Jump to content

[Επίσημο] Nokia N73 - Μέρος Ι


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω το Ν73 σχεδον 1 μηνα και ειμαι πολυ ευχαριστημενος. Πολυ καλη Οθονη πολυ καλη αναμονη αρκετα γρηγορο- με καρτα 512. Το προηγουμενα μου κινητα ηταν Ν70-E61-6680-6630-6600.Πιστευω οτι ειναι το καλυτερο απο την σειρας Ν. Του εχω φορτωσει αρκετα προγραμματα, τρεχει πολυ καλα χωρις κανενα κολλημα μεχρι στιγμης (με firmware 0.0.1).

To μονο που θα ηθελα ειναι η καλυτερη ποιοτητα των πλαστικων του - ειδικα το πισω καπακι τριζει μερικες φορες οταν το κρατας και πληκτρολογης.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια υπαρχει καποια διαφορα hardware (εκτος απο τα 8GB) του απλου Ν73 με το Ν73 music edition ?

Που μπορώ να βρώ πληροφορίες για το n73 music edition??:worry:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Kατάφερε κανένας να κάνει ζουμ (μεγέθυνση) σε αποθηκευμένη εικόνα; Υποτίθετε ότι όταν πατάς το πλήκτρο έντασης μεγαλώνε ή μικραίνει την εικόνα στην οθόνη. Το ίδιο γίνεται και με τα πλήκτρα 5 και 0 (συντόμευση).

Εγώ όσες φορές επιχείρησα οποιοδήποτε από τα δύο μου γράφει: "Μνήμη πλήρης, κλείστε κάποιες εφαρμογές και ξαναδοκιμάστε". Δεν το κατάφερα ποτέ να μου κάνει έστω και μία εικόνα ζουμ. Εφαρμογές δεν έχω ανοιχτές εκείνη την ώρα!

Τα κατάφερε κανείς ή είναι bug του συστήματος και δε γίνεται με τίποτα;

 

και μενα μου το χει βγαλει 1-2 φορες αυτο αλλωτε στα παιχνιδια αλλωτε στις εικονες!ειναι bug:( αλλα οταν του κανω restart δουλευει κανονικα:blink:

 

Έχεις δίκιο, δεν το είχα κάνει ποτέ restarrt. Όταν θέλω να το "κλείσω" το βγάζω απλώς εκτός σύνδεσης. Για πρώτη φορά μου λειτούργησε η μεγέθυνση (μετά από restart βέβαια).

Δε μου λέτε, ρε παιδιά, αφού είναι bug του symbian 9.1 σημαίνει ότι δεν πρόκειται να διορθωθεί με καμία αναβάθμιση και πρέπει να βλέπουμε κάθε τόσο "Μνήμη πλήρης κτλ.; ή υπάρχει η δυνατότητα να διορθωθεί;

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Που μπορώ να βρώ πληροφορίες για το n73 music edition??:worry:

 

Χμ, δεν το ρώτησα τυχαία.

Το n73 δεν θα έχει σκληρό 8 gb.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο, δεν το είχα κάνει ποτέ restarrt. Όταν θέλω να το "κλείσω" το βγάζω απλώς εκτός σύνδεσης. Για πρώτη φορά μου λειτούργησε η μεγέθυνση (μετά από restart βέβαια).

Δε μου λέτε, ρε παιδιά, αφού είναι bug του symbian 9.1 σημαίνει ότι δεν πρόκειται να διορθωθεί με καμία αναβάθμιση και πρέπει να βλέπουμε κάθε τόσο "Μνήμη πλήρης κτλ.; ή υπάρχει η δυνατότητα να διορθωθεί;

 

Ειναι καθαρα θεμα του firmware!με αναβαθμιση που θα βγει πιστευω οτι θα λυθει το προβλημα!σχεδον οσοι φιλοι μου που ειχαν symbian και αντιμετωπιζαν τετοια προβληματα τα ξεπερνουσαν με update.οποτε περιμενουμε την αναβαθμιση !

καλυτερα να νιω8εις παρα να μπορεις....!(dima poWer) xD

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδες ενω εχω καρτα 2GB δεν μπορω να ηχογραφισω συνεχομενα πάνω απο 1 λεπτό

Καμια ιδεα??

 

(Ενοηται οτι στις ρυθμησεις επιλεγω αποθηκευση στη καρτα μνημης και οχι του τηλεφωνου)

Link to comment
Share on other sites

πρέπει να περάσεις το extended recorder της psiloc

 

Βγήκε "λειτουργική" έκδοση για το 9.1;

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Τελικα με χιλια ζορια μου κανανε update στο κινητο (ετσι λεει το χαρτι). Εχει βγει αναβαθμιση για το Ν73 ή με κοροιδεψανε? Ποιο ειναι το τελευταιο firmware και πως μπορω να δω ποιο εχω?

Ολα αυτα γινανε στην Γλυφαδα. Υπαρχει κανενα Nokia shop που να ξερουν την δουλεια τους?

Link to comment
Share on other sites

Ο Γερμανος το εχει 506 ευρω και μια ερωτηση. Το κινητο εχει ραδιο αλλα η μοναδικη του ελελιψη νομιζετε οτι ειναι το wi-fi? Το ρωταω για να συκγιρνω με τα κινητα της σειρας Ε.

 

Η μοναδική του έλλειψη είναι το Wi-Fi.

