Jump to content

[Επίσημο] HTC P3300 (Artemis)


SIRHC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

padia help!exw thn rom ths pdaviet thn teleytaia kai alla3a ta soft keys me to soft key changer katala8os kai meta den mporousa na ta epanaferw... to esbhsa to soft key changer alla den epanhl8an...pws 8a ta epanaferw sto default?3erei kaneis?
Link to comment
Share on other sites

Eimai ROM junkie sas lew....

 

Molis xanaestisa Elliniki ACE kai travaw arxeia kai reg files... gia thn cooking :lol::lol:

 

Κάτι μου μύρισε. Κάποιος μαγειρεύει εδώ μέσα. :lol::lol::lol::lol:

 

Να σε δω στον Μαμαλάκη (Οδοιπορικό στην Θεσσαλονική) και συνταγή Μπουγάτσα με Artemis...:lol::lol::lol::lol:

 

Πλάκα κάνω.

 

ΥΓ. Καλή επιτυχία. Οι μαθητές σου.

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Φίλε mastelo, καλησπέρα. Όταν λες διάβασε λίγο εκεί μέσα, που εννοείς, γιατί δεν βλέπω κάποιο link με οδηγίες ίσως. Εκτός και αν εννοείς γενικά μέσα στο xda.:O

 

γενικά υπάρχουν αρκετά θέματα για το touch flo

θελει ψαξιμο

κοιτα και εδω που έχει σχεδόν τα πάντα

Samsung Note II
Link to comment
Share on other sites

padia help!exw thn rom ths pdaviet thn teleytaia kai alla3a ta soft keys me to soft key changer katala8os kai meta den mporousa na ta epanaferw... to esbhsa to soft key changer alla den epanhl8an...pws 8a ta epanaferw sto default?3erei kaneis?

 

ξαναβαλε το softkey changer και επέλεξε τα πρώτα που είχες.

 

υπαρχουν και αλλα προγραμματ οπως το ilauncher που κανει αυτη τη δουλειά και το spb shell και αλλα

αλλος τροπος :X H.R

Samsung Note II
Link to comment
Share on other sites

Κάτι μου μύρισε. Κάποιος μαγειρεύει εδώ μέσα. :lol::lol::lol::lol:

 

Να σε δω στον Μαμαλάκη (Οδοιπορικό στην Θεσσαλονική) και συνταγή Μπουγάτσα με Artemis...:lol::lol::lol::lol:

 

Πλάκα κάνω.

 

ΥΓ. Καλή επιτυχία. Οι μαθητές σου.

Molis xekinaw na xekleidwnw kai na sthnw thn teleftea pdaviet ekana olh thn registry backup xekleidwsa kai thn extended rom travixa kai ta cabs gia ta ellinika alla den ta diavazei to cab importer Eimaste se kalo dromo alla deixnei dyskolos kai tha prepei na exw voithies kai apo esas...BTW epeidei arxizei kai h AEKARA se ligo to parataw gia avrio :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

λοιπον βρήκα ενα αρχείο που ειχα παλιά και έπαιζε ωραία me ta softkeys

 

βαλτε το χυμα στα windows kai meta soft reset.

 

μετα settings-system kai.......;)

Samsung Note II
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά, μήπως έχει κρατήσει κανείς ή έχει ακόμα τα WM5, για να μου στείλει τον ήχο κλήσης "Old phone", τον οποίο μάλλον δε συμπεριλάβανε σε αυτό το update και μου άρεσε πολύ. Ευχαριστώ:cool:

 

Θα βάλω τα wm6 το ΣουΚου. Αν θέλεις κάτι άλλο πές μου.

Γιώργος

Keep on riding...

Link to comment
Share on other sites

Ποιο φιλε μου? Δεν εχει καποιο λινκ.

 

den ksero giati den mporo na to anebaso(arxeio rar):mad:

mou leei entopistikan la8oi kai i mpara einai full prasino kai kokkino.help:confused:

steile mou ena mail se pm na sto steilo ekei

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

polla mporeis na kaneis

 

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=1469952&postcount=315 des ayto alla diavase ligo ekei mesa p

 

 

 

επειδη μερικοι ειμαστε ψιλοασχετοι ....αλλα μας τρωει ο κ*

*ος για πειραματα (που μαλον σε κακο θα μας βγουν αλλα δε βαριεσαι) μπορειτε να μας πειτε πως το βαζουμε το CAB files New Touch Flo Cube Style???γιατι απο τα αγγλικα να το παλεψω χλωμο .....επρεπε να ακουγα τη δασκαλα αντι να τη παιρνω ματι....:O

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χτες έκανα δρομολόγιο Σέρρες-Μαλακάσα και μετά Μαλακάσα-Σέρρες. Κλασικά το GPS (Destinator 7) δε δούλεψε όταν το ήθελα. Δουλεύει πάντα όταν το βάζω για πλάκα. Δε μπορούσε να κλειδώσει δορυφόρους. Ξέρει κανείς τι παίζει με αυτό? Κάποιος, αν θυμάμαι καλά, είχε ανεβάσει κάποιο cab που κλείδωνε ποιο γρήγορα τους δορυφόρους.

Ισχυεί κάτι τέτοιο?

