Jump to content

[Επίσημο] Nokia N73 - Μέρος Ι


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα σε όλους

 

Παιδιά, σε σύγκριση με το Ν70, το Ν73 είναι πιο γρήγορο σαν κινητό;

 

Επίσης, ήθελα να ρωτήσω για την οθόνη. Το οτι είναι μεγαλύτερη φαίνεται σαν μεγάλο plus, αλλά στην πραγματικότητα είναι όντως τόσο μεγάλη η διαφορά στην χρήση;

Βασικά με ενδιαφέρει πολύ να φαίνονται στην Today screen τα tasks + appointments που συγχρονίζονται από το Outlook και στην οθόνη του Ν70 αν είναι πολλά, κάποια τα κόβει. Υπάρχει περίπτωση λόγω μεγέθους στο Ν73 να φαίνονται περισσότερα;

 

ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

οταν μου ερχεται μηνυμα και παω να το διαβασω μου βγαζει μηνυμα "σφαλμα εφαρμογης" και κανει reboot με αποτελεσμα να μη μπορω να το διαβασω.Εκανα και την τελευταια αναβαθμιση αλλα τιποτα.Ξερει κανεις τιποτα?
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια...

 

με το που ανοιγω το κινητο μου γραφει μη εγκυρο σημειο προσβασης multimedia.

 

 

γιατι το κανει αυτο? παει να συνδεθει καπου? γιατι? πως?

+bobb -=azor=-
Link to comment
Share on other sites

στο Ν91 εχω 36 και φαινονται τα 13, γι'αυτο το λεω. μπορει να κανω και λαθος, απλα οταν ειχα λιγα φαινοντουσα ολα :)

 

Kai go re file exo polla themata kai fenodai mono ta 10 sti diaxirisi sto n73. Episis sti voithia tou N73 gia na kaneis delete ena thema sou leei na pas sto thema kai na patiseis to c. alla tzifos. Den iparxei allos tropos na svisoume ta idi iparxoda themata ta opia den fenodai sti diaxirisi efarmogon?

Link to comment
Share on other sites

Kai go re file exo polla themata kai fenodai mono ta 10 sti diaxirisi sto n73. Episis sti voithia tou N73 gia na kaneis delete ena thema sou leei na pas sto thema kai na patiseis to c. alla tzifos. Den iparxei allos tropos na svisoume ta idi iparxoda themata ta opia den fenodai sti diaxirisi efarmogon?

sure...

διαβασε το FAQ :)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1310384#post1310384

 

@kinhtomania, σημειο προσβασης multimedia ειναι σημειο προσβασης για τα mms. μηπως σου εχουν στειλει mms και δεν εχεις σωστες ρυθμισεις για να το λαβεις; στις ρυθμισεις μηνυματων θα το δεις..

 

@mkam, χωρις την καρτα μνημης το κανει αυτο; αν βαλεις να αποθηκευονται στη μνημη τηλεφωνου; αφου λες οτι εκανες αναβαθμιση, υποθετω οτι ειναι κατι στην καρτα μνημης, εκτος αν εκανες back up και οταν το επανεφερες, επανεφερες και το προβλημα ;)

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ξερει κανενας που μπορω να βρω original nokia ringtones? οπως αυτα που ειχαν τα προηγουμενα Nokia αλλα δεν τα εχει το Ν73.

 

Αυτό με ενδιαφέρει και εμένα.

Αν ξέρει κάποιος ας μας πεί.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Πριν λίγο συνέδεσα το τηλέφωνο μου στο Software updater (το οποίο κατέβασε αναβάθμιση από v 1.2 σε v1.3) και μου βγάζει οτι υπάρχει καινούρια έκδοση : 3.0704.1.0.1, αλλά όταν έδωσα το product code στην σελίδα της nokia (http://www.nokia.co.uk/A4305060) μου βγάζει ότι η τελευταία έκδοση είναι η 3.0649.0.0.1

 

Το έχει δεί κάποιος άλλος αυτό;

 

Εδώ είναι κάποια screenshots...

 

[ATTACH][ATTACH]9458[/ATTACH][/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά ενδιαφέρομαι να αγοράσω το ν73 γιατί πιστεύω ότι είναι το πιο ολοκληρωμένο σε γενικές γραμμές. Αλλά είναι ένα πράγμα που με κάνει και διστάζω. άκουσα ότι δεν μπορείς να φτιάξεις φακέλους στην έκθεση, και εικόνες και βιντεακια είναι όλα χύμα. αληθεύει. Εγώ στο 6280 μου έχω φακέλους με εκατοντάδες photos σε κατηγορίες.

