokia,σαν να λεμε ενας ρουφιανος για να μας καταλαβαινουν οι αλλοι.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά. Μιά βοήθεια για την κάμερα θα ήθελα, αν ξέρει κάποιος φίλος. Θέλω να τραβάω κάποιες φώτο χωρίς φλάς αλλά και καθόλου φως/φωτάκι/οτιδήποτε που ανάβει. Δεν γίνεται με τίποτα ; Απενεργοποιώ το φλας και παρόλα αυτά συνεχίζει και τραβάει κάποιες φώτο με φλας. Ρε παιδιά γούστο μου και καπέλο μου να μην θέλω φλάς σε κάποιες φώτο. ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ; Στα παλιότερα τηλέφωνα που είχα γινόταν. Και επίσης το ίδιο γίνεται και με το βίντεο. Δεν θέλω να ανάβει φλας/φωτάκι/οτιδήποτε, δεν μπορεί να γίνει ;

Ευχαριστώ για την όποια βοήθεια............

 

:p ... άσε φίλε και μένα με χάλασε αυτό! Είναι ίσως το καλύτερο κινητό που είχα ποτέ- και πίστεψε με τ' αλλάζω σαν γραβάτες- αλλά το γεγονός με το φωτάκι με χαλάει και μένα!

Και μην πει κανείς ότι δεν έτυχε ποτέ να δει μια ωραία παρουσία στον δρόμο ή μια "αξιόλογη" πόζα , ή έστω μια κατάσταση που να θέλει να την αποθανατίσει χωρίς να τον χαμπαριάσουν!

Είναι ένα σημαντικό* (-) του κινητού που ίσως λυθεί με κανένα update ή με κάποιο software!

*για εμάς τους παπαράτσι εννοώ ;)

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ξερει κανεις ποσο κανει μπροστινη προσοψη μαυρη για το n73 kai poso kanei mazi me to pliktrologio?
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ξερει κανεις ποσο κανει μπροστινη προσοψη μαυρη για το n73 kai poso kanei mazi me to pliktrologio?

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1753690&highlight=%F0%F1%EF%F3%EF%F8%E7#post1753690 :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Eyχαριστω αλλα ποιο συγκεκριμενα μηπως μπορειτε να δωσετε το ονομα καποιου μαγαζιου να την παραγγειλω?
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.Έψαχνα σήμερα στο τηλέφωνο να βρώ χρονόμετρο και αντίστροφη μέτρηση αλλά δεν έχει.Περίεργο για τόσο ακριβό κινητό.Ξεχάσανε να τα βάλουν; Eνώ στο 6230 που είχα υπήρχαν.Μήπως ύπαρχει καμια εφαρμογή για αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.Έψαχνα σήμερα στο τηλέφωνο να βρώ χρονόμετρο και αντίστροφη μέτρηση αλλά δεν έχει.Περίεργο για τόσο ακριβό κινητό.Ξεχάσανε να τα βάλουν; Eνώ στο 6230 που είχα υπήρχαν.Μήπως ύπαρχει καμια εφαρμογή για αυτό;

 

Γι'αυτό έχει ανοιχτό λειτουργικό.

Για να βάζεις ότι θες.

Αυτά που ζητάς υπάρχουν στα "κατάλληλα" μέρη. ;)

Link to comment
Share on other sites

 

ευχαριστω,αλλα ανοιγοντας τον φακελο private οπως λεει το ποστ,με το καλωδιο,φαινεται αδειος!!τι να κανω,εχω απογοητευτει τελειως!!!:(

Link to comment
Share on other sites

εκανα και εγω την αναβαθμιση και περασα την 3,0704,1,0,1 και οτι προγραμμα ειχα στην memory card δεν δουλευει τωρα σωστα τουλαχιστον οχι ολα..

βγαζει και εκεινο το ενοχλητικο εγκατασταση καθε φορα που ανοιγει το κινητο...

οι εφαρμογες που βγαινουν στην διαχειριση εφαρμογων ειναι στο φακελο Private..τι μπορω να κανω για να μην βγαζει το μηνυμα ?

My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω,αλλα ανοιγοντας τον φακελο private οπως λεει το ποστ,με το καλωδιο,φαινεται αδειος!!τι να κανω,εχω απογοητευτει τελειως!!!:(

 

Εχεις επιλεξει να φαινονται τα κρυφα αρχεια στο pc σου?

Τα θεματα τα εχεις εγκαταστησει στην καρτα μνημης ?

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...