Εκτός αυτού,το άλλο μειονέκτημα της συσκευής είναι ο υψηλός δείκτης SAR που έχει.

Πάντως,στα e-shops,το Ν73 στοίχιζε 485 ευρώ πριν από μια εβδομάδα.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα με χιλια ζορια μου κανανε update στο κινητο (ετσι λεει το χαρτι). Εχει βγει αναβαθμιση για το Ν73 ή με κοροιδεψανε? Ποιο ειναι το τελευταιο firmware και πως μπορω να δω ποιο εχω?

Ολα αυτα γινανε στην Γλυφαδα. Υπαρχει κανενα Nokia shop που να ξερουν την δουλεια τους?

 

 

Η default έκδοση είναι η V 2.06.28.0.0.1

η τελευταία αναβάθμιση είναι η V 2.06.28.0.0.3 που έχει και το δικό μου. Μου το έκαναν όταν το έστειλα για βλάβη.

Είναι minor δηλ. πολύ μικρή αναβάθμιση.

Κανονική (γερή) αναβάθμιση δεν βγήκε μέχρι στιγμής (μάλλον μαζεύουν bugs ακόμα).

 

πάτα :

*#0000#

και κοίτα τι θα σου γράψει.

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Η default έκδοση είναι η V 2.06.28.0.0.1

η τελευταία αναβάθμιση είναι η V 2.06.28.0.0.3 που έχει και το δικό μου. Μου το έκαναν όταν το έστειλα για βλάβη.

Είναι minor δηλ. πολύ μικρή αναβάθμιση.

Κανονική (γερή) αναβάθμιση δεν βγήκε μέχρι στιγμής (μάλλον μαζεύουν bugs ακόμα).

 

πάτα :

*#0000#

και κοίτα τι θα σου γράψει.

 

 

Thanks :)

Κανενα service nokia της προκοπης? :confused:

Link to comment
Share on other sites

Thanks :)

Κανενα service nokia της προκοπης? :confused:

 

Γιατί; Τι έγινε τελικά, σου είπαν ψέματα και δεν το αναβάθμισαν;

Δεν είμαι Αθήνα για να σου προτείνω κάποιο.

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τι γίνεται με το Bluetooth του κιμνητού?

 

Πολλές φορές χάνει τον ηχο το BT handsfree (έχω δοκιμάσει με 2, ένα Jabra BT-200 και ένα NOKIA BH-900) και μου την έχει σπάσει...

 

Τελικά πότε θα φτιάξουν τα προβλήματα του BT στο κινητό, γιατί δεν γίνεται να το έχουμε έτσι...

Στις μισές κλήσεις δεν λειτουργεί το BT handsfree και πρέπει να κλείσεις και να ανοίξεις το κινητό για να σιάξει....

 

Με έχει εκνευρίσει αφάνταστα....

Με την τελευταία αναβάθμιση βελτιώνεται αυτό το πρόβλημα ή όχι?

Link to comment
Share on other sites

Χμμ.μονο ροβλημα το sar...προφανως λογω 3G.

 

nai alla to apenergopieis an thes.;) gia to an alazei tipota i oxi sto sar tha se gelaso:confused:

Link to comment
Share on other sites

padia exo ena prob me to n73 sti protes fores pou xtipise to kinito o ixos vraxniase meta estrose vevea ala tora kani alo oraio molis xtipai meta ti 2eyteri fora arxizi kai pezi arga ton ixo giati????

to exi kanis alos???

ekana update sti 003.den to dokimasa sti 001 giati molis to pira ipa prin to doulepso na to anavathmiso

Link to comment
Share on other sites

παντως σε μαυρο δεν λεει και πολυ ε?

http://www.slashphone.com/news/uploads/5396/musicrange_1.jpg

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Εμενα παντως μου αρεσει σε μαυρο.

Το πλαστικο πισω μερος μπορουμε να το αλλαξουμε ?

(για το μπροστινο ειμαι σιγουρος)

Link to comment
Share on other sites

ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΘΗΚΗ ΤΗΣ BODY GLOVE ΛΙΓΟ ΟΓΚΩΔΕΣ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΑΛΛΑ ΠΡΟΠΑΝΤΩΝ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΜΕΝΟ. ΜΕΓΑΛΟ ΤΗΣ ΕΛΛΑΤΩΜΑ ΟΤΙ ΟΙ ΡΑΦΕΣ ΕΙΝΑΙ ΕΞΩΡΑΦΕΣ Κ ΑΝ ΑΚΟΥΜΠΑΕΙ ΓΙΑ ΠΟΛΥ ΩΡΑ ΣΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ ΑΦΗΝΕΙ ΣΗΜΑΔΙ
Link to comment
Share on other sites

παντως σε μαυρο δεν λεει και πολυ ε?

 

Πλάκα μας κάνεις :p

Τέλειο είναι! :cry: :cry:

Ποια απόχρωση της vernilac είναι, να πάρω πινέλο και ρολό..:lol: :lol:

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Πλάκα μας κάνεις :p

Τέλειο είναι! :cry: :cry:

Ποια απόχρωση της vernilac είναι, να πάρω πινέλο και ρολό..:lol: :lol:

 

poios doulevei poion hehehe

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω....

Ν73 και Ν70 θα προτιμουσα ασημι...

το Ν80 που το εχω μαυρο ειμαι ερωτευμενος.

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...