Στο ν73 θα είναι όλα μαζί σε έναν φάκελο?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά 2 ερωτήσεις:

 

1. Πως γίνεται στον video player να χρησιμοποιήσω το "Play/Pause" χωρίς να βγω από κατάσταση full screen; Το δοκίμασα σε ένα Ν73 ενός φίλου μου αλλά ενώ έπαιζε το βίντεο σε πλήρη οθόνη, για να χρησιμοποιήσουμε την παύση, χάναμε την προβολή σε πλήρη οθόνη. Επίσης δεν βρήκαμε κάποιο πλήκτρο του πληκτρολογίου που να μας δίνει αυτή την επιλογή :confused:

 

2. Μπορεί να γίνει συγχρονισμός των "Υποχρεώσεων" του ημερολογίου με το Outlook;

Link to comment
Share on other sites

apo poia diefthinsi katevazete games kai programmes gia n73?????

 

xxxxxxxxxxxxxxxx

:)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Νέα αναβάθμιση για Ν73 ΜΕ

V 3.0705.1.0.31

26-01-2007

 

μέσω NSU.

Μόλις το έκανα αναβάθμιση.Αν διαπιστώσω κάποιες αλλαγές θα αναφέρω σχετικα.

frastgr
Link to comment
Share on other sites

Νέα αναβάθμιση για Ν73 ΜΕ

V 3.0705.1.0.31

26-01-2007

 

μέσω NSU.

Μόλις το έκανα αναβάθμιση.Αν διαπιστώσω κάποιες αλλαγές θα αναφέρω σχετικα.

 

thank you ,το ειδα το απογευμα ,αλλα βαρεθηκα να την κανω :O

http://img57.imageshack.us/img57/5061/snap1ez3.th.jpg

Αν εντοπισεις διαφορες ,ενημερωσε μας :)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

πω πάλι καινούρια βγήκε για m.e?κρίμα πριν 1,5 βδομάδα έκανα,και τα εχω περάσει ολα ωραια μέσα τακτοποιημένα,με εφαρμογές κτλ,τώρα παλι απο την αρχή ε?αφου δεν εχω κανενα πρόβλημα,ειναι πολύ σταθερό το τηλ,να κάνω την αναβαθμιση?αξιζει τον κόπο?
Link to comment
Share on other sites

πω πάλι καινούρια βγήκε για m.e?κρίμα πριν 1,5 βδομάδα έκανα,και τα εχω περάσει ολα ωραια μέσα τακτοποιημένα,με εφαρμογές κτλ,τώρα παλι απο την αρχή ε?αφου δεν εχω κανενα πρόβλημα,ειναι πολύ σταθερό το τηλ,να κάνω την αναβαθμιση?αξιζει τον κόπο?

αν δεν εχεις προβλημα και αν δεν παρουσιασει κατι σημαντικο η νεα, τοτε δεν υπαρχει λογος :O

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα!Αγόρασα και εγώ σήμερα ενα n73 me το πρώτο μου nokia και γενικά το πρώτο μου smartphone.Το κινητό απ'όσα έχω προλάβει να δω μέχρι τώρα είναι απλά υπέροχο από κάθε άποψη,εκτός από κάτι.Πριν λίγη ώρα που το περιεργαζόμουνα ειδα οτι η οθόνη έχει ένα καμένο pixel :(.Στην αρχή ήθελα να πιστεύω πως ήταν σκόνη ή κάτι τέτοιο αλλά τελικά δεν την γλύτωσα.Ξέρετε αν καλύπτει η εγγύηση κάτι τέτοιο και αν τελικά το καλύπτει αν γίνεται αντικατάσταση κινητού η αλλαγή οθόνης μόνο?Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη!
VaiosZ
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα!Αγόρασα και εγώ σήμερα ενα n73 me το πρώτο μου nokia και γενικά το πρώτο μου smartphone.Το κινητό απ'όσα έχω προλάβει να δω μέχρι τώρα είναι απλά υπέροχο από κάθε άποψη,εκτός από κάτι.Πριν λίγη ώρα που το περιεργαζόμουνα ειδα οτι η οθόνη έχει ένα καμένο pixel :(.Στην αρχή ήθελα να πιστεύω πως ήταν σκόνη ή κάτι τέτοιο αλλά τελικά δεν την γλύτωσα.Ξέρετε αν καλύπτει η εγγύηση κάτι τέτοιο και αν τελικά το καλύπτει αν γίνεται αντικατάσταση κινητού η αλλαγή οθόνης μόνο?Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη!

 

Πηγαινε εκει που το πηρες και βαλε τα δυνατα σου μην τυχον και στο αλλαξουν.Μου ειχε καψει σε ενα 9210i μετα απο ενα μηνα χρησης,και απλα μου αλλαξαν την οθονη.Καλη τυχη...:)

Johny
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους

Μόλις χθες έγινα μέλος του Myphone και παρακαλώ για την ανοχή σας αν κάτι κάνω λάθος.