Link to comment
Share on other sites

... Κάποιος, αν θυμάμαι καλά, είχε ανεβάσει κάποιο cab που κλείδωνε ποιο γρήγορα τους δορυφόρους.

Ισχυεί κάτι τέτοιο?

 

Εγώ φίλε μου είχα ανεβάσει αυτό:

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=10468&d=1190204935

Κατεβάζει πληροφορίες από διαφορετική πηγή και κλειδώνει πιο γρήγορα το gps. Δοκίμασέ το. Σε μένα έκανε δουλειά.

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

το κατέβασα κ το περασα. θα πρέπει να κανω κατι ή μονο του θα κάνει ότι είναι να κάνει? αλήθεια τα δορυφορικά δεδομένα πως τα ενημερώνουμε εμείς χειροκίνητα? Μπορεί να μου θυμήσει κάποιος?
Link to comment
Share on other sites

το κατέβασα κ το περασα. θα πρέπει να κανω κατι ή μονο του θα κάνει ότι είναι να κάνει? αλήθεια τα δορυφορικά δεδομένα πως τα ενημερώνουμε εμείς χειροκίνητα? Μπορεί να μου θυμήσει κάποιος?

 

Δεν κάνεις κάτι. Αυτό που πέρασες αλλάζει μόνο την διεύθυνση που κατεβάζει τα δεδομένα.

Κανονικά μόλις κάνεις συγχρονισμό κάνει μόνο του update (default).

Πήγαινε στα options και τσέκαρε πώς θέλεις να κάνει update.

 

1. Αυτόματα μόλις λήξουν τα δεδομένα του (3 ημέρες) μόλις συνδεθείς στο internet.

2. Όταν κάνεις συγχρονισμό με το PC.

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

ναι.. τα ξέρα αυτά που λες. με τα WM5 είχα στην επιφάνεια εργασίας την συντόμευση για τα δορυφορικά δεδομένα, τώρα με την ROM αυτή δε μπορώ να βρω πως θα πάω εκεί μέσα να δω αν έχει κάνει ενημέρωση ή όχι. Μόνο αν λήξουν μπορώ να πάω από την ειδοποίηση που θα μου βγάλει.

Φοράω την ... ξέρω κ εγω ποια φοράω. Με τόσες που άλλαξα τα έχω χαμένα. Μια coocking πάντως.

 

Από τον TOM κανένα νεότερο έχουμε? Η official WM6 λέει τίποτα?

Link to comment
Share on other sites

1) Pim Backup v 2.5.0.0

2) Afti pou exei kai o Minotavrs fysika

3) To exei idi afti pou sou proteinw

 

Geia sas kai pali....

 

Vrika to Pim Backup apo to site forum.xda-developers, alla diavasa kapoio provlima pou eixe kapoios me to transfer apo wm5 -> wm6. Deite sto http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=299705&page=59 (post #582). Gnwrizetai an isxyei kati tetoio?

 

Thanks guys!

Link to comment
Share on other sites

Πολύ αργεί ο Μπάμπης στην κουζίνα και θα το κάψει το φαΐ. Έχει πέσει με τα μούτρα. LOL

Πες ένα γειά ρε Μπάμπη. Μας έλειψες.

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Πολύ αργεί ο Μπάμπης στην κουζίνα και θα το κάψει το φαΐ. Έχει πέσει με τα μούτρα. LOL

Πες ένα γειά ρε Μπάμπη. Μας έλειψες.

 

:lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

εγκατέστησα το mobile justice και δεν ξέρω ακόμα τι είναι το "localphone" ξέρει κανείς τίποτα? το μόνο που συμπερανα από δώ και απο εκεί είναι : οτι είναι μια εφαρμογή για τα ΜΙΟ

αν ξέρει κανείς ας ενημερώσει

Οσο για την τελευταία version του justice ώς στιγμής εχω δοκιμάση την αποστολή εντολών μέσω sms και δουλευει αψογα

Επίσης ξέρετε πως μπορώ να κάνω το google earth να δείχνει το μήκος και πλάτος σε άλλο format

δηλ. απο

χχ0χχ'χχ.χχ''

 

σε

χχ,χχχχχχχχ

 

θέλω να βάζω τις συντεταγμένες και να μουυ δίχνει θέση στο κάτω φορματ (χχ,χχχχχχχ)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα.

Επειδή υπάρχουν πολλά άτομα σαν και εμένα εδώ μέσα που εχουν αγοράσει το 3300 απο μαγαζιά εκτός Ελλάδος θα ήθελα μια εξυπηρέτηση αν γίνεται εκ μέρους όλων. Θα ήθελα να ποστάρει κάποιος τα επίσημα ελληνικά ROMS που έχει η htc στο forum της μιας και ολοι εμείς με μη ελληνικά 3300 δεν έχουμε πρόσβαση...

Ευχαριστώ.

 

Υ.Γ. ΤΕΛΙΚΑ ΤΙ cooked ROM ΝΑ ΒΑΛΩ ΚΑΜΙΑ ΚΑΛΗ ΙΔΕΑ? ΜΙΝΟΤΑYΡΑΚΙ??? οντως αλλάζει το device id με άλλη rom? αν επιστρεψω στην παλια αργότερα επιστρέφει και το id στο αρχικο?

Υ.Γ.2 υπαρχει το touch flo για wm5? ε???

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...