Εχω το Ν73 (έχω δοκιμάσει και άλλα τηλέφωνα Νseries) και τα αυτοκίνητό μου έχει σύστημα ανοικτής ακρόασης bluetooth Αλλά δυστυχώς δεν συνεργάζονται .

Εχω δοκιμάσει διάφορα άλλα ΝΟΚΙΑ εκτός της Νseries και λειτουργούν κανονικά . Δυστυχώς ούτε η ΝΟΚΙΑ ούτε η TOYOTA μου δίνουν κάποια εξήγηση.

 

Μηπως το έχει αντιμετωπίσει κάποιος και ξέρει να μου προτείνει κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους

Μόλις χθες έγινα μέλος του Myphone και παρακαλώ για την ανοχή σας αν κάτι κάνω λάθος.

Εχω το Ν73 (έχω δοκιμάσει και άλλα τηλέφωνα Νseries) και τα αυτοκίνητό μου έχει σύστημα ανοικτής ακρόασης bluetooth Αλλά δυστυχώς δεν συνεργάζονται .

Εχω δοκιμάσει διάφορα άλλα ΝΟΚΙΑ εκτός της Νseries και λειτουργούν κανονικά . Δυστυχώς ούτε η ΝΟΚΙΑ ούτε η TOYOTA μου δίνουν κάποια εξήγηση.

 

Μηπως το έχει αντιμετωπίσει κάποιος και ξέρει να μου προτείνει κάτι.

 

Καλημέρα ίσως χρειαστεί να απευθυνθείς σε νόκια shop ή να αγοράσεις αυθεντικό bluetooth nokia.Δεν νομίζω να είναι κάτι άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Νέα αναβάθμιση για Ν73 ΜΕ

V 3.0705.1.0.31

26-01-2007

 

Έκανα και γω χθες το βράδυ την αναβάθμιση , μια χαρά όλα - 75 ΜΒ το καινούργιο λογισμικό - είπα να την κάνω μιας και το πήρα πρόσφατα το κινητό και δεν είχα βάλει και πολύ "υλικό" μέσα..

Αλλά και από την άλλη , πάλι θα έκανα την αναβάθμιση... δεν θα άντεχα να ξέρω πως υπάρχει κάτι καινούργιο και γω είμαι πίσω στα παλιά :p

Απ' ότι διαβάζω σε διάφορα φόρουμ , διορθώθηκαν αρκετά λαθάκια που είχε το κινητό και το βασικό , αύξησαν την ταχύτητα και την σταθερότητά του ...

Εγώ ως τώρα δεν πρόσεξα και σημαντικές αλλαγές, το ίδιο σταθερό και γρήγορο όπως πριν (από αυτές τις λίγες μέρες που το έχω) , παρατήρησα μερικές αλλαγές στις διατυπώσεις... για παράδειγμα ένα που μου έρχετε τώρα, στις ρυθμίσεις του ρολογιού αντί για "αυτόματη ενημέρωση ώρας" , τώρα λέει "Ώρα φορέα δικτύου" ...:confused: , καλύτερα μου ακουγόταν όπως πριν:p

Επίσης είναι λίγο πιο γρήγορο , όταν από την διαχείριση εφαρμογών κάνεις απεγκατάσταση κάποιας εφαρμογής (με το προηγούμενο firmware θυμάμαι ήθελε κάποια δευτερόλεπτα παραπάνω)

Τέλος στην κάμερα , πρόσεξα λιγότερο "μπλε" στην οθόνη, σε σκοτεινό περιβάλλον... !

Αυτά προς το παρών , θα το τεστάρω και άλλο και θα σας πω... βασικά θα το γεμίσω σαβούρα για να δω αν πέσει η ταχύτητα του κινητού , εκεί θα φανεί αν κάναν καλή δουλειά τα καμάρια της ΝΟΚΙΑ!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους

Μόλις χθες έγινα μέλος του Myphone και παρακαλώ για την ανοχή σας αν κάτι κάνω λάθος.

Εχω το Ν73 (έχω δοκιμάσει και άλλα τηλέφωνα Νseries) και τα αυτοκίνητό μου έχει σύστημα ανοικτής ακρόασης bluetooth Αλλά δυστυχώς δεν συνεργάζονται .

Εχω δοκιμάσει διάφορα άλλα ΝΟΚΙΑ εκτός της Νseries και λειτουργούν κανονικά . Δυστυχώς ούτε η ΝΟΚΙΑ ούτε η TOYOTA μου δίνουν κάποια εξήγηση.

 

Μηπως το έχει αντιμετωπίσει κάποιος και ξέρει να μου προτείνει κάτι.

ισως θελει αναβαθμιση το car kit, δε χανεις τιποτα να το δοκιμασεις :)